Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 months później...
Paweł001

Dzięki za ofertę.

 

Trochę droga ta jednostka centralna ale to będziemy negocjować później. :)

 

Co z twojej oferty muszę kupić i zrobić w czasie budowy? :roll:

Czy możesz udzielić wskazówek jak się d tego zabrać? :o

 

 

 

 

Jeżeli mogę doradzić to najlepiej będzie jak kupisz potrzebne elementy do instalacji odkurzacza w pobliżu Twego miejsca zamieszkania.

Nie ma pózniej problemów ze zwrotem nadwyzki materiału lub z dokupieniem brakujacych złaczek.

Kupując z drugiego krańca Polski w razie braków będziesz ciągle płacił za przesyłki ?

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zamontować odkurzacz centralny w już istniejącym wyremontowanym domu ... i zastanawiam się czy to wogóle jest realne ?

Większość ( jakieś 99,9%) robi to w trakcie budowy - ja takiej mozliwości nie mam . Kupiłam chałupę do remontu , wyremontowalismy no i ... marzy mi się OC . Co prawda mam za kuchnią niewielkie pomieszczenie typu " spiżarnia" ( 1,20 szeroki i 4,5 m długie - które graniczy z "przedpokojem" a raczej z holem ( jest dokładnie w połowie domu ) , wymysliłam sobie, że wszelkie rury razem z jednostka centralną mogłyby sobie tam "zamieszkać" - bez konieczności wkuwania ich w ścianę . Trochę gorzej z rozprowadzeniem tego dalej . Strop w całym domu co prawda jest drewniany , ale akurat nad tym pomieszczeniem niestety betonowy - i jak toto "przewlec" na poddasze ? . Generalnie wystarvzyłyby mi dwa gniazda ( dom jest nieduży ) - bo na szufelki chyba nie mam szans . Czy ktoś kiedyś robił takie instalacje w starej chałupie ? Albo może coś doradzić ?

Jest jeszcze jedna rzecz - słyszałam, że do jednostki centralnej są worki , które trzeba wymieniać raz w miesiącu a koszt takiego worka to ok. 100 - 120 zł . Czy to rzeczywiście prawda ? Bo jezeli tak - to zdecydowanie podraża całą inwestycję .

I jeszcze - jaki typ - markę wybrać do domku o pow. 120 metrów ?

Zaznaczam, że jest pies - który lata : ogród - dom - ogród bez względu na pogodę i kurzu ( a raczej piachu) jest sporawo ...

Będę wdzięczna za wszystkie opinie .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da Tak normalnie to instalacje odkurzacza centralnego robi się przed posadzkami ale teraz to już tylko gdybanie ale jeszcze nic straconego poza stanem surowym robi się je jeszcze w domach wykończonych jak i w mieszkaniach w bloku Jest tylko jeden problem należy w jakiś sposób zamaskować rury od odkurzacza o średnicy 50 mm Zamaskować to wcale nie znaczy wkuć Z przejściem przez strop betonowy też nie powinno być większego problemu Problemem może być jedynie wyprowadzenie rury wyrzutowej na zewnątrz Do instalacji jak i do wyrzutu można wykorzystać wolny kanał wentylacyjny

Jednostki centralne do odkurzacza są z workami jak zwykły odkurzacz i bezrowkowe Jednostki centralnej na worki jeszcze nie zamontowałem mimo że są tańsze przy zakupie wszyscy kupują trochę droższe ale tańsze w eksploatacji z tzw. cyklonem

Prawidłowo zamontowane gniazdo będzie się trzymać nawet płyty gipsowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :)

Problem zamaskowania rur mnie absolutnie nie niepokoi - jak pisałam ma oddzielne pomieszczenie taki wąski a'la korytarzyk pomiędzy kuchnia i sypialnia - wejście do niego jest z kuchni a całość jest długa na 4,5 m szeroka na 1,2 m i jedną ( tą wąska ścianką dochodzi do środka domu czyli "przedpokoju" i tam też chcę umieścić jedno gniazdo a drugie gniazdo dokładnie nad tym pierwszym - na poddaszu . Nie wiem tylko jaki problem mógłby być z wyprowadzeniem rury wyrzutowej na zewnątrz ? Kanał wentylacyjny nie wchodzi w grę - jedyna mozliwość to "dziura w ścianie" - na końcu ( drugim końcu ) tego pomieszczenia . I pytanie , czy jednostka centralna powinna być bliżej "wylotu" czy bliżej gniazda? Bo u mnie raczej ta druga opcja byłaby sensowniejsza ...

No i na jaki typ się zdecydować przy tzw. programie "minimum" ( czyli tylko dwa gniazda i bez szufelki ) , ale za to dużo piachu z psich łap i sierści .... a tyle tego na rynku , że naprawdę trudno laikowi coś wybrać ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wyliczyly 2 firmy - Husky i...druga mniej znana,do domku z poddaszem 145 m.kw. koszt takiej inst. ...5400 pln za kompletny zestaw....Za drogo i...rezygnujemy.......Jak ktos chce wycenke pod Wspanialego wersje B...to da znac....

 

Ło matko - aż tyle ???? To cena nie dla nas , chyba jednak skończy się na 2 odkurzaczach - jeden na górze drugi na dole ....... albo jakiejs innej kombinacji typu - długaśna rura ...do schodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wyliczyly 2 firmy - Husky i...druga mniej znana,do domku z poddaszem 145 m.kw. koszt takiej inst. ...5400 pln za kompletny zestaw....Za drogo i...rezygnujemy.......Jak ktos chce wycenke pod Wspanialego wersje B...to da znac....

 

Skąd się wzięła ta kwota? Masz dokładną kalkulację? Jednostkę można kupić za 2-2.5 tyś, koszt instalacji zależy od stopnia skomplikowania ale zazwyczaj nie przekracza 300-400 zł, do tego gniazda i ewentualnie szufelka: ceny od 50 do 200 zł za sztukę. Zamontować to można samemu, jak przez fachowca to góra 500 zł. Skąd te 5400? Może masz jakąś super bajerancką jednostkę centralną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wyliczyly 2 firmy - Husky i...druga mniej znana,do domku z poddaszem 145 m.kw. koszt takiej inst. ...5400 pln za kompletny zestaw....Za drogo i...rezygnujemy.......Jak ktos chce wycenke pod Wspanialego wersje B...to da znac....

 

Ło matko - aż tyle ???? To cena nie dla nas , chyba jednak skończy się na 2 odkurzaczach - jeden na górze drugi na dole ....... albo jakiejs innej kombinacji typu - długaśna rura ...do schodów .

 

Nie załamuj się ceną bo to akurat jest chyba wzięta z kosmosu !!

 

Nas instalacja z 3 gniazdami i szufelką wyniosła 300zł.Robocizny nie liczę bo męzuś sam rozłożył całą instalację .

Jednostkę kupimy pózniej .Razem wszystko powinno nas wynieść ok 2700-3000 góra,

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnijmy sprawy kosztu takiej inwestycji jaką jest odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny można podzielić na dwie części

Pierwsza to instalacja i koszt takiej imprezy to około 200 zł od tzw. punktu ( średnie ceny instalatorów odkurzaczy centralnych a nie elektryków lub murarzy)

 

Może wycenię taki model przykładowy Domek jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem na dwa samochody W garażu montujemy jednostkę centralną (jednostka centralna też jest punktem) gniazdo w garażu najlepiej jak najbliżej bramy garażowej (punkt) gniazdo na dole w miejscu centralnym (punkt) wyjście w kuchni do szufelki automatycznej i (lub) do węża kuchennego (punkt) gniazdo zmiotka (szufelka automatyczna) przy drzwiach wejściowych (punkt) gniazdo na poddaszu w miejscu centralnym (punkt) gniazdo nad garażem (punkt) Nazbieraliśmy w sumie 7 punktów co daje kwotę 1400 zł do tego jeszcze należy doliczyć materiał i będzie tego około 450 zł Oczywiście cena materiału będzie zależała tyko i wyłącznie od tego ile w rzeczywistości go zużyjemy Możemy przyjąć że koszt tej instalacji to 1800 zł Oczywiście możemy zrezygnować z szufelek automatycznych albo jeszcze zamontować dodatkowe gniazdo do sprzątania tarasu itd.

 

Zostaje nam jeszcze kupno całego osprzętu i tu rzeczywiście możemy wybrać coś w zależności od możliwości finansowych ale poniżej pewnego poziomu nie radzę schodzić

Dla przykładu jednostka centralna Beama 2775 o mocy 1700W w zestawie z wężem 9m i szczotkami to wydatek około 2800 zł do tego jeszcze gniazda po około 38 zł szt szufelka automatyczna około 200zł szt Oczywiście muszę powiedzieć coś i o Huskim jednostka centralna o mocy 1850W i podobnym wyposażeniem będzie droższa o jakieś 500 zł

Pozostając przy firmie Beam bo to ona jest najbardziej popularna koszt całkowity instalacji to około 5200 na gotowo oczywiście wyposażenie z Vatem 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dkladne wyceny...niezly pisze rzeczowo i prawdziwie....jak robi wszystko firemka to tak wyjdzie..no chyba ze utniesz szufelke i mozna jakas najslabsza jednostke kupic..ale to juz bezsens...i wowczas masz 5400....ale jak mezus porobi to...odejmij spokojnie 2000....ale to juz...bylo...teraz martwia mnie inne rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...