Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W przypadku kiedy garaż jest budowany osobno jednostkę centralną instalujemy w pomieszczeniu gospodarczym. Jak w takim przypadku rozwiązać umieszczenie wudmuchu powietrza? W przypadku kiedy jednostka centralna jest zainstalowana w garażu jest to znacznie łatwiejsze. Może ktoś z Was rozpatrywał już taki przypadek.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Troszku nozki "mietkie" mnie sie zrobily... Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd... 9.000 PLN brutto!

Wiem, wiem, bo system drogi (Duovac i 10 lat gwarancji, no i jeden z wyzszych modeli), ale to sporo.

Musze przeliczyc czy mnie stac...

 

Pocieszajacym jest to, ze dwa etapy mozna podzielic na dwa niezalezne dzialania. A I etap jest dosc tani, bo to tylko ulozenie systemu rur.

 

PS

A gdyby tak kupic dwa dobre odkurzacze (nawet Miele). Jeden na dol, drugi na gore... I tak wyjdzie sporo taniej... Hmmmmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam i przyłączam się do wątku. :) Kiedy najlepiej zrobić projekt centralnego odkurzacza? Jestem na etapie projektu domu. Już się za to brać, czy czekać na prace budowlane?

Pozdrawiam.

 

możesz spokojnie poczekać na wymurowanie ścianek działowych a przed wylaniem posadzek, wtedy będziesz wiedział gdzie przechodzić przez stropy tak, by ominąć belki stropowe

 

co najwyżej dogadaj się z hydraulikiem by potem nie marudził jak będzie obchodził rury od centralnego

 

jezeli budujesz "sam" a nie przez dewelopera i masz trochę zmysłu technicznego możesz sporo zaoszczędzić robiąc pierwszy etap samemu

 

de facto wszystko można zrobić samemu, są już sklepy on-line oferujące dokładnie wszystkie niezbędne elementy całego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd...

A na co Ci 8 gniazd? ja mam 4, 2 na dole 2 na górze. Dom ma w podstawie 150 m kw. czyli 10x15. Rura ma 9 m długości, wszędzie sięgnie, nawet licząc ścianki działowe.

 

8 to faktycznie dużo, w ten sposob wykonawcy naciągają klientów na dodatkowe koszty

 

teoretycznie na poziomy mieszkalne powinien starczyć jeden punkt w przedpokoju, centralnie, z którego wężem 9 lub 11 metrów da się sięgnąć wszędzie, łącznie z balkonami

 

na parterze jest inaczej, za punkt liczy się także podłączenie do samego odkurzacza, potem zwykle robi się wyjście od zewnatrz garażu do samochodu oraz w kuchni szufelkę i gdzieś centralnie na cały parter, a więc 5-6 punktów to powinna być norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd...

A na co Ci 8 gniazd? ja mam 4, 2 na dole 2 na górze. Dom ma w podstawie 150 m kw. czyli 10x15. Rura ma 9 m długości, wszędzie sięgnie, nawet licząc ścianki działowe.

 

A skąd mam wiedzieć na co mi 8???

Założyli, że 8 to optymalna ilość.

 

Moim zdaniem to też trochę za dużo. Zresztą punkt to nie waży najwięcej w przeciwieństwie do jednostki centralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiW

 

Troszku nozki "mietkie" mnie sie zrobily... Dostalem wycene na system zakladajac 8 gniazd... 9.000 PLN brutto!

Wiem, wiem, bo system drogi (Duovac i 10 lat gwarancji, no i jeden z wyzszych modeli), ale to sporo.

Musze przeliczyc czy mnie stac...

 

Pocieszajacym jest to, ze dwa etapy mozna podzielic na dwa niezalezne dzialania. A I etap jest dosc tani, bo to tylko ulozenie systemu rur.

 

PS

A gdyby tak kupic dwa dobre odkurzacze (nawet Miele). Jeden na dol, drugi na gore... I tak wyjdzie sporo taniej... Hmmmmmm...

 

 

Rzeczywiście sporo ale może jest to w jakiś sposób uzasadnione a do domu powinna być jedna jednostka centralna bo …….taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

czy ktoś z Was może podać jakiegoś linka do strony gdzie jasno kawa na ławę wyłozony jest sposób montażu odkurzacza centralnego?

 

niezły czy jako doświadczony instalator centralnych odkurzaczy mógłbyś w kilku punktach napisać o czym należy pamiętać biorąc sie za samodzielny montaż odkurzacza? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz od dwóch lat :) robie (i nie moge sie do sklepu wybrac zeby kupic gniiazdko do testów i rure) jednostke centralną na dwóch równolegle poączonych tananich odkurzaczach Einhell 1250 takich jak ten:

http://www.allegro.pl/item253189249_odkurzacz_przemyslowy_einhell_inox_1250_1_fvat_gw.html

Mam taki jeden i worek za 4 zł starcza mi na odkurzanie prateru domu o pow 220m 1-2 razyw tygodniu na 3 miesiace. Nosze sie z zamiarem zrobienia testu na jjedym a jak pójdzie dobrze to dokupie drugi i zrobie zawory jednokierukowe i bede miał jednostke za 400 zł + rura za 200. Dodam że odkurzacz ten owszem cichy nie jest ale takiego ciągu to mi żaden mały odkurzacz nie robił. Tylko musze sie zmusic do zakupu tej rury i gniazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...mnie dzisiaj zamontowali chlopcy z firmy Beam instalke pod CO.Koszt 1100 pln.4 gniazda,5 w obudowie silnika, dom 145 m.kw.Dodam,ze mam wyceny 3 firm i ta akurat okazala sie najtansza.Jednostka,oczywiscie za pare miesiecy bo dopiero zakrywam domek dachem,bedzie kosztowala ,z wezem i podstawowym zestawem jakies 2700.Czytam teraz wlasnie moj post sprzed kilku miesiecy-Spadek ceny ostatecznie o jakies 1300-1500 pln w por. z np. Aero-Wac.Zobacze jak to dziala,ale juz teraz zdecydowalismy sie po paru miesiacach malych przemyslen,wlasnie na ten zakup.Czas pokaze i firma , jak to dzialac bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...