Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

A ja mam taki problem.

Pewna firma z Gdańska montowała nam całą instalację i jednostke centralną firmy Smart. Po wprowadzeniu sie do domku okazało sie, ze odkurzacz nie ma ciągu. Instalator od razu wine zwalił nan nas, że to na pewno nasi budowlańcy przed wylewkami uszkodzili gdzieś instalecję. Okazało sie ze zostalismy na lodzie, a odkurzacz wiszacy w garazu zostal nam na pamiatke jako dekoracja.

Pomyślelismy sobie, ze może warto pociagnac nowa instalację np. po zewnętrznej scianie pod elewacją, ale nie wiem czy warto sobie zawracac jeszcze tym glowę. Koszt nowej instalacji to ok 1.200,00 zł. (wycena od innego montera).

To proszę o opinie warto czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goda15

 

A ja mam taki problem.

Pewna firma z Gdańska montowała nam całą instalację i jednostke centralną firmy Smart. Po wprowadzeniu sie do domku okazało sie, ze odkurzacz nie ma ciągu. Instalator od razu wine zwalił nan nas, że to na pewno nasi budowlańcy przed wylewkami uszkodzili gdzieś instalecję. Okazało sie ze zostalismy na lodzie, a odkurzacz wiszacy w garazu zostal nam na pamiatke jako dekoracja.

Pomyślelismy sobie, ze może warto pociagnac nowa instalację np. po zewnętrznej scianie pod elewacją, ale nie wiem czy warto sobie zawracac jeszcze tym glowę. Koszt nowej instalacji to ok 1.200,00 zł. (wycena od innego montera).

To proszę o opinie warto czy nie?

 

Ja też bym powalczył z tą instalacją a co znaczy że nie ciągnie nie ciągnie z żadnego gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inny problem. Po położeniu tynku okazało się, że płytka montażowa wyszła dość głęboko (akurat w tym miejscu wyjątkowo dużo tynku poszło). I teraz jak próbuje zamontować gniazdo, to okazuje się, że rura w gniazdku nie dochodzi do otworu w płytce montażowej. Brakuje ok. kilka milimetrów. I co teraz z tym zrobić?? (system Beam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem to każdy by chciał mieć kup u nich przedłużkę do gniazda to taka rurka o trochę mniejszej średnicy Nawet ściany ocieplone to nie problem

 

Dzięki. Faktycznie coś takiego jest... Nie jestem pewny, czy dobrze myślę - chodzi o coś, co na stronie nazywają "mufka przedłużka gniazdo - płytka"? :)

 

http://www.beam.pl/?strona=sklep&idkat=33#kiniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do rozkładania rur, w przyszłym tygodniu pan z BEama rozkłada instalację - jesteśmy jeszcze przed tynkami i co oczywiste przez wylewkami i dopiero teraz zaczęłam się zastanawiac jak to będzie z izolacja podłogi,

 

tzn. teraz rozłożymy ruru do cenltalnego odkurzacza, a dopiero potem folię budowlaną styropian, znowu folie i wylewki? cos mi sie wydaje to trochę nie tak, czy te rury poziome nie powinny być ukłądane w styropianie jak rury do wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tzn. teraz rozłożymy ruru do cenltalnego odkurzacza, a dopiero potem folię budowlaną styropian, znowu folie i wylewki? cos mi sie wydaje to trochę nie tak, czy te rury poziome nie powinny być ukłądane w styropianie jak rury do wody?

U nas dokładnie tak było zrobione. Izolacja podłogi słada się z dwóch warstw styropianu. Pierwsza była układana na chudziaku. Płyty styropianu były dosuwane do rur i przewodów. Natomiast duga - całkowicie przykryła rury i dolną warstwę styropianu.

 

Z pozdrowieniami

politadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój fachman od OC mówi że to takie uszkodzenie da się naprawić, niestety ja jestem z łodzi i raczej na pewno on do ciebie nie pojedzie bo koszt transportu będzie większy niż ta naprawa,

 

moja rada poszukaj w swojej okolicy jakiegoś znającego sie na rzeczy fachowca, może on naprawi usterkę zamiast kłaść nową instalację ??

 

A może jakiś konkretne propozycje.

Wezwaliśmy innego fachmana, sprawdziliśmy drożność rur i jest ok, także założylismy nieszczelność pod wylewkami. Odkurzacz ciągnie, ale strasznie słabo. Wiec jedynie co mi przyszlo do glowy to nowa instalacja.

Ktos zaproponowal tez sprawdzenie kamerką, ale na naszym terenie nikt nie dysponuje takimi malymi no i to tez by nas troche kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do rozkładania rur, w przyszłym tygodniu pan z BEama rozkłada instalację - jesteśmy jeszcze przed tynkami i co oczywiste przez wylewkami [...]

 

My do centralnego odkurzacza przymierzaliśmy się od dawna. I tak na pierwszy etap poszły gniazda z wyprowadzeniem do trójników na poziomie chudziaka. Niestety tynkarze jeden koniec rurki rozwalili.

 

Odcinki poziome mąż położył i kleił w czasie, kiedy hydraulicy rozprowadzali instalcje. Dzięki temu stosunkowo krótko były narażone na przypadkowe uszkodzenia. Teraz jesteśmy po wylewkach, a ja ciągle myślę: będzie działać, nie będzie, będzie, nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goda15

 

No tak, ale zeby zlokalizowac gdzie i zeby to naprawic to trzeba kuć i niszczyć moją "piękną" podłogę.

Dlatego zastanawialam sie czy warto pociagnac nowa instalacje, czy dac sobie spokoj i dalej korzystac ze starego elektroluxa.

 

Co to znaczy że słabo ciągnie Jak duża jest instalacja i jakiej mocy jest jednostka centralna czy słabo ciągnie od samego początku i czy we wszystkich gniazdach tak samo ( może w najbliższym lepiej) czy sama jednostka ciągnie dużo lepiej bez instalacji czy są jakieś dziwne dźwięki w domu podczas pracy jednostki centralnej ( gwizdy) czy jednostka bardzo się grzeje

Odradzam robienie nowej instalacji chociażby dla tego że zostanie ona zrobiona nieprawidłowo ( najbardziej korzystne prowadzenie przewodów zostało już wykorzystane a to połowa sukcesu) musisz od środka sprawdzić drożność instalacji ( wykonawca instalacji powinien służyć pomocą w takiej chwili ) Drożność instalacji możesz sprawdzić na kolka sposobów może przedstawiciele firm od odkurzaczy w Twoim regionie maja taką kamerę może przedstawiciel np. Remsa może pożyczyć (hurtownie hydrauliczne) Kup kamerkę internetową rozbierz ją przedłuż kabelki i zamocuj np. do sprężyny do udrażniania kanalizacji

 

Sprawdź pierwsze kolana zarówno od strony gniazd jak i jednostki centralnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilismy juz to wszystko, oprócz kamerki, droznosć sprawdzona sprężyną do udrazniania kanalizacji i jest ok. Słabo to podobnie jak zwykly odkurzacz z pełnym workiem. Dom jet o pow. 180m2, dwa gniazdka, odkurzacz smart400, we wszystkich gniazdkach podobny ciag. Sama jednostka ciagnie dobrze. Szukałam kamerki ale jest problem, zastanawiam sie skoro droznosc jest sprawdzona to wlasciwie kamerką mozemy potwierdzic nasze przypuszczenia - czyli uszkodzenie instalaci lub rozszcelnienie na złaczach. Myslisz ze pociagniecie nowej instalacji na zewnatrz pod elewacja nie zda egzaminu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Mam pytanie odnośnie instalacji oc. Hydraulik położył mi niebieskie rury i podejścia do gniazd (czyli borysowski). Chcę kupić beama i moje pytanie: czy jest możliwość wymiany tych podejść z niebieskich na białe, tak aby pasowały gniazda beama? Ściany nie sa jeszcze w tych miejscach wykończone. Czy trzeba obciąć fragment z płytką montażową i wkleić białą? A może niebieskie mogą zostać? Gdzie można obejrzeć tego borysowskiego? (chodzi mi o ceny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając instalację z rur niebieskich masz dwa wyjścia albo dokupić do nich gniazda Borysowskiego ale wybór jest bardzo mały a i cena z tego co słyszałem zaporowa albo wymienić samą płytkę montażową na białą i wówczas będą pasowały prawie wszystkie gniazda na rynku oprócz Borysowskiego oczywiście Taką wymianę swego czasu przeprowadziło formowa Sonika

Jeśli chodzi o samą jednostkę centralna to do wszystkich rodzajów rur można podłączyć jednostkę centralną dowolnej firmy polecam Bema

Czasami mogę sprzedać taką jednostkę w bardzo dobrej cenie

Borysowskim handluja niekture supermarkety budowlane i Bims

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...