Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
też się zastanawiam nad tym, i nad tym czy w przewodach nie będą zbierać się bakterie itd ( ktoś mnie tak nastraszył). Mam zrobioną instalację pod centralny odkurzacz w razie czego, ale trochę się boję, że będzie jeden wielki syf w tych rurach, jak zaczne tego używać. Na razie mnie to dużo nie kosztowało, więcej będzie kosztować sam odkurzacz i zastanawiam się, czy w ogóle warto go kupować? Ktoś ma może od dłuższego czasu?Czy to naprawdę taka wygoda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje od 9 lat....super sprawa i wygoda, nie trzeba latać z odkurzaczem tylko z samą rurą. A do spraw eksploatacji...

zero wymiany worków, jest tylko jeden pojemnik przy centrali..pojemność około 8 litrów...opróżniany rzadko..powiedzmy raz na kwartał

w rurach faktycznie może zbierać się kurz, ale to jest chyba nieuniknione....

w tym roku przyjechał gość na serwis, wyminił łożysko w centrali, przeczyścił rury, "wsysając" spory kawałek szmaty i działa jak nówka...

 

moc jednostki 1350 W, dwa gniazda + zmiotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wzięliśmy sporo przewymiarowaną w stosunku do naszej instalacji jednostkę.. Głównie z tego względu że każdy zwykły odkurzacz jaki miałam był wg mnie za słaby i bałam się wydać tyle kasy na odkurzacz który też mógłby okazać się za słaby :roll: Niestety nikt z moich znajomych odkurzacza centralnego nie posiadał, żebym mogła sobie sprawdzić jaka jest w nich siła ciągu. Tak więc mam odkurzacz o mocy 1750 W (z siła ssąca (AirWat): 590) i... podłogi płaskie typu płytki/parkiet odkurzam nawet nie na połowie suwaka, zaś w wiatrołapie mam tymczasowo wycieraczkę w takie pasy (naprzemiennie jeden głębszy, drugi płytszy) i szczerze powiedziawszy to nawet siła ssania ustawiona na maxa nie zawsze daje radę żeby wyciągnąć piach z tych wgłębień :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 4 months później...
  • 2 weeks później...

Jako uzytkownik juz od 3 lat polecam Disana DELUXE 9,0 (kod SZN303)

 

http://www.disan.com.pl/go.live.php/PL-H41/zestawy-akcesoriow.html

 

Sprawuje sie bardzo dobrze, waz (9m) jest lekki, szczotki dzialaja miodas, nic sie nie popsulo. Koszt niestety wysoki (prawie 1000 pln), ale warto.

 

Witam, jakie macie zestawy. Chodzi mi o producentów. Zestaw który chcemy kupić ma być kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Długość węża około 9m. Dzięki za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Co do zestawów sprzątających, mam zestaw BASIC z VACUFLO i nie polecam - w zestawie jest teleskopowa rura stalowa z mocowaniem ssawek na wcisk (tak jak w 99% zwykłych odkurzaczy) tylko że ssawki wypadają z rury!!!

Cały system jest zły i ssawki się ześlizgują z rury - porażka. W ogóle ceny zestawów są nieadekwatne do ich wartości.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Mam to coś na s.... co to było? A skleroza! :)

 

Czytałem kiedyś takie zestawienie przepływu i podciśnienia - co się dzieje jak jedno jest za duże a drugie za małe. Czy ktoś może trafił na takie coś? BYłbym wdzięczny za podpowiedź.

 

A swoją drogą czy wg Was przyjaciele, odkurzacz 70 l/s i 22 kPa przy 3 gniazdkach wydoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...