Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Garaż wolnostojący z deskek czy OSB? Ocieplać styropianem?


Recommended Posts

Zależy mi przede wszystkim na tym, abym nie musiał skrobać szyb w samochodzie podczas mocnych mrozów a samochód w miarę normalnie odpalał :wink: Dlatego też myślę, że będę go czasami dogrzewał elektrycznie chociaż do kilku stopni powyżej zera.

 

Czy w związku z tym, że garaż okresowo będzie ogrzewany warto stosować folię paroizolacyjną, wełnę a na zewnątrz styropian? Bo czytałem gdzieś, że jeśli garaż nie jest ogrzewany to pojawi się grzyb na ścianach, jeśli jest folia.

 

Wcześniej myślałem o płycie OSB, styropianie 5 cm oraz tynku.

 

Jakiej grubości płyty OSB powinienem zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj płyty osb bo deski pod wpływem wilgoci lubią się krzywić.

Nie rób tego zbyt szczelnie. Pozwól działać wentylacji, ale bez przesady rzecz jasna. Szczeliny góra/dół na przeciwległych ścianach wystarczą.

Nie ocieplaj!. Oddziel jedynie dom od garażu styropianem lub wełną

W środku garażu temperatury i tak będą raczej nieujemne.

Ziemia grzeje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryme

 

Zrob z desek - przynajmniej bedzie jakos wygladal :) bo z tych plyt OSB wyjdzie buda paskudztwo a nie garaz.

 

nie kombinuj z ocieplaniem - i tak nie bedziesz ogrzewal tego garazu

Najprostszy i najbardziej skuteczny sposob to ogrzewac wnetrze pojazdu a nie wnetrze garazu ... 5 minut farelka dzialasz i samochod cieplutki

Jesli problemy z zapalaniem (DIESEL)... to farelka na blok silnika i tez daje rade :)

Poza tym nieogrzewany garaz wygladza piki (extrema ) temperaturowe

U mnie

OUT |||||||||| IN

-25* |||||||||| -10*

-10* |||||||||| -5*

0 * |||||||||| 5*

35* |||||||||| 21*

Inna sprawa - garaz musi byc dobrze wentylowany - to po co go grzac ???

Po 2 latach uzytkowania garazu do lba by mi nie przyszlo, zeby garaz grzac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho jesli chcesz miec w miare dobry garaz z desek czy osb to styro daj od srodka, a na to jakis tynk na siatce. Z zewnatrz jakies niezbyt szczelne wykończenie z boazeri które zapewni wentylacje. W srodku tez obowiązkowo wentylacja. Styro od srodka z tynkiem na siatce odetnie wilgoc od drewna i da odpowiednia izolacje więc jedyne o co musisz sie martwic to żeby ci mrówki nie zzarły tego styropianu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...