Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak Kasia i Tomek budowali domek


Recommended Posts

Mnie tez podobają sie paski.Nawet byłam ciekawa czy to nie tapeta,ale wszystko wyjasniłas Celince.Łazienka jest super.A kiedy zamierzasz sie wprowadzić do swojego domku?

 

Oj lea** nie mam pojęcia kiedy dokładnie się wprowadzimy :( na pewno w tym roku, ale już tyle razy była przekładana data,że teraz nie planuję dokładnej daty, bo znów się zawiodę.... na szczęście, do końca roku jeszcze trochę czasu :D więc wyrobimy się i jeszcze przed końcem roku się przeprowadzimy... a może i wcześniej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 613
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Kasiu!

Napisz coś więcej o tych deskach na podłogę, z jakiego drzewa, ile za m2 , gdzie kupione i jak będą kładzione

 

Inkuś deski kupione w tartaku... jakiegoś znajomego mojego teścia. Kładzione będą "poziomo" do drzwi... jeśli wiesz o co mi chodzi!np. w sypialni będą kładzione od ściany do ściany, nie od drzwi do okna balkonowego...zresztą w pokojach i korytarzyku też :) na korytarzyku na górze będą bejcowane na ten sam kolor co schody a w pokojach tylko lakierowane,bez koloru... niestety nie pamiętam ile za metr i co to za drzewo, ale zapytam mojego teścia to dam ci cynk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wam udało, piękna podłoga będzie za nieduże pieniążki. A jak to będziecie układać, na kleju czy jak? a lakier jaki dawaliście?

 

Dlatego zdecydowaliśmy się za drzewo... bo dobre panele. do tego pianka, folia itp. wyjdzie podobnie cenowo o ile nie więcej. A drzewo jest o wiele trwalsze i oczywiście piękniejsze... jak znudzi mi się ten kolor... ściągnę lakier (wycyklinuję) i pobejcuję na kolor jaki będę chciała :lol:

 

Lakier będzie oczywiście ekologiczny nie chemiczny... mimo,że nie jest taki twardy jak chemiczny, użyjemy tego który mniej śmierdzi :) A drzewo będzie leżeć na legarach :) więc trzeba doliczyć do drzewa koszt legarów (też drzewo, ale takie kołkowate) :D ale myślę,że warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier będzie oczywiście ekologiczny nie chemiczny... mimo,że nie jest taki twardy jak chemiczny, użyjemy tego który mniej śmierdzi

 

Ja parkiet mam malowany lakierem wodnym (nie chemicznym) i rzeczywiście nic a nic nie śmierdział, a schody malowali chemicznym to mimo wietrzenia jeszcze na drugi dzień szczypało w oczy. A jeśli chodzi o twardość to te ekologiczne wcale nie muszą mieć mniejszej twardości:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.empikfoto.pl/albumy44/405111/1034699/previews/33522430_p1300662.jpg?1273012039

 

http://www.empikfoto.pl/albumy44/405111/1034699/previews/33522413_p1300654.jpg?1273012250

 

http://www.empikfoto.pl/albumy44/405111/1034699/previews/33522411_p1300653.jpg?1273012269

 

Sorki,że tak dużo, ale i tak nie wklejam wszystkich... bo mam w czym wybierać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlazłem tak z przypadku i od razu powiem że PIĘKNIE idziecie jak burza

Domek bardzo mi sie podoba i potrafie zrozumieć jak to sie buduje nie będąc na miejscu bo sami jesteśmy w podobnej sytuacji (na emigracji) ;)

Jeżeli możesz powiedz jakiej firmy są grzejniki i gdzie i za ile kupowaliście bo nas będzie czekało w sierpniu jak bedziemy na urlopie w PL właśnie centralne tz same grzejniki piec jakieś tam sterowniki i powiem że aż sie boje bo już robiłem taki mały kosztorys i wychodza chore sumy :D

Pozdrawiam i bede zaglądał częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlazłem tak z przypadku i od razu powiem że PIĘKNIE idziecie jak burza

Domek bardzo mi sie podoba i potrafie zrozumieć jak to sie buduje nie będąc na miejscu bo sami jesteśmy w podobnej sytuacji (na emigracji) ;)

Jeżeli możesz powiedz jakiej firmy są grzejniki i gdzie i za ile kupowaliście bo nas będzie czekało w sierpniu jak bedziemy na urlopie w PL właśnie centralne tz same grzejniki piec jakieś tam sterowniki i powiem że aż sie boje bo już robiłem taki mały kosztorys i wychodza chore sumy :D

Pozdrawiam i bede zaglądał częściej

 

i Ciebie polski witam w moich skromnych progach ;) niestety w kwestii grzejników nie pomogę :( ponieważ, my sami ich nie kupowaliśmy. Powierzyliśmy to gościowi który robił instalacje... (ojciec mojej przyjaciółki) on się na tym zna, więc wiedział jakie wybrać,żeby były dobre w dość przystępnej cenie :) Przedstawił nam tylko fakturę. W kompie mam zapisane 3 sumy: za rurki (chyba do centralnego) 5390zł. , za grzejniki: 6079zł. , za grzejniki-osprzęt:1785zł. (sorki,że tak nie jasno piszę, ale tak mam opisane wydatki, które spisuje mój mąż) :lol: a nie mam faktur tu w Irl. żebym mogła sprawdzić dokładnie co, ile i za co :)

 

A gdzie ty się podziewasz na emigracji ??

 

Ja również pozdrawiam i zapraszam do zaglądania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...