Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Ani


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, Łakomczuchy :) Został jeszcze jakiś okruszek...? http://emotikona.pl/emotikony/pic/2glodny.gif

 

Atijka, ale się u Ciebie szybko krajobraz zmienia: dom biały, potem jeszcze bielszy, potem szary, aż wreszcie cappuccino.. :D Ślicznie Wasza chałupka wygląda i droga imponująca! Fajny ten wójt - może bym go od Ciebie wypożyczyła, bo my z jednej strony domu mamy miasto - śliczna nową drogę, a z drugiej głęboko zapadłą wieś, o której zapomniał...burmistrz.

Najsłodszy jest Gratis - słodszy nawet od wójta. :D

Chciałabym Cię zobaczyć w tej akcji z tynkarzem - oj jak bardzo...

Buziolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś, musiałam przegrzebać Twoje komenty, bo pamiętam, że u Ciebie pisałam, że nalewkę robiłam... Trochę jeszcze zostało i pasowałoby już przefiltrować, tylko nie do końca pamiętałam kiedy to było... Ale okazało się, ze dzisiaj już można:yes: Teraz jeszcze 2 tyg i powinna być przepisowa:D (chociaż wg mnie to już 1,5 tygodnia temu nic jej nie brakowało, nawet lecznicze właściwości miała;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam, jak tak czytam, to właśnie mi ślinka pociekła i przypomniałam sobie, że w zamrażarce mam 2 porcje aronii i wiśniowych liści na nalewkę - dzięki za przypomnienie, Dziewczynki - jutro lecę po spirytus i wieczorem zabawię się w Palikota z czasów, gdy jeszcze miał wiele wspólnego z produkcją wódki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (wieki temu;)) Atijka taki przepis podawała, ale ponoć coś ulepszyli...

 

Yuczka

 

K przyszedł i mówi tak:

0,4 l spirytusu

0,25 l soku z cytryn

4 stołowe łyżki cukru

dolać wody do pełnego litra.

 

Tylko, że on co chwila coś udoskonala, idzie do kuchni, próbuje i wraca coraz bardziej wesoły :D:lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeejjjj

 

nie dostawałam powiadomień, że tu jesteście :mad:

 

oto proszę bardzo, nowy przepis. Bezczelnie zerżnięty z neta, ale za to suuuper.

Składniki:

 

cytryna

0.5 l wody

0.5l spirytusu

szklanka cukru

Jak przygotować:

 

Potrzeba nam ok. 3-4 cytryn.

 

1) Cytryny dokładnie myjemy.

2) Obieramy ze skórki, skórek nie wyrzucamy, tylko wkładamy do słoika, dodajemy cukier, zalewamy 0,5l wrzątku, mieszamy.

3) Obrane cytryny kroimy na kawałki (raczej większe niż mniejsze) i wrzucamy do drugiego słoika, zalewamy spirytusem

4) Słoiki przykrywamy, ale nie zakręcamy, odstawiamy w spokojne miejsce (parapet nie jest dobrym pomysłem)

5) Kilka razy dziennie potrząsamy

6) Po 24h zlewamy (najłatwiej przez lejek) oba roztwory do butelki (np. po Kubusiu - koniecznie szklanej!). Jeżeli chcemy uzyskać klarowny roztwór, do lejka wkładamy gazę.

 

Cytrynówka powinna "przegryzać się" co najmniej 3 dni.

 

W razie jakby co, na nasze spotkanie pić będziemy miały co :cool::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...