Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Ani


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Martinezio, witaj:wiggle:

Gdzie byłeś jak Cię nie było??

W dzienniczku nie ma śladu po Twoim komentarzu.

Co napisałeś?????:D

 

A się szwendałem to tu, to tam... Trochę podpatruję, co się dzieje, aczkolwiek po cichutku ;)

A pisałem, że też mamy wkład Zuzię, tylko coś widzę, że moderator, do którego wysłałem prośbe o przeniesienie odpowiedzi po prostu ją skasował :/

Ehh....

 

To widać, trzeba powtórzyć...

 

Pisałem o tym, że kupując ten wkład dobrze jest dokupić do niego opcję dolotu powietrza z zewnątrz (standardowo tego nie ma), oraz trzeba bardzo uważać, jakie rury się stosuje przy podłączaniu do komina. Ja kupiłem do tego wkładu specjalną kryzę z kołnierzem przeciw wypływowi skroplin poza ciąg kominowy, ale okazało się, że czopuch jest jakiś taki niewymiarowy (niby fi200, ale z lekkim plusem) i kryza nie chciała wejść na czopuch.

 

Poza tym wkład wyposażony jest w tzw system czystej szyby. Jest to po prostu brak uszczelki (sznura szklanego) pomiędzy górną krawędzią szyby a ramą drzwi/wkładu. W teorii ma to działać tak, że w trakcie palenia tą szczeliną zasysane jest powietrze, co powoduje szczególną cyrkulację spalin w palenisku i odpychanie cząsteczek sadzy od szyby, dzięki czemu szyba ma pozostawać czysta w trakcie palenia.

W praktyce wygląda to tak, że szyba w większej części jest faktycznie czysta, tylko od narożników idą takie smugi sadzy (struga powietrzna się zwęrza do dołu wkładu), a ponadto gdy komin jest zimny i jest słaby ciąg, to potrafi puścić kopcia na pokój ;) Niewiele, ale się to czuje. Później, gdy wkład i komin się nagrzeją i zacznie się cug, to trochę świszczy tą szczelinką.

 

Poza tym jest bardzo ok - mały, zgrabny i łatwy w utrzymaniu. My mamy Zuzię z boczną szybą :)

http://lh4.ggpht.com/_4STjwinLOH8/Szhn_IXXG8I/AAAAAAAACls/vu4v4H_RQno/s512/S6302267.JPG http://lh3.ggpht.com/_4STjwinLOH8/S7xE0_szNNI/AAAAAAAACt8/y-J4Yep2kJQ/s512/Zdj%C4%99cie0101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie kg/1m2 przy 1mm grubości - 1 kg

Grubość jednej warstwy - 5 mm

 

Jak mam to rozumieć?? Że potrzebuję tego gipsu 5kg na m2 ?????

No przy takiej grubości, to fakt - 5kg na m2... Tylko nie wiem, czy przy takiej grubości nie będzie po prostu odpadać... 5mm na gładź to chyba sporo... Ale ja tam się nie znam, poza tym ja bym nie gładził - struktura tynku c-w jest na tyle ładna, że nie ma takiej potrzeby IMO. Poza tym farba jeszcze to wyrówna. Tylko przed malowaniem koniecznie należy przetrzeć papierem ściernym (w miarę grubym), żeby usunąć luźno związane ziarenka piasku po zacieraniu, oraz zagruntować np. farbą podkładową.

 

Jeden pan powiedział, że za jego montaż i wiadomą :) obudowę zapłacę 4 000 do 4 500. Pan przywiezie ze sobą materiały. Ja mam kupić kominek,podstawę i rurę do podłączenia.On przywiezie resztę w tym kamień na ramkę. Ale...ale nie zapytałam, o płyty KG i stelaż, ale myślę , że to juz będę musiała sama kupić.

Czy to dobra cena za montaż?? Kto ma pojęcie? Radźcie :yes:

Hmm... Skoro pan powiedział, że przywiezie wszystkie materiały, to co jeszcze chcesz kupować? ;) IMO wystarczy Ci tylko wkład, podstawa, rury podłączeniowe. Aczkolwiek dobrze by było się dopytać, co koleś rozumie pod pojęciem "cena obudowy" - czy tylko robociznę, czy także materiały. Koszt materiałów raczej duży nie będzie, skoro chcesz robić to z KG. Natomiast obecne trendy wskazują, że KG odchodzi do lamusa, a w miejsce KG wchodzą bloczki krzemianowo-wapienne (do dostania w dobrych sklepach z art. do kominków i wkładami kominkowymi). Klei się toto na specjalny klej na bazie szkła wodnego.

Ja swoją obudowę zrobiłem w systemie mieszanym - podstawa obmurowana gazobetonem, a reszta w KG - pod belką dokleiłem na kleju (tym co powyżej pisałem) okładzinę kamienno-podobną. Pod KG należy dodatkowo wrzucić izolację termiczną (płyty wełny skalnej z izolacją z folii aluminiowej).

 

Uff... Mam nadzieję, że wyklarowałem co nieco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Martinezio :)

Sporo mi wyklarowałeś.

 

Niestety nasza struktura tynku nie jest tak ładna jakbym chciała. Będą gładzie.

 

W skład ceny pana od montażu kominka wchodzą właśnie te bloczki krzemionkowe i izolacja termiczna ale nasza zabudowa ma być taka trochę ścianą. Musi być też KG.

Dzięki za szczegółowy opis współpracy z Zuzią ;) Wiedziałam, że należy dokupić dolot powietrza z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atijka:D

Wystarczy, że podpiszę się obiema ręcyma;) pod tym, co napisał Martinezio. :yes:

Skoro struktura tynku nie taka, jak trzeba, to minimalnie gładzi dać trzeba, ale pod grubą tapetę, to ja bym chyba nie dawała, przetrzeć papierem ściernym (ja dla odmiany bym drobniutkim przetarła, ale Martinezio już ma to za sobą, to pewnie wie, co mówi;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kominek to fanaberia męża.

Specjalnie był doprojektowany komin. Ja bym mogła bez niego żyć.Tym bardziej , że przed remontem naszego mieszkania mieliśmy piece kaflowe i szczerze obrzydło mi palenie w pokojach. Ale chciał? Niech ma. I tak większość jest po mojemu, to nie zabronię mu przecież jednego kominka :lol2:

Musi być zrobiony teraz, bo będzie robił za ściankę . I bez niego wali mi się koncepcja salonu ;)

 

Trzymam kciuki, aby Wasz kominek powstał szybciutko, jeszcze przed wprowadzeniem na nowe włości.

Ale co tam kominek, Ty masz TRON dziewczyno. Swoją drogą śliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc gruby, to miałem na myśli tak w ok. 80-tki ;) Uwierzcie mi - nie będziecie w stanie zarysować tynku c-w takim papierem. No, może 20tką to by się dało wytrzeć. Poza tym nie mówię, żeby trzeć na hama - lekuśno i szybkimi ruchami parę razy i sprawdzić łapką, czy gładko ;) Można robotę rozłożyć na 2 ręce, wtedy z daleka wygląda to całkiem zabawnie, hehe... No i najgorzej jest z sufitem - warto jakie okularki założyć, bo do oczu się sypie....

Może spróbuję zrobić fotkię mojej strukturki tynku (zacierany zwykłym piachem, nie tym drobniutkim kwarcowym) tak, aby było widać efekt końcowy po malowaniu. Mam też 1 pomieszczenie, gdzie jeszcze nic nie było ruszane, to spróbuję też walnąć makrofotoszota na takim nieprzetartym tynku... Gwarancji nie dam, że będzie coś widać, ale kto wi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuch

 

moje dziecię za dwa miesiące kończy 16 lat i ma 170 cm wzrostu. Ale prawda to , walczył z wirusem. Dał radę. Kupiłam w aptece LINEX FORTE i działa. Enterol też jest dobry.

 

Trzymam kciuki za aniołka. Niech doleci na jasełka :yes:

 

Martinezio

 

czekam cierpliwie :yes:.

Z cytatu domyśliłam się tylko, że ... Twoja pamięć jest.... ale jaka ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pawciuniu

 

przygotowań jako takich u mnie w tym roku nie ma.

Wyjeżdżamy.

Mam problem z organizacją zakupu prezentów. O pakowaniu nie wspomnę. Jesteśmy baaardzo ograniczeni z bagażem, ponieważ lecimy samolotem.

Jakoś pewnie damy radę. Tylko kto nam odśnieży pas startowy?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...