Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Ani


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marjucha :)

dzięki za cenne informacje. Ciągle mam dylemat co z tymi kołkami.Stoi obok dom niekołkowany i kołkowany;) niczym się od siebie nie różnią.

 

Zaproszenie na kawę i wizję lokalną ciągle aktualne:)

 

A jakie argumenty są przeciw kołkowaniu?

Dzięki za zaproszenie, ale na razie po pracy siadam do drugiej pracy i nie mam chwili wytchnienia.

Robicie ekipą czy sami się bawicie w tą elewację?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Że niby kołki stanowią mostki? Mało prawdopodobne, bo z reguły kołki są robione z tworzywa, które ma właściwości izolacyjne ;) Raczej chodzi o samą robociznę, która w przypadku niskich budynków jest zbędna, bo ciężar styropianu jest niewielki i klej z powodzeniem to utrzyma. Tak samo nie tworzą się znaczne siły wytwarzane przez różnice ciśnień przy silnym wietrze - za mała powierzchnia. Bodajże do 2 piętra nie ma potrzeby kołkowania, przez co oszczędza się czas i energię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Że niby kołki stanowią mostki? Mało prawdopodobne, bo z reguły kołki są robione z tworzywa, które ma właściwości izolacyjne ;) Raczej chodzi o samą robociznę, która w przypadku niskich budynków jest zbędna, bo ciężar styropianu jest niewielki i klej z powodzeniem to utrzyma. Tak samo nie tworzą się znaczne siły wytwarzane przez różnice ciśnień przy silnym wietrze - za mała powierzchnia. Bodajże do 2 piętra nie ma potrzeby kołkowania, przez co oszczędza się czas i energię.

 

Według przepisów bodajże obowiązek kołkowania jest przy ścianach powyżej 8m wysokości.

W te mostki to też wątpię, bo są minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ir0421.jpg

 

Takie coś znalazłam u Edytki w komentach.Szef ekipy, która będzie u nas robiła , twierdzi, że kołków nie trzeba, ponieważ jest mała powierzchnia i wspominał też coś o tym drugim piętrze:)

 

Marjucha, Martinezio

dzięki serdeczne za fachowe porady. Miło mi , że macie ochotę pomóc.Zawsze to cenne uwagi doświadczonych inwestorów:)

W sumie bardziej ufam Wam niż fachowcom. Bo a nuż mówią żeby nie kołkować, bo cena ustalona za m2 i nie chce im sie kołkować ;)

 

Netka Mariomili

 

fajnie czyta sie posty gdzie chwalą ;):D

 

Yuczka

Ty wiesz.......:D:D

Edytowane przez atija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atija: tak na prawdę to kołkowanie nie jest konieczne. Robi się to raczej dla pewności, bo nigdy nie wiadomo, jakiej jakości styro się dostanie ;) W teorii klej powinien utrzymać nawet i dla wyższych niż 8m ścian, ale teoria teorią, a życie uczy, aby zabezpieczyć się 2x więcej, niż trzeba ;)

 

To zdjęcie w termowizji to chyba z roboty wykonanej kołkami stalowymi. Muszę kiedyś zrobić termowizję u siebie... Coś czuję, że też będzie co oglądać (myszy nam włażą na strych, a żadnych dziur z zewnątrz nie widać, więc musiały sobie korytarze w styro porobić :/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATIJKAAAAAAAAAAA ........... http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif dotarlam do Ciebie ...... wreszcie http://emotikona.pl/emotikony/pic/2dziura.gif normalny czad ......... ale Dziewczyno odwalilas kawal roboty ...... kolorki zajebiste ........ gratuluje odwagi http://emotikona.pl/emotikony/pic/037.gif ...... Jesli moge wlaczyc sie w dyskusje dotyczaca styro i kolkowania ... ja swoj styropian bede kolkowala chociaz wykonawca uwaza , ze nie ma potrzeby ( ale oczywiscie zrobi jak ja chce ) ..... jakos nie dowierzam , ze to moje szare 20 cm. styro utrzyma sie na kleju ..... !!!!!!!! Buziaki przesylam i jeszcze raz gratuluje postepow .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł :)

 

Anuś, nam też mówili, że mostki i takie pierdoły ale Bartuś twardo, że mają być kołki i koniec no i są :) i jest gites :)

 

Ale Ci kurna zazdroszczę, że masz już hacjendę wyelegantowanąi nie kręcą Ci się żadne obce ludki i że masz firanki w oknach... tak, tak nawet tego Ci zazdroszczę ... hlip .... może do 2022 i ja będę się cieszyć widokiem tychże .... - bez dramatu, ale zawsze to lepiej wygląda....

 

 

no dobra, jakto nasza polizei mawia "myślę więc jestem" i znikam :D:D:D

 

:hug::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołki muszą być dobrane do grubości styropianu. Zwykle to jest +5 do +7 cm więcej, niż grubość styropianu.

 

Dzieki ....

Mam styro 20 cm. zastanawialam sie nad kolkiem 24 cm. ale z tego co piszesz to w takim razie " moj kolek " ;) musi miec 26 cm.:D ..... ach te dylematy .... :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sprzedawca sam powinien ten kołek dobrać w zależności od systemu ocieplania, oraz materiału z jakiego jest ściana nośna. Chodzi o to, aby kołek nie wypadł (inne jest kotwienie w ceramice, inne w betonie komórkowym, a jeszcze inne w żelbecie). Długość kołka w zasadzie ma wtórne znaczenie ;) Byle tylko był dłuższy, niż grubość styro :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hug:

Wydaje mi się, że sprzedawca sam powinien ten kołek dobrać w zależności od systemu ocieplania, oraz materiału z jakiego jest ściana nośna. Chodzi o to, aby kołek nie wypadł (inne jest kotwienie w ceramice, inne w betonie komórkowym, a jeszcze inne w żelbecie). Długość kołka w zasadzie ma wtórne znaczenie ;) Byle tylko był dłuższy, niż grubość styro :lol2:

 

W moim przypadku ja staram sie byc i sprzedawca , inwestorem i wykonawca ........ nie zdaje sie na innych ale sama podejmuje decyzje juz od dluzszego czasu stosuje zasade ograniczonego zaufania UFAM I KONTROLUJE ....... ;)

 

Cześć Siostra:D

My właśnie mieliśmy 26:yes:

 

Dzieki Siostra :hug:

A ile zuzyliscie kolkow pamietasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...