Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Ani


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aż sprawdzilam na stronie sopro;)

sopro safir- fuga perłowa

i sopro brillant- fuga perłowa

Mieliśmy tego brylanta wziąć, ale koloru nie było i wzięliśmy ten Safir... Ale brylanta w nazwie kojarzyłam;) A mężowi uparcie tlumaczyłam, że Sopro ma jakąś fugę diamentową;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też zaciekawiło... Ostatnimi czasy się namnożyło fug i wybór tej jedynej jest prawie tak samo upiorny, jak wybór samej ceramiki confused-smiley-17721.gif

 

Toto ma się niby mienić, jak diament w masie perłowej, czy ma być twarde jak diament, czy co??

 

 

A, już doczytałem ;) Saphir to prawie to samo co Brilliant, ale ta brylantyna jest szybkowiążąca (polecam zatem robić w małych kawałkach fugowanie i od razu zmywać - ja raz zrobiłem całą ścianę taką fugą i później zabrałem się za mycie.... ściana praktycznie do poprawy poprzez wyskrobanie nadmiaru fugi :/ ). No i szafirowa ma więcej kolorów.

Edytowane przez Martinezio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być epoksydowa, ale zadzwoniłam do doradcy technicznego i mi doradził właśnie jedną z tych dwóch. Ponieważ brylantowe kolory nie pasowały do moich płytek;) stanęło na szafirowych;) Różnią się jeszcze tym, że szfirowa może być do mniejszych fug, bodajże do 5mm, a diamen... tfu! brillant;) może być przy szerszych stosowana:) ale to tylko fuga;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waderko

 

dobrze widzisz drabina stoi na płycie osb, na zdjęciu w dzienniku widać też pod oknem kawałek jakiejś kantówki, ona była położona na dwóch kawałkach takiego samego drewna, które stało na stopniach i robiło za nogi.

Jeden koniec płyty leżał na podłodze górnego korytarza, a drugi właśnie na tej kantówce pod oknem.

Nie wiem , czy to dość obrazowo wytłumaczyłam:(

 

Yuczka

 

ja mam w kuchni epoksydowa i niech ją cholera weźmie. Miała się nie brudzić ( bzdura, łapie brud nawet szybciej niz zwykła mapei) podobno miała być cudowna w myciu, ( normalna jest , jak inne fugi, trzeba się nad nią pochylić i dobrze wyszorować)

Różni się według mnie tylko ceną,ma zbyt wysoką niestety.

Co u Ciebie ?, bo słyszę, że nad Łodzią znów nawałnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochana:hug:

Hmmm... to jednak dobrze, że w końcu nie zdecydowaliśmy się na epoksydową:rolleyes: Ale w łazience, zwłaszcza pod prysznicem już damy:yes:

Ta nawałnica wczoraj przetoczyła się nad moim osiedlem m.in. ale ja w tym czasie na działce byłam:) Zrobilo się ciemno, ale poza kałużmi, które do dzisiaj nie wsiąknęły nic się stało, natomiast dojazd do mojej ulicy wczoraj o 22 był jeszcze z jednej strony niemożliwy... Wkoło mnóstwo polamanych drzew, gałęzi jeszcze dzisiaj... Szok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Karolinko

 

Zgadza się nasze drzwi to DRE premium. Są ok. I najważniejsze.... nie widać na nich tego wstrętnego kurzu ( jeszcze go nie polubiłam ;) )

 

 

 

 

Z Nową Galą to jest tak : jest cudna.... ale widać na niej każdy włosek, niestety, okruchy i w ogóle wszystko widać......ale za to wystarczy nawet miotełką zmieść ( nie trzeba za każdym razem wyciągać odkurzacza) przejechać wilgotnym mopem bez żadnych płynów i ... znów jest pięknie. :):) No ale coś za coś.

Powiem tak, w kuchni drugi raz bym jej nie położyła.

Pewnie nie takich niusów oczekiwałyście:( Lojalnie jednak wyrażam moje zdanie.

Mam nadzieje, że sytuacja z kurzem trochę się unormuje kiedy będą schody i płytki w garażu, bo na razie okropnie się nosi

W zasadzie to najbardziej widać kocie kłaki. A dziś nasza Suri wróciła ze spacerku cała utytłana . Łapy i brzuch mokre i pokryte piachem , a w zasadzie gliną . MASAKRA . zostawiła całe mnóstwo śladów i piachu. Kota wykąpałam ....hi hi hi żebyś to widziała :rotfl::lol2: a płytki odkurzyłam i wytarłam mopem.I po problemie.A te zachwyty gości , jakie piękne mam płytki i moje zadowolenie kiedy na nie patrzę. chyba warto trochę częściej pobiegać z mopem.

 

Wiesz co? wszyscy ( i ja też tak miałam ) zastanawiają się nad utrzymaniem czystości gresu polerowanego, a tymczasem największą moją zmorą są zwykłe BRĄZOWE płytki INFINITA OPOCZNO w górnej łazience. Widać na nich każdą kroplę wody ,po wyschnięciu przybiera okropną formę plamy. Nigdy więcej brązowych płytek. Nowa gala przynajmniej robi wrażenie.Jest naprawdę ślicznie. Tylko pamiętaj . Żadnej chemii do mycia . Sama woda !!

 

cena za nasze drzwi to tak:

 

80 - tki 470zł zł + ościeżnica regulowana 228zł + montaż 120zł co daje sumę 818 zł

to tak przykładowo, bo np mieliśmy też drzwi 90-tki i 70 -tki i ościeżnice różne

w sumie za 9 szt drzwi wew + jedne stalowe do garażu i przeciwpożarowe do kotłowni z klamkami, ościeżnicami i montażem zapłaciliśmy 9155 zł. To już cena z 9% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuczka

no gdzie Ty?????

 

Waderko

 

Cieszę się , że udało mi się obrazowo wyjaśnić. Twoja klatka schodowa też się pewnie cieszy :):)

 

Wydrukowałam sobie kobiety na zwykłej domowej drukarce. Zastanawiam sie gdzie je umieścić . ale o tym w tajemnicy mówię bo jakieś prawa autorskie czy cóóóśś??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nie pocieszyłaś mnie tymi wieściami o nowej gali, właśnie naczytałam się opinii, że nie tyle trudno ją utrzymać w czystości co trzeba impregnować. No ale biegać z mopem za często to też żadna atrakcja. Powiem Ci że mam teraz dylemat. W wiatrołapie i korytarzu damy mat w środku a na oblamówkę z połysku, fajnie to wygląda. Zastanawiam się nad kuchnią...

 

Aniu a drzwi zamawialiście w jakimś sklepie stacjonarnym czy internetowym?? pytam bo u nas wycena między stacjonarnym a internetowym wyszła ok. 2 tys, to dość dużo. Mam nadzieję, że potargujemy się jeszcze i dadzą nam dobrą cenę z montażem u nas w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko

 

moim zdaniem na każdych , ale to na każdych gładkich płytkach wszystko widać, i nie ma znaczenia czy to mat czy poler ( chociaż może sięnie znam , bo matu u nas nie ma ) W łazience mamy wspomniane już brązowe płytki, gładki , ładny brąz ( ładny , póki były w kartonie, w codziennym używaniu , masakra ) natomiast, żeby się nie nalatać z mopem płytki powinny być ciapate No ale fakt efektu nie mają jak poler. I cóż decyzja należy do Ciebie:rolleyes: . Wiem , że nie jest łatwo. Jak daleko ode mnie mieszkasz? ( ja pod Gdańskiem) Może chciałabyś się przekonać naocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się:D

Na usprawiedliwienie powiem tylko, ze maluję, maluję, maluję i.... maluję;)

Co do Nowej Galiu (jest pięęęęękna, to fakt:D:D:D) I ja wolę częściej przelecieć z mopem i niech robią wrażenie, niż miałabym się natyrać przy sprzątaniu a płytki z natury swojej wyglądają jak brudne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoje dziewczyn: u Klaudii na razie poszła baza: szary, teraz musimy jeszcze poprawki porobić i docelowe: czyli ten szry jako baza i czerwony i ciemno szary;)

A u Julii dwa róże: z mieszalnika, ale nazwała je: bajkowy róż i truskawkowy koktajl:D zaczywiście farba w wiaderku przypominała koktail;) I zagruntowałam na razie holl na górze...

No i kuchnia:D:D:D Najpierw miała być śmietanka, a wyszła jajecznica;) I przemalowałam na szaro (ale taki jaśniteńki, niemalże biały)

;)

Edytowane przez yuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się podoba:D:D:D

A w tej wnęce będą szafki po bokach + piekarnik z mikrofalą w środku. Z różnych przyczyn na razie nie chcę zamieszczać zdjęć na forum, ale myślę nad prywatną galerią, tylko nie wiem, jak się do tgo zabrać, a nie mam na razie czzasu, żeby poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...