Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrodzenie z castoramy


Recommended Posts

Mam do zrobienia 200m ogrodzenia tylnego,siatka odpada bo moje psy w jedną noc rozwalą. Byłem w castoramie i widziałem przęsło za 138zł za 2m. Z tego co zauważyłem to niby jest to wymalowane proszkowo,ale widać korozje już w hali i jakieś dziwne plamy na pionowych ,,laskach" (jakby tłuszcz).Z tego co się orintuje to ciężko maluje się farbami olejnymi na malowanie proszkowe no i to są ,,puste pręty" i tam korozja pewnie siedzi.Sam nie wiem co zrobić czy iść dalej tym tropem czy poszukać ,,rzemiochy" ,który zrobi mi to na lata, bo nie chce kupić bubla. Co sądzicie o rozwiązaniach castoramoskich?? może ktoś posiada??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam panele z drutu fi 5 mm.

 

Gwarantuję, że są 100 razy lepsze od tych w Castoramie.

 

Sam zastosowałem Nylofor 3D firmy Betafence, o wymiarach 1.530 mm x 2.500 mm kolor antracyt.

 

Takie:

 

http://www.betafence.pl/pl-PL/ogrodzenia/Betafence-ogrodzenia-bramy/Ogrodzenia-bramy/Ogrodzenia-systemy/panele-ogrodzeniowe/Nylofor-3D-panel.aspx?tgid={574EEBDF-97D5-44CB-B0E5-152BDE6B9272}

 

kupowane tu:

 

http://wwd.com.pl/cms/produkty/ogrodzenia-panelowe/nylofor-3d-i-vega-b.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwałbym tobardziej wyrobami blaszanymi, ale jak nikt tego nie będzie nadwyrężał (wyginał, obcierał, przycinał itp.) i nie trafi się na sztuki szybko korodująceto pewnie długo postoją. Myślę jednak, że nikt nie ma takich wystarczająco długo, aby można było uczciwie ocenić ich trwałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, że ma się to rozlecieć. Wczoraj byłem w jednym z marketów budowlanych i widziałem te przęsła (tzn trochę inne, bo w LR), ale profil nie wygląda na zbyt cienki. zamierzam zakupić pomalować farbą podkładową i na to niezłą farba do metalu i zapomnieć na długi czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia 200m ogrodzenia tylnego,siatka odpada bo moje psy w jedną noc rozwalą. Byłem w castoramie i widziałem przęsło za 138zł za 2m. Z tego co zauważyłem to niby jest to wymalowane proszkowo,ale widać korozje już w hali i jakieś dziwne plamy na pionowych ,,laskach" (jakby tłuszcz).Z tego co się orintuje to ciężko maluje się farbami olejnymi na malowanie proszkowe no i to są ,,puste pręty" i tam korozja pewnie siedzi.Sam nie wiem co zrobić czy iść dalej tym tropem czy poszukać ,,rzemiochy" ,który zrobi mi to na lata, bo nie chce kupić bubla. Co sądzicie o rozwiązaniach castoramoskich?? może ktoś posiada??

 

Też oglądałem i widziałem rdze jak wychodzi na spawach i narożnikach.

Nie polecam malowania na proszkowe.

Powinni cynkować i dopiero proszkowo.

 

Jakoś nie chce mi sie wieżyć że siatkę pogryzą spraw sobie taką z grubego drutu o gęstych oczkach najlepiej robioną na zamówienie.

Ewentualnie siatka panelowa zgrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem temat ogrodzenia z castoramy (żona wybiła mi to z głowy,mówi,że strasznie brzydkie :oops: ). Cena dla mnie jest dobra przy założeniu,że mam troche metrów,ale po przymyśleniu to szkoda mi kase wywalać i patrzeć na to do końca życia, ni to kute ni to ładne,ale tanie :wink: .Z tego co rozmawiałem ze znajomym blacharzem,to on mówił,że proszkowe malowanie nie nadaje sie na zewnątrz,a w szczególności na rurki (od środka korozja złapie i idzie na zewnątrz i proszek szla*** trafi :evil: ) no i w tej cenie to pewnie o jakości można zapomnieć.Pogadam ze ślusarzami,zobacze co oni zaproponują. Co do siatki to jakoś nie widzi mi się mieszkać w ,,centrum boiska" :roll: (bez urazy). Co do przeskakiwania moich dobermanków to liczyłem na to,że do takiego ogrodzenia to one nie podejdą :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I barzo dobrze że odpuściłeś. Pospawają Ci jakieś żelastwo z pełnych prętów to i ładniejsze będzie i solidniejsze. A jak byś pokusił się dać ocynkować ogniowo to pewnie i ciebie przeżyje :lol:

fajnie mi radzisz z tym cynkowaniem, chyba chcesz abym na ,,skarpetki: nie miał :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Castoramie kupiłem przęsła ocynkowane z drutu 4 mm i wymiarach 2500 mm x 1520 mm (ogrodzenie panelowe) i pomalowałem farba na ocynk. Przęsło wykonane przez firme BETAFENCE (napis na przęśle: PANEL NYLOFOR 3D) - koszt jednego przesła to 62 zł.

U innych dostawców ceny takich przęseł BETAFENCE zaczynały się od 90 zł/przęsło i to chcieli sprzedawać cały system(wraz ze słupkami i łącznikami). Gdy się pytałem dlaczego jest taka różnica w cenie z Castoramą to pierwsze mówili, że w Castoramie są krótsze - 2 m dł, a gdy zaprzeczałem to zaczęli opowiadania o tym że w Castoramie to pewnie chinszczyzna.

Wynika z tego, że i w Castoramie można czasami coś sensownego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Castoramie kupiłem przęsła ocynkowane z drutu 4 mm i wymiarach 2500 mm x 1520 mm (ogrodzenie panelowe) i pomalowałem farba na ocynk. Przęsło wykonane przez firme BETAFENCE (napis na przęśle: PANEL NYLOFOR 3D) - koszt jednego przesła to 62 zł.

U innych dostawców ceny takich przęseł BETAFENCE zaczynały się od 90 zł/przęsło i to chcieli sprzedawać cały system(wraz ze słupkami i łącznikami). Gdy się pytałem dlaczego jest taka różnica w cenie z Castoramą to pierwsze mówili, że w Castoramie są krótsze - 2 m dł, a gdy zaprzeczałem to zaczęli opowiadania o tym że w Castoramie to pewnie chinszczyzna.

Wynika z tego, że i w Castoramie można czasami coś sensownego kupić.[/quote

To calkiem tanio mają. Prawda jest taka że nie ma co generalizować bo i w markecie budowlanym da się coś tanio dobrego kupić tylko trzeba porównywać ceny i troche poszukać.

Cegłe klinkierową I gat. Jopka czeroną, perforowaną w Leroy merlin mają po

1.25 zł sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
A ja w Castoramie kupiłem przęsła ocynkowane z drutu 4 mm i wymiarach 2500 mm x 1520 mm (ogrodzenie panelowe) i pomalowałem farba na ocynk. Przęsło wykonane przez firme BETAFENCE (napis na przęśle: PANEL NYLOFOR 3D) - koszt jednego przesła to 62 zł.

U innych dostawców ceny takich przęseł BETAFENCE zaczynały się od 90 zł/przęsło i to chcieli sprzedawać cały system(wraz ze słupkami i łącznikami). Gdy się pytałem dlaczego jest taka różnica w cenie z Castoramą to pierwsze mówili, że w Castoramie są krótsze - 2 m dł, a gdy zaprzeczałem to zaczęli opowiadania o tym że w Castoramie to pewnie chinszczyzna.

Wynika z tego, że i w Castoramie można czasami coś sensownego kupić.

 

temat odgrzebuje ale jaką farba to malowałeś i czy się to trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mj: a przy okazji często okazuje się, że lokalny producent jest łatwiej dogadliwy bo działa na lokalnym rynku o wiele elastyczniej podchodząc do problemu reklamacji. A to czasem bywa dość istotne. Poza tym powie dlaczego czasem warto dołożyć 5 zł do przęsła i wyjaśni jak duża różnica jest w jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...