Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Btera Legan Ikea - dziwne rurki zamiast wężyków


Recommended Posts

Kupiłem w IKEA najtańszą baterię - legan za 39,90 pln. Wszystko fajnie tylko zamiast wężyków są jakieś rurki miedziane zdaje się z gwintem na końcu. Może mnie ktoś oświecić co mam z tymi rurkami zrobić? Z jednej strony jest gwint, a z drugiej otwarta rurka. :o

 

Ech te przyzwyczajenia do tanich rozwiązań....

 

To nie rurki są dziwne, to wężyki są dziwne.

Rurki są bardzo dobrym rozwiązaniem, o niebo lepszym od wężyków. Gwintowane strony wkręca się w baterię, a gładkie zaciska w specjalnych końcówkach, do kupienia w każdej Castoramie, Leroju i tym podobnych.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o coś w tym stylu:

 

http://forum.muratordom.pl/pekniety-wezyk-zalane-mieszkanie-nigdy-wiecej,t176903.htm

 

Uważam, że b.dobre rozwiązanie, ale ciężko znaleźć złączki żeby to połączyć z instalacją. Można kupić w marketach zaworki z takim przyłączem na rurkę miedzianą 10mm, ale same złączki b.ciężko.

 

A propo wężyków, rodzicom pękł 2 albo 3 razy ale nic strasznego się nie stało bo w porę zauważyliśmy, jedynie wykładzina zalana schła kilka dni. Ale bardziej ekstremalna sytuacja spotkała moją Narzeczoną w mieszkaniu gdzie pęknięty wężyk u sąsiadki z góry powoli zalewał jej łazienkę. Ale hitem jest przypadek znajomego, którego pęknięty wężyk kosztował 20 tys. PLN i dwa czy trzy miesiące wyjęte z życiorysu. Wężyk pękł i zalał parkiet. Wszystko trzeba było zerwać i układać na nowo. Koszt plus remont w domu - masakra. Dlatego wolę dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...