Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to jak juz doszliśmy do porozumienia to jaka najlepiej folie/membranę paroprzepuszczalną zastosować?

Czy jest sens inwestowania w membrany wysokiej kaości np Tyvek Pro, czy mozna zastosować coś pokroju Parotec Beta?

Róznica cenowa 100%

Jakie parametry przy takich produktach sa najważniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 569
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najważniejsze jest oświadczenie producenta takiej membrany, że przy natryskaniu na nią piany zachowasz na nią rękojmie/gwarancję.

Warto również uzyskać informację od producenta, czy parametry paropszepuszczlności membrany uwzględniają wciskanie się rozprężającej się pianki w warstwę włókniny i filmu funkcyjnego, który decyduje o oporze dyfuzyjnym folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak juz doszliśmy do porozumienia to jaka najlepiej folie/membranę paroprzepuszczalną zastosować?

Czy jest sens inwestowania w membrany wysokiej kaości np Tyvek Pro, czy mozna zastosować coś pokroju Parotec Beta?

Róznica cenowa 100%

Jakie parametry przy takich produktach sa najważniejsze?

Zakalec powoduje nasiąkanie FWK i nasiąkanie drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Skalna wełna ROCKWOOL jest materiałem obojętnym chemicznie. Nie oddziałuje na inne materiały budowlane i nie wchodzi z nimi w reakcję chemiczną.

Ciekawy jestem, jak producenci pianki wypowiedzą się bo przecież "charakteryzuje się dobrą przyczepnością do większości materiałów w budownictwie".

A może chcesz aby Twoje poddasze było tym eksperymentalnym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalna wełna ROCKWOOL jest materiałem obojętnym chemicznie. Nie oddziałuje na inne materiały budowlane i nie wchodzi z nimi w reakcję chemiczną.

Ciekawy jestem, jak producenci pianki wypowiedzą się bo przecież "charakteryzuje się dobrą przyczepnością do większości materiałów w budownictwie".

A może chcesz aby Twoje poddasze było tym eksperymentalnym ...

 

nie wolno mieszac technologi ... jak wata to wata , jak welna to welna , pianka natrysnieta na wate jak ta grawitacyjnie zjedzie a zjedzie juz poł roku z krokwi i zrobi giga mostki termiczne pociagnie ze soba pianke i zniszczysz takimi podpowiedziami komus dach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinajac sie pod temat chcialbym zapytac czy mozna natrysnac piane na skalna wełne?

Dokladnie to miedzy krokwie 15cm wełny i pod to 20cm piany

pozdrawiam

 

Widzisz tu coś o miękkiej wełnie ?

Waro zobaczyć jak można zamontować sztywne płyty z wełny ROCKWOOL pomiędzy krokwie

Ja nikogo nie namawiam na łączenie piany z wełną ale może robi to producent piany albo już powstało takie ocieplenie w Polsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tu coś o miękkiej wełnie ?

Waro zobaczyć jak można zamontować sztywne płyty z wełny ROCKWOOL pomiędzy krokwie

Ja nikogo nie namawiam na łączenie piany z wełną ale może robi to producent piany albo już powstało takie ocieplenie w Polsce ...

 

jaki jest sens tak drogiej izolacji jak sztywna plyta ? nie widze ekonomicznego uzasadnienia, dobrze, ze przynajmnie wiesz, ze miekka welna to kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mam wełne TOP ROCK SUPER, ktora dodatkowo jest cala zasznurowana od dolu, 20 cm ponizej krokwi bedzie obnizony sufit, jako ze upychanie welny pomiedzy wieszaki jest dosyc czasochlonne i jakos nie wierze w szczelnosc polaczen jak welna (skalna) pocieta jest na setki kawalkow pomyslalem zeby wypelnic to piana. Znowu jezeli zastosowalbym szklana welna, ktora mozna nabijac na wieszaki i szybciej by sie to zrobilo to boje sie ze za kilka lat porbia sie tam dziury jak welna siadzie i stad pomysl z piana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby ta "setkach kawałków" to dużo?

Ściany robione są z cegieł/bloczków i fakt "czasochłonność" murowania paru tysięcy elementów nie powoduje budowania w Polsce domów z "wielkiej płyty" ;)

Układanie wełny nie jest wcale skomplikowane i wcale nie polega na "upychaniu wełny". https://youtu.be/0OBdfQngh_M

Szczelność połączeń zapewnia układ dwuwarstwowy, a jeżeli nie wierzysz to sprawdzaj jakość wykonania kamerą termowizyjną.

Wiesz jaki jest czas niezbędny do osiągnięcia dopuszczalnych stężeń substancji szkodliwych dla zdrowia po wykonaniu natrysku pianką w pomieszczeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, jaki?

 

tez nie wiem jaki??

 

a Panu z Rockwoola, ktory tak zachwala swoje produkty pragne tylko pokazac ponizsze zdjecie:

 

20161210_182801.jpg

 

historia dluga i nie na temat jednak tez do tej firmy sie lekko zrazilem i stad tez pomysl na jakas alternatywe czyli np. piane lub ewentualnie welne szklana na druga warstwe

 

dodam tylko ze reklamacja tej welny zostala uznana i dostalem zwrot polowy pieniedzy wiec jest to zawsze jakis plus

Edytowane przez lork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

substancji szkodliwych dla zdrowia po wykonaniu natrysku pianką w pomieszczeniu ?
bredzimy wiedzę dalej więc zacznijmy inaczej - wasze welna vs nasza piana = wy potrzebujecie uzyskac izolacyjnosc U na zalecanym poziomie musicie dodac kolego 40cm welny , my tylko 20 piany , Klient ma o wieeeele wieksze poddasze a za powielanie historii o szkodliwosci ktos cie w koncu zapedzi do sadu bo jakbys byl obiektywny to wiesz , ze pianka do iso i poliol czyli ? zywica utwardzacz i spieniacz + powietrze czyli nie ma tam zadnej szkodliwosci .... a natrysk nie robi zenek z garazu tylko wyspecjalizowana forma , ktora podas natrysku umie sie zabezpieczyc.... urosnieta piana jest juz z toba do konca wiezby a welna smród, brud i przemarzniety dach ... wiec skoncz tak opowiadac , nie ma co ukrywac, w Polsce pianka zdobedzie rynek predzej czy pozniej , nie ma ratunku dla welny , nie zrobisz takiej szczelnosci nigdy! co bys nie pisal pianka bedzie gora - od gryzoni po szczelnosc izolacji przez zamokniecie materiałow konczac,. Powiedz prawede ile straci welna po gradobiciu jak uszkodzi dachowke i zaleje welne/wate ? 40%!!!!! lub wiecej a pianka 1-2% ---------------- mozemy sie punktowac ale pokaz mi wady pianki ? ja ich nie widze, wszelkie certyfikaty zdrowotne sa zrobione i atestowane, USA klepie piane 40lat, dlaczego przepychajac swoj produkt oklamujesz ludzi o chorobach itp , moze warto wspomniec o grzybach i plesni w wacie ? a braku ich w piance ? tym chcesz oddychac ? zapraszam na nasza stronke tam zobaczcie jak wyglada zalana welna - w zeszlym roku demontowalismy kilka domow z welny dajac pianke , dzwonilem i pytalem ludzi jakie oddczucia po aplikacji piany bo nie sztuka ja wypryskac, zgarnac kase i uciekac a warto miec poczucie dobrze wykonanej roboty i my takie mamy .... nikt z klientow nie wspomnial nawet o tym , ze nie czuje wlasciwie roznicy - wszyscy sa jak mowia mlodzi mega zadowoleni ! pamietam jak goscie co mieli zwykle diesle narzekali po co komu TDI :) teraz wiekszosc z nich jezdzi takim samochodem :) a komfort przewyzsza benzyke :) i jeszcze jeden przyklad przychodzi mi na szybko doglowy - masz goraca butelke z woda - owin ja wata a zapiankuj :) zobacz roznice a wlasnie a czy przypadkiem wszystkie bufory ciepla nie sa wlasnie opiankowane cz owiniete wata :) trzeba sie pogodzic brachu , ze chcecie wpychac stara technologie jak goscie od spalania weglem . Zaczyna sie era pomp ciepla , rekuperacji , fotovoltaiki vo zrobi Ci perpetummobile a wszystko zaizolowane pianka robia mega oszczednosci :)) dobrej nocki.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...