Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dawno nie zaglądałem, ale postaram się pokolei

 

Z zasrancami od piany co nie rozumieja co to jest przegroda pogadam pózniej . Ale panie tomku zadałem pytanie dlaczego pogonili mojego kolesia ?

 

Kolego Profi45, jak nie ma rzeczowych argumentów to wchodzi się w pyskówki. Nie wiem na jakiej podstawie kolega wnosi teze mojego braku wiedzy w dziedzinie budownictwa i znajomości podstawowych pojęć, ale jest to całkowicie nie na miejscu.

 

 

jakie macie zdanie na temat pianki poliuretanowej ICYNENE LD-C 50? Firma Magda, która zajmuje się m.in. ocieplaniem budynków proponuje mi zastosowanie tej pianki do ocieplenia poddasza. Stosowaliście już taką piankę, albo słyszeliście coś na jej temat?

 

Zgodnie z aprobatą techniczną, jest to bardzo dobry materiał. Natomiast Icynene ma dwie wady:

praktycznie konieczność natrysku deklarowanej grubości w jednej warstwie (problem przy grubościach 20+). Icynene ma bardzo słabą przyczepność warstwową. Warto zwrócić tutaj uwagę na miejsca dolewane, poprawki. Pojawiają się tam "jęzory" piany, pod którymi bardzo często jest kieszeń powietrzna. Jeśli piana jest lana na dwa lub więcej warstw istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo powstania między warstwami kieszeni powietrznych.

Drugą sprawą jest uzyskana struktura, bardzo charakterystyczna- bardzo duże falowanie powierzchni, tzw. baranek. Praktycznie, dla grubosci np. 20 cm rozstrzał min max może dochodzić nawet do 8cm.

 

 

jeżeli musiałem przy montażu stelaża do g-k powyrywać trochę piany otwarto-komórkowej to czym to pouzupełniać. Czy np piana do styropianu Tytan czy np. do montażu drzwi i okien będzie ok?czy polecacie jakąś inną???

 

A DO OCIEPLAJĄCYCH -NAJPIERW EKIPA OD STELAŻY A NASTĘPNIE PIANA bo poprawianie po fachowcach co po montowali grzybki trysneli i pojechali jest czasochłonne no chyba że pasują komuś trapezo-romby na sufitach i podłogach lub ścianki kolankowe z wędrującą wysokością.

 

Piana montażowa nisko rozprężna będzie odpowiednia. Natomiast należy zdawać sobie sprawę z tego, że piany montażowe nie trzymają parametrów jak piana natryskowa! Istotnym jest że uzyskujemy dzięki takiemu zabiegowi szczelność połączeń!!

Stelaże stanowią ogromne utrudnienie (w tym czasowe) dla aplikatorów. Rozwiązania są dwa:

- dobra ekipa od wykończeń i wcześniejszy montaż SAMYCH wieszaków (bez stelaży).

- montaż wieszaków po wykonanej izolacji- praktycznie: krokwie 18cm, piana 20cm, na krokwiach około 3cm piany. Po aplikacji zmieniano miejsca mocowania wieszaków, sposobem opisanym. Na kamerze termowizyjnej nie ma żadnej różnicy (audyt całego budynku wykonywany przez firmę zewnętrzną).

 

 

Od kilku dni przeglądam internet w temacie "pianka", na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na zastosowanie pianki.

 

Sytuacja na budowie:

płytki ceramiczne, warstwa powietrza, membrana paroprzepuszczalna, PIANKA?, płyta k-g.

 

I tu pojawia się pytanie... Biorę pod uwagę zastosowanie jednej z dwóch pianek albo produkt Demilec USA albo polski Polychem System. Mam prośbę o opinie jeżeli chodzi o parametry poszczególnych pianek (źródło: informacja od firmy zajmującej się montażem pianki):

 

Polychem System PUREX NG-0810NF - gęstość pozorna kg/m3 7,5; nasiąkliwość kg/m2 0,12; opór dyfuzyjny 1,7

 

Demilec USA Selection 500 - gęstość pozorna kg/m3 10,5; nasiąkliwość kg/m2 9,6; opór dyfuzyjny 11

 

Na oko widać zasadnicze różnice, nawet dla takiego laika jak ja. Proszę o opinie bardziej zorientowanych w temacie bo mam już niemały mentlik. :)

 

Wydaje mi się, że piana otwartokomórkowa o ww. parametrach będzie wystarczająca do zastosowania w tym przypadku? Chociaż po lekturze tego artykułu:http://www.eko-pur.pl/kondensacja-pary.htm stosowanie samej pianki otwartokomórkowej nie jest aż tak oczywiste. Bardzo proszę o zabranie głosu.

 

Od strony technicznej, pianka Demilec gwarantuje powtarzalność. Wykonując aplikacje pianką Sealection uzyskuje się niemal całkowitą pewność stabilności materiału na całym ociepleniu.

Polychem ma natomiast dużo lepsze parametry (zapewne też cene) i niestety jest palny. Wadą w aplikacji jest dużo mniejsza powtarzalność i stabilność materiału. Wykonując badanie gęstosci zainstalowanej piany, okaże się że na jednej inwestycji, z tego samego zestawu, uzyskuje się piane o gęstości pomiędzy 8 a 15kg/m3.

Dla porównania cenowego proszę wziąść pod uwagę uzyskanie tego samego wsp. przenikania ciepła. Polychem dla U=0,25W/m2K potrzebuje bodajże 18cm.

 

Tak artykuł jest bardzo ciekawy. Niestety nie w pełni prawdziwy. Niestety dla auutorów technologię troszkę uległy już zmianom i chociażby sami producenci membran wysoce paroprzepuszczalnych zezwalają na kontakt izolacji termicznej z membraną.

Dalej praktycznie cały artykuł tyczy się materiałów termoizolacyjnych ( w domyśle wełna, natomiast na końcu jest sugestia- piana o.k.).

Stwierdzenie "chłonie jak gąbka" nie jest do końca prawdziwe. Sami Państwo w poprzednich postach pisali następujące parametry chłonności wody (pisze zpamięci, około):

Icynene= 0,3kg/m2

Polychem=0,2kg/m2

Sealection =10kg/m2

Quadrant około 0,2kg/m2(dane jeszcze nie potwierdzone)

Natomiast od siebie dorzuce:

Honter Lapolla 30kg/m2

Nie mogę się doszukać teraz dokumentu,ale dość mocno upraszczając jedna z najtańszych pianek zamkniętokomorowych miała bardzo podobną chłonność do Icynene, Polychem i Quadrant. (Bardzo upraszczając, gdyż producent tego materialu nie stosuje norm EN)

 

Proszę sprawdzać przegrodę! W symulacjach Wufi, przegorda zbudowana pokolei: papa, pełne deskowanie, 15 cm piany otwartokomorowej (ostrzegam nie każdej!!) płyta gk jest przegrodą jak najbardziej prawidłową. Mało tego, nie przewiduje się wogóle kondensacji pary wodnejw przegrodzie.

 

I prosiłbym zwrócić uwagę że ściany czy dach nie służą do odprowadzania wilgoci z budynku. Wilgoć z założenia odprowadzana ma być przezwentylację!!

 

Dzisiaj miałem spotkanie z kolejnym fachowcem od piany, poruszałem kwestię piany otwarto i zamkniętokomórkowej - z dyskusji wyniknął wniosek, że opłaca się dać zamkniętokomórkową w sytuacji, gdy:

1. chcemy osiągnąć lepszy współczynnik przenikalności cieplnej U,

2. mamy niskie krokwie (poniżej 15cm) i stosując tylko otwartokomorową nie osiągniemy zadowalającego efektu (otwartokomorowa powinna mieć conajmniej 15 cm grubości by był efekt)

3. w przypadku zastosowania pod dachówki kiepskiej folii paroprzepuszczalnej. Piana zamkniętokomorowa cechuje się niską nasiąkliwością i jest w tym podobna do folii gdyż woda po niej ścieka - więc jest dodatkowym zabezpieczeniem przed jej ewentualnym uszkodzeniem.

 

Minusem piany zamkniętokomorowej jest jej cena :/ jest średnio dwa razy droższa. Ale daje się ją w warstwie 3 cm.

 

Po długiej dyskusji sprawa stanęła na tym, że wystarczy dać piankę otwartokomókową o grubości 18cm. Dla porządku napiszę, że do gry wszedł trzeci producent piany (Polski) - jednak nie pamiętam nazwy, a nie mam notatek pod ręką.

 

W zasadzie wykonuje się natryski pianą o.k. również o grubości 10cm, np. izolacje przeciwskropleniowe.

co do pkt 3. Można, natomiast lepiej wydać więcej na dobrej jakości membrane, niż na tego typu "łatanie" kiepszczyzny.

 

Piana zamkniętokomorowa ma wyższą gęstość, co dalej wiąże się ze zużyciem większej ilości materiału. Natomiast wspomniane 3cm przyjmuje się jako warstwe hydroizolacyjną! Dla przegrody dachowej należy zastosować bodajże 8cm pianki z.k. (odpowiednik około 15cm pianki o.k.) Koszt rzeczywiście jest większy dla piany z.k., lecz na pewno nie dwa razy!

 

Co do Polskiego producenta, ma (bądź miał) bardzo wysoką "lambdę". Radzę zatem sprawdzić wsp. przewodzenia ciepła przed wykonaniem wspomnianych 18cm.

 

 

Na więźbę i elementy drewniane tylko i wyłącznie pianka otwartokomorowa ze względu na mały opór dyfuzyjny dla pary wodnej.

Wysokość krokwi nie ma nic do rzeczy. Na krokwie 14 cm można zaaplikowac i 25 cm piany. Piszę o dobrej pianie. Takiej jak .... :) z krainy klonowego liścia :)

Zastosowanie piany o.k. daje stuprocentową pewnośćże więźba nie zacznie gnić. w przypadku z.k. nie ma takiej pewności.

Jak juz wspominałem wcześniej nie jest to najlepszy materiał (Icynene), natomiast rzeczywiście ma dobre parametry. Przy niesprzyjających warunkach możliwe jest, że nie uda się nalać 25 na strzał. Wtedy zachodzi konieczność dolania 5cm na przykład. Na tym doskonałym materiale jest to w zasadzie awykonalne.

Podsumowując wszystko ma swoje wady i zalety!

Membrana dachowa nie jest dodatkowym pokryciem. Ma za zadanie , w przypadku wełny, której jest niezbędna, powstrzymać wywiewanie ciepłego powietrza z izolacji zarazem nie utrudniając odparowywania zawilgoceń.

BŁĄÐ!!!!!!!

Membrana paroprzepuszczalna, czy też wstępnego krycia stanowi w pewnym sensie dodatkowe pokrycie!

Dwa proste przykłady:

Dachówka- śnieg podwiewany pod poszczególne dachówki czy też gąsiory, słoneczko przygrzewa w dach i dzięki membranie woda z roztopionego śniegu spływa nie zalewając izolacji!

Blacha (blachodachówka)- poprzez słoneczko w ciągu dnia powierzchnia nagrzewa się (szczelina pomiędzy membraną a blachą). Pod wieczór następuje ochłodzenie i wykroplenie wilgoci (w tej szczelinie). Membrana zapobiega zalaniu izolacji.

I prawda, membrana stanowi ochronę wiatrową. Działą również jak membrana np. Goretex. W jedną stronę wypuszcza parę, w drugą nie pozwala na dostanie się wody (oczywiście dopewnego stopnia).

15 cm spełnia normę, 18 jest korzystnym kompromisem cenowym, 20 to dobry i sensowny wybór a 22-25 dla ścigaczy oszczędności.

Piana pianie nierówna i porównujcie wiele parametrów:

Najlepiej jeżeli : niska sorpcja wilgoci i wody, niski opór dyfuzyjny, dobra lambda, korzystne na tle innych zachowanie w obecności ognia.

Dla mnie wybór jest jeden. Jaki ? Na priv... :)

Już wiemy kolega którą "grupę" reprezentujesz. Natomiast faktem, nie można opierać się tylko na jednym parametrze. Do powyższego dorzuciłbym jeszcze informacje o wykonawcy- fachowość obsługi, referencje, ilość wykonanych robót itp.

 

 

i znowu nasz marketingowiec naciągacz rozminą się z prawdą, normę dla dachu U<0,25 ledwo spełnia według tego co podaje ITB pianka otwarto komorowa min 18cm, dla domów energooszczędnych zaleca się co najmniej 30cm, a domy pasywne to co najmniej 40cm czyli tak dużo że jest tak drogo że nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi bo cena natrysku była by wyższa niż reszty domu pasywnego

 

Nie do końca. 15cm spełnia normę budowlaną (nie każdego producenta materiał!!). Dalej domy o niskim zapotrzebowaniu na energię, w zależności od jakości izolacji ścian to grubość 20-25cm. Natomiast pasywne 25-40cm. Osoba budująca dom pasywny na pewno będzie rozważać izolację pianką PUR, na dodatek pianą z.k. (mniejsza grubość), być może z dołożenienim izolacją akustyczną pianą o.k.

 

(...)Marketing Demilec sugeerował, że wysoka nasiąkliwość to zaleta... To jak to jest?

:bash::bash::bash: A potem się dziwić że całe środowisko wykonawców jest ściągane do tego poziomu... żal

 

Natomiast przyszłościowo w ramach wyjaśnienia, woda jest dobrym przewodnikiem ciepła (znakomicie je przyjmuje i oddaje). Pianka (czy każdy inny materiał) w którego strukturze jest dużo wody, będzie lepiej przewodził ciepło. Dobra pianka nawet jeśli przyjmie wodę, jest w stanie ją szybko oddać (odparować) co skutkuje powrotem do początkowych właściwości termoizolacyjncyh.

 

Serio ? :D Jak to tłumaczył ? :D Niezłe... Ich pianka "ciągnie" wodę jak Kazio po trzydniówce :) Może chodzi o względy pożarowe :D "Nasza pianka jest SAMOGAŚNICZA !!! " :D :D :D

Co do Polychemu to trzymam za nich kciuki ale na teraz , oprócz istotnie gorszej lambdy ( nie uważam tego za kluczową wadę bo skuteczność izolacji jest gdzie indziej ) mają problem bo ich piana ma zdecydowane F ( konkretnie palna ) w kategorii poż. Ogólnie rzecz biorąc to w tej kategorii Ic. spisuje się najlepiej z OK

Zgadzam się z przedmówcą. Dodam od siebie, że moim typem jest uzyskanie dobrych parametrów poświęcając palność. Trudno jest uzyskać dobry, stabilny materiał dodając niego (komponentów) uniepalniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 569
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dawno nie zaglądałem, ale postaram się pokolei

 

Zastosowanie piany o.k. daje stuprocentową pewnośćże więźba nie zacznie gnić. w przypadku z.k. nie ma takiej pewności.

Jak juz wspominałem wcześniej nie jest to najlepszy materiał (Icynene), natomiast rzeczywiście ma dobre parametry. Przy niesprzyjających warunkach możliwe jest, że nie uda się nalać 25 na strzał. Wtedy zachodzi konieczność dolania 5cm na przykład. Na tym doskonałym materiale jest to w zasadzie awykonalne.

Podsumowując wszystko ma swoje wady i zalety!

 

Dzięki za podsumowanie, czy spotkałeś się może z hiszpańską pianką o.k. tecnopol? Czy ma ona podobne wady co polychem? (brak powtarzalności parametrów, pęcherze) - rozmawiałem z wykonawcą pracującym na polychemie wspominał o problemie "powtarzalności" i mówił że wiedzą o tym i sobie z tym w jakiś sposób radzą... podobno przyczyną są warunki atmosferyczne(?) jakie panują podczas aplikowania.

 

Parametry tecnopol:

gęstość pozorna 8kg/m3

opór dyfuzyjny 7,5

lambda 0,035

 

nie udało mi się znaleźć informacji na temat zmiany wymiarów liniowych tej piany, czy nie będzie ona miała tendencji do pękania podczas zmiany pogody/temperatury czy też ruchów więźby?

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie głosy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podsumowanie, czy spotkałeś się może z hiszpańską pianką o.k. tecnopol? Czy ma ona podobne wady co polychem? (brak powtarzalności parametrów, pęcherze) - rozmawiałem z wykonawcą pracującym na polychemie wspominał o problemie "powtarzalności" i mówił że wiedzą o tym i sobie z tym w jakiś sposób radzą... podobno przyczyną są warunki atmosferyczne(?) jakie panują podczas aplikowania.

 

Parametry tecnopol:

gęstość pozorna 8kg/m3

opór dyfuzyjny 7,5

lambda 0,035

 

nie udało mi się znaleźć informacji na temat zmiany wymiarów liniowych tej piany, czy nie będzie ona miała tendencji do pękania podczas zmiany pogody/temperatury czy też ruchów więźby?

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie głosy w tym temacie.

 

 

Właśnie, ta hiszpańska piana to Tecnopol.

Lambdę ma dobrą a reszta parametrów, chłonność wody i przepuszczalność powietrza, wie ktoś ?

Czy ktoś ma zrobioną izolację tą pianką, czy ona ma wszelkie atesty do stosowania w PL ? jest dość tania z tego co wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop urlopem, praca powinna zostać w pracy...

Dzięki za podsumowanie, czy spotkałeś się może z hiszpańską pianką o.k. tecnopol? Czy ma ona podobne wady co polychem? (brak powtarzalności parametrów, pęcherze) - rozmawiałem z wykonawcą pracującym na polychemie wspominał o problemie "powtarzalności" i mówił że wiedzą o tym i sobie z tym w jakiś sposób radzą... podobno przyczyną są warunki atmosferyczne(?) jakie panują podczas aplikowania.

 

Parametry tecnopol:

gęstość pozorna 8kg/m3

opór dyfuzyjny 7,5

lambda 0,035

 

nie udało mi się znaleźć informacji na temat zmiany wymiarów liniowych tej piany, czy nie będzie ona miała tendencji do pękania podczas zmiany pogody/temperatury czy też ruchów więźby?

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie głosy w tym temacie.

 

Kolego polecam sprawdzić normy badawcze tych wyników! Fakt lambda 0,035W/mK (+/- 10%), czyli robi nam się z tego 0,0385W/mK. Liczące się materiały podają wynik zgodnie z normą badawczą PN-EN12667:2002 (PN-EN ISO 10456:2004). Wtedy też podawana jest wartość deklarowana- czyli ta, którą wykonawca powininen zagwarantować u inwestora. Zazwyczaj rzeczywista wartość lambdy zainstalowanej na poddaszu ma dużo mniejszą wartość.

 

Taa, ale będzie mi zimno w zimie ;)

 

Jestem zdecydowany na piankę, teraz tylko muszę wybrać jaką użyć....

 

PS. Kilka firm proponuje mi pianę Z/K na poddasze, czy to dobry wybór, lambda niby lepsza ale piana twarda więc...

 

Zimno zimą i ciepło latem.

Za to z bólem głowy od wyboru.

Co do Z/K był już temat poruszany, zarówno na forum murator, jak i na innych budowlanych, oraz zagranicznych w tematyce używania pian Z/K na poddaszach i ich pękaniach.

 

Dlatego moim zdaniem jeśli Z/K w budynku mieszkalnym to tylko na pełne deskowanie (jest dużo sztywniejszą konstrukcją niż membrana paroprzepuszczalna), oraz w budynku z mechaniczną wentylacją (zapobiegnie kumulacji pary/wilgoci w obszarze płyty a pianki).

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop urlopem, praca powinna zostać w pracy...

 

 

Kolego polecam sprawdzić normy badawcze tych wyników! Fakt lambda 0,035W/mK (+/- 10%), czyli robi nam się z tego 0,0385W/mK. Liczące się materiały podają wynik zgodnie z normą badawczą PN-EN12667:2002 (PN-EN ISO 10456:2004). Wtedy też podawana jest wartość deklarowana- czyli ta, którą wykonawca powininen zagwarantować u inwestora. Zazwyczaj rzeczywista wartość lambdy zainstalowanej na poddaszu ma dużo mniejszą wartość.

 

 

 

Zimno zimą i ciepło latem.

Za to z bólem głowy od wyboru.

Co do Z/K był już temat poruszany, zarówno na forum murator, jak i na innych budowlanych, oraz zagranicznych w tematyce używania pian Z/K na poddaszach i ich pękaniach.

 

Dlatego moim zdaniem jeśli Z/K w budynku mieszkalnym to tylko na pełne deskowanie (jest dużo sztywniejszą konstrukcją niż membrana paroprzepuszczalna), oraz w budynku z mechaniczną wentylacją (zapobiegnie kumulacji pary/wilgoci w obszarze płyty a pianki).

 

.

 

 

Ok, więc sprawę wyboru między otwartą a zamkniętą komórką mamy za sobą.

Wczytując się w karty techniczne pianek O/K nie widzę ogromnych różnic a cenowa rozbieżność jest jednak bardzo duża.

Jak to możliwe, że jedni robią natryski za 45 zł a drudzy za 70 zł .

Takie posiadam oferty na 15 cm piany...

Czy te piany rzeczywiście się tak bardzo różnią ?

Może inaczej, czy są tutaj osoby, które mają wykonaną izolację w/w pianami ?

Czy jest widoczna różnica w ogrzewaniu zimą ?

Jak wygląda sprawa gwarancji ?

 

Pytań mam dużo, metraż do izolacji również spory więc chciałbym wybrać możliwie najlepszy materiał na rynku.

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ok, więc sprawę wyboru między otwartą a zamkniętą komórką mamy za sobą.

Wczytując się w karty techniczne pianek O/K nie widzę ogromnych różnic a cenowa rozbieżność jest jednak bardzo duża.

Jak to możliwe, że jedni robią natryski za 45 zł a drudzy za 70 zł .

Takie posiadam oferty na 15 cm piany...

Czy te piany rzeczywiście się tak bardzo różnią ?

Może inaczej, czy są tutaj osoby, które mają wykonaną izolację w/w pianami ?

Czy jest widoczna różnica w ogrzewaniu zimą ?

Jak wygląda sprawa gwarancji ?

 

Pytań mam dużo, metraż do izolacji również spory więc chciałbym wybrać możliwie najlepszy materiał na rynku.

Dzięki

Pozdrawiam

Tak, piany bardzo się różnią. Główne różnice wynikają z cech i jakości materiałów ( w dużym stopniu związane z kosztem zakupu ) ale nie jest bez znaczenia kim i na czym ( osprzęt ) piana jest wykonywana.

Topowy sprzęt kosztuje pięciokrotnie drożej od "stodołowego" ( bez urazy ) i nie są to różnice w tysiącach a w setkach tysięcy złotych. Ale i ta różnica nie zagwarantuje utrzymania reżimu wykonawczego jeżeli przy maszynach stoją niedoświadczeni i niekompetentni pracownicy. Na jednym ze szkoleń, na początku działalności, usłyszałem od współuczestnika, "doświadczonego tryskacza", pytanie : ile powinno się dolewać wody do poly ?....:o:o:o:bash:

Jak w każdej dziedzinie życia i tu znajdą się ludzie przypadkowi, niedouczeni czy "Pomysłowe Dobromiry". Przy oględzinach , w sposób otwarty aczkolwiek konskwentnie dążę do takiego przygotowania frontu prac, pod względem pola roboczego ale i harmonogramu, który pozwoli uniknąć lub zminimalizować , ewentualne mostki termiczne a i czas wykonania, względem innych prac, powiniem być również, odpowiedni. Wielokrotnie spotykałem się ze złą praktyką w rodzaju : nie szkodzi, będzie Pan/Pani zadowlona. Tynków nie ma i wylewek ? Nie ma znaczenia, damy radę...

Najgorzej się prezentują pod tym względem domy deweloperskie. Od zewnątrz elewacja zrobiona,( bo klient oczami kupuje ) a za chwilę "wlane" zostanie do domu kilka wywrotek wody. Wysokie prawdopodobieństwo wieloletniej stęchlizny i grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...
Właśnie, ta hiszpańska piana to Tecnopol.

Lambdę ma dobrą a reszta parametrów, chłonność wody i przepuszczalność powietrza, wie ktoś ?

Czy ktoś ma zrobioną izolację tą pianką, czy ona ma wszelkie atesty do stosowania w PL ? jest dość tania z tego co wiem .

 

 

Witam,

 

Chciałbym powrócić do tego wątku - czy ktoś z Was już docieplał poddasze pianką TECNOPOL-u? Jakieś komentarze, uwagi opinie?

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Co do Quadrant Quad Foam 500

 

 

Gęstość 8,1kg/m3 EN-1602

Otwarta komórka > 93% ASTM D-1940

Przepuszczalność powietrza >0.0062 L/sek/m2 ASTM E283

Przenikalność cieplna >0.037W/mK EN 12667

Wytrzymałość na rozciąganie 5.0 psi ASTM D-1623

Paroprzepuszczalność 9.8 perms (Pa-s-m2) ASTM E-96

Stabilność wymiarowa < 15% ASTM D-2126

Klasa transmisji dźwięku 50 (STC) ASTM E-90

Klasa redukcji dźwięku >.75 ASTM C-423

Wytrzymałość na ściskanie 95 psi PARALLEL ASTM D-1621

Klasa Palności E Bs1-d0 EN-13501-1-1:2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

 

Jestem już umówiony z autoryzowanym wykonawcą Demilec na natrysk dachu. Dostałem dobrą cenę /po sąsiedzku/. Piana aplikowana będzie na pełne deskowanie. Prześledziłem kilkanaście tematów dotyczących tej piany i wszędzie poruszane są jej właściwości, ale nie spotkałem się jeszcze z jednym problemem, który może okazać się realny...co w przypadku, kiedy w taką pianę wpakują się myszy??? Teoretycznie jest takie prawdopodobieństwo.

Jeśli w porę tego nie zauważymy to może być niezły problem.

Wydaje mi się, że taki materiał jak pianka jest niezłym lokum dla gryzoni.

Przy okazji pytanie o pianowanie komina i jego okolic. Mam system kominowy cerpola z ceramicznym wkładem obłożonym sprasowaną wełną i obudowanym pustakiem ceramicznym. Czy aplikować pianę wokół komina, czy lepiej oddzielić przestrzeń wełną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Co myślicie o takim rozwiązaniu aby zamiast natsysku dać dobrą wełna miedzy krokwie 16cm a na krokwie dać płyty z pianki np coś takiego:

http://www.pwaris.pl/sklep/nowy//index.php?products=product&prod_id=559

Nie wiem czy 5cm wystarczy czy lepiej 10cm i na to płytę karton-gips i już gotowe.

Czy takie coś wystarczy i się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Ile za m2 przy grubości tych 20cm?

 

67 PLN/m2 z vat. Special price for me ;)

20 cm jest tylko w teorii. W praktyce jest więcej ok 23-24. Nie da się idealnie kontrolować rosnącej piany ;) Mnie to cieszy. W domu jest już odczuwalnie cieplej. ciepełko długo się utrzymuje. Teraz tylko jeszcze muszę uruchomić WM.

Jestem bardzo zadowolony z wykonawcy. Konkretny i miły gość. W zasadzie to już kolega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po pianowaniu :) Miało być 20 cm a jest więcej..dostałem gratis ;) :) :)

 

[ATTACH=CONFIG]223924[/ATTACH]

 

Na fotce widzę deski. Czy dach jest w pełni deskowany? Jeżeli tak, to jak rozwiązane jest wyprowadzanie wilgoci? Pomiędzy deskowaniem a wełną mineralną pozostawia się szczelny wentylacyjne, a w przypadku pianki ?

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...