Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przemyślałem temat i doszedłęm do wniosku ,że macie racje. Wiec znajdę troszkę więcej grosza jednak ,przyściubie na czym innym... Dostałem ciekawa oferte z FBM Izolacje, może ktoś zna opinie o nich i się podzieli. Pani doradziłą mi na mój stary dach, bez membarany ,który może nie być do końca szczelny użycie prosto na dachówki pianki zamkniętokomórkowej 5cm ,która całkowicie zabezpieczy ewentualną nieszczelnosć dachu ,a na to 15cm pianki otwartokomórkowej , która jest troszkę tańsza. Pianka PURINOVA o gęstości 42kg/m3.

Pytałem też o ewentualne wypychanie dachówki przez piankę oraz ściąganie jej do środka przy wysychaniu pianki( gdzieś przeczytałem o tym na którymś z forów). Czy zastosowanie takiego układu prosto na dachówkę ma sens?Jakie ewentualnie mógłbym napotkać problemy przy tym rozwiązaniu? Dodam ,że dach mam suchutki. Przy moim metrażu ,czyli 110m2 cena jaką mi zaproponowano to 10000brutto

dla zaproponowanego rozwiązania ZK,OK spoko w koncu kazdy obklada dom styropianem.

dom jest stary to, i wiezba kamien. teraz z faktu, ze zamykasz dyfuzyjne wiezbe konieczna jest wentylacja mechaniczna z mozliwoscia regulacji wilgotnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 569
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prowadzę właśnie remont starego domu i zastanawiam sie nad pianką. Problem w tym ,że dach mam goły i prawdopodobnie będę musiał najpierw zrobić przekłądke dachu i wrzucić jakąś dobrą membranę żeby to miało sens. Znalazłem wykonawcę ,któy przedstawił mi taka ofertę

 

U=0,21 ~18cm koszt wykonania to6732 zł

 

U=0,19 ~20cm =7480zł

 

U=0,25 ~15cm =5610zł

 

Dokładność natrysku (+-)2cm

Współczynnik λ obliczeniowa dla Sealection500 wynosi 0,0355 (zgodnie z info. Demilec)

 

 

Gotówki starczy mi raczej tylko na 15cm, może jak dobrze pokombinuje na 18cm. Krokwie mam małe ,bo tylko 11cm ,wiec mostków nie będzie. Czy w takim wypadku ocieplenie będzie wystarczające ?

Slyszalem, ze ta firma wycofala sie z rynku lub zbankrutowala.

Odnosnie piany ZK to zgadzam sie z plusfoto. Wiezba pod tego rodzaju piana po paru latach gnije az milo. Palcem mozna w krokwi dziure zrobic.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem kilku firm jeszcze jakie najlepsze będzie rozwiązanie w moim przypadku i każdy w sumie mówi co innego.Martwi mnie trochę ta pianka zamkniętokomórkowa na podaszu z powodu tych ewentualnych pęknięć. Z drugiej jednak strony,dach pomimo tego że jest stary wygląda całkiem nieźle. Nawet w największe deszcze mam suchutko na górze.

 

 

Firma Wrocław

 

sugeruje zastosowanie jedynie pianki Z/K

jeśli zastosujemy piankę Z/K i O/K obowiązkowo należy zabezpieczyć piankę O/K przed dostępem wilgoci z wnętrza budynku do pianki O/K

 

- generalnie nie stosuje się obu pianek razem

 

Firma Oleśnica

 

Dzień dobry.

Można natryskiwać piankę bezpośrednio na dachówki lecz takiego rozwiązania nie polecam. By było ocieplenie wykonane zgodnie ze sztuką należy zachować kilku centymetrową przerwę pomiędzy połacią dachu a dociepleniem. W pana sytuacji polecał bym między krokwie ( z lekkim naddatkiem na krokwie ) za pomocą takera przyczepić membranę.

 

Firma Legnica

 

Z doświadczenia, w przypadku pianowania istniejących dachówek od środka

zalecam:

- odkurzenie połaci dachowej, oraz murłaty i podłoża przy murłacie,

- natrysk piany zamknięto komórkowej o gęstości min 40 kg/m3,

- grubość natrysku min 16 - 18 cm, tak aby zakryć krokwie min 2 cm piany,

- natrysk piany podczas pogody bez deszczowej i na dachówkę bez szronu,

- ogólnie podłoże musi być ciepłe (min 5-8 C) i suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem kilku firm jeszcze jakie najlepsze będzie rozwiązanie w moim przypadku i każdy w sumie mówi co innego.Martwi mnie trochę ta pianka zamkniętokomórkowa na podaszu z powodu tych ewentualnych pęknięć. Z drugiej jednak strony,dach pomimo tego że jest stary wygląda całkiem nieźle. Nawet w największe deszcze mam suchutko na górze.

 

 

Firma Wrocław

 

sugeruje zastosowanie jedynie pianki Z/K

jeśli zastosujemy piankę Z/K i O/K obowiązkowo należy zabezpieczyć piankę O/K przed dostępem wilgoci z wnętrza budynku do pianki O/K

 

- generalnie nie stosuje się obu pianek razem

 

Firma Oleśnica

 

Dzień dobry.

Można natryskiwać piankę bezpośrednio na dachówki lecz takiego rozwiązania nie polecam. By było ocieplenie wykonane zgodnie ze sztuką należy zachować kilku centymetrową przerwę pomiędzy połacią dachu a dociepleniem. W pana sytuacji polecał bym między krokwie ( z lekkim naddatkiem na krokwie ) za pomocą takera przyczepić membranę.

 

Firma Legnica

 

Z doświadczenia, w przypadku pianowania istniejących dachówek od środka

zalecam:

- odkurzenie połaci dachowej, oraz murłaty i podłoża przy murłacie,

- natrysk piany zamknięto komórkowej o gęstości min 40 kg/m3,

- grubość natrysku min 16 - 18 cm, tak aby zakryć krokwie min 2 cm piany,

- natrysk piany podczas pogody bez deszczowej i na dachówkę bez szronu,

- ogólnie podłoże musi być ciepłe (min 5-8 C) i suche

Daj sobie spokoj z piana ZK. Stosuje sie ja na stropy lub posadzki na poddasza sie nie nadaje.

Na FM nie znajdziesz nikogo kto polecilby ZK na poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te wszystkie opinie - forumowicze jedno ,a wykonawcy drugie, zdecydowałem ,że nie będę ryzykował. W przypadku mojego dachu ,czyli goła dachówka cementowa i brak membrany użyje folii ISOBOOSTER, która nie potrzebuje żadnej membrany ,a i ja mam spokój ze ściąganiem dachu w taką pogodę. Koszta też wychodzą sporo mniejsze niż przy piance ,nawet jeśli ułożę 2 warstwy T2 + 1 WARSTWA T1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Slyszalem, ze ta firma wycofala sie z rynku lub zbankrutowala.

Odnosnie piany ZK to zgadzam sie z plusfoto. Wiezba pod tego rodzaju piana po paru latach gnije az milo. Palcem mozna w krokwi dziure zrobic.

 

Ciekawe skąd masz takie rewelacyjne informacje. Tak czytam i czytam i aż można się popłakać. Jeden słyszy o bankructwie, inny o zakazie używania pian w Niemczech. Może zaczniecie pisać sprawdzone informacje nie bzdury. Demilec, Honter i Icyne to potentaci amerykańscy w poliuretanach. Jeśli ktoś zbankrutuje to wątpie czy oni. Chociaż teraz rynek nie wybiera będzie chciał pochłonąć Izolera, Demileca, czy Purinove to położy i nikt się tym nie przejmie. Ale jeśli nie macie potwierdzonych informacji to po co głupoty pisać?. Bierzecie udział w jakimś konkursie kto więcej napisze bzdur? Bez wełny nie ma komfortu itd itp... Lobby wełniarskie mocno prze na reklamę najwyraźniej czuje oddech konkurencji na plecach. Rynek jest tak duży, że wystarczy dla wełniarzy, piankowców i tych co wdmuchują celulozę. Dziwi mnie tylko jakaś taka zaborcza niechęć jednego do drugiego ale najwyraźniej taka polska mentalność. Trzeba jasno powiedzieć każdy z materiałów izolacyjnych ma swoje wady i zalety i tego nikt nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie kładą wełnę, ale przyznam że mocno zastanawiałem się nad natryskiem. Do końca nie wiem czy dokonałem dobrego wyboru, ale słyszałem od znajomego że pianka po latach może się degradować. Nie znam się na tym więc dlatego nie atakujcie jeśli to bzdury :) Edytowane przez WiesiekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się zacznie palić to będziesz spieprzał jak najdalej obojętnie czym będziesz miał zrobione ocieplenie, a jak wcześniej uśniesz to najwyżej zabije Cię smród z palących się mebli, firanek, pianek w kanapach fotelach czy krzesłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co twoje szambo ma wspólnego z pianką?

Przytoczę tutaj to co napisałem w innym temacie:

Dajcie wszyscy spokój. WEŁNA JEST DE BEST BO JEST TANIA A PIANKA GÓWNO WARTA BO JEST DROGA ponad to WEŁNA JEST SUPER ZDROWA I EKO A PIANKA TRUJĄCA ŻE WSZYSTKO W PROMIENIU KILOMETRA PADA a i jeszcze jedno JAK SIĘ DOM ZAPALI TO PRZY WEŁNIE SAM ZGAŚNIE A PRZY PIANCE WSZYSCY DOMOWNICY ZGINĄ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam takie oto rozwiązanie dla mojego ocieplenia poddasza- jeśli ktoś może skomentować to poproszę

od zewnątrz

dachówka

łata

kontrłata

papa

deskowanie

kontrłata

folia wstepnego krycia

krokiew

pianka otwartokom. tyle by zakryło krokiew około 20-22cm

zamknietokomórkowa -2-3cm

zabudowa

 

…do wysokości jętek -one też w piance czyli bez piankowania do kalenicy

 

jakieś opinie? uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mozna pianke ZK klasc bezposrednio na OK? Nie slyszalem by, ktorys inwestor zdecydowal sie na takie rozwiazanie.

Skad taki pomysl, masz malo miejsca na welne pod pianke? Nie wiem na jakiej firmy pianke sie zdecydowales, ale gdy dostaniesz odpowiednie parametry pianki bedzie mozna obliczyc punkt rosy pianki w polaczeniu z welna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. a dlaczego nie kleić jedno na drugie?????

 

, ….w sumienie nie analizowałem tego ale adam o tym nie wspominał ( a światły jest )

 

wydaje mi sie logiczne to:

 

deskowanie od góry ma pape i przez to ogarniczoną wentylacje

 

deskowanie jest na kontrłacie a pomiedzy kontrłatą a krokwią jest folia (chyba jakakolwiek)

 

i jesli bd chcial rzucic na to pianke to dzieki tej jakiekowiek (chyba) folii zapewnie deskowaniu luftowanie od wdechu spod rynny do wydechu na kalenicy - czy jakos tak- nie wiem nie znam sie- staram sie podejść na zdrowy, chłopski rozum.

 

"Nie slyszalem by, ktorys inwestor zdecydowal sie na takie rozwiazanie."

 

jak chcesz mądrzej to ten post: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206248-pianka-ocieplająca-kontra-welna - nie przerażaj sie bo tak gdzies do 25 strony jest ok, potem bajzel do 100 strony ( ale gdzies dwa ciekawe albo trzy osty bez reakcji ) i potem znow pare ciekawych postow i potem znow marketing albo wyznawcy

 

 

NIE KCE WEŁNY!!!!

jak napiszesz mi jeszcze raz do mnie o wełnie to se pomyśle, że masz cos wspólnego z wełnO

 

 

"Nie wiem na jakiej firmy pianke sie zdecydowales"

 

narazie to ja czytam i w miare mojej mikrowiedzy zadaje pytania , i staram sie wybrać/zrobić jakis plan w sensie co,z czego, na czym i PO CO?

 

 

i dochodze do wniosku( narazie), że planowanie na budowie czegokolwiek jest bez sensu, w sensie terminów, zadań, planów….

 

czytam, że budowa domu to organizm, który żyje własnym nieposkromionym życiem

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmowca ma racje. Troche malo tej piany.

Z szemranym marketingiem welny nie mam

nic wspolnego. Poprostu trzymalem sie zalozen OZC.

Sam powinienes porozmawiac z kims na ten temat, bo tak jak

zostalo to wyzej wspomniane troche malo tej piany.

Wspomniales cos o Adamiemk, moze powinienes napisac do niego na priv, moze cos Ci doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...