Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 569
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

plusfoto radze zasiegnac karty technicznej jakiejkolwiek welny jest ich pare na rynku zapraszam do zapoznania sie a pozniej zacznij naskakiwac i obrazac :) nie przejmuje sie tym bo wlasnie sa tacy polaczki zobacza na opakowaniu 0,32 i jarają się, jakby zawinać w papierek góno i napisac miód to by sobie kanapki smarowali typowi polaczki ;) jedz sobie jutro albo jak chcesz dzisiaj i wez zobacz sobie jakas welne i karte technicza albo istrukcje obslugi i zobacz czarno na bialym kiedy welna osiaga paramatr U 0,32 tak dla informacji sprawdz rowniez kiedy pianka osiaga parametr 0.36

jak sprawdzisz zapraszam do dalszej dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusfoto radze zasiegnac karty technicznej jakiejkolwiek welny jest ich pare na rynku zapraszam do zapoznania sie a pozniej zacznij naskakiwac i obrazac :) nie przejmuje sie tym bo wlasnie sa tacy polaczki zobacza na opakowaniu 0,32 i jarają się, jakby zawinać w papierek góno i napisac miód to by sobie kanapki smarowali typowi polaczki ;) jedz sobie jutro albo jak chcesz dzisiaj i wez zobacz sobie jakas welne i karte technicza albo istrukcje obslugi i zobacz czarno na bialym kiedy welna osiaga paramatr U 0,32 tak dla informacji sprawdz rowniez kiedy pianka osiaga parametr 0.36

jak sprawdzisz zapraszam do dalszej dyskusji

Jesteś analfabetą czy idiotą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś analfabetą czy idiotą?

Myślę że jedno i drugie. Nasłuchał się chłop na szkoleniach marketingowego bełkotu i bredzi. Nauczyli wciskania kitu i próbuje zrobić wodę z mózgu nieświadomym inwestorom. I jackutermo jak pierwszą część twojej wypowiedzi odnośnie pianek ZK i OK uważam za poprawną to drugą będę tępił za wszelką cenę. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musialem korzystac ze szkolen aby dowiedziec sie oczywistych rzeczy :) zadzwonilem inkognito do laboratorium welny do producenta pianki trafnosc pytan i dowiedzialem sie wielu rzeczy do Ciebie PLUSFOTO jestes zwolennikiem pianki super ja tez a czy slyszales o testach systemu 1 systemu 3? radze i tutaj do producenta pianki zadzwonic i zapytac o system kontroli jaki maja czy 1 czy 3 roznica jest kolosalna bo wiekoszosc ma 3 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olbrzymią przyjemnością poznam te wyniki badań udowadniające wyższość U piany nad U wełny. Dla mnie zarówno jeden jak i drugi materiał prawidłowo zaaplikowany jest porównywalny w swoich parametrach i insynuowanie iż na 1 cm piany zastępuje 1,7 cm wełny jest co najmniej nadużyciem. Natomiast zarówno jeden jak i drugi ma swoje wady i zalety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w te porównanie 1cm=1,7 cm może odnosi się do szczelności nie do U ?

wtedy miałoby to jakiś sens. U to nie wszystko kiedy w przegrodzie hula wiatr ( a tak jest w pierwszej warstwie wełny podczas gdy pianka jest szczelna już od pierwszych centymetrów)

 

To, ty nie masz krycia wstępnego? Bieda dom?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, odezwę się.

 

czy ktoś wypowie się jeszcze na temat połączenia systemów natrysku pianki OK i ZK w ramach jednej izolacji np skosów poddasza. Była mowa o plesniejącym mokrym drewnie zakrytym pianką ZK, przecież jeśli 20 cm watstwę OK przyryjemy pianką ZK to wg mojej logiki mamy takie samo niebezpieczeństwo plesnienia jak przy samej piance zk czy się mylę ?

Czy ktoś wypowie się na temat łączenia dwóch typów izolacji np 20cm pianki OK i na to 20 cm wełny, stelaż, paroizolacja plus płyty GK ?

 

Piana OK miedzy krokwie, dodatkowo tak aby przykryla jeszcze krokwie, tak z 5 cm

Na to piana ZK z 10 cm nic wiecej Ci do szczescia nie potrzeba.

Masz cos czego welna i paroizolacja nigdy nie beda potrafily, szczelnosc w 100%.

Piana OK miedzy krokwie i na to welna, totalnie bez sensu, szkoda pieniedzy na piane, uzyskasz to samo co przy welnie a Twoj portfel bedzie znacznie szczuplejszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno była mowa w temacie o pianie że nie powinno się dawać ZK na dach w domach mieszkalnych. Dach powinien mieć możliwość pozbycia się wilgoci z warstwy izolacji. Przykrywając pianę OK pianą ZK tracimy taką możliwość ---- co w przypadku nie do końca wyschniętej więźby lub zsunięcia się dachówki i małego przecieku? Gnijące krokwie zakryte pianą ??

Każdy pisze/mówi coś innego. Dzwoniłem też do 3 wykonawców i 2 z nich w ogóle nie łączy OK z ZK a jeden może to zrobić ale z papierem że nie bierze za to odpowiedzialności...

 

To, ty nie masz krycia wstępnego? Bieda dom?!?!

puki co mam pełne deskowanie i papę WK plus dachówkę.

 

Piana OK miedzy krokwie, dodatkowo tak aby przykryla jeszcze krokwie, tak z 5 cm

Na to piana ZK z 10 cm nic wiecej Ci do szczescia nie potrzeba.

 

tak ale jaki to koszt będzie

25 cm OK i na to 10 cm ZK to tyle samo kasy co 50cm OK

 

czytałem też posty że 25 cm OK to podobno Mercedes pośród izolacji a Ty radzisz na to jeszcze 10 cm ZK ?

 

Piana OK miedzy krokwie i na to welna, totalnie bez sensu, szkoda pieniedzy na piane, uzyskasz to samo co przy welnie a Twoj portfel bedzie znacznie szczuplejszy.

 

nie zgadzam się. Uzyskam szczelność, brak mostków termicznych i cieplejszą przegrodę (U przegrody)

Edytowane przez MatixL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zlej strony budujesz ten dom . . .

Dach oczywiscie powinien byc tak zrobiony aby umozliwic "pozbycia sie wilgoci z warstwy izolacji" ale sa od tego odstepstwa.

Aplikujac pianke ZK na piane OK masz ten problem z glowy, poniewaz piana ZK jest w 100% szczelna dla powietrza/pary/wilgoci.

Ma jeszcze jedna fajna zalete, jest bez zadnych spoin.

Ale uszczelniajac tak caly dom, tj. szczelne okna, super szczelnie zamontowane, kupa styropianu, super szczelne polacie i tylko Bog wie co jeszcze sobie wymyslisz, musisz pomyslec o wentylacji, tylko i wylacznie mechanicznej.

25 cm OK i 10 ZK no tanio to nie bedzie, ale takie sa nastepstwa jak najpierw sie buduje a pozniej mysli . . .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno była mowa w temacie o pianie że nie powinno się dawać ZK na dach w domach mieszkalnych. Dach powinien mieć możliwość pozbycia się wilgoci z warstwy izolacji. Przykrywając pianę OK pianą ZK tracimy taką możliwość ---- co w przypadku nie do końca wyschniętej więźby lub zsunięcia się dachówki i małego przecieku? Gnijące krokwie zakryte pianą ??

Każdy pisze/mówi coś innego.

A kto Ci każe kłaść tylko ZK.?

Dzwoniłem też do 3 wykonawców i 2 z nich w ogóle nie łączy OK z ZK a jeden może to zrobić ale z papierem że nie bierze za to odpowiedzialności...

Może mają powód a może to tylko zwykły dupochron bo może coś nie wyjdzie

czytałem też posty że 25 cm OK to podobno Mercedes pośród izolacji a Ty radzisz na to jeszcze 10 cm ZK ?

 

25 cm OK = 25 cm wełny i to nie tej najlepszej

 

nie zgadzam się. Uzyskam szczelność, brak mostków termicznych i cieplejszą przegrodę (U przegrody)

Pod warunkiem że będzie kumaty operator. Ale jeśli będzie kumata ekipa od wełny to będziesz miał to samo. Pamiętaj że rozpatrujemy system a nie tylko samą wełnę lub samą pianę.

Sam chciałem dać pianę ale jest pewien minus który mnie zniechęcił. Kumata ekipa od zabudowy nie mieszka w tej miejscowości więc musiała by przyjeżdżać na dwa razy a to koszty. Drugie koszty to podwójna robota przy stelażu. Najpierw jego montaż potem rozbiórka, piana i ponowny montaż. Nie wspominam tu celowo o cenie bo ją należy rozpatrywać osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czytałem też posty że 25 cm OK to podobno Mercedes pośród izolacji a Ty radzisz na to jeszcze 10 cm ZK ?

 

nie zgadzam się. Uzyskam szczelność, brak mostków termicznych i cieplejszą przegrodę (U przegrody)

 

Nie rozumiesz o co mi chodzi.

Aby ocieplenie mialo sens ma byc szczelne dla powietrza.

Ani welna ani piana OK nie zapewniaja tego.

Takie maja wlasciwosci i nic na to nie poradzisz. Nawet paroizolacja tutaj nie pomoze, bo ona tylko opoznia dostanie sie powietrza/pary do izolacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o co mi chodzi.

Aby ocieplenie mialo sens ma byc szczelne dla powietrza.

Ani welna ani piana OK nie zapewniaja tego.

Takie maja wlasciwosci i nic na to nie poradzisz. Nawet paroizolacja tutaj nie pomoze, bo ona tylko opoznia dostanie sie powietrza/pary do izolacji.

 

Pozdrawiam

Żeby tam się dostała wilgoć to musi ona się skądś wziąć. Przy sprawnej wentylacji i dobrej paroizolacji wewnątrz raczej mało prawdopodobne. A jeśli dostanie się z zewnątrz to i wylezie tędy co weszła.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w takim razie pytanie:

mamy przypadek nie do końca suchej więźby. Kładziemy na to 25cm OK i na to 5 lub 10cm ZK jako bariera dla pary/powietrza. Czy drewno przykryte takimi warstwami nie będzie gniło/grzybiało ( od góry mamy tak jak np w moim przypadku papę i dachówki)? Czy taki przypadek aplikacji pianek nie wymaga dużo niższej wilgotności więźby dachowej ?

 

Z pianką spotykam się po raz pierwszy. wiem tyle co z kart charakterystyki, forum i dyskusji z wykonawcami. Główna zaleta pianki o której jest mowa nawet tu na forum to jej szczelność. I piszę tu o piance OK. Ludzie kładą 25 cm OK robią test szczelności i mają na prawdę dobre wyniki.

 

Co do suchych danych z kart to mogę jedynie porównać opór dyfuzyjny

- dla pianki 0,25 dla wełny 1 - wg normy EN12086( oczywiście poza porównaniem lambdy ale w to nie wchodzę bo nie wierzę że np wełna ma deklarowaną wartość przez cały czas jej użytkowania - wiadomo im więcej w niej wody tym gorsza lambda)

 

Mnie interesuje to żebym w domu miał przede wszystkim ciepło mało za to płacąc ( nawet jeśli zapłacę więcej na etapie budowy). Dlatego właśnie rozważam izolację pianką ale wychodzi na to że jej cudowne właściwości to tylko marketing usprawiedliwiający jej wysoką cenę.

Sprawdzonej ekipy do wełny nie mam - dlatego też pomyślałem o piance - wychodzi dużo drożej za mniejszą grubość - czyli mam drożej i gorzej - tak mam rozumieć cały sens piany ?

 

przeczytałem tez ten wątek - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206248-pianka-ocieplaj%C4%85ca-kontra-welna&p=6948088#post6948088 i nasuwa mi się wniosek że główna zaleta piany ( piszę tylko o OK ) to właśnie jej szczelność. Dlatego można jej dać mniej otrzymując ten sam efekt szczelności co przy użyciu wełny. Ludzie piszą że OK nie przepuszcza powietrza natomiast przepuszcza parę wodną - a ZK nie przepuszcza ani powietrza ani pary wodnej.

 

/ co do wentylacji to w moim przypadku będzie WM z reku

Edytowane przez MatixL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadzam się, ale nie spotkałem się z żadną normą która powie jaka powinna być wilgotność drewna przed położeniem piany.

Wykonawcy którzy tryskają OK mówią że będzie dobrze i nikt nawet nie mierzy wilgotności drewna na które tryskają ( nie wiem jak inni ale mówię tu o tych z którymi ja rozmawiałem - niby renomowane firmy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadzam się, ale nie spotkałem się z żadną normą która powie jaka powinna być wilgotność drewna przed położeniem piany.

Wykonawcy którzy tryskają OK mówią że będzie dobrze i nikt nawet nie mierzy wilgotności drewna na które tryskają ( nie wiem jak inni ale mówię tu o tych z którymi ja rozmawiałem - niby renomowane firmy : )

Poinformowano mnie, że należałoby wysezonować więźbę przed natryskiem.

Drewno miałem ścięte w zimie, a na jesień dach już stał, rok później trysnąłem pianę.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w te porównanie 1cm=1,7 cm może odnosi się do szczelności nie do U ?

wtedy miałoby to jakiś sens. U to nie wszystko kiedy w przegrodzie hula wiatr ( a tak jest w pierwszej warstwie wełny podczas gdy pianka jest szczelna już od pierwszych centymetrów)

Jeżeli chodzi o porównanie szczelności materiału (nie chodzi o technologiczną bo tego chyba nie trzeba tłumaczyć) to 20cm pianki OK = (zależnie od gęstości waty) od 24m (twarda-dachy odwrócone) do 240m (marketówka z gazetki). Różnica, która w żadnym modelu badawczym laboratoryjnym nie jest uwidaczniana to przepaść o rozmiarach 120-1200 razy (zależnie od gęstości waty) w parametrze oporu dla ruchów powietrza (nazywajcie to szczelnością materiału) w połączeniu z bardzo niskim oporem dyfuzyjnym pianki dla swobodnego przenikania pary wodnej. Co interesujące, bardzo trudno wyciągnąć taką informację od producentów. Druga, moim zdaniem dyskwalifikująca watę, jej cecha w porównaniu do pianek, styropianu i celulozy to dramatyczne zachowanie przy minimalnych, początkowych zawilgoceniach. Co to za izolacja termiczna która przy wilgotności na poziomie 1% podwaja przewodnictwo cieplne? Tak, lambda x 2. I te wszystkie rachuneczki sprzedawcy wełny można wsadzić... Z izolacji termicznych tylko wata mineralna (skalna i szklana) ma tak unikalną "zaletę" i jest w stanie się tak zachować ale tego Wam nie powiedzą.

Co do pomysłów łączenia izolacji (pianka+wata)... osobiście nie widzę sensu. Po co watą psuć dobrą, piankową izolację? Przy obecnych cenach dociągnąć do 25 cm i basta.

Edytowane przez mat3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...