Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 569
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla mnie, wełna to konwekcja - wprost.

Styropian - konwekcja przez szpary w obróbce.

Pianka to pełna szczelność.

Unoszenie ciepłego i wilgotnego powietrza w obszary zimne to generowanie problemów.

 

DLATEGO powinno być lepiej, cieplej...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może z tych głupich, ale dostałem ofertę, a w niej cytuję:

 

" (...) Przygotowanie poddasza: Więźba, folia paroprzepuszczalna lub pełne deskowanie, okna połaciowe z wstępnie obrobionymi węgarkami. Brak stelaża do płyt g-k."

 

i rozumiem ją tak, iż deskowanie nie jest koniecznością. Czy dobrze? I jeśli tak czy to dobre rozwiązanie pominąć je (deskowanie).

 

 

Szczyt szczytów - cytować samego siebie, ale nikt się nie wypowiedział dlatego jeszcze raz. Czy deskowanie jest konieczne, przy tej metodzie ocieplania?

 

pozdr

tomek k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed właściwą wypowiedzią zastrzegam że mogę nie być obiektywny - wiadomo dlaczego;)

 

Pianka niby ma dużo zalet które przedstawił Adam ale również ma wady.

 

 

  1. Palność - chociaż nie jestem na tym punkcie przegięty to uważam to za dużą wadę! No i dym z PUR to gaz bojowy!
  2. Najpierw trzeba zrobić stelaż a później dopiero natrysk - zimą dążymy by zamknąć wełną jak najszybciej bo zimno a latem bo ciepło a pianka dopiero po stelażu
  3. Jak zamknąć sufit wiszący bez dojścia od góry?

 

Na temat ceny nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kom nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym pytaniu, może przez te święta, - możesz coś bliżej/

 

pozdr

tk

...sufit 2-poziomowy, krzyżowy zawieszony do np. jętek za pomocą prętów... czyli siatka z profili... na to np. jakas płyta i na to pianka... ale jak siknąć na zamknięciu? Chodzi mi o ten ostatni kawałek. Wełnę wkłada się od spodu a jak z pianką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały otworek w płycie i przez to podana piana z nadmiarem.

I myślisz że ten grzyb rozpełznie się po płycie? Szczerze wątpię. Inwent wydaje mi się że miał lepszy pomysł... ale i tak to nie jest ideał...

 

...czy będzie dobre dojście by porządnie siknąć piankę w równomiernej warstwie? No może trochę się czepiam...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pianka jest zamknięto-komórkowa (nie przepuszcza wilgoci) to do czego szczelina wentylacyjna? Według mnie, poprawcie jak bzdury opowiadam, to warstwy powinny być od wewnątrz takie:

1. płyta gk

2. pianka

2a. Deskowanie (chociaż nie jestem pewien i jeśli by dało się wyeliminować to zawszę jakaś oszczędność)

3. Membrana wodoszczelna

4. Pokrycie dachowe

 

pozdr

tomek k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki poprawiam ;)

 

chcesz zamknąć deski pomiędzy teoretycznie szczelną papą i szczelną pianką - doskonałe miejsce do inkubacji grzyba! Wilgoć zawsze przejdzie! Papa to tylko w teorii jest szczelna! A w praktyce coś przepuści do deseki. Przy pełnym deskowaniu musi być zawsze szczelina wentylacyjna no chyba że zrezygnyjesz ze szczelnego pokrycia papą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli folia wysoko paroprzepuszczalna załatwia sprawę - przy jej zastosowaniu szczelina niekonieczna? Pisząc membrana wodoszczelna miałem na myśli folie, ale w świetle Twojej, słusznej wypowiedzi, i tak trzeba by stosować szczelinę.

Rom-Kon specjalizujesz się w poddaszach i sporo ich widziałeś - miałeś odczynienia z taką izolacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pianka jest zamknięto-komórkowa (nie przepuszcza wilgoci) to do czego szczelina wentylacyjna? Według mnie, poprawcie jak bzdury opowiadam, to warstwy powinny być od wewnątrz takie:

1. płyta gk

2. pianka

2a. Deskowanie (chociaż nie jestem pewien i jeśli by dało się wyeliminować to zawszę jakaś oszczędność)

3. Membrana wodoszczelna

4. Pokrycie dachowe

 

pozdr

tomek k

By odprowadzić parę z przegrody. Skąd para - z elementów więźby.

Materiał na więźbę, to drewno sezonowane impregnowane lub gotowe elementy belek i płyt OSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet jak drewno będzie suche to i tak jakaś ilość pary dostanie się w wolne miejsca, tak więc lepiej aby ta szczelina tam była. Gdyby zapsikali całe deskowanie to i tak gdzieś w szparach między deskami powietrze mogłoby stać i wilgoć z desek by tam była. Plusem pianki byłoby to, że dajemy ją bezpośrednio na deski i mamy szybciej zrobiony natrysk, jak już dochodzi szmatowanie/foliowanie to jest bardziej pracochłonne. Niby technicznie ziemianie się rozwijają ale izolacje nadal grube :) pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...