Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

PUR otwarto-komorkowa nawet niezle tlumi dzwieki z zewnatrz. Przy pozamykanych wszystkich oknach dochodza tylko delikatnie dzwieki niskotonowe - np. ciezarowka z materialami budowlanymi na sasiednia budowa, no ale dochodza drgania wiec nie wiadomo tak naprawde czy to jest cos slyszalnego czy odczuwalnego jako drgania.

35cm welny tez przyzwoicie tlumi dzwieki ale odczuwalnie gorzej niz 30cm PUR, mimo tego w domu w obydwu przypadkach jest w miare cicho. Napisalem w miare bo sa dzwieki z wnetrza domu :)

Moge nie byc obiektywny bo dodatkowo mam rolety zewnetrzne i one tez cos tlumia, byc moze w domu bez rolet bedzie inaczej, inne okna pionowe tez moga zmienic ten stan rzeczy. Okna dachowe mam dwu-komorowe (trzy szyby) i pogrubiona rame okienna, dachowka na dachu a nie blacha - to wszystko moze miec wplyw na odczucie "glosnosci" w obiekcie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 569
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli do domu z rekuperacja radzicie piane zamknięto-komórkową? To co pisze Inwent wydaje sie byc sensowne, bo przecież wentylacja weźmie cala wilgoć w obieg i rozprowadzi lub wypuści na zewnątrz... Teraz pytanie jeśli zamknięto-komorowy PUR to jaka grubośc? Jedna z firm zaproponowała 8cm i twierdzą ze to wystarczy i że można zostawić szparę miedzy G-K i to nie przeszkadza, inna firma ze im więcej piany tym lepiej, jeszcze inna ze 15cm to już wymogi domu pasywnego (tak samo szpare zostawic miedzy G-K)... Ilu specjalistów tyle zdań na dany temat i bądź tu mądry... Jakieś propozycje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak mam czas żeby podzwonić po firmach od PUR to akurat świeta majowe są :( Mało jeszcze takich firm a o polecane jeszcze trudniej. Na małą ilość też niechętnie będą patrzeć. Po weekendzie majowym podzwonię i się okaże jak to liczą, mierzą. Gorzej jak mi przyjdzie tę ekstrawagancje pianka z pistoletu lecieć :) pozdr adam

Santa Maria :) :) dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Gorzej jak mi przyjdzie tę ekstrawagancje pianka z pistoletu lecieć :) (...)

Może nawet nie byłoby tak źle... jak się w hurcie kupi piankę za 8,50zł za puszkę... jak się podgrzeje we wiaderku z wodą do około 30*C to ładną wydajność ma - powyżej 20l z puszki - nominalnie a może nawet więcej! Pistoletem ładnie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli mam 18cm krokwie na dachu to moge zostawic przestrzen? Firmy mowia ze tak? Ja plnauje 15cm pianki i regips. Zastanawiam sie dlaczego rozbieznosc pomiedzy ofertami czasami jest 80-100%:(

A jaka jest ronzica miedzy pianka kanadyjska/amerykanska a poliuretanowa... Jedna wiem ze jest roznica w cenie a jak to si ema jakosciowo? Jakies doswiadcznenia? Jedna z firm nazwala te pianki "tandeta".

Edytowane przez E&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...