Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaczynamy z Z40


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 464
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oto moje nowe meble łazienkowe. Po barrrrrddddddzo długim oczekiwaniu zjawił się pan i meble zamontował.

To szafka wisząca we wnęce łazienkowej

http://img220.imageshack.us/img220/9864/img0190qf.jpg

 

a tu widać zabudowany blat pod umywalkę

http://img856.imageshack.us/img856/6606/img0193yi.jpg

 

od razu uprzedzam, nie jest to ten sam zielony kolor co w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlenko - macie piękny domek. Z chęcią ogromną obejrzałabym taki już zbudowany i wykończony - oczywiście zaproszona :) ale tak strasznie mamy do Was daleko :(

My dopiero zaczynamy - jak tylko aura pozwoli. Planowaliśmy w ubiegłym roku ale sprawy działkowe nam się pokomplikowały i trzeba było budowę odłożyć. Na szczęście to już za nami i nie mogę się doczekać kiedy się zacznie. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moje nowe meble łazienkowe. Po barrrrrddddddzo długim oczekiwaniu zjawił się pan i meble zamontował.

To szafka wisząca we wnęce łazienkowej

http://img220.imageshack.us/img220/9864/img0190qf.jpg

 

a tu widać zabudowany blat pod umywalkę

http://img856.imageshack.us/img856/6606/img0193yi.jpg

 

od razu uprzedzam, nie jest to ten sam zielony kolor co w kuchni.

 

 

Wszystko piękne ładne, ale nie wiem czy mi się wydaję czy ta łazienka jest większa niż w projekcie????

Uprzejmie proszę o info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

łazienka jest większa niż w projekcie. My wydłużyliśmy dom o 1m i ten metr rozdzielilismy na wiatrołap i łazienkę. Wiatrołap dostał dodatkowe 40cm szerokości, łazienka pozostałe 60cm. Dzięki temu łazienkę mamy nie za małą, ale żeby wstawić dużą wannę musieliśmy kupić narożną.O prysznicu na razie mowy nie ma. Ale przy ogromniastej łazience na górze jakoś sobie radzimy. Dla wszystkich napaleńców na z40. Jest jedna rzecz jaką koniecznie zmienilibyśmy, gdybyśmy budowali ten dom od nowa. Dodalibyśmy jeszcze 1m na szerokości domu, wtedy nie byłoby problemu ze stołem jadalnym. Reszta jak na razie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marleno, właśnie żałuję, że nic nie zrobiłam z dolną łazienką. Teraz jakoś muszę wszystko upchnąć w takiej jaka jest w projekcie. Trochę jeszcze sobie pokomplikowałam sprawę, bo przeniosłam ubikację pod okno, do tej wnęki, a obok jeszcze ma być prysznic ( miał być duży prostokątny, będzie tradycyjna 90-tka ) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nasz Z40 z garażem zaczęliśmy w zeszłym roku na początku września. Pogoda pozwoliła i udało nam się postawić SSO. Właśnie jesteśmy na etapie elektryki . Jak dotąd jakoś szło, ale przy planowaniu elektryki pojawiły pytania: a czy tu kontakt a może gdzie indziej, wystarczy takie oświetlenie czy będzie mało. :)

I tak analizując światło doszłam do umeblowania. Okazało się, że ciut brakuje mi miejsca w salonie. :confused: i w kuchni. My niestety nie mogliśmy wydłużyć domu, bo nasza działka jest na styk . :( Ale co tam, cieszę się z tego co jest. :wiggle:

Lena, baaardzo podoba mi się wasz salon i poddałaś mi pomysł na umeblowanie :)

Widzę, że w pokojach na poddaszu macie okna na ścianach. Wstawialiście może okna połaciowe ? jeśli nie , to czy nie brakuje wam światła w nich. Mamy podobnej wielkości okna w pokojach , ale zastanawiam się nad dostawieniem połaciowych ( kolejny dylemat :)

Edytowane przez Dziuma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w górnych pokojach, gdzie mamy okna w ścianie nie brakuje światła, bo:

- są to duże okna - 180cm szerokości

- ta strona domu jest bardzo słoneczna i właściwie przez cały dzień jest tam słońce. Dlatego też mamy na dole naszę witrynkę przy stole kuchennym. dzięki tym oknom mamy słoneczny dom.

Oczywiście inwestor powiedziałby, że jest to pd-wsch, pn-zach czy inny kierunek ale dla mnie to fikcja i jestem w stanie określić tylko ilość światła w ciągu dnia.

Ale podczas adaptacji projektu braliśmy sprawę ustawienia naszego domu względem słońca pod uwagę i efekt jest OK

 

tak więc okna połaciowe warto wstawić, jeżeli macie na tej ścianie mało słońca. Jest jeden minus. jak pada deszcz to bardzo hałasuje. W łazience mam takie okno i nie raz zastanawiałam się dlaczego jest taki szum. A przecież to efekt uderzających kropel wody o okno.

Edytowane przez LenaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam i ponawiam temat odnośnie elektryki. Prosił bym o umieszczenie zdjęć albo wysłać na maila [email protected]. Ciekawi mnie jak wygląda u was instalacja elektryczne. z góry dziękuję bardzo mi zależy ponieważ chcę sobie sam bruzdy zrobić tak że elektryk przychodzi i kładzie kable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

 

Jak na nowicjusza nie wiem jeszcze dokładnie jak tu pisać:). Mój komentarz miał być do tych między innymi zdjęć:)

 

Witam. Właśnie się zarejestrowałam na forum, ponieważ mamy zamiar budować z40 (obecnie czekamy na pozwolenie na budowę:/). Musze powiedzieć, że ślicznie wyszedł Państwu domek i bardzo mnie zainspirowały pewne szczegóły.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

obiecuję, że kiedyś nadrobię jeszcze zaległości ale chwilowo jest zima i mam zimowego lenia.

Z nowości u mnie - udało nam się zrobić chodniki przed domem i w dalszym ciągu pracuję nad ogródkiem warzywnym oraz małym zielnikiem. Jak zrobi się cieplej to chwycę za aparat i wkleje troche fotek.

 

A jeżeli chodzi o schody w domu - to jeszcze nie skończyliśmy więc niestety nie pomogę. Ale z informacji jakie otrzymalam od stolarzy to schody drewniane mogą kosztowac nawet kolo 8tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...