Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaczynamy z Z40


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 464
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś wielki dzień - kuchnia zmienia swoje oblicze i w końcu będę wiedzieła jak wygląda moja zielona zabudowa.

Nieszczęsna dziura w blacie pod zlew zostaje.

po całym dniu prac naszych kuchennych majstrów efekt jest następujący:

http://img707.imageshack.us/img707/8756/img9284l.jpg

Niestety znalazłam kolejny "kuchenny" problem. Pod zlewem miałabyć szuflada wysówana a jest front na zawiasach. Widocznie tak musi być i pech nas nie opuszcza. Jedyna pozytywna wiadomość to taka, że kolory spodobały się nam - w takiej kuchni mogę gotować.

Kolejna nowość - mamy kolejną dziurę w blacie - dzięki temu mamy zamontowaną indukcję.

http://img146.imageshack.us/img146/2679/img9308o.jpg

Edytowane przez LenaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko nasz kafelkarz zobaczył nas na budowie powiedział, że jesteśmy jacyś pechowi. Zapytałam z pokorą o co chodzi?

Okazało się, że jedna z kafli w dolnej łazience pękła, tak sama z siebie, i nasz kafelkarz musiał ją wymienić.

a oto kafelka po wymianie - to ta bez fugi wkoło, z otworem na wylewkę, pierwsza od narożnika wanny

http://img714.imageshack.us/img714/2981/img9225xq.jpg

 

Mamy też naszą upragnioną żółtą fugę w górnej łazience. Nasz kafelkarz powiedział, że patrzeć na tą podłogę nie może bo fuga nie jest w kolorze kafli ale nam się podoba

http://img143.imageshack.us/img143/4296/img9229h.jpg

 

I ostatnia sprawa. Skosy w górnej łazience mamy pomalowane farbą. Ale nie było to takie oczywiste jak kupienie farby i pomalowanie. Jako, że jest to łazienka, nasz majster szukał odpowiedniej farby. Objechał kilka sklepów i kupił to co uznał za dobre. Po pomalowaniu okazało się, że farba nie kryje i wygląda fatalnie, więc kasa (nie mała) poszła ... i trzeba było kupić kolejną farbę. Na szczęście ta druga okazała się dobra i już mamy pomalowaną łazienkę.

Pozostaje tylko zainstalować brakujący osprzęt i łazienka gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie wierzyć w pecha?

Nasz kafelkarz zaczął kafelkować salon i co się okazało? Posadzka jest krzywa i idzą ogromne ilości kleju do kafli. Dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie posadzki samopoziomującej aby wyrównać największe krzywizny. Zobaczymy ile nas to będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie trwa wyrównywanie posadzki - jak na razie poszły 4 worki posadzki samopoziomującej. A szczęsliwi - :mad: - inwestorzy wybrali się na miasto szukać drzwi wewnętrznych. Wybur jak zwykle, marny, oparty głównie na katalogach. Ale jeden model drzwi wpadł mi w oko - DRE Scala w kolorze złoty dąb ryfla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiamy się nad drzwiami wewnętrznymi. Spędziliśmy wiele godzin na oglądaniu katalogów i wiemy tyle, że nic Posadzka w salonie jeszcze nie wyschła, więc trzeba będzie trochę dłużej poczekać na efekt końcowy. Wiem tylko tyle, że pozomowanie skończyło się na 5 workach posadzki.

Na razie wygląda to tak:

http://img607.imageshack.us/img607/1294/img9311x.jpg

 

Ale są też dobre wiadomości - mamy już wstawione drzi pomiędzy garażem a kotłownią

http://img69.imageshack.us/img69/3374/img9313d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 9-00 pojawił się geodeta. Posprawdzał co trzeba, pomierzył i zainkasował za usługę. A ja po całonocnym myciu i rozmrażaniu lodówki czekam na naszego majstra od kuchni. Obiecał, że się dziś pojawi, zawiezie lodówkę i dokończy montaż kuchni.

 

Czekałam, czekałam, czekałam ale się nie pojawił.

A lodówka pusta i wyłączona czeka na swoją kolej i nie może się doczeć spotkania ze zmywarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złozyliśmy zamówienie na drzwi.

Nasz wybór to DRE:

- parter - Scala

- piętro - Standard 40, bulaj w łazience

wszystkie w okleinie złoty dąb ryfla.

czas realizacji zamówienia - 5 tygodni - masakra

 

Mam też spowrotem lodówkę w domu. Majster od kuchni się nie odzywa, więc podłączyłam moją umytą lodówkę ponownie do prądu i jestem przeszczęśliwa. Zycie bez lodówki okazało się niemożliwe. Oby jak najdłużej.

 

a popołudniu...

Zaczynamy wakacje...................

Nasze dzieci są przeszczęśliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam po długiej przerwie

 

nie pisałam bo byłam trochę zajęta opieką nad trójką dzieciaków podczas wakacji - szaleństwo.

No i załapałam też baby blusa - nasz termin wprowadzki 23-06-2011 legł w gruzach.

Teraz to już nie wiem kiedy wprowadzimy się do naszego domu.

A co w tym czasie zrobił inwesor?

- doczekaliśmy sie dostawy drzwi wew. na budowę

- mamy też wszystkie zakupione panele podłogowe - te dojechały do nas na budowę dwoma kursami. Przezorny inwestor policzył ilość paczek jaką otrzymał i okazało się, że nie jest równa ilości zamówionej. Szybko sprzedawca naprawił błąd i mamy teraz wszystkie potrzemne materiały do położenia podłóg.

Inwestor zniknął na trzy tygodnie z domu. Po pracy jadł obiad i jechał na budowę. Wracał zawsze po północy. Był bardzo milczący i niewiele mówił o postępach prac azego dnia, gdy wrócił z budowy kląc na nasze farby.

Do pomalowania salonu nasz kafelkarz, który już prawie skończył pracę u nas, polecił nam półmatową farbę lateksową - Caparol. No i się zaczęło. Farby zamówiłam osobiście i już po 9 dniach od zamówienia mogłam je odebrać. Żółwiowa realizacja zamówienia. Inwestor kupił wałek, który w trakcie malowania się rozwarstwił i zostawiał na ścianie kreski z farby. Trzeba było wszystko zeszlifować. Po dodaniu do tej farby wody, zgodnie z zaleceniami producenta, okazywało się, że na ścianie pozostaje struktura. Jedna wielka załamka. Na górę kupiliśmy matowe Backersy i podczas malowania okazało się, że ściana pokryta tą farbą jednak się błyszczy. Jak pech to pech. Przez te wszystkie problemy malowanie zajmie więcej czasu niż przypuszczaliśmy.

 

No i jeszcze nasza nieszczęsna kuchnia.

Może zacznę od tego, że lodówkę wciąż mam pod ręką. Z naszym majstrem od kuchni umówiliśmy się na dziś. Wszystko miało być już zrobione, ale jak wiadomo, nic na budowie nam nie idzie normalnie. Majster zaczął pracę i okazało się, że jednak jest tam więcej do zrobienia niż przypuszczał, więc umówił się z nami na kolejne podejście w sobotę. Nie pozostało mi nic innego jak świeżo umytą i przygotowaną do przewiezienia lodówkę podłączyć do prądu. Poczekamy do soboty.

 

trzymajcie kciuki

Edytowane przez LenaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak dzieje się coś na tej mojej budowie - dziś inwestor spotkał się z kominiarzem. Ten wszystko sprawdził i powiedział, że za dzień, dwa dostaniemy oficjalną "zgodę kominiarską" na użytkowanie naszego domu. Będzie to nasz kolejny dokument zbliżający nas do odbioru budynku.

Dwa tygodnie temu, pierwszy taki kwit dał nam elektryk i teraz jesteśmy super szczęśliwi.

 

A teraz kilka zdjęć z wczorajszej wizyty inwestora na budowie - tak tam teraz wygląda

moje nowe, jeszcze bez relingów szafki kuchenne i okap zamontowane

http://img543.imageshack.us/img543/9360/img9473f.jpg

 

ściana za kominkiem już w kaflach, widać też nasze drzwi Scala

http://img850.imageshack.us/img850/3733/img9461a.jpg

widać też wielki bałagan, ale do tego juz zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj LenaM, b. ładnie prezentuje się elewacja waszego domku, środek też gustowny bardzo. Szybko budujecie, to już prawie finisz!!! Widzę że taras macie tak wysoko posadowiony (ze względu na skarpę), u mnie podobnie wyszło - ciekawa jestem jakie zejście z niego planujesz do ogrodu? schody? boczne czy od frontu?

pozdrawiam, odwiedzam i podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Domek wygląda super i widać że budowa ma sie już ku końcowi... tylko chyba pani Inwestorka ma takie urwanie głowy że nie uzupełnia dziennia. Szkoda wielka bo jestem bardzo cieakwa jak się całość teraz prezentuje. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...