Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaczynamy z Z40


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 464
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NIE CHCEMY SPALARNI ŚMIECI W KWIDZYNIE

 

Apel do wszystkich okolicznych mieszkańców - jeśli nie chcecie tysięcy tirów rocznie ze śmieciami z całego województwa, jeśli nie chcecie żeby zasmrodzili nam okolicę dymem z palonych śmieci, jeśli nie chcecie żeby wasze dzieci i wnuki były trute rakotwórczymi dioksynami i innymi świństwami to chociaż w rozmowach nie bądźcie bierni.

Niech Kwidzyn i okolice nie stanie się miejscem, w którym cwaniaczki z Trójmiasta i całego województwa będą pozbywać się śmierdzącego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik Mody Na Sukces domagam się poruszania przez Panią Inwestor wątków obyczajowych i ekologicznych np. inwestor o północy pacyfikowany przez dwa radiowozy czy poćwiartowane ciało zaskrońca na działce sąsiada.

A tak naprawdę to chodzi o to, że nie pamiętamy jakim samochodem jeździ Agatos z Toronto.

A teraz bić Niemca pod Grunwaldem.

Klarowność i forma posta spowodowana upałem a tak naprawdę to

NIE CHCEMY SPALARNI ŚMIECI W KWIDZYNIE

 

 

Witam Pana Inwestora :)

 

dobre pytanie o to jakim samochodem jeżdżę - od dwóch miesięcy nie swoim a od paru tygodniu w końcu jakimś :). Ale to długa historia i jak nas zaprosicie na zwiedzanie włości to przy piwku opowiem. Aczkolwiek jeżeli będziemy mieli czym przyjechać.

Wiecha rzeczywiście super, dom rośnie w oszałamiającym tempie i niedługo się wprosimy na kawę na tarasie :)

Pozdrowionka

P.S. Zapomniałabym - Precz ze spalarnią w Kwidzynie :)))) Ale do Toronto jej nie przenoście jakby coś :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli są Państwo zainteresowani to zapraszam do Mikołowa, woj. śląskie ulica Metalowców.

 

Pozdrawiam

 

Witaj agnesaga,

 

Przymierzamy się z żoną do rozpoczęcia budowy od wiosny 2011. Czy moglibyśmy wpaść do Ciebie i obejrzeć domek "na żywo"? Jesteśmy z Rybnika.

 

Pozdrawiam

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi kochani Inwestorzy,

z niepokojem obserwuję kompletny brak Waszej aktywności na forum !. Co jakiś czas sprawdzam, czy są nowe wpisy a tu nic :(. Mam nadzieję, że Pani Inwestor się poprawi i uzupełni forum o aktualne wpisy i zdjęcia. No chyba, że macie wakacje....

Pozdrowionka z Toronto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Agatos i reszta

brak naszej aktywności na forum oznacza, iż z budową nic specjalnego się nie dzieje

aktualnie oczekujemy na pojawienie się dekarzy - kiedyś tam

a poniżej informacja co w międzyczasie się działo

- upał, powyżej 30stop C, nie dawało się pracować

- deszcz, nie daje się pracować

Pomimo tego:

1. Primo zdjęliśmy szalunki ze słupów – zdjęcie zamieszczę w przyszłości

2. Secundo inwestor wykosił nasze, blisko 2m chaszcze, dzięki czemu nasza działka nabrała ponownie uroku - zdjęcia jak powyżej

3. Terzo po niedawnej ulewie okazało się , że duża część piasku podsypującego fundamenty spłynęła na działkę – wina położenia membrany na dach przy braku rynien – więc obłożyliśmy nasz dom folią aby uchronić pozostała ilość piachu przed wymyciem.

4. Quatro dachówka zamówiona, czeka na odebranie – dla przypomnienia Roben Fleming miedziana angobowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym kontynuować wątek mojego ślubnego - spalarnia śmieci w Kwidzynie

NIE CHCEMY SPALARNI ŚMIECI W KWIDZYNIE!!!!!!!

bez naszego protestu wybudują nam kolejny komin, który będzie truł nas i nasze dzieci.

Ja jestem przeciw - spalarni mówię NIE NIE NIE

zapraszam do dyskusji na forum i prywatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są!!!

 

kto? nasze majstry dziś się wzięły i przyszły na budowę.

http://img440.imageshack.us/img440/351/dsc02626l.jpg

 

Jutro mają wylewać chudziak?

jestem bardzzzzo zadowolonnnna

 

nawet z tego wszystkiego wybrałam okno dachowe do łazienki

Fakro PPP-V U3 78*140, jest to okno uchylno-obrotowe, co oznacza, że jak będę w łazience i uchylę okno to nie oberwę nim w głowę. Drugi plus, jak będę chciała umyś okno to nie będzie problemu. Jedyny minus - droższe od obrotowego.

Edytowane przez LenaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Mondeo nie wytrzymało?

A dlatego, że to kara za pracę w niedzielę.

A jak do tego doszło?

W piękny niedzielny poranek postanowiliśmy nadrobić trochę zaległości na działce.

Wzięliśmy ze sobą dmuchany basenik, dzieci i nowo nabytą strugarkę do drewna i do roboty.

Postanowiliśmy zająć się naszymi legarami tarasowymi.

Dzieci zażywały wodnych i błotnych kompieli a my strugarką przygotowywaliśmy legary.Nawet dwa z ośmiu udało nam się zaimpregnować.

Po tak dobrze zakończonym dniu wpakowaliśmy się do Mondeo i … zdechł.

Teraz nie mamy samochodu.

A co zrobił nasz majster? W poniedziałek z rana przekazał inwestorowi długa listę zakupów – to się nazywa mieć pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to był za dzień

 

Od rana padało

Legary oheblowane przez inwestora zostały wyjęte z garażu aby nie przeszkadzały w wylewaniu chudziaka aż tu nagle … deszcz

Legary zmokły, chudziak nie wylany, dachówka ciągle czeka na ziemi jednym słowem masakra budowlana.

Oliwy do ognia dolała nam pani od rynien mówiąc że nasze PCV będą dopiero w czwartek a nie jak ustaliliśmy na dziś, a nasi budowlańcy od rynien chcą zaczynać.

 

Ale jest jeden pozytyw – inwestor zrobił zdjęcia naszych samodzielnie wykonanych słupów tarasowych więc wieczorem je wkleję.

 

I przypomniałam sobie, że o rynnach jeszcze ani słowa nie napisałam, a więc nadrabiam tą zaległość

Długo zastanawialiśmy się jakie PCV wziąć – Gamrat czy Galeko

Poszłam z inwestorem oglądać próbniki i co? Zachwyciły mnie rynny Gamrat Magnat miedziane

http://a.imageshack.us/img6/6767/73335208.png

Przejechaliśmy się po okolicy, wszędzie brązowe PCV aż w końcu trafiliśmy na podobny dach, dachówkę, rynny jakby te same i …

Szybka decyzja kupujemy Magnata miedzianego a jak będzie to się okaże, ale połysk będzie taki, że ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa minęła tak:

Po pracy wybraliśmy się na oglądanie okien

Wymyśliłam sobie, że okna mają być PCV w kolorze złoty dąb, na profilach Veka, pakiet trzyszynowy (Uszyby 0,7), natomiast drzwi tarasowe mają być suwane, a właściwie uchylno-przesuwne.

 

Obecnie mamy na oku dwie firmy spełniające nasze wymagania, jedyna różnica to okucia. Jedna firma ma ROTO druga Siegenia-Aubi.

Teraz trzeba tylko podjąć decyzję, która opcja wchodzi w grę i dokonać ostatecznego zamówienia.

Mamy jeszcze dylematy czy pompa cyrkulacyjna do obiegu ciepłej wody jest nam niezbędna? i wiele innych.

Zaczyna się seria trudnych decyzji

 

Ale… chudziak prawie skończony. Zalany mamy juz garaż i większą część domu. Rynny mają dojechać w czwartek.

Musimy pomyśleć jeszcze nad wyłazem na dach od strony ogrodu, bo przy kominie od pieca będzie okno dachowe w łazience.

I co najważniejsze inwestor zaoferował się, że sam postawi ścianki działowe w domu – ciekawe czy wytrwa w tym postanowieniu.

 

A co najgorsze musimy zacząć rozglądać się za elektrykiem i tynkarzem – może znacie jakieś godne polecenia ekipy?

Edytowane przez LenaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto dowody

ostatnia część chudziaka wylana - tu widok na łazienkę i kotłownię

http://img839.imageshack.us/img839/2931/dsc02698.jpg

ocieplenie ściany pomiędzy domem i garażem - stryropian 15cm frezowany

http://img821.imageshack.us/img821/4558/dsc02703.jpg

dodatkowo obiecane zdjęcie słupów tarasowych

http://img831.imageshack.us/img831/4664/dsc02673.jpg

a na koniec informacja od majstrów dla inwestorów

http://img440.imageshack.us/img440/4917/dsc02697y.jpg

chyba czas aby uczcić tą wiechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...