Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolor bramy gara?owej - czy taki sam, jak okien?


avzi

Recommended Posts

Zamówiłem bramę garażową. Jeszcze zastanawiam się nad wyborem okien, ale z pewnościa będą drewniane w jakimś ciemnobrazowym kolorze (teak, arformosia lub podobne).

 

Teraz rozmyslam o tym, czy taka brama powinna być dokładnie takiego samego koloru jak okna i drzwi, czy mogą być pewne różnice. Problem w tym, że za lakierowanie na kolor specjalny firma kasuje w przypadku mojej bramy (4,5 x 2,3 m) prawie 1300 zł. netto, co średnio mnie ekscytuje. Mogę natomiast bez dopłat wybrać kolor standardowy brązowy z palety Normstahla.

 

Proszę o wasze opinie. Najbardziej zależy mi na tych, którzy mieli juz ten problem i podjęli jakąś decyzję. Pozdrawiam! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, okna złoty dąb, dachówka brąz, brama 4,5x2,3. Ostateczna decyzja jeszcze przede mną, ale

- ciemne bramy (np. w kolorze okien) wyglądają jak czarne dziury i średnio mi się osobiście podobają,

- podobne są opinie głoszone przez naszych architektów tudzież firmy instalującej bramę (Hormann)

- gdzieś ktoś mi tłumaczył iż istotniejsze jest dobranie kolorów sąsiadujących na elewacji (np. okna-tynki, tynki-brama - ale już niekoniecznie okna-brama).

 

Ja osobiście najpewniej pójdę w coś zbliżonego do koloru elewacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolo bramy w kolorze okien a jeszcze lepiej jak sa rolety w tym samym kolorze. Ja mam rolety, okna braz i brame braz - segementowke z poziomymi przetloczeniami. Calosc wyglada jak komplet od jednego producenta. Mi osobiscie podobaja sie ciemne bramy na tle jasniejszych elewacji.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem (może trochę mniejszy, bo brama mniejsza :lol: ), ale nie rozstrzygnąłem go jeszcze na 100%. Raczej będę dobierał kolor indywidualnie, chyba że coś z palety standardowej producenta (nie zdecydowałem się którego) będzie w miarę grało z kolorem okien (pochodna teaku). Ale jest jeszcze jedna opcja (w moim przypadku) - mogę próbować dopasowania się z bramą do planowanego koloru okiennic, czyli zgaszonej zieleni. Na szczęście w sprawach kolorów i wszelkiej estetyki zdaję się w 100% (no może 95% :wink: ) na żonę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja mam okna plastiki - białe, brama też biała - podobała mi się bo sprawiała wrażenie lekkości (taka czysta i delikatna). Za parę lat już taka śliczna nie będzie :cry: , ale jak patrzyłam na czarną, zapyloną dziurę u sąsiada......

Teraz mam problem z drzwiami bo podobają mi się tylko naturalne drewniane, może jasne drewno???

 

avzi

na ciemnym brązowym strasznie widać pył!!!

Myślę, że to zależy gdzie budujesz. Ja buduję za miastem i pył jest jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał okna białe, drzwi wej. brąz i bramę na brąz. Tak sobie z żoną wymyśliliśmy, jak będzie coś niegrało klorystycznie to wezmę pędzla i zrobie porządek :wink: :D . Ale gdyby naprawdę się pogryzło to zawsze można wyjść cało, dodając tu i tam jakiś dodatek na elewacji, który by połaczył to co nasz "gust" popsuł :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przesadzałam z doborem kolorów.

Okna, drzwi i brama garażowa w różnych odcieniach brązu, ale zlewają się i wyglądają jak od kompletu.

Dopiero jak się podejdzie pod same drzwi itd, to widać różnicę. Ale kto da radę podejść jednocześnie pod okno, drzwi wejściowe i bramę garażową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze wszystko można pomalować tylko wyobraź sobie taką bramę za kilka lat, jak pies drapnie, dzieciaki porysują lub co gorsza będzie płatami odchodzić farba :wink: . Nie dajmy się zwariować :D a za kilka lat nie mam zamiaru remontować, bo ja będę spłacał jeszcze domek a i samochód wartało by zmienić, sprzęt rtv, żonę ... nie no co ja piszę żony nie :D . :wink: Troszkę się rozmarzyłem :lol: do pracy rodacy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...