Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowa odsłona Forum


admin1719498882

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 296
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

myślałam, żem z wiekeim nabyła problemów z kompem, ale nie pomyślałam, że to może być kwestia koloru na głowie ... ja też blond, więc pewnie to jest prawdziwa przyczyna :) :)

 

:):):)

 

Niestety wciaz nie potrafie poszukac emotek, te wyzej wpisalam recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam. Jednak pisząc miałam na myśli jakieś bardzoej adekwatne do obecnie zadawanych. Poza tym te o których mówisz są albo ze starego forum albo napisane tak ze pasują do wszystkiego i do niczego.

Bo chyba translatorem tłumaczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt
FM przestało mi chodzić na Mozilli :(

Mozilla nie jest już wspieranym programem.

Zainstaluj jej następcę czyli SeaMonkey który wygląda tak samo ale chodzi o niebo lepiej

i co najważniejsze ma wsparcie techniczne.Polecam od razu zainstalować Adblock i będzie po reklamach

Tu do pobrania:

SeaMonkey 2.0.4 PL

Spolszcenie

Adblock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mogę sobie obejrzeć wszystkiego bo FM chodzi mi jak chory żółw i brakuje mi już cierpliwości do czekania aż otworzy się strona.

Jestem zwykłym użytkownikiem komputera i znam się na informatyce niczym blondynka z dowcipów. Jest w tej chwili dla mnie totalnie nieruchome forum i nie wiem czy to już tak zostanie czy się poprawi bo żeby cokolwiek poczytać to zabrakłoby mi dnia tak wolno chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sapient

 

nie wydaje mi sie zeby Firefox kończył żywot. Właśnie ma wejść nowa edycja korzystająca z GPU co znacznie przyspieszy rendering stron. raczej to FM coś zamieszało bo jeszcze wczoraj lisek działał.

 

Bordoś

to faza przejściowa. Jak nie masz cierpliwości to najlepiej odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów wyjaśnień:

 

1. Poprzedni skrypt przestał być wspierany ponad rok temu. Nie wychodziły już żadne poprawki bezpieczeństwa. Zmiana była konieczna.

2. Wybraliśmy najbardziej popularne obecnie rozwiązanie VBulletin.

3. Okazało się, że nowa wersja VB nie jest jeszcze dobrze zoptymalizowana i są problemy z wydajnością na tak dużej bazie jak nasza. Nie wyszło to podczas testów wydajnościowych, dopiero po włączeniu właściwego ruchu. (przypomnę, że w starej wersji musieliśmy też ograniczyć wyszukiwanie aby całość działała). Optymalizacja prędkości jest teraz priorytetem.

4. Wprowadziliśmy nowe forum w wersji beta aby wcześniej zebrać opinie i szybciej dojść do zadowalającej funkcjonalności. Skrypt VBulletin jest w wersji stabilnej, BETA jest oznaczeniem naszej konfiguracji i dodatków.

5. Użyliśmy gotowego tłumaczenia, które jest jeszcze niepełne. Sprawdzimy czy od momentu instalacji wyszła nowa wersja lub dotłumaczymy sami.

6. Nad starymi linkami jeszcze pracujemy. Część jest poprawionych reszta pojawi się wkrótce.

7. Zwiększyliśmy czas sesji do godziny. Dlatego zwiększyła się ilość osób online do 3 tyś.

8. Emotikony można poprawić, wgrać nowe.

9. Poprawimy jutro loginy z "imported" i "amp" w nazwie.

10. Wyszukiwanie nie działa jeszcze poprawnie. Potrzebne jest przeindeksowanie bazy. Trwa to bardzo długo więc musimy poczekać na mniejsze obciążenie lub na możliwość wprowadzenia przerwy technicznej.

11. Nie było możliwości wprowadzenia równolegle wersji beta ze względu na całkowicie różne bazy i problem z synchronizacją.

 

Szanowny Panie Adminie

 

Prawdopodobnie konieczności pewnych zmian nikt nie neguje. Chodzi o sposób w jaki ta zmiana została przeprowadzona.

 

Ponieważ zajmuję się zawodowo testami - szczególnie testami wydajnościowymi to kompletnie nie wierzę, że przeprowadzaliście jakiekolwiek (!) testy wydajnościowe przed wdrożeniem obecnej wersji. Podobnie zresztą jak testów funkcjonalnych. A szkoda, bo wyszło jak zwykle - totalna amatorszczyzna.

 

Aby "by wcześniej zebrać opinie i szybciej dojść do zadowalającej funkcjonalności" stawia się nową wersję równolegle - zapewniam że mielibyście aż nadto beta testerów aby wyeliminować te wszystkie niedoróbki z powodu których teraz ludzie rezygnują z FM. A wtedy po wyeliminowaniu "chorób wieku dziecięcego" dokonać zamiany. I proszę nie pisać bzdur, że nie dało się postawić bety równolegle - oczywiście że się dało. Beta tylko do testowania - zasilona danymi z wersji produkcyjnej (starej), bez synchronizacji pomiędzy wersjami (stara działająca jako podstawowa, beta tylko na testy, tematy utworzone w czasie testów przepadają) - jakoś inne bazy nie przeszkadzały, żeby do obecnego forum zapakować treść starego. Co ma piernik do wiatraka.

 

Zmiana była aż tak pilna i konieczna że nie można było zrobić normalnych testów, dokonać tłumaczeń, itp ? Od roku forum działało na niewspieranej wersji - i działało. Co tak przyspieszyło zmianę ? Domyślam się że stały za tym wskaźniki, marketing itp.

 

A na koniec stara mądrość ludowa - jak się ktoś zabiera do kłamstwa, lepiej żeby robił to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przeglądarki na wszystkich moich komputerach wyświetlają jakiś śmietnik. To nie jest kwestia ustawień, tylko braku profesjonalizmu autorów. Nowe oprogramowanie nie testuje się na żywym organizmie! Czy ktoś to pisze od zera? odkrywa ponownie Amerykę? Jest setki darmowych super działających gotowców po co kombinować? Oprogramowanie musi chodzić poprawnie na podstawowej przeglądarce zakupionej z systemem operacyjnym, musi działać na kilku starszych wersjach. Poczekam... albo sobie pójdę.

 

Forum traci dla mnie sens istnienia. Przestało być pomocą w sprawach budowlanych, stało się miejscem pogaduszek typu: "dzień dobry przyszłam się przywitać ... buziaczki ... lecę dalej ... zaśmiecać inne wątki". Wyszukanie czegokolwiek na konkretny budowlany temat się skończyło, wszystko cokolwiek można było napisać na jakiś konkretny temat zostało napisane, ale zginęło w gąszczu innych bzdetów.

 

Dzienniki budowy miały do pewnego momentu jakiś sens, ale się skończą, bo autorzy pozwalają na dyskusje w dziennikach - znów się robi chatowanie.

 

Zniesmaczony Ged.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt
Dzięki Sapient

 

nie wydaje mi sie zeby Firefox kończył żywot. Właśnie ma wejść nowa edycja korzystająca z GPU co znacznie przyspieszy rendering stron. raczej to FM coś zamieszało bo jeszcze wczoraj lisek działał.

 

Bordoś

to faza przejściowa. Jak nie masz cierpliwości to najlepiej odczekać.

Mozilla i Mozilla Firefox to dwa różne programy.

Mi chodziło o zwykła Mozille która jest obecnie zastąpiona SeaMonkey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gosiek na info

 

to znaczy że to moja praca mi blokuje. tak sie zdarza. ach te zapory

 

Sapient

dzięki za wyjaśnienie. tak coś mi świtało że możemy nie o tym samym dlatego zaznaczyłam za drugim razem że chodzi o firefox.

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalistą nie jestem, więc wypowiedzi stricte techniczne pominę, ale z punktu widzenia zwykłego użytkownika forum mogę dodać od siebie kilka uwag:

- działa masakrycznie wolno, co między innymi utrudnia zapoznanie z nowym forum i naumienie nowych funkcji ponieważ trzebaby na to poświęcić chyba cały dzień i mnóstwo nerwów, mam nadzieję, że ta fatalna prędkość jest tymczasowa:)

- brak możliwości subskrybcji wątku, w którym akurat nie chcę dopisać posta;

- u mnie przy zaawansowanej edycji znika cały góry pasek zadań, ten w którym są ikonki do dodania zdjęć;

- emotek u mnie nie ma w ogóle;

- bardzo fajnie byłoby gdyby do profilu dało się przenieść dane z poprzedniego forum (śledzone wątki, napisane posty), bo odtworzenie tej histroii teraz na nowym i bardzo wolno działającym forum to jakaś masakra...

Nie podzielam głosów hurraoptymistów, bo jednak też nie do końca mogę się w tym wszystkim odnaleźć, ale myślę, że to jedynie kwestia czasu i odrobiny wysiłku... dla chcących się udzielać na forum to nie będzie problem nie do przeskoczenia i powód do opuszczenia forum i udania sie w siną inernetową dal (czty. choćby do konkurencji), natomiast uważam za zdecydowanie przesadzone głosy świętego oburzenia i straszliwej krytyki nowego forum. Jakiś powód wprowadzonych zmian musiał być, za jakiś czas pewnie nikt nie będzie o nich pamiętał i wszyscy przyzwyczają się do nowego forum oraz ochoczo będą korzystac z nowych funkcji... nie można spisywać go do razu na straty.

Pewnie były jakieś możliwości wprowadzenia zmian w inny (bardziej płynny) sposób (nie wiem, technicznie nie mam o tym pojęcia), ale skoro tak się nie stało to próbujmy nauczyć się nowego forum i doceniajmy to, że jednak nas się słucha, a prace trwają - choćby prosty przykład z avtarami i linkaimi w podpisach - zostało to naprawione i wierzę, że pozostałe błędy też zostaną poprawione.

A i najważniejsze to forum tworzą ludzie, a nie takie czy inne techniczne możliwości - bez nich też sobie damy radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...