Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe forum - ZGRRROZA !!!!


Jarek.P

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nowe forum to droga przez mękę. Problem tkwi w przeglądarce, np. z Opery udaje sie wejść, ze starego Explorera masakra.

Racja, masakrycznie długo otwiera się w IE; sprawdziłem teraz, a że prawie jej nie używam, do tego CCleaner co kilka godzin czyści wszystko do spodu - więc cache jest czysty.

Strona w tym dziale, wątek z 5 stronami, czas otwierania - 23 sekundy :o

W Operze i Chrome trwa to ok. 3 sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mówisz o dziennikach podlinkowanych u autorów , czy "nowych dziennikach"?

 

te pierwsze otwieraja się bez problemu, z tymi nowymi jeszcze cośnie halo, ale mam nadzieję,ze lada chwila będzie ok

 

Mówię o tym, że jak wchodzę na samej górze na pasku w dzienniki budowy i np chciałam wejść w dziennik Nefer to wyświetlił mi się jej pierwszy wpis chyba z 2007 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym, że jak wchodzę na samej górze na pasku w dzienniki budowy i np chciałam wejść w dziennik Nefer to wyświetlił mi się jej pierwszy wpis chyba z 2007 roku

 

 

faktycznie,te dzienniki jeszcze nie działają :(

mam nadzieję,że jeszcze, choc nie ukrywam, mojemu jest dobrze w stopce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzeżeń ciąg dalszy:

 

1) emotikony: jest lepiej. Są wyraźniejsze, ale teraz chyba troszkę za duże, rozjeżdżają wiersze tekstu i źle się wyświetlają w słupku przy pasku odpowiedzi (nakładają się na siebie, przeglądarka: Opera).

 

2) Dzienniki budowy - Mój dziennik jest dostępny cały czas jako normalny wątek, kiedy klikam w "Dzienniki Budowy / Mój dziennik, okazuje się, że nie mam żadnego dziennika budowy. Cierpliwie czekać, czy może coś mam sam zrobić (niekoniecznie klikać post po poście w dodaj do dziennika")?

 

3) w zakładce "subskrypcje" brakuje mi parametru "ilość wejść". Jak go tam zobaczę, zacznę nad tą zakłądką piać z zachwytu, więcej powiem, określę ją nawet jako lepszą od "moich postów" ze starego forum :) (za sprawą możliwości wywalania subskrypcji, których się nie chce już śledzić w starym baaardzo mi tego brakowało).

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam Was

Tak jakby emotionki były najważniejsze - ważniejsze od całej reszty nowej organizacji forum

Dla mnie mógłby nie istnieć - odczucia można wyrazić na wiele sposobów nie koniecznie grafiką

 

Nie, nie są najważniejsze. Ale są, stanowią dobry sposób wyrażania czegoś, czego suchym tekstem czasem się wyrazić nie da w prosty sposób. Skoro są i są kiepskie - dlaczego nie miałyby się zmienić na lepsze?

 

Wątek ten powstał w celu pomarudzenia na temat beznadziejności nowego forum. W trakcie marudzenia okazało się, że "oni" ten wątek też czytają, co więcej konkretne zażalenia biorą pod uwagę i coś z nimi robią. Dlaczego więc owych konkretów im nie wskazywać? Również tych mniej istotnych, jak emotki?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłuję nauczyć się tego nowego forum ,naprawdę się staram.

Jego fantastyczną, domową atmosferę tworzyli ludzie i to na nich mi zależy, dlatego się staram,

Może jeszcze uda mi się odkryć jak wstawiać buźki(jakaś niedouczona chyba jestem)

A.... i proszę, czy ktoś mi powie, czy jest tu gdzieś funkcja 'podgląd wiadomości'? Chciałabym wiedzieć przed wysłaniem, czy np. pogrubiłam to co chciałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłuję nauczyć się tego nowego forum ,naprawdę się staram.

Jego fantastyczną, domową atmosferę tworzyli ludzie i to na nich mi zależy, dlatego się staram,

Może jeszcze uda mi się odkryć jak wstawiać buźki(jakaś niedouczona chyba jestem)

A.... i proszę, czy ktoś mi powie, czy jest tu gdzieś funkcja 'podgląd wiadomości'? Chciałabym wiedzieć przed wysłaniem, czy np. pogrubiłam to co chciałam

 

jeśli piszesz post w "zaawansowanej edycji" - ciut nizej niz okienko , w którym pisałaś wcześniejszy post,po prawej stronie jest "podgląd wiadomości", tam tez sa emoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadzam, się, nawet trupowi należy się makijaż, szczególnie jak trumna stoi otwarta

ale czytając nieliczne posty osób, które (wydaje się) wiedzą o co chodzi w tym wszystkim, wynika, że tak naprawdę dezawuują "starania" "informatyków" forum,

to chyba warto wziąć pod rozwagę, komentując coś, co się nie podoba

przede wszystkim MUŁ, to poprawią, można czepiać się dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie istotniejsza jest np:

- sama szata i kolorystyka forum - alergicznie reaguje na kolor czerwony - pozostałość po dawnych czasach ;)

- wielkość okna "szybka odpowiedz" - przy dłuższej wypowiedzi trzeba latać po okienku by w ogóle sens własnych slow złapać

- segregacja tematów na stronie początkowej - mimo wszystko najczęściej odwiedzanymi watkami była "wymiana doświadczeń" oraz "najczęściej zadawane pytania (chyba taki tytuł miał ten watek - już zapomniałem jak brzmiał dokładnie) " Większość z nas, tych którzy jakaś tam wiedzę maja (i jak sadze duża cześć z was czerpie z niej dla poszerzenie horyzontów i zrozumienia pewnych rzeczy) nie siedzi ciągle przed komputerem, mamy o wiele mniej czasu od wielu z Was by gapić się w monitor i szukać wątków jakie mogą nas zainteresować i wam pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d

- wielkość okna "szybka odpowiedz" - przy dłuższej wypowiedzi trzeba latać po okienku by w ogóle sens własnych slow złapać

 

 

 

wielkośc okienka jest "regulowana" - strzałki po prawej stronie (góra dół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale u mnie pisze "ikony wiadomości", a jak chcę jakąś wstawić to ona umiejscawia się u góry przy ramce " Tytuł"

co robię źle?

Odnośnie tego czy mordki są ważne, czy nie.

Dla mnie są ważne, czasami nie da się wyrazić swoich emocji samymi słowami, ważna jest tez np. mimika twarzy i one mi ją zastępują. Sprawiają, że wiem czy autor postu podchodzi do danej sytuacji z humorem, czy już siekiera wisi w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziekuję, nie dojrzałem tego :(

Hmmm.... powinna powstać dokładna "Instrukcja Obsługi" :)

 

tez za tym postulowałam :)

 

dzięki za odpowiedź, ale u mnie pisze "ikony wiadomości", a jak chcę jakąś wstawić to ona umiejscawia się u góry przy ramce " Tytuł"

co robię źle?

 

bo te ikonki sa do tematu, natomiast emoty do wiadomości masz po prawej stronie (możesz kliknąć "więcej" wtedy otwiera się całe okno - klikasz i już), lub nad okienkiem wiadomości obok duzej litery A jest bużka - tam klikając w strzałki, tez możesz coś wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...