Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe forum - ZGRRROZA !!!!


Jarek.P

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli jak Ci dam pare płyt i gazet, to sie do mnie przeprowadzisz? ;) :D

Oczywiscie! Powiedz tylko kiedy:-) (Moga byc nawet same plyty;-))

Przykro mi to powiedziec ale nie da sie ukryc, ze Redakcja tego forum ma forumowiczow w "glebokim powazaniu".

Swiadczy o tym nonszalancki sposob wprowadzenia nowej odslony forum, to ze bledy nie sa usuwane na biezaco, brak jakiejkolwiek reakcji na postulaty forumowiczow, zablokowane konta itp.

Symbolem wszechobecnej niemoznosci jest forumowa wyszukiwarka, ktora po kolejnych odslonach forum byla coraz gorsza a teraz to juz chyba gorsza byc nie moze;-)

Dziwnym trafem udaje sie Redakcji wprowadzac za to nowe "atrakcyjne" formy reklam a ostatnio portal "wgrupiezrobiekupe".

Wnioski jakie ja z tego wszystkiego wyciagam sa takie, ze jedynym sposobem poprawy tego forum jest jego bojkot. Zmaleje liczba postow, potem odslon, nastepnie wplywy z reklamy, ktos nie dostanie premii, kogos odesla na wczesniejsza emeryture i na koncu tego procesu ktos byc moze zrozumie, ze forum opiera sie na forumowiczach a nie na wplywach z reklamy.

Obysmy tego doczekali. A na razie mamy dobra alternatywe. I pisze to z pelnym przekonaniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atija trafiłaś w sedno. Też mam wrażenie, że jakaś mało kumata jestem. Tamto Forum po kilku dniach było "moje". Teraz prawie dwa miechy i nie znam nawet połowy pierdół z własnego profilu. Nie potrzebne mi to. Lubię ludzi z Forum, ale wiedza jest tu hmmm...niedostępna. Co bedzie zapewna prowadziło do kolejnych wątkow o tym samym pytaniu. No bo gdzieś to było, tylko ni chol..y nie wiadomo gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Redakcja poda jakiś przepis na znalezienie interesującej nas frazy w setce stron.

Ułatwiłoby to życie wielu poszukującym informacji. Mnie bardzo by się taki przydał.

Odpowiem zamiast Redakcji, bo wiem, że były prace nad wyszukiwarką, a dziś widzę zmiany (choć może były już wcześniej):

w każdym dziale ponad listą wątków są dwa rozwijane menu:

Narzędzia forum | Przeszukaj to forum

po kliknięciu Przeszukaj to forum można kliknąć Zaawansowane wyszukiwanie i mamy coś podobnego do starej wyszukiwarki z phpBB

można tam wybrać zwrócenie wyników w postach, a także zawęzić przeszukiwanie do dowolnego działu

 

Będę wdzięczny za sygnały, czy to dobrze działa, a sam będę molestował informatyków, by taka forma wyszukiwarki zastąpiła to, co jest obecnie na "głównej" belce, bądź została rozbudowana o potrzebne funkcje

 

EDIT: ta funkcja już tam jest :)

http://forum.muratordom.pl/search.php?search_type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam google - forum muratora i szukana fraza - szukaczkę muratowa olewam, bo ona olewa moje prośby :mad:

 

Coś takiego pisał wcześniej TMK. Pewnikiem się na to przerzucę, bo niczego nie znajdę.

 

Tak już poza tematem...podczytując Foruma dużo juz wcześniej, myslałam jak to ludzie potrafią czasem marudzić. Ale mając porównanie teraz a wcześniej jest ogromna różnica dla nas, znających poprzednią wersję . Nowym Forumowiczom to jest obojętne, jak mnie wcześniej. Nie mają odnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego pisał wcześniej TMK.

 

I nadal polecam do czasu przenosin na inne forum (można stracić cierpliwość od niespełnionych obietnic redakcji). Sorry, gazeta i reklamy to nie wszystko. Forum nie jest dojną krową, z której będzie pożytek bez odwiedzających. Od miesiąca widać znaczne obniżenie poziomu w niektórych wątkach, część ekspertów zwiała stąd? Ale co tam, mamy parę nowych banerków. Kapitalizm ponad wszystko. Wstyd.

 

np.

http://www.google.pl/#hl=pl&q=afrodyta+%22Nowe+forum+-+ZGRRROZA+!!!!%22+site%3Aforum.muratordom.pl&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=bf9abd93ed071566

 

albo skrót:

http://miniurl.pl/56785

Edytowane przez TMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury jakoś nie działa. Po wpisaniu "porotherm" wyszukało mi masę tematów.

I teraz ja szukając konkretnej informacji gdzie mam klikać?

Na temat- przekieruje mnie do całego wątku.

Ostatnia wypowiedź - wiadomo

Bezpośrednio na forum.

Dowolną stronę danego wątku np 358- gdzie nie wiadomo czy szukana fraza wogóle znajduje się na tej stronie.

 

Wcześniej były wyświetlone posty i kilka słów z tego zdania z zaznaczoną szukaną frazą . Choćby było ich 20 we wątku, to można było wybrać co chce sie czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury jakoś nie działa. Po wpisaniu "porotherm" wyszukało mi masę tematów.

I teraz ja szukając konkretnej informacji gdzie mam klikać?

[...]

Wcześniej były wyświetlone posty i kilka słów z tego zdania z zaznaczoną szukaną frazą . Choćby było ich 20 we wątku, to można było wybrać co chce sie czytać.

Ręce opadają... przecież na dole masz wybór "Pokaż wyniki jako": tematy lub posty - szukając konkretnego postu trzeba zaznaczyć "posty"; po drodze jest jeszcze kilka opcji wyboru co do wyboru działu, czasu etc.

W każdy wyszukany post można zerknąć najeżdżając na niego myszą

 

 

http://img4.imageshack.us/img4/8427/searchdq.jpg

 

Wyszukiwarka z phpBB była dobrze pomyślana - tylko co z tego, kiedy nie działała właściwie? Zwracała wyniki niepełne albo nie znajdywała niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają... przecież na dole masz wybór "Pokaż wyniki jako": tematy lub posty

a po drodze kilka opcji wyboru co do wyboru działu, czasu etc.

w każdy wyszukany post można zerknąć najeżdżając na niego myszą

 

Wyszukiwarka z phpBB była dobrze pomyślana - tylko co z tego, kiedy nie działała właściwie? Zwracała wyniki niepełne albo nie znajdywała niczego.

No wiesz...

Ja nie mam żadnego "pokaż wyniki jako..." tylko "pokaż wyniki od 1 do 20 z 100" Gdzie mam tego szukać lub ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, to jeszcze mój tajny kamyczek do tego ogródka :D

 

Net przeglądam z reguły przy pomocy firefoxa, użytkownicy mają w prawym górnym rogu mini pole do wyszukiwarek. Można wybrać google, allegro itd. Do firefoxa można doinstalować plugin:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/13996/

Służy do dowolnego dodawania nowych wyszukiwarek i ich wstępnego konfigurowanie. Kiedyś dodałem sobie muratorową szukajkę jak widać poniżej:

http://img97.imageshack.us/img97/3619/40650006.jpg

 

Nazwa dowolna, u mnie "murator", w konfigu wymuszone szukanie wyniku wyłącznie na stronie "forum.muratordom.pl" funkcją "boost in..." (include) z frazą:

*.forum.muratordom.pl/*

miłej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale że już wrzuciłem screena na IS, to powyżej jest wersja rysunkowa

I już widzę, że przy szukaniu postów sortowanie po tytułach to nie najlepszy pomysł - może dawać dziesiątki postów z jednego tematu

 

I na "belce" już jest ta forma, tyle że chyba źle opisana, bo dla mnie ta wersja z wynikami jako posty jest wyszukiwaniem "rozszerzonym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...