Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe forum - ZGRRROZA !!!!


Jarek.P

Recommended Posts

Nie podoba mi się ,że w subskrypcji zaznaczony wątek zawsze zaczyna się od dnia kiedy go wybrałam-nie od ostatniego postu,

Otwieraj wątki za pomocą czerwonej kropki, kierującej do nowych postów >> http://forum.muratordom.pl/images/buttons/firstnew.png

 

A tak w ogóle to czemu zmieniono forum??

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158165-Nowa-ods%C5%82ona-Forum&p=4050832&viewfull=1#post4050832

 

Szukanie też nie działa.

Od miesiąca działa, i to bardzo dobrze

>> http://forum.muratordom.pl/search.php?search_type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadza się, rośnie pokolenie SMS-owe, dla którego tekst zawierający ponad 160 znaków jest zbyt trudny do przyswojenia :cool:

Aż się zalogowałem.

ponury, ja nie należę do tego pokolenia, choćby z racji wieku. I jak mam sprawę, to dzwonię.

Całe życie czytałem i teraz też wolę książkę, niż rozgryzanie zawiłości tego forum.

I dlatego poczułem się mocno urażony.

14 stron Twoich wyjaśnień... i nadal ludzie narzekają.

Brak możliwości śledzenia wątków, w których się pisało, jednym kliknieciem.

Chciałem Edzi odpisać na Pw i nie wiem? poszło czy nie.. Co to... zatwierdź wiadomość? A wyślij?

W skrzynce mam 0 i 95 wiadomości....

Po kliknięciu wstecz w przeglądarce wyłażą robaki... sporadycznie poprzednio przeglądana strona.

Szkoda howoryty... i wracam do książki... dłuzszej niż 160 znaków.

Pozdrawiam, Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieraj wątki za pomocą czerwonej kropki, kierującej do nowych postów >> http://forum.muratordom.pl/images/buttons/firstnew.png

 

niestety nie działa ta metoda

subskrybcje (wcześniej śledzenie wątków) to była jedna z niewielu funkcjonalności z jakich korzystam

tu na nowym forum nie działa

monituję o tym już od dawna

na przykłąd w tym wątku

ostatni post jaki czytałem był to post Q-BIS-a z 08:15

teraz jak klikłem na tą czerwoną fizdrygałkę odniosło mnie do twojego posta

i tak się dzieje że za każdym razem muszę się cofać bo wycina mi kilka postów albo jak zaloguję się na forum i nawet nie zajrzę do wątkó to czerwone pikusie znikają i dup....

proszę błagam zróbcie coś z tym!!!!

 

nie chcę subskrybcji mailowej bo ona z kolei wysyła KAŻDY post

ideałem była stara forma

odnośnik do pierwszego nieprzeczytanego posta

zawsze działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer-czy przeglądarka google chrome którą polecasz jest bezpieczna dla połączeń banków-bo jak jedna dzieła to władowanie drugiej powoduje likwidację tej pierwszej -czy to się nie pomiesza? czy mogą funkcjonować obie?

Gdzie sa te czerwone kropki do wchodzenie w ostatnie posty ; cyt:Otwieraj wątki za pomocą czerwonej kropki, kierującej do nowych postów >>

czy jest jakiś inny sposób na śledzenie wątków niż wpisywanie długich nazw dzienników-niektórzy tak mają- do swoich subskrypcji- czy można to jakoś skrócić czy może tylko pierwsze słowo?Bo ja się łapię że na kartce muszę zapisać długą nazwę dziennika lub komentarzy do swoich subskrypcji a i tak czasami mi się plącze- blondynka jestem. a jak chcesz wpisać do subskrypcji to strona z nazwą znika bo na innej stronie się wpisuje subskrypcje- wcześniej wystarczyło -śledź ten wątek i nie trzeba było długich nazw wpisać nigdzie.

 

Zatwierdź odpowiedź a wyślij to zupełnie inne słowo czy można to zmienić tak bardziej zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poustawiasz subskrybcje to możesz nimi zarządzać

na górze kliknij Forum->Szybkie menu->subskrypcje

tam masz listę wątków i możesz zmieniać im notyfikacje

Natychmiastowa - za każdym postem leci do Ciebie mail

Dzienna - dzienne podsumowanie o aktywności w tym wątku

tygodniowa - j/w analogicznie

tylko że co z tego jak wchodzę w subskrybcje widzę masę czerwonych strzałek a za chwilę odświerzam stronę i nie ma żadnej

 

i cały problem tu pogrzebany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego wątku, więc sorry jeśli było już to pytanie. Ile spadła liczba odsłon i użytkowników od czasu wprowadzenia "ulepszonego" forum???? I po drugie czy sporym problemem jest powrót przynajmniej do poprzedniej wersji (czy jest to uzaleznioneod chęci czy $)? I na koniec po trzecie jak wielkie są straty z tytułu spadającej liczby odsłon nowego forum i likwidacji kont użytkowników?

Jeśli nie wymagam za wiele prosiłbym o odpowiedź....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się dzieje że za każdym razem muszę się cofać bo wycina mi kilka postów albo jak zaloguję się na forum i nawet nie zajrzę do wątkó to czerwone pikusie znikają i dup....

proszę błagam zróbcie coś z tym!!!!

ale tak było zawsze - po wylogowaniu traciło się oznaczenia wpisów istniejących jako "nowe" (od ostatniego wylogowania)

 

nie chcę subskrybcji mailowej bo ona z kolei wysyła KAŻDY post

ideałem była stara forma

odnośnik do pierwszego nieprzeczytanego posta

obawiam się, że powiadomienie mailem to jedyne wyjście

ale cóż, molestuj informatyków poprzez "Kontakt" na czerwonej belce na dole strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak było zawsze - po wylogowaniu traciło się oznaczenia wpisów istniejących jako "nowe" (od ostatniego wylogowania)

 

Zgadza się, tylko czas automatycznego wylogowania (bezczynności) był dłuższy, teraz na chwilę mnie ktoś od kompa oderwie i już jestem wylogowany i to jest nie fajne, bo właśnie tracę oznaczenie nieprzeczytanych postów

Można by wydłużyć ten czas?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego poczułem się mocno urażony.

Zupełnie niepotrzebnie - przecież doskonale wiesz, że sporej częśli ludzi się nie chce kiwnąć palcem, by samemu czegoś poszukać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?109213-Niszczy-traw%C4%99-ale-nie-ro%C5%9Bliny&p=2395797&viewfull=1#post2395797

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52966-MIREK-PYTANIA-OGRODNICZE-POGOTOWIE&p=2697313&viewfull=1#post2697313

 

14 stron Twoich wyjaśnień... i nadal ludzie narzekają.

A nie, nie.. kilkanaście, może w sumie kilkadziesiąt osób wobec setek piszących na FM

I nie moich wyjaśnień - w opanowaniu zawiłości nowego FM największy udział mieli ci użytkownicy, którym się zwyczajnie chciało trochę w tym kierunku podziałać, ludzie w najzwyklejszy sposób ciekawi nowego - za co im chwała, bo to oni stanowili główny motor zmian na początku, zgłaszając problemy, a nie biadoląc "ja kce stare foum!!!!"

 

Brak możliwości śledzenia wątków, w których się pisało, jednym kliknieciem.

Dodaje mi do subskrypcji każdy temat, w którym coś napisałem, widać je po kliknięciu "Ustawienia" na górze strony. I zdaje się, że to działa automatycznie, chyba że w "Ustawienia subskrypcji postów" ustawi się "Nie subskrybuj"

 

Chciałem Edzi odpisać na Pw i nie wiem? poszło czy nie.. Co to... zatwierdź wiadomość? A wyślij?

W skrzynce mam 0 i 95 wiadomości....

Faktm, nie ma dawnych folderów "Do wysłania" i "Wysłane", nie można tez wycofac ani zmienic priwa, są za to nowe funkcje. Wysłane priwy można zachować: w profilu trzeba ustawić: "Zaawansowane ustawienia" >> "Wiadomości wysłane" >> "Zachowaj kopię wysyłanych wiadomości w mojej skrzynce nadawczej".

Przy pisaniu każdej wiadomosci możesz odznaczyć "Poproś o potwierdzenie odebrania tej wiadomości. Dzięki temu możesz dowiedzieć się czy odbiorca przeczytał wiadomość". Oczywiście od odbiorcy zależy, czy przychyli się do prośby, ale jest to wyjście.

Możesz też - tak jak w mailu - wysłać list od wielu osób naraz, do siebie samego też. A klikając [Odbiorcy DW] możesz też wysłać kopie, o których nie dowie się adresat. To są naprawdę nowoczesne rozwiązania.

 

Po kliknięciu wstecz w przeglądarce wyłażą robaki... sporadycznie poprzednio przeglądana strona.

To może być wina słabego łącza, choć jeśli strona się załadowała, to jest to dziwne. Mogą też być inne przyczyny, z nietypowymi ustawieniami przeglądarek i systemów u Forumowiczów na pierwszym miejscu.

 

Generalnie - są tacy, co potrafią większość rzeczy zrobić samodzielnie i tacy, którzy bezradnie sie zatrzymują przy każdym napotkanym problemie; najbardziej mnie dziwi brak takiej zwyczajnej ciekawości, która sprowadza się do szukania, do najechania myszą na symbol czy napis, do zerkniecia w dostępne możliwości ustawień itd.

Nie wszystko jest OK, mam wrażenie że informatycy - po początkowym pilnym poprawianiu - odpuścili sobie; ale posty w stylu "wszystko jest źle" do niczego nie prowadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko czas automatycznego wylogowania (bezczynności) był dłuższy, teraz na chwilę mnie ktoś od kompa oderwie i już jestem wylogowany i to jest nie fajne, bo właśnie tracę oznaczenie nieprzeczytanych postów

Można by wydłużyć ten czas?

Wiem o tym - może dopisz się do tematu poświęconego tylko temu zagadnieniu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163455-Dlaczego-mnie-wywala-w-trakcie-pisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sa te czerwone kropki do wchodzenie w ostatnie posty ; cyt:Otwieraj wątki za pomocą czerwonej kropki, kierującej do nowych postów >>

Trzeba kliknąć na górze strony "Ustawienia" - tematy, w których pojawiły sie nowe wpisy, są oznaczone czerwonymi kropkami. Po kliknięciu takiej kropki wchodzimy w nowy post w danym wątku:

http://img3.imageshack.us/img3/3232/newpostz.jpg

 

czy jest jakiś inny sposób na śledzenie wątków niż wpisywanie długich nazw dzienników-niektórzy tak mają- do swoich subskrypcji- czy można to jakoś skrócić czy może tylko pierwsze słowo?Bo ja się łapię że na kartce muszę zapisać długą nazwę dziennika lub komentarzy do swoich subskrypcji a i tak czasami mi się plącze- blondynka jestem. a jak chcesz wpisać do subskrypcji to strona z nazwą znika bo na innej stronie się wpisuje subskrypcje- wcześniej wystarczyło -śledź ten wątek i nie trzeba było długich nazw wpisać nigdzie.

:o na kartce????? :o :confused:

przecież otwierasz dowolny wątek, dalej rozwijasz menu [1] i klikasz [2], wybierasz sposób powiadamiania - i już

http://img641.imageshack.us/img641/3636/subscibe.jpg

 

 

Zatwierdź odpowiedź a wyślij to zupełnie inne słowo czy można to zmienić tak bardziej zrozumiale.

Jeśli tylko informatykom by się chciało, to zapewne można; pewnie przetłumaczyli z automatu "confirm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że co z tego jak wchodzę w subskrybcje widzę masę czerwonych strzałek a za chwilę odświerzam stronę i nie ma żadnej

i cały problem tu pogrzebany

Muszę zerknąć i na to; generalnie 'strony kluczowe' otwieram jako pierwsze, a nowe otwieram na kolejnych kartach

 

I jeszcze jedno, może istotne: na starym FM miałem taki styl pracy jako mod - otwierałem na nowych kartach wszystkie działy, w których były nowe wpisy, po czym na dole klikałem coś w podobie "Odznacz wszystkie posty jako przeczytane"; na kolejnych kartach miałem działy z nowymi wpisami i działało.

Teraz, pod nowym skryptem, taka operacja powoduje wyświetlanie się tylko ostatniego "nowego" posta; ale jeśli nie odhaczę na dole "Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane", to wszędzie otwierają mi się faktycznie pierwsze posty, napisane od mojego ostatniego wylogowania. Powoduje to co prawda problem z "flagami" w działach, które nie znikają po przeczytaniu postów, nadal wskazując, że w dziale jest coś nieprzeczytanego, ale to już kilka razy było zgłaszane i oczywiscie nic..

Sprawdze to jeszcze w innych przeglądarkach; sprawę trochę utrudnia fakt, że zmiany dokonywane są bez powiadamiania i jakoś tak jest, że ciągle mnie coś zaskakuje ;) coś nie działało, a działa, za to inne przestało działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile spadła liczba odsłon i użytkowników od czasu wprowadzenia "ulepszonego" forum???? I po drugie czy sporym problemem jest powrót przynajmniej do poprzedniej wersji (czy jest to uzaleznioneod chęci czy $)? I na koniec po trzecie jak wielkie są straty z tytułu spadającej liczby odsłon nowego forum i likwidacji kont użytkowników?

Jeśli nie wymagam za wiele prosiłbym o odpowiedź....

Juz widzę adminów Muratora SA ustawiających się sznurkiem do spowiedzi na pytanie 1 i 3 ;) Powodzenia :cool:

Co do pytania 2, mam nadzieję że chyba każdy rozumie, że po takim wkładzie czasu i pracy, po wprowadzaniu nowych funkcji na FM powrót do phpBB nie jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że chyba każdy rozumie, że po takim wkładzie czasu i pracy, po wprowadzaniu nowych funkcji na FM powrót do phpBB nie jest możliwy.

 

Czasami nie rozumiem Twoich żartów :rolleyes: W firmie w której pracuje, za takie przeprowadzenie zmian, dane osoby zostałyby zwolnione. Większość zmian została wprowadzona nie dla nas forumowiczów, a przez kalkulację księgowego. Sorry za szczerość, ale parę mało przydatnych funkcji nie rekompensuje "nowości" oraz ilości reklam w przeróżnej formie. Uprzedzając - nie mam problemu z jego obsługą, znam te skrypty z innych miejsc i ich subiektywnie nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z jednej strony mnie dziwią Twoje odpowiedzi a z drugiej strony nie. Mam tylko nadzieję że FM jest na tyle popularne iż przetrwa tą " zmianę" i nie wyginie śmiercią naturalną.... Pozdrawiam

 

p.s.

Gdyby się okazało że jednak wyginie to Admini też nie będą mieli roboty (chyba), więc raczej chyba powinno wszystkim zależeć na tym aby było dobrze. A znikome doświadczenie życiowe nauczylo mnie iż jeśli nie ma popytu to i podaż jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet jest badany przez niezależne firmy. Podam wyniki odsłon i użytkowników dla całego budownictwa w serwisie muratora (badanie Megapanel PBI/Gemius). Forum to tylko część serwisu.

 

Marzec - 20 038 175 odsłon (1 722 121 real users)

Kwiecień - 15 953 052 odsłon 1 416 513 real users)

Maj - 14 837 179 odsłon (1 448 318 real users)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to tyle co do tłumaczenia, że nie ubyło użytkowników. Moim zdaniem odpadło sporo "starych" forumowiczów i doszło cześć nowych. Za dużo pytań o to samo w kółko i wałkowanie tematów od dawna poruszanych - być może kłania się także kiepska wyszukiwarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...