Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe forum - ZGRRROZA !!!!


Jarek.P

Recommended Posts

Co jednak nie znaczy, że możliwy jest powrót do starego layoutu. Oznaczałoby to bowiem przyznanie się do błędu - a tego przecież nikt nie zrobi. Bardzo mi to przypomina go-live dużych zmian na środowisku produkcyjnym w mojej firmie - wszyscy widzą, że wgrywamy produkt z błędami, kiepskim kodem, nieoptymalny - ale każdorazowo jest to ogromny sukces w komunikatach od przełożonych - oni bowiem muszą to zrobić na konkretny dzień. Dlatego nie łudźmy się - powrotu nie ma, można się tylko oswajać z wersją obecną. Inna sprawa, że redakcja nie chce raczej słuchać, co się w obecnym skrypcie użytkownikom nie podoba - tu brak jakiejkolwiek interakcji, uważa natomiast, że sama wie najlepiej czego nam trzeba.

 

Mnie, mimo iż to forum budowlane i kiedyś łaziłem po różnych wątkach - i zawsze znalazłem coś ciekawego, o czym chętnie poczytałem - a przede wszystkim ciekawych ludzi, obecnie nie chce się już tego ani szukać ani czytać. Tak naprawdę śledzę kilka wątków z subskrypcji (w przeważającej zresztą części niebudowlanych) i tylko te przeglądam. I dla mnie to jest prawdziwa porażka - może kiedyś polskie firmy takie jak Murator zaczną swoich klientów doceniać - bo trudno tu winić tylko Muratora - to bolączka wielu polskich firm. Trochę offtopic - ale podam przykład - zamierzam się urlopować i przeglądam oferty polskich biur podróży - aktualizacja stron i rzetelność - masakra. Jedno z większych biur - jako oferta dna 10.07 jest propozycja pobytu z wylotem 06.07. Travelplanet - ceny niezgodne z cenami oryginalnych organizatorów, dodawanie gwiazdek w stosunku do oryginału, a podłamało mnie wycięcie w opisie hotelu słowa "płatny" przy aquaparku - w dwóch miejscach, cała reszta opisu przepisana słowo w słowo.

 

Liczby odwiedzin to jedno (chociaż o czymś świadczą) - mnie ciekawi natomiast ile Muratorowi udało się sprzedać tych płatnych profili - przez które kolumna z tekstem jest tak zwężona, że człowiek musi się nieźle nakręcić kółkiem myszki, żeby przeczytać całą stronę. Warto było ? A przecież to nie problem u ludzi, którzy płatnego profilu nie mają nie zawijać tekstu w 3/4 pola, tylko wyświetlać na całej szerokości. Ale po co, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Internet jest badany przez niezależne firmy. Podam wyniki odsłon i użytkowników dla całego budownictwa w serwisie muratora (badanie Megapanel PBI/Gemius). Forum to tylko część serwisu.

 

Marzec - 20 038 175 odsłon (1 722 121 real users)

Kwiecień - 15 953 052 odsłon 1 416 513 real users)

Maj - 14 837 179 odsłon (1 448 318 real users)

 

...czyli jakby trochę mniej.... czyli jednak wtopa...

 

I to tyle co do tłumaczenia, że nie ubyło użytkowników. Moim zdaniem odpadło sporo "starych" forumowiczów i doszło cześć nowych. Za dużo pytań o to samo w kółko i wałkowanie tematów od dawna poruszanych - być może kłania się także kiepska wyszukiwarka.

 

...na forum już wszystko było opisane i to wielokrotnie i gdyby nie zj.... szukaczka i lenistwo szukających to forum by już umarło... byłaby to tylko czytelnia... nikt by już nie pisał bo ile można pisać o np. wykonaniu poddasza? W "moim" temacie (wiadomo jaki to ;)) praktycznie wszystko było napisane, wytłumaczone i szczegółowe fotki zamieszczone ale dzięki lenistwu i braku chęci przeczytania 80 stron jeszcze można coś napisać - jeszcze raz to samo ale zawsze ;) I o to chodzi by forum było żywe i stale coś się na nim działo.... dla właścicieli forum usprawnienie szukaczki to strzał w stopę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Redakcji nie jest istotny „ubytek” kilkudziesięciu stale piszących forumowiczów.

Nie jest również istotny, ubytek kilkuset tysięcy odsłon.

Nie jest istotne dzisiaj – czas pokaże jak długo będzie to nieistotne.

Mijają miesiące, a FM dalej się czołga i nic nie zapowiada, że wrzuci wyższy bieg.

 

Ale przez nieuczciwe potraktowanie forumowiczów, związane z niezapowiedzianą zmianą Regulaminu FM, Redakcja stała się posiadaczem chyba największej w Polsce bazy adresowej – w zasadzie ukierunkowanej na budownictwo. I to zupełnie bez wiedzy większości forumowiczów.

Zastosowano kruczek prawny – brawo dla prawników Redakcji .

 

Nie macie racji, że Redakcja zmieniając FM strzeliła sobie w stopę. Moim zdaniem jest to co najmniej kolano, a w męskiej jej części straciła …..

 

Nowoczesna forma FM – zgodnie z duchem czasu?

Strona waży tyle, że przeciętny komputer ładuje się 20 sek.

Doradcy Redakcji zapomnieli, że jest coraz więcej mobilnych urządzeń, ale te wymagają „ lekkich” stron. Poprzednie FM spełniało to wymaganie – wiem, bo ponad 50% mojej bytności na FM „bazowało” na takiej mobilnej „przenośce” (PDA lub (i) telefonie).

Doradcy Redakcji zapomnieli również, że coraz popularniejszy jest mobilny Internet (np. łącze radiowe) ale wiąże się to z płatnością za ilość odebranych bajtów, a nie za czas połączenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie rozumiem Twoich żartów :rolleyes:

Niby-żartem (bo raczej tylko ironią) była tylko pierwsza część wypowiedzi. Nie znam firmy, która podaje niezagregowane dane finansowe osobom postronnym.

 

W firmie w której pracuje, za takie przeprowadzenie zmian, dane osoby zostałyby zwolnione. Większość zmian została wprowadzona nie dla nas forumowiczów, a przez kalkulację księgowego. Sorry za szczerość, ale parę mało przydatnych funkcji nie rekompensuje "nowości" oraz ilości reklam w przeróżnej formie.

Kiedy mnie pytano o zdanie, sugerowałem pozostanie przy phpBB; zresztą kiedy mnie nie pytano, też >> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?87338-Prywatne-wiadomo%C5%9Bci-(blokada)&p=2749885&viewfull=1#post2749885

To forum określonej firmy, która realizuje swoje zadania biznesowe tak jak sama chce i według własnych ustaleń. Gdyby było tragicznie, dawno nastąpiłby odwrót od zmian.

 

 

W sumie to z jednej strony mnie dziwią Twoje odpowiedzi a z drugiej strony nie. Mam tylko nadzieję że FM jest na tyle popularne iż przetrwa tą " zmianę" i nie wyginie śmiercią naturalną.... Pozdrawiam

p.s.

Gdyby się okazało że jednak wyginie to Admini też nie będą mieli roboty (chyba), więc raczej chyba powinno wszystkim zależeć na tym aby było dobrze.

Pewnie tak, natomiast co do braku roboty - odzyskałbym dziennie 2-3 godziny czasu, który poświęcam z własnej, nieprzymuszonej woli na moderowanie FM. Edzia i ja nie jesteśmy związani w żaden sposób z Murator SA.

 

 

Internet jest badany przez niezależne firmy. Podam wyniki odsłon i użytkowników dla całego budownictwa w serwisie muratora (badanie Megapanel PBI/Gemius). Forum to tylko część serwisu.

Marzec - 20 038 175 odsłon (1 722 121 real users)

Kwiecień - 15 953 052 odsłon 1 416 513 real users)

Maj - 14 837 179 odsłon (1 448 318 real users)

Choć spadek ilości aktywnych userów nie podlega dyskusji, to jednak dla pełnego obrazu trzeba by jeszcze uwzglednić przynajmniej dwa długie weekendy w kwietniu/maju, rozpoczęcie prac na budowach po długiej i kapryśnej zimie oraz - przede wszystkim - czas około 10 dni po katastrofie smoleńskiej, ze znacznym spadkiem aktywności Forumowiczów.

 

 

I to tyle co do tłumaczenia, że nie ubyło użytkowników.

NIgdy nie było takich tłumaczeń.

 

 

(...) przecież to nie problem u ludzi, którzy płatnego profilu nie mają nie zawijać tekstu w 3/4 pola, tylko wyświetlać na całej szerokości. Ale po co, prawda ?

Zgłaszane od ponad 100 dni wiele razy, chyba nie do przeskoczenia - dwie linie zabierają miejsce (granica sygnatury oraz m-ce na reklamę)

 

 

dla właścicieli forum usprawnienie szukaczki to strzał w stopę

to se trochę ponad miesiac temu strzelili ;)

http://forum.muratordom.pl/search.php?search_type=1

 

 

Dla Redakcji nie jest istotny „ubytek” kilkudziesięciu stale piszących forumowiczów.

Dzięki temu ubyło jednak sporo idiotycznych dyskusji oraz wpisów nabijających licznik, może istotnych dla piszących, ale dla FM zupełnie bezwartościowych. Nowe Forum, z wprowadzanymi właśnie odnośnikami do storny domowej Muratora oraz chmurą tagów jest zdecydowanie bardzej przyjazne dla nowego usera, chcącego budować dom.

 

Strona waży tyle, że przeciętny komputer ładuje się 20 sek.

Doradcy Redakcji zapomnieli, że jest coraz więcej mobilnych urządzeń, ale te wymagają „ lekkich” stron. Poprzednie FM spełniało to wymaganie – wiem, bo ponad 50% mojej bytności na FM „bazowało” na takiej mobilnej „przenośce” (PDA lub (i) telefonie).

Przeładowanie głównej również było zgłaszane wiele razy - i nic, jest tam ok. 130 elementów, które przy 8 Mb/s wczytują się (za pierwszym razem, przy wyczyszczonym cache) ok. 5-8 sekund.

Pisałem już gdzieś - kto ma wolne łącze, a zależy mu na czytaniu FM, niech startuje ze strony dowolnego działu, przechodząc do innych przy wykorzystaniu menu "Szybka nawigacja" na dole strony.

Brakuje też tego, co ma chyba każde porządne forum - wersja odchudzona, pozbawiona awatarów, ikonek i wszystkiego co spowalnia. Tzn. niby jest i działa jako archiwum, ale.. własnie nie działa :(

http://forum.muratordom.pl/archive/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszane od ponad 100 dni wiele razy, chyba nie do przeskoczenia - dwie linie zabierają miejsce (granica sygnatury oraz m-ce na reklamę)

 

Ponury, spokojnie do przeskoczenia, tylko trzeba chcieć i pomyśleć. Na swoim portalu tworzyłem już nie takie templatki ... a co my razem ze szwagrem robili ... ;)

 

To jak Murator S.A podchodzi to pomysłów użytkowników forum widać po likwidacji wątku, gdzie (teoretycznie) można by było zgłaszać uwagi i pomysły do programistów. Pomysł i organizacja tego rozwiązania użytkownicy <-> redakcja/programiści była i tak do ... ale lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez cytatów, za dużo tego ;)

 

Oczywiście, że żadna firma nie podaje danych finansowych, statystycznych jeżeli nie będzie do tego zmuszona (prawnie jak sp. S.A. etc). Praktycznie nie znam też firmy, która przyzna się że dała d... Do tego trzeba mieć big cochones ;)

 

Wprost nikt oczywiście nie tłumaczył zmniejszenia ilości użytkowników - to oczywiste i wynika z powyższego. Jednak nawet Ty między wierszami pisałeś, że w sumie nie jest źle, nowe możliwości, trzeba chcieć, zawsze znajdą się marudy, wielu jest zadowolonych etc :)

 

Z drugiej strony chyba jesteś jedyną osobą, związaną w jakimś tam stopniu z muratorem, która rzeczywiście stara się pomóc i ma kontakt z nami. Za to dziękuje i pomimo mojego marudzenia w tym wątku, doceniam to. Przestań tylko tłumaczyć się za muratora i podaj maile do nich - obietnic nie spełnionych mają już trochę na karku vide wprowadzenie możliwości zmiany kolorystyki na dawną - przecież ten cudny skrypt to umożliwia? Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Murator S.A podchodzi to pomysłów użytkowników forum widać po likwidacji wątku, gdzie (teoretycznie) można by było zgłaszać uwagi i pomysły do programistów. Pomysł i organizacja tego rozwiązania użytkownicy <-> redakcja/programiści była i tak do ... ale lepsze to niż nic.

A nie, nie - dział został połączony z "Uwagami o forum" na skutek moich wieloletnich próśb.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160260-Dlaczego-nie-mog%C4%99-umie%C5%9Bci%C4%87-postu&p=4146810&viewfull=1#post4146810

I tak KOMPLETNIE NIKT nie interesował się tym, co było zgłaszane. Nie wiem, na ile informatyków obchodzi Forum, pewnie mają cały system portalu (portali) na głowach, ale specjalny dział im dedykowany, w którym to adresat wpisów nie odzywa się przez długie miesiące to kpina, po prostu wstyd dla portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nawet Ty między wierszami pisałeś, że w sumie nie jest źle, nowe możliwości, trzeba chcieć, zawsze znajdą się marudy, wielu jest zadowolonych etc :)

Bo tak uważam - zresztą na poczatku kwietnia było sporo wpisów takich osób; np. Jeziera, który pisał, że wreszcie chce mu się tu bywać czy Nefer, bardzo zadowolonej z nowych możliwości.

 

Przestań tylko tłumaczyć się za muratora i podaj maile do nich - obietnic nie spełnionych mają już trochę na karku vide wprowadzenie możliwości zmiany kolorystyki na dawną - przecież ten cudny skrypt to umożliwia? Prawda?

Nie wiem, ale pewnie tak, patrząc na inne fora oparte o vB :)

I nie tłumaczę się "za" - zgodziłem się poświęcać swój czas, bo mi zależało na klimacie tego forum, na tym by FM było przyjaznym miejscem.

A adresy? Jest formularz "Kontakt" na dole strony

>> http://forum.muratordom.pl/sendmessage.php

a Admin podaje kontakt do siebie w stopce

>> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160260-Dlaczego-nie-mog%C4%99-umie%C5%9Bci%C4%87-postu&p=4158105&viewfull=1#post4158105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, nie - dział został połaczony z "Uwagami o forum" na skutek moich wieloletnich próśb.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160260-Dlaczego-nie-mog%C4%99-umie%C5%9Bci%C4%87-postu&p=4146810&viewfull=1#post4146810

I tak KOMPLETNIE NIKT nie interesował się tym, co było zgłaszane. Nie wiem, na ile informatyków obchodzi Forum, pewnie mają cały system portalu (portali) na głowach, ale specjalny dział im dedykowany, w którym to adresat wpisów nie odzywa się przez długie miesiące to kpina, po prostu wstyd dla portalu.

 

Fakt, dział został scalony, nie zlikwidowany. W sumie chyba jednak wyszło na to samo, bo chyba ani informatycy ani osoba z ramienia Muratora, pod którą podlega forum "Uwagi o forum" ma równie głęboko ... w poważaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że wywala w trakcie pisania postów, profil dla mnie nie czytelny - tzn za dużo kliknięć trza wykonać aby ustawić po swojemu....

Spadła liczebność i chęć pisania...

WŁADCY NIECH SIĘ ZASTANOWIĄ:p

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to głos wołającego na puszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł łatwy sposób wyszukiwania nurtujących go tematów? Kiedyś można było po wpisaniu szukanego hasła zaznaczyć opcję "pokaż posty" i od razu przeczytać odpowiedzi zawierające dane hasła... teraz pokazują się tylko wątki... i trzeba przeglądać wątek po wąku z różną ilością stron.. aby odnaleźć na jakieś tam stronie odpo. zaw. hasło. Czy można to zrobić w jakis prosty sposób? Każdy z nas szuka szybkiej odp. na nurtujące go pytania a nie ma siły do przeglądania 10 wątków po 15 stron i szukania na nich odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można było po wpisaniu szukanego hasła zaznaczyć opcję "pokaż posty" i od razu przeczytać odpowiedzi zawierające dane hasła... teraz pokazują się tylko wątki...

Nie ma obecnie dawnej możliwości wyświetlenia treści całych postów, ale wyszukiwarka pozwala na szukanie w postach

http://forum.muratordom.pl/search.php?search_type=1

najeżdżając myszą na wpis można odczytać pierwszych 200 znaków z danego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie..np. szukam hasła: stolarz poznań, wyświetlają mi się wątki na kt. pojawi się to hasło: http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=409332

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska ma 133 stron - w tej sytuacji 200 znaków z danego postu bo marna pociecha.. czyli pozostaje mi przeglądanie 133 stron wpisów aby znaleźć informacje nt. stolarza w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...