Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe forum - ZGRRROZA !!!!


Jarek.P

Recommended Posts

Wiecie, długo mnie tu nie było, myślałam, że będzie już wszystko dopracowane i cycuś-glancuś. Tu się jednak srogo pomyliłam.

 

Czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę, że za miesiąc minie ROK od wprowadzenia tego bubla, a nic się nie zmieniło ?

 

Tak sobie myślę, że to nawet nie wina samych adminów. W końcu Murator, to wielka korporacja działająca na wielu frontach, związanych z budownictwem wszelakim. Posiadająca zarząd, pewnie jakichś udziałowców, co to by chcieli dywidendy i inne gratyfikacje. Z czegos to trzeba brać w dobie kryzysu, więc poszło w ulepszone /czyt.przeładowane reklamami/ forum.

A dlaczego ludzie tworzący to forum sie nie liczą?

Z bardzo prostej przyczyny, są tu głównie "na chwilę", na czas budowy i odchodzą. Adaptacja nowego forum będzie trwać tyle, ile aklimatyzacja nowego pokolenia forumowiczów. Pozostali, już wybudowani, którzy tu wracają z różnych względów, niekoniecznie budowlanych nie liczą się wcale. W końcu to tylko garstka. Nowych ludzi, nieznających działania Starego Forum, będzie coraz więcej i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jakoś zawsze jestem za prostotą i minimalizmem. Tutaj nastąpił przerost i treści i formy. Chociaż treści może mniej, bo wyszukiwarka do bani a ludzie poodchodzili.

 

Bo się jakoś tak obco zrobiło :(
Myślałam, że też już nie zaglądasz...i...masz świętą rację.

Założyłam sobie konto tutaj, bo tu byli fajni ludzie i chciałam poczuć się częścią tej Rodziny. Teraz, mimo znajomych z czasów Starego Forum, jest tutaj....hmmm...nijak, bezpciowo, sucho i pusto w emocjach...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że też już nie zaglądasz...i...masz świętą rację.

Założyłam sobie konto tutaj, bo tu byli fajni ludzie i chciałam poczuć się częścią tej Rodziny. Teraz, mimo znajomych z czasów Starego Forum, jest tutaj....hmmm...nijak, bezpciowo, sucho i pusto w emocjach...:(

 

Zaglądam nie tak często jak kiedyś, bo z czasem kiepsko, a i emocje też inne ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie się wydaje, czy interfejs został zmieniony?

Nie, nie zdaje Ci się, choć zmiany na korzyść znikome:

* poprawiono dopasowanie FM do obecnych rozdzielczości kart graficznych (mówiąc wprost, Forum lepiej wypełnia ekran monitora)

* czcionka jest ładniejsza, bardziej przejrzysta - nie wiem, czy została zmieniona, czy to efekt dopasowania opisanego powyżej

* ładnie wyglądają graficzne oznaczenia postów, wszystkie w postaci niebieskiej karteczki ;)

 

A teraz negatywy:

* przebudowano podgląd postów - w podawaniu wyników w wyszukiwaniu szczegółowym, w "pokaż wpisy" itp. - od razu widać treść posta; to cieszy, ale usunięto informację, na jakim forum (w jakiej kategorii) znajduje się dany post

* zniknęło BARDZO przydatne graficzne oznaczenie strony na której się aktualnie znajdujemy - to poważne utrudnienie

http://img141.imageshack.us/img141/5014/oznakstron.jpg

 

Niestety, w "Grupach budujących" nadal nie działają najprostsze rzeczy, jak "idź do ostatniego postu"; nadal jest to trzecia, odrębna struktura w ramach jednego forum, czyli forum, dzienniki-blogi i "Grupy budujące" - każda rządząca się innymi zasadami, przy czym "Grupy" nie są w niczym kompatybilne z resztą Forum, to jest totalny knot pod każdym względem.

 

Przy moderowaniu też trzeba bardziej uważać, by nie ciachnąć czegoś wartościowego, bo zaznaczają się - automatycznie, ale niepotrzebnie - różne rzeczy, jak np. kliknięty post.

 

Generalnie jest gorzej, choć ładniej wygląda :p

 

PS: widzę, że pojawił się link do p...nego fejsbuka, pełno tego śmiecia wszędzie

PS2: a teraz znikł..

Od kilku miesięcy przy otwieraniu forum z Siecią łączy się całe stado linków biznesowych, oczywiście ze szkodą dla szybkości działania FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...