Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe forum - ZGRRROZA !!!!


Jarek.P

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kuleczko, ja na operze jeżdżę - nie oddam jej za skarby świata, mam ją tak pieknie spersonalizowaną, pokazuje mi wszystko taaaaaakie duże, że widzę i w ogóle, kocham ją!

A mi Opera nie działa jak należy - żeby mieć AKTUALNE dane, muszę podwójnie odświeżać każda stronę

Jeśli po zalogowaniu kliknę cokolwiek jako "otwórz nową kartę", tam jestem jako niezalogowany i żadna ilość odświeżeń tego nie zmienia; dopiero przeładowanie karty "wyjściowej" (czasem potrzebne jest dwukrotne przeładowanie) pozwala być zalogowanym na nowo otwieranych kartach

Na razie jadę na Chrome, ale nie bardzo wyobrażam sobie funkcjonowanie na FM bez Opery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt do niczego nie zmusza. Przecież można zostać po staremu. Po niedzieli ponaprawiają linki i będzie jak dawniej.

:-)

 

A ponaprawiają? Obiecali to gdzieś?

 

Poza tym... właśnie przeczytałem o regulaminie forum. I nie wiem, czy w takiej sytuacji ze swoim dziennikiem w ogóle się z Muratora nie wyniosę.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest zdaje się taki sam jak był - tzn. może pod względem prawniczym dobrze zabezpiecza interesy Murator SA, ale jest nieżyciowy (już widzę jak dzieci występują o zgodę, a rodzice podają adres zameldowania) i przy swej restrykcyjności niedopracowany stylistycznie. Do tego zwyczajnie za długi, ale teraz tak jest wszędzie, na każdym portalu.

Powinno być ustalone i napisane WPROST, że korzystanie z dorobku (np. zdjęciowego) forumowiczów dotyczy tylko portalu i gazety - tak było zawsze, np. jeśli chodzi o wypowiedzi z FM cytowane na łamach miesięcznika Murator.

 

Plusem jest to, ze wreszcie jest on dostępny bez problemów na stronie, bez potrzeby używania PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj. Może redakcja Fo(pa)rum czyta i prosze jako niezadowolony mało-ważny użytkownik o odpowiedź:

 

1. Dlaczego takiej migracji nie przeprowadzono w środowisku produkcyjnym/testowym ?

2. Kto i na kim przeprowadził badania funkcjonalności 'tego czegoś' ? Czy były takie działania i ktoś dokonał sprawdzenie\a sensu zastosowanych tu rozwiązań/utrudnień? (bo wygląda to trochę jak nieprzemyślany funkcjonalnie template 'od sąsiada ;))

 

Jeśli zbytnio nadinterpretowuję znaczenie tego forum jak i samych userów (siebie dla Muratora?) - proszę Redakcje (i innych użytkowników) o wybaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy

Przestańcie narzekać. Nowe forum jest GENIALNE!

Już po wejściu na stronę, na której póki co nie można się zalogować, dostajemy genialną informację o trzech najaktywniejszych i trzech nowo-zapisanych użytkownikach.

To niezwykle cenna informacja - jak można było bez niej wcześniej żyć ? Ileż to się człowiek dowie z tego rankingu.

Cytaty - rewelacja. Wiadomo, że one są kwintesencją i najważniejszą częścią wypowiedzi. Nie dość , że w "dymku" jak z Worda, to większa czcionka od razu sugeruje priorytet. Brawo graficy, widać od razu , że są użytkownikami niejednego dwudziestoosobowego forum miłośników wzajemnego adorowania.

Jak mnie kto zacytuje teraz , będę dowartościowany.

 

Trzy najnowsze wiadomości - cudowne!. Każdy kto wchodzi na forum od razu się na nie rzuca, bo nie ważne kto, co i po co ale ktoś napisał i przeczytać to trzeba.

No a galerie użytkowników ? REWELACJA. Jak się trochę to rozwinie, to nic tylko je oglądać a zaraz pod tym widget - miód malina.

 

Czcioneczka - jaka oszczędna.Słusznie , trzeba mieć 21cali na monitorze ,żeby się budować z głową a nie na laptopach ściubić.

Jestem zachwycony, nareszcie ktoś poważnie potraktował mnie tak, jak matoła traktować się powinno.

Nie przesadzajcie więc. Tyle misternej roboty i miałoby pójść psu w dupę ?

Niech żyje unifikacja i nowoczesność a jak się zmęczycie szukaniem i nawigacją, to dobrze, pierdykniecie forum i pójdziecie zalewać szalunki.

I o to chodzi.To jest forum dla odkrywców i ludzi dociekliwych oraz pracowitych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież jest - w Twoim przypadku tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/member.php?95272-lucjanmarek#my_threads-content

 

;)

 

 

Nie jest.

To nie jest to samo "zobacz swoje posty", co kiedyś, dostępne jednym kliknięciem z głównej strony forum.

Teraz z głównej strony forum jednym kliknięciem to ja sobie owszem, mogę wejść do poradni kredytowej, czy do cen nieruchomości (a i Bóg jeden wie, do ilu jeszcze reklam, które mi Opera blokuje zapewne), a żeby zobaczyć "swoje posty" muszę wejść na swój profil, tam rozwinąć swoje ostatnie posty, a i tak to co otrzymuję jest jakimś kompletnym rozwątkowanym mętlikiem, bez odniesień do postów sprzed migracji do nowego forum.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcioneczka - jaka oszczędna.Słusznie , trzeba mieć 21cali na monitorze ,żeby się budować z głową a nie na laptopach ściubić.

Jestem zachwycony, nareszcie ktoś poważnie potraktował mnie tak, jak matoła traktować się powinno.

 

A co Ci będę żałował, proszę, masz cytacik ;)

 

A co do czcionki i 21 calowego monitora, to rzecz jest chyba jeszcze nowoczesniejsza niż myślisz. Czcionka jest malutka, ale długość wiersza jeszcze mniejsza. Forum jak nic preferuje monitory obracane, przestawione do pionu :D

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje uwagi dotyczące Regulaminu – część z nich zamieszczona została w wersji testowej.

 

1. Redakcja nie poinformowała, że nastąpiła zmiana starego Regulaminu FM i że zalogowanie na nowym portalu automatycznie oznacza akceptację tego nowego Regulaminu – ze wrodzonej uprzejmości, nie skomentuję tego faktu.

2. Ciekawe jest również stwierdzenie(3.1):

Dostęp może być również zablokowany w przypadku, gdy:

a) Użytkownik podał nieprawdziwe dane identyfikujące lub dane te nie zostały zaktualizowane,

 

Czyli czeka nas samo lustracja, bo inaczej będzie usankcjonowany pretekst.

 

3. Zupełnie nie rozumiem celowości tego zapisu, który w pewnym sensie jest zaprzeczeniem idei takich forów (3.3.j):

MURATOR S.A. zastrzega sobie prawo do podawania na stronie FORUM numeru IP Użytkownika.

4. Poszli jeszcze dalej (4.1):
MURATOR S.A. oświadcza, a Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że w celu korzystania z Portalu konieczne jest podanie do wiadomości MURATOR S.A. danych osobowych i adresu e-mail (adresu elektronicznego) według zamieszczonego formularza.

5. Ale uwaga, takie działanie ma sens i to bardzo ekonomiczny (4.2):

Użytkownik wyraża również zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie podanych danych, w tym adresu elektronicznego, przez MURATOR S.A. w celu reklamy, badania rynku oraz zachowań i preferencji usługobiorców z przeznaczeniem wyników tych badań na polepszenie jakości usług świadczonych przez MURATOR S.A. – zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Teraz już oficjalnie reklamodawcy otrzymają nasze adresy.

 

 

6. A tu już majstersztyk prawniczy (4.3):

4.3. Osobiste dane, adresy oraz dane świadczące o sposobie korzystania z Portalu będą przekazywane osobie trzeciej tylko w przypadku wystąpienia okoliczności opisanych w obowiązujących przepisach prawa.

 

Jesteśmy „ugotowani” albowiem zaakceptowaliśmy ten Regulamin, bez świadomości bardzo istotnych zmian, poprzez zalogowanie się na nowym portalu, albowiem ten Regulamin już obowiązuje (5.4)

Regulamin wchodzi w życie z dniem zamieszczenia go w serwisie muratordom.pl

 

 

Powiem, ze prawnik Muratora zasłużył sobie z nawiazką na swoje wynagrodzenie - szkoda tylko, że my żadnych praw nie posiadamy, oprócz "przywileju" pisania, wklejania oraz byciem "mięsem armatnim" dla reklamodawców.

 

edycja dotyczyła poprawek redakcyjnych cytatów

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...