Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uciekamy z tego forum!!!


marekas5

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm, to być może byłoby wyjscie z sytuacji. ;)

Idąc dalej tym tropem, bo przecież nie tylko samym forum człowiek żyje, można by sobie sprawić specjalnego kompka, który by służył tylko do przeglądania wszelkiej maści forum.

Używając komputera do "wszystkiego" sytuacja może wymusić otwarcie i 40 kart na raz.:(, i wierz mi że wcale tak szybko nie czytam żeby to wszystko były watki forumowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A co z kasowaniem własnego posta pod warunkiem że ten był ostatni?

Przynajmniej w dziale ogłoszeń przywróćcie tę funkcję.

 

Takie rzeczy jak:

Narzędzia wątku / Przeszukaj temat / Oceń ten temat / Typ wyświetlania

przydałyby się również na samym dole pod ostatnim postem. Trochę bezsensu jest że gdy chcemy z niej skorzystać musimy przewijać całą stronę (niejednokrotnie bardzo długą).

 

A i jeszcze jedno.

Tak jak możemy zamykać poszczególne działy na stronie głównej forum by nam się nie wyświetlały zawarte w nich tematy przewodnie/roździały, tak samo przydałaby się możliwość zamykania również poszczególnych samych tematów przewodnich/rozdziałów wraz z zapamiętaniem tych ustawień.

 

Przykładowo:

Nie interesują mnie działy Instalacje - wymiana doświadczeń i np. Projekty i remonty to je sobie ładnie zamykam i już mam z nimi spokój.

Jednak zakładając że w dziale np. Budowa - wymiana doświadczeń nie interesują mnie z założenia rozdziały Fundamenty i piwnice, Ogrodzenia, podjazdy, powierzchnia działki i kilkanaście innych w różnych działach, to też chciałbym mieć możliwość ich ukrycia by nie przewijać ekranu w nieskończoność.

 

Postuluję by to zrobić.

Edytowane przez wingerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kasowaniem własnego posta pod warunkiem że ten był ostatni?

Przynajmniej w dziale ogłoszeń przywróćcie tę funkcję...

Klikasz "Edytuj Post" => Zaawansowana edycja.

U góry strony masz klawisz "Usuń wiadomość"

 

Teraz możesz usuwać swoje posty nawet jak nie jest to ostatni wpis,

choć jeszcze tego nie sprawdzałem osobiście. ;)

 

Takie rzeczy jak:

Narzędzia wątku / Przeszukaj temat / Oceń ten temat / Typ wyświetlania

przydałyby się również na samym dole pod ostatnim postem. Trochę bezsensu jest że gdy chcemy z niej skorzystać musimy przewijać całą stronę (niejednokrotnie bardzo długą).

Wystarczy na keyboardzie użyć klawisza "Home" i wszystko leci błyskawicznie do góry

Edytowane przez Jani_63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Jani_63 dzięki za pomoc kasowanie ostatniego działa nie sprawdzałem kasowania posta który nie jest ostatni.

Co do klawisza Home też masz rację ale nie dla każdego jest to wygodne.

Ja dla przykładu siedzę sobie zawsze w fotelu brodę podpieram ręka (chyba że coś piszę) i przeglądam forum teraz by kliknąć na klawisz home, jedną rękę muszę oderwać od aktualnego zajęcia i co gorsza spojrzeć gdzie przycisnąć, ponieważ rzadko używam tego przycisku nie mam odruchu by w niego trafić ot tak. Na domiar złego najczęściej mam ciemno w pokoju i czarną klawiaturę... dalej nie muszę pisać. :)

A tak na serio to chodzi wyłącznie o wygodę dla nas wszystkich, jednym jest ona bardziej drugim mniej ale jednak potrzebna :)

 

 

Dziękuję jeszcze raz za info o kasacji postów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jani, mam zaznaczony tryb WYSIWYG od dawna (mordki ;)) i kasowanie też mam, ale postów wewnątrz wątków, natomiast nie mogę skasować tego wątku, który założyłam ani nawet swojego w nim wpisu.

 

Druga rzecz: najpierw wkleiłam screena jako załącznik, który u mnie się powiększał, ale był nieostry więc go skasowałam, trochę zmniejszyłam, wyostrzyłam i wkleiłam poprzez img.

 

Mam też kłopoty z awatarem, przy którym ostatnio pomagał mi Ponury, ale gdzieś go wcięło i nie odbiera PW :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko tu Ci nie pomogę.:(

Za wysokie progi dla małego żuczka jakim jestem na forum. ;)

Nie miałem jeszcze okazji założyć żadnego wątku, więc nie wiem jak wygląda sprawa usuwania całego wątku tudzież wpisów w nim dokonanych.

 

Zdjęcia wklejane są przeważnie nieostre na stronie forum, ale po kliknięciu w powinny się powiększyć i wyostrzyć.

Zależne to jest od wielkości i jakości samego zdjęcia.

Tutaj wklejałem w rozmiarze Medium

1FM..jpg

Edytowane przez Jani_63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jani, używasz do wklejania ikonki z drzewkiem. Ok. Też tak robiłam, ale skąd bierzesz polecenia miniatura, medium i large?

 

Gdy chcę w ten sposób posłać zdjęcie z komputera, wyświetla mi rozmiar jaki ma zdjęcie i nie mam żadnego pola manewru, by ten rozmiar mu zmienić :confused:

 

I jeszcze coś: jeśli nie otworzę Twojego jpga w nowym oknie, a w tym wątku, nie mam opcji wstecz, powrotu do strony. Muszę zamknąć to zdjęcie i wtedy znika cały wątek, którego muszę szukać od nowa w subskrypcjach.

 

Zapraszam na filiżankę herbatki: http://edumed.com.pl/admin/pic/p97_big.jpg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jani, używasz do wklejania ikonki z drzewkiem. Ok. Też tak robiłam, ale skąd bierzesz polecenia miniatura, medium i large?

 

Gdy chcę w ten sposób posłać zdjęcie z komputera, wyświetla mi rozmiar jaki ma zdjęcie i nie mam żadnego pola manewru, by ten rozmiar mu zmienić :confused:

 

I jeszcze coś: jeśli nie otworzę Twojego jpga w nowym oknie, a w tym wątku, nie mam opcji wstecz, powrotu do strony. Muszę zamknąć to zdjęcie i wtedy znika cały wątek, którego muszę szukać od nowa w subskrypcjach.

 

Zapraszam na filiżankę herbatki: :D

Akurat dla tego przykładu użyję Twojego zdjecia.

Po dodaniu zdjecia jesli najedziesz na nie kursorem powinno się automatycznie obrysować ramką gdzie w lewym górnym rogu pokaże się taki ołówek

 

8FM..jpg

Jeśli teraz klikniesz ten ołówek powinno się otworzyć takie okno

9FM..jpg

W nim możesz wybrać zarówno położenie zdjęcia na stronie forum,

jak wielkość wyświetlania.

p97_big..jpg

Na przykład taki efekt końcowy.

 

Po otwarciu zdjęcia do pelnych rozmiarow na dole okna jest przycisk "Zamknij"

Jego kliknięcie powinno przywrócić stronę pierwotną wątku.

Inna opcja to po otwarciu zdjęcia kliknięcie na nie.

Po tej operacji strona powraca na moment, ale chwilę później przeskakuje do powiększenia, ale tym razem z opcją cofania strony na przeglądarce.

 

Jak trochę poćwiczyć to może ta herbatka z melisą dla uspokojenia skołatanych nerwów nie będzie potrzebna. :)

Udaję się na spoczynek :sleep:, puki co jeszcze nie wieczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, nie ma znaczenia czy wskażę large czy mniejsze ... wyświetla się tak samo ... zdjęcie ma rozmiar 320x256 ...

 

większa rozdzielczość w ogóle nie daje się załadować ... bo "Remote file is too large" ...

 

ale dobre i to ... bo było tak ...

0041..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...