Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szybka metamorfoza i inspiracje - eklektyczne mieszkanie pzy parku by Natienka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 161
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sluchajcie, w czwartek projekt lazienki takze wszystkie decyzje strategiczne trzeba podjac do wtedy.

 

No wiec tak:

 

1. jak oswietlic dobrze dwa lustra? Teoria mowi ze swiatlo po obu stronach lustra, ale u nas bedzie dosc wasko wiec 4 lampy beda glupio wygladac. Z kolei 2 lampy ( tylko z lewej lewego lustra i prawej prawego) to chyba za malo. Z gory podobno lepiej nie (robia sie cienie pod oczami), wtedy mozna byloby tylko 2 kinkiety ale niekorzystnie.

 

Lampa ogolna bedzie akurat tak ze jak dam reflektorki to bede mogla je tez skierowac na lustra. Czy w tym przypadku wiec wystarcza 2 kinkiety?

 

2. Jakie kinkiety wybrac zeby siegaly ze swiatlem poza glebokosc szafki 16cm? Lustra beda w szafkach z takim efektem:

 

http://lh3.ggpht.com/_I7YVvgdE-Jw/S8nxegXf4vI/AAAAAAAAG6Y/WhYbHkUaYtk/s512/995478060.jpg

 

Generalnie zwykle plaskie nowoczesne kinkiety odpadaja, bo swiatlo zostanie poza rama szafki. Wiec musi byc na dlugim wysiegniku. Widzieliscie takie w przyzwoitej cenie??

 

 

pomocy!

Edytowane przez natienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mayland :) Znalazlam kilka typow.

 

No dobra to jednak beda 2 kinkiety nad kazdym lustrem a nie po bokach glownie ze wzgledow wygody - te szafki maja przeciez drzwiczki przesuwane to nie wiem jak mialyby sie otworzyc na wystajacy kinkiet...

 

-----

 

No wiec kolejne pytanie :)

 

Czy na obudowe wanny - nie na ta czesc pionowa, tylko na gore, taka poleczke wokol brzegu wanny - moge dac mozaike kamienna? Maz mi sie burzy ze to za duzo roboty dla glazurnika, bo w momencie styku tej obudowy ze sciana normalnie sie szlifuje oba stykajace sie kafle na 45 stopni, a jaki glazurnik bedzie szlifowal mozaike i to do tego marmurowa (czyli duzo twardsza niz ceramika) - czy ktos z Was ma tak oblozona wanne?

 

I drugi problem z tej serii:

 

Wymyslilam ze na pionowej czesci obudowy wanny mozaika bedzie w ksztalcie litery T:

 

http://lh3.ggpht.com/_I7YVvgdE-Jw/S82idb1MZsI/AAAAAAAAG-U/uq6Blj2v_9o/s576/kafle%20wanna.jpg

 

Te ciemne z mozaika to wanna, a te jasne to juz sciana za wanna.

 

No i problem polega na tym ze elementy mozaiki nie sa rownymi kwadratami, tylko tzw. cegielkami. Czyli kazdy panel jest nierowny, nie konczy sie na prosto.

 

No i ja te cegielki puscilam pionowo i poziomo, czyli sie nie zgrywaja - w miejscu styku trzeba bedzie te pionowe przyszliwowac na rowno, i moze to brzydko wygladac.

 

Dlaczego tak zrobilam? Zeby glazurnik mial jak najmniej ciecia. Jakby w calym ksztalcie 'T' cegielki szly na poziomo, to glazurnik musialby przszlifowac z 30 koncowek na tym pionowym elemencie. A jakby wszystkie szly pionowo, to jeszcze gorzej ulozyc ten gorny pas :)

 

Moze lepiej uzyje na wanne mozaiki o tym samym kolorze ale jako kwadraciki? A na gore dalej cegielki? Obie widoczne sa tu (przy naszych kaflach):

 

http://lh6.ggpht.com/_I7YVvgdE-Jw/S82h85EpnsI/AAAAAAAAG-Q/RpGl9AChys4/s720/IMG_3145.JPG

 

Ta kwadratowa minimalnie mniej mi sie podobala, bo te kwadraty takie jakies duze... z drugiej strony lepiej widac na nich piekne kolory tego marmuru...

 

Co myslicie?

Edytowane przez natienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam arcobaleno :)

Byly dwie ekipy wykonawcow, pokiwali glowami, zmiany w projekcie oczywiscie 'latwe'. Konkretnie chodzi o wyburzenie i przestawienie kilka scianek, dolozenie lub przesuniecie 16 punktow elektrycznych, przesuniecie hydrauliki w lazience i troche w kuchni, no i kafelkowanie w lazience (chetnie tez 1 pasek duzych kafli w kuchni ale niestety dopiero je sie kladzie po zainstalowaniu mebli kuchennych... wiec moze maz sie zmobilizuje :) )

 

Na wyceny caly czas czekam, na razie dostalam za hydraulike 1100zl i nie wiem czy to duzo czy malo...? W cenie przesuniecie baterii wannowej pod sciana, przesuniecie odplywu/doplywu do umywalek, i tego samego do pralki.

 

Poniewaz czas nas goni a hydraulik sprawdzony to chyba trzeba bedzie zaciagnac pasa i zatrudnic.

 

Szlag mnie juz trafia z tym projektem lazienki - robie sama w InDesign bo jutro mama ma umowiona wizyte w salonie i chce zeby wszystko bylo jak najprosciej opisane. Czasem sie zastanawiam czy ten profesjonalny projekt bedzie mi w efekcie potrzebny skoro sama co do kosteczki rozrysowuje, ale oni maja lepsze programy na wyliczanie fug, niezgodnosci itd, no i doswiadczenie w lazienkach wiec moze cos doradza. No i na koniec - spis potrzebnej glazury plus trojwymiarowe rysunki z wymiarami dla wykonawcow.

 

Poniewaz nas na miejscu nie ma, mam nadzieje ze to rozwiazanie pozwoli mi spac. Bo dzis wstalam przed budzikiem i rysowalam dalej :)

 

No i na koniec - wymarzylam sobie taki okap teleskopowy z wymienny frontowym panelem - czyli mozna wstawic taki sam jak front. Ktos sie spotkal? Widzial? Ma?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co do cen hydraulików to ja za wyciecie kawałka rurki od kaloryfera i nagwintowanie nowej oraz za przesuniecie 60cm rurki od gazu płacę 500zł. i mi sie wydaje ze duzo ale taki stawki mają :-( niestety

 

do tego wykonawcy nas kasują jak za zboże. masakra. mieszkanie 60 m a za robocizne prawie tyle co za materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland a dziekuje serdecznie :) teraz sie dopatrzylam ze ten duzy ma srednice 100cm?? To jak moj stol w malym kaciku jadalnym :) Chyba niestety ten rozmiar odpada. Bede polowac na mala wersje, jak sie natkniesz tez na promocje to bede super wdzieczna bo wezme od razu. Widzialam ze fnak sprowadza ale obecnie maja napisane ze brak i bezterminowo bo producent nie powiedzial kiedy bedzie... wiec dalej szukam za granica.

 

sylwiana30 witam :) mowisz ze takie stawki? Hmm no to w takim razie tym bardziej bede sie decydowac...

 

Dostalam tez kolejna wycene na to przestawianie scianek, elektryke i glazure - 3800 bez materialu... cholera tez jakos duzo. :( Czekam jeszcze na jedna wycene ale w sumie moze tez sie zdecyduje bo to jedna ekipa by byla a jak nas na miejscu nie ma to lepiej z jedna grupa negocjowac niz osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te 3800 to bardzo niedrogo.

 

ja za samą łazienkę za robociznę (przy czym dodam,że łazienka ma wymiary 1,5 na 2,10 ) płacę 3900. za wc które ma metr na 1,20 1600zł. łacznie z wymianą drzwi, gładzniem scian,malowaniem, płytkami na korytarzu, w kuchni, podwieszanym sufitem w kuchni, wymianą parapetów 22tys. buuuuu ;-) no nie wspomne ze za wniesienie materiałów na 2 piętro takich jak płytki, gipsy,kleje, wydałam juz 500zł a nie wsyztsko jeszcze wniesione i kupione. to mnie dopiero wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowicie? Hmm. Ale ja nie mam kafli pod sufit, i tylko na 2.5 sciany wiec nie do konca taka duza lazienka. No ale to dobrze wrozy, dzieki serdeczne za potwierdzenie!

 

Dobra, wiekszosc sprzetow do lazienki wybranych. Przy dwoch umywalkach bedzie nam troche ciasno, ale jednak je chcemy. Wychodzi nam 20cm od sciany, umywalka 60cm, 20cm przerwy, umywalka 60cm, i 15cm do konca blatu. Nie idealnie, ale chyba sie uda?

Mozemy wziac wezsze umywalki, ale jak maz zauwazyl - to tak naprawde nic nie da, bo dalej bedzie sie stalo na srodku tej umywalki czyli w tym samym miejscu :) to w takim razie juz lepiej miec duze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natienko ceny według mnie przyzwoite, a jak fachowcy sprawdzeni to już połowa sukcesu! my wszystko robimy na odległość - cholernie trudne! Kolejny raz chyba bym sie nie zdecydowała, pomimo bardzo szczegółowych opisów i tak mielismy maseęęęę poprawek, o dodatkowych kosztach nie wspomne. Mam nadzieję, że uda Wam sie tego unuknać.Co do umywalek to ja się nie znam, mnie też marzyły się 2 ale miejsca niezbyt wiele, tak więc wybrałam jedna duża ale tą wymarzona no i pozwoliłam sobie na małe szalenstwo z bateriami - przy 2 zestawach nie byłoby mnie na to stać.

Niestety nie znalazłam stronki z cenami do lamp.Ale są naprawdę przyzwoite! Gdyby Cie ktoraś interesowała to moge sprawdzić w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marta w moich skromnych progach :)

 

Coz u nas nowego? Do lazienki zamowilam dzis wanne, umywalki oraz stelaz, miske itd do lazienki. Niestety caly czas nie moge sie zdecydowac na baterie!!! Z tych co pokazalam do wyboru trojka odpada - mezowi az tak sie nie podoba.

 

Dodatkowo, projekt kafli prawie gotowy - powinnam dostac na dniach profesjonalne wizualki to sie podziele.

 

Kuchnia - gorne szafki zmienily sie znow na bezuchwytowe :) Aha i zakupilam taki okap ktory ma panel wymienny - zeby byl w kolorze frontow. Zobaczymy co z tego wyjdzie, oczywiscie pokaze zdjecia :)

 

Oswietlenie tez przezywa kryzys - zaczynam watpic czy butelkowy zyrandol bedzie u mnie pasowal, zastanawiam sie teraz nad tym samym zyrandolem nad stol jadalny co do salonu (te kulki od Leitmotiv), a nad barek cos takiego:

 

http://cdn.mydeco.com/media/data/scrapbook_images/7yrfaszlbtxv6zen.jpeg

 

Tylko czy nie bedzie to za bardzo zaslaniac mojej kuchni z salonu???:bash:

 

No i na sam koniec sypialnia - mam ochote dac jakis mocny kolor na jedna sciane, jako ze maz sie burzy przeciw kladzeniu tapety po naszej meczarni w poprzednim mieszkaniu :) Moze go jeszcze namowie choc na dwa paski, ale poki co mysle o szablonie tudziez wlasnie kolorze, np. granatowy, ciemnoszary, ciemnoszmaragadowy i inne 'klejonotowe' kolory. Any ideas?

 

 

Ja to mam problemy...:goodnight:

Edytowane przez natienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...