Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotka - dom z nadzieją


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniu, te literki to luźny pomysł, sama je napisałam jak widać w paincie hehe:lol2: co mi tam do główki przyszło a mogą być dowolne, świeczniki też postawiłabym po prawej, natomiast jeśli po środku będzie wrażenie pustki możesz postawić np. płaską paterkę/misę i w niej trzymać coś sezonowo :)

 

Też szukałam zdjęć bufetów, ale prędzej można znaleźć kredensy :).

 

Ramki mogą być odwrotnie i we wszystkich (no...prawie) kolorach tęczy :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczko chciałam powiedzieć, że ten tv wcale nie razi - faktycznie wygląda jak obraz w ramie przez to, że jest biała :yes:

 

Pomysły dziewczyn na ozdobienie komody są super - idź tym tropem :yes:

Jeśli nie chcesz ze zrozumiałych powodów literek AA to myślę, że taki napis HOME zawsze ma rację bytu :)

 

Lampki przed domem bardzo ładnie pasują. A wystawka wcale nie razi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pendraczku, oliwkami ja żyję, moja miłość do nich jest niewyobrażalna i wielka. Ale ona mnie nie lubią. Mam dwie, duże. Staję na rzęsach żeby utrzymać je przy życiu. Nie mogłabym patrzeć jak kolejna traci listki albo zjadają ją pasożyty. Swoją drogą masz jakieś źródło, gdzie można kupić oliwki?

Latarenki, świeczniki jak najbardziej ok.

Tych zielonych poduszek nie za bardzo lubię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dawno do ciebie nie zaglądałam- za co przepraszam, ale Tośka coraz bardziej absorbująca i w domu cały czas coś do zrobienia...sama wiesz jak to jest :)

A więc: ramka i furtka takie, że padłam!!!! idealnie dobrane, tworzą z domem najpiękniejszą posesję jaką widziałam na forum :) :) :)

Ogród się rozrasta i na wiosnę zrobi piorunujące wrażenie :) zazdroszczę tak zagospodarowanego terenu.

Co do wioskowych dekoracji przed domem to u nas stoją trzy pary takich gumaczków ;)

 

Bufet bardzo ładny (nie maluj, ja też lubię jak w pomieszczeniu jest drewno+ biel) co do ozdóbek to byłabym za pomysłem yokasty.

Co do dodatków to myślę, że nie da się tak wszystkiego od razu kupić, udekorować i mieć. Klimat w domu tworzą przedmioty wyszukane, dobrane a na to potrzeba czasu-więc spokojnie Aniu na każde twoje pomieszczenie przyjdzie czas :)

 

Ściskam i uciekam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniczko, oliwki raczej nie przepadają za obfitym podlewaniem, toteż jakoś dużo do nich nie leję. No ale podlać czasem trzeba. Ja myślę, że to jest kwestia klimatu no i odpowiedniego obchodzenia się również. U mnie oliwki pół roku spędzają w domu. Po zeszłorocznym zimowaniu walczyłam ze szkodnikami.

A co do południowych roślin to w tym roku zaowocowała mi figa. Ma jednego maciupeńkiego bąbla, oczywiście nie do zjedzenia ;)

 

Martuś, cieszę się, że się czasem pokazujesz. U mnie na odwrót. Stasiek sobie już leży i nie siedzę z nim na okrągło na kolanach. Jak się tylko da to latam ze ścierą/mopem/odkurzaczem lub na ogródek. No i wypatruję oczy na forum ;) Miło mi, że się podoba moje zewnętrze, ale bez przesady. Są ładniejsze. Fakt, że tu akurat udało się osiągnąć spójność, w przeciwieństwie do środka. Z dodatkami jest tak jak mówisz, tylko jeszcze trzeba wiedzieć czego się chce, a ja niestety nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam starego bloga Waderki, jakos przypadkiem tu trafilam, i tak sobie o tobie myslalam, ze pewnie doczekasz sie maluszka. patrze teraz do Ciebie , przegladam po łebkach bo czasu nie starcza zeby wszytsko poczytac a chetnie bym sobie poczytała wszytsko.... I widze ze szybciej sie doczekałaś niz myślałam. Stasio piękny bobasek. Bardzo sie ciesze, gratuluję. Baaaardzo sie ciesze, bo dpskonale wiem jaka to radosc. Ja tez mam malyuszka i starszaczka, i bycie mamą to najwaspanialasz rzecz pod słoncem. Ciesze sie ze i Tobi sie udało, i to jak . Staszek bobmowy chłopak . GRATULUJE i ciesze sie waszym szcesciem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akselku, witam i miło mi gościć :)

 

yokasiu, no cóż :) Powiem Ci, że kiedyś koleżanka w pracy zapytała mi się:"Ania, a jak ty masz na imię" :D. Chodziło jej o to kiedy mam imieniny, no a wyszło jak wyszło.

 

Wczoraj zakupiłam sobie coś takiego do kuchni

http://images.izideal.com/img/product/10713854/l/uk/terracotta-spot-bread-crock.jpeg

bo mam stary zwyczajny stalowy chlebak.

 

I przyznam szczerzę, że doznaję ostatnio rozdwojenia lub nawet roztrojenia jaźni po zaglądaniu do yokasty, jej inspiracjach oraz po tym co pokazuje u siebie i na blogu i w albumie picasowym Miszaki. Tyle rzeczy mi się u nich podoba. Kiedyś zdawało mi się, że wiem czego chcę, jak ma w domu wyglądać i że mi się podoba. Ale już nie wiem i nie podoba mi się! Przede wszystkim nie mogę oderwać oczu od tych drewnianych sufitów. Ludzie, jak ja się w nich zakochałam. Kompletnie nie wiem co mi się podoba. Czy bardziej skandynawski styl, czy angielski, czy cottage? Nie mam pojęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja mam podobnie ze stylami, ale ostatnio preferuję country w różnych formach czy to angielski, czy prowansalski, poza tym one się przenikają nawzajem, ale jak oglądam czyjeś mieszkanie w innym stylu, to czuję wewnętrzne rozdarcie :bash:

chlebak bardzo fajny

Yokasta, w przytulnie urządzonej sypialni wiele może się przytrafić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrak, na to po cichu liczę ;)

 

Aneczko, ja nie wiem tak samo jak i Ty! Dlatego dół i sypialnia będą romantyczne, dolna łazienka retro, górna wiejska, jedna z sypialni skandynawska + pokój gościnny pomieszanie z poplątaniem!

 

Mam tak z lampami na dole, nie chcę żeby wszystkie były na to samo kopyto, a jednak lampy do jadalni są cottage, do salonu ma być ala świecznikowa, kinkiety "pałacowe" jak mówi mój mąż i desinerska (choć ikeowska) lampa w kuchni. Sama tego roztrojenia dostaję i nie wiem o co chodzi :sick:.

 

Chlebak będzie pasował do kuchni :yes: fajny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

A jak ja muszę się pilnować! na blogu wcale nie pokazuję wszystkiego co mi się podoba, bo bym oszalała!

Wiem, że jak już skończymy ten dom, to będę marzyć o następnym bo póki co, ciągle za mną chodzi angielski wiejski domek, z pomieszaniem stylów (zewnątrz jak z Rozważnej i romantycznej w adaptacji z 2008 roku, a w środku jak w Dumie i uprzedzeniu w adaptacji z 2005, taki trochę mroczny, ponury ale romantyczny styl).

Ile ja codziennie toczę ze sobą walk o to, co jak ma wyglądać to tylko mój Marcin wie :)

Będzie dobrze, moją zasadą jest - nie kupuj póki nie będziesz pewna na 1000%. Nie zawsze mi się udaje :) ale tego się trzymam. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...