Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotka - dom z nadzieją


Recommended Posts

Cały lipiec i sierpień padało, teraz dobrze że nie pada ale przecież pożar to nie przez suszę. Szkoda ludzi :(.

Aniu no wlasnie niedobrze...niedobrze dla roslin ...wszedzie jest strasznie sucho...u nas ludzie, ktorzy maja studnie modla sie o deszcz bo wody nie maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas ostatnio padało we wrześniu. Nie wiem czemu się zapaliło u znajomych. Taki dziwny zbieg okoliczności, że dym poszedł jak prąd włączyli. Ale straż 3h później... A w poprzednim domu to chłop miał gołębie na strychu. Poszedł do nich z papierosem i zasłabł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śniegiem problem nie tylko u nas - za tydzień zaczyna się free ski week w Dolomitach, a tam zielono. W Austrii podobnie - śnieg tylko na lodowcach.

 

A w poprzednim domu to chłop miał gołębie na strychu. Poszedł do nich z papierosem i zasłabł.

 

Ojjj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to jak znasz temat to powiedz proszę Kochana, czy to normalne, że przez te syfy w powietrzu bolą oczy?

kochana normalne...ja jestem mega alergikiem - krotkowidzem i normalnie nosze soczewki, w takich sytuacjach pozostaja mi okulary bo oczy bola jak diabli.:bash:

Nemi ja mam straszny sentyment do Krakowa - moje studenckie miasto:hug:

moje dzieci - astmatycy na podwojnych wziewach sa bo w powietrzu syf...

tez chcialabym deszcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to jak znasz temat to powiedz proszę Kochana, czy to normalne, że przez te syfy w powietrzu bolą oczy?

 

Mnie to raczej wiadomo o dolegliwościach ze strony układu oddechowego, ale całkiem być możliwe.

 

To sobie wyobraźcie, że na naszej wsi ludzie dodatkowo palą w piecach czym popadnie. Czasem wydaje mi się, że w ogole nie dociera do nich, że tym oddychają. Najciekawsze jest to, że u nas jest obowiązek wnoszenia opłaty za wywóz odpadów, a niektórzy ich po prostu nie mają. Nie produkują odpadów tylko czarny dym :/

 

Sąsiedzi, którzy się budują ostatnio zrobili sobie ognisko ze styropianu i worków po porothermie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to raczej wiadomo o dolegliwościach ze strony układu oddechowego, ale całkiem być możliwe.

 

To sobie wyobraźcie, że na naszej wsi ludzie dodatkowo palą w piecach czym popadnie. Czasem wydaje mi się, że w ogole nie dociera do nich, że tym oddychają. Najciekawsze jest to, że u nas jest obowiązek wnoszenia opłaty za wywóz odpadów, a niektórzy ich po prostu nie mają. Nie produkują odpadów tylko czarny dym :/

 

Sąsiedzi, którzy się budują ostatnio zrobili sobie ognisko ze styropianu i worków po porothermie!

Aniu wiem cos o tym...ja dzisiaj Policje wzywalam bo wyszlam z Marysia na spacer a na naszym osiedlu czarny dym i smrod gumy nie do zniesienia, ze spaceru zrezygnowalam...ja nie zamierzam sie juz z sasiadami szarpac, nasluchalam sie jak zwracalam uwage na wolno chodzace psy wiec dzisiaj bez odrodek wezwalam pomoc...inna sprawa, ze na patrol czekalam blisko 40 minut...:bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki u nas to samo - niby miasto a jednak. Osiedla domków na obrzeżach "produkują" takie czarne chmurzyska, że się w głowie nie mieści. Parę razy jak byłam u mojego ojca na takim osiedlu to sobie nos szalikiem zasłaniałam bo nie dało rady wytrzymać. A niby takie kary za spalanie śmieci w domowych piecach - u nas chyba do 5 tys. czy coś. Nie wiem gdzie mają mózgi ludziska, które tak robią.

 

Najbardziej mnie bawi to, że miasto ogranicza ruch samochodowy w centrum ze względu na zanieczyszczenia, a przydomowa "spalarnie rzeczy różnych" funkcjonują bez kłopotu...

 

Z drogami oddechowymi u siebie nie widzę reakcji, ale właśnie oczy mam jakieś takie suche czy co... I własnie trochę mnie pieką.

 

Jedyna nadzieja, że te zapowiadane wiatry coś pomogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas...co pod reka laduje w piecu...

 

Dokładnie. Zaoszczędzą 100 pln miesięcznie na wywozie śmieci, a wdychają taki syf, że szkoda pisać...

 

Ale to jest chyba trochę wina nieświadomości ludzi (albo ja chcę wierzyć, że tak jest). Wydaje im się, że przechytrzyli "system", a nie wiedzą, że najbardziej zaszkodzili sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zaoszczędzą 100 pln miesięcznie na wywozie śmieci, a wdychają taki syf, że szkoda pisać...

Tylko, że w naszej gminie jest obowiązek opłacania wywozu, więc ci ludzie i tak płacą. Czy mają te śmieci czy je spalą, to płacą. I tego nie rozumiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...