Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotka - dom z nadzieją


Recommended Posts

Aniu, dawno się nie odzywałam, ale czytam regularnie. Problem polega chyba na tym, że we wszystkim chcesz być perfekcyjna. Też tak mam. Dajmy sobie "na luz" i cieszmy się życiem (z tego co mamy). Może czasem warto odpuścić na rzecz czegoś co bardziej istotne. Masz naprawdę fajny dom. Piszę szczerze, bo to moje klimaty. Jesteście młodzi i jeszcze nie jedno będziecie mogli zmienić, ulepszyć. Spokojnie... Carpe diem Aniu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

myślę, że ile ludzi tyle zdań na jakiś temat. Trudno,z ęby wszytsko podobało się wszytskim. najważniejsze, zęby się podobało nam samym. mam nadzieję, ze będziesz cieszyć się tym swoim domkiem, bo w końcu to tyle pracy, pieniędzy, emocji. A rama, stól, kuchnia czy inne rzeczy to tylko rzeczy.

Mnie też nie wszytko się udało.

Ciesz się bo masz fajny domek, ale najważniejsze, zębys sama to zauważyła, bo tu tyle osób wyraża się pochlebnie, a Ty ciągle masz i wątpliwości. Nie ma idealnych domów, mnie też pewne rzeczy w domu nie wyszły, ale jak naprawdę mnie coś drażni, to staram się jakoś to ulepszyć, naprawić, zmienić, albo mam jakiś plan co w przyszłości z tym zrobie.

Nie smuć się, bo myślę, że całą sprawa nie warta tego.... pomyśl, co Cię obchodzi że komuś zupełnie nieznanemu nie podoba się jakiś detal. Czy to ma jakieś znaczenie?

Pozdrawiam

Moja kuchnia jest tu na forum w temacie gdzie pokazywane są kuchnie kaflowe, ale jakoś nie mogę na prędce odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh...

 

yokasta, wczoraj chyba się edytowałaś i nie doczytałam drugi raz. Rolety zewnętrzne to bardzo fajna sprawa, szczególnie zimą, bo zatrzymują trochę ciepła. Między roletą a "dworem" jest 5st. różnicy. Ja w kwestii rolet chcę sobie strzelić w łeb, że nie są elektryczne. Ale jestem starej daty i wiedziałam tylko, że rolety istnieją, a już elektryczne to nie bardzo. Kosmos jakiś!

 

Olszynko :hug: Mam nadzieję, że choć po części dobrze się mieszka.

 

pysiaczku :hug:

 

Anetko, dziękuję!

Takie mankamenty wychodzą dopiero podczas mieszkania. Ale podobno przy budowie kolejnego domu pojawiają się inne błędy.

Za to Ty masz za to najpiękniejszą na świecie ceglaną łazienkę.

 

Kubelku, u nas też pieniążki wyciekają nie wiem którędy. A ja bym tyle fajnych rzeczy chciała...

Lustra nie widziałam, bo ostatnio na forum wpadam szybko i to zwykle do siebie. Po pierwsze dlatego, że nie mam czasu. W domu mam sporo roboty przed świętami (których nadal nie lubię), a pomoc tylko mojej biednej mamy. Sama ma zapuszczone mieszkanie a jeszcze przyjeżdża do mnie! Po drugie nie zaglądam dlatego, że potem znajduję piękne rzeczy i nienawidzę własny dom. Jak skończy mi się ten dół to wrócę podziwiać Wasze domy!

 

psosin, z tym psuciem przez forum to jest święta prawda. Tylko Ty głupot nie opowiadaj, że jak po grudzie, bo pięknie mieszkasz!

 

Agalind, ja po sobie widzę, że z urządzaniem domu nie należy się spieszyć. A poza tym to chyba każdy tak ma, że coś po jakimś czasie by zmienił.

Chyba faktycznie trzeba cieszyć się z tego, co się ma!

 

Akselku, widzisz, ja jestem takim durnym stworzeniem, że przejmuję się byle czym, włącznie z tym co mówią mnie/o mnie obcy ludzie. Dlatego jestem tak bardzo zakompleksioną osobą. Od dziecka słuchałam jaka jestem brzydka, jaka gruba, a że coś robię źle, a człowiek z moim charakterem bierze to wszystko do siebie. Ja nie z tych, po których spływa jak po... khmych przysłowiowej kaczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, my nie robimy elektrycznych :no: wiem, że istnieją ale są bardziej awaryjne a już najgorsze rozwiązanie to mieć TYLKO elektryczne. W razie nieszczęścia zdarzało się, ze rodzina była uwięziona w domu przez głupie rolety :). Ponieważ i tak trzeba stać i naciskać guzik to my robimy mechaniczne :) i tylko na dole. Głównie ze względu na oszczędność energii :yes: i brudzenie szyb podczas ulewnych deszczy :sick:.

 

Uwielbiam Cię za to narzekanie, za to jaka jesteś uczuciowa, jak potrafisz o tym wszystkim napisać, jak umiesz przez coś płakać a potem pukać się w głowę, że niesłusznie (to o Stachuuu). Nie zmieniaj tego, bo teraz świat jest pełen ludzi uśmiechających się naokoło sztucznie....tylko co im w duszy gra? Nie wiadomo!

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety zewnętrzne to bardzo fajna sprawa, szczególnie zimą, bo zatrzymują trochę ciepła. Między roletą a "dworem" jest 5st. różnicy. Ja w kwestii rolet chcę sobie strzelić w łeb, że nie są elektryczne. Ale jestem starej daty i wiedziałam tylko, że rolety istnieją, a już elektryczne to nie bardzo. Kosmos jakiś!

Aneczko, ja się z Tobą zgadzam w sprawie rolet- super sprawa, a pomyśleć, że początkowo byłam przeciwna. Mąż się uparł:yes: Rzeczywiście zimą jest z roletami zawsze cieplej szczególnie w wietrzne dni, a latem też się bardzo przydają jak doskwiera upał:)

Szkoda, że nie macie elektrycznych, bo to wielka wygoda. Ręczne są trochę głośne i rzeczywiście jest trochę roboty, żeby pozamykać wszystkie. W elektrycznych tak naprawdę nie ma co się zepsuć. Są zwykłe rolki-tłoki i tyle. Wszystko co elektryczne może kiedyś wymagać serwisu, czy to brama garażowa czy brama wjzdowa czy właśnie rolety. Ale nie zaprzątajmy sobie tym głowy, bo większość z tych rzeczy jest przewidziana na dość długie użytkowanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, nie chodzi o usterki tego typu :no:. Znam przypadek gdzie w domu był pożar i przepięcia w sieci uniemożliwiły uruchomienie rolet, a inną drogę wyjścia odciął ogień. W takiej sytuacji tylko ręczne sterowanie. Jestem jak najbardziej za elektrycznym ale w połączeniu z mechanicznym, nigdy wyłączność :no:.

 

Od początku planowaliśmy rolety ze względu na ogrzewanie :yes: bo pomagają baaardzo w zimne dni :) i w te wietrzne i deszczowe. A że nie są najpiękniejsze - tego nikt od nich nie wymaga co już kiedyś pisałam. Problem jest jedynie w skrzynkach, których ja nie lubię ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, nie chodzi o usterki tego typu :no:. Znam przypadek gdzie w domu był pożar i przepięcia w sieci uniemożliwiły uruchomienie rolet, a inną drogę wyjścia odciął ogień. W takiej sytuacji tylko ręczne sterowanie. Jestem jak najbardziej za elektrycznym ale w połączeniu z mechanicznym, nigdy wyłączność :no:.

Nie wiem, czy takie w ogóle są mechaniczno-elektryczne. U nas oprócz okien są trzy wyjścia i czujka przeciwpożarowa, więc się nie martwię.;)

 

 

A że nie są najpiękniejsze - tego nikt od nich nie wymaga co już kiedyś pisałam. Problem jest jedynie w skrzynkach, których ja nie lubię ;).

Bo ja wiem czy nie najpiękniejsze- normalne lamelki, które są opuszczane zwykle późnym wieczorem, więc bardzo nie szpecą.:no: U nas skrzynki są ukryte- nie widać nich ani od zewnątrz ani od zewnątrz, także sposób na nie jest jak widać, ale na etapie budowy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy takie w ogóle są mechaniczno-elektryczne.

 

U nas skrzynki są ukryte- nie widać nich ani od zewnątrz ani od zewnątrz, także sposób na nie jest jak widać, ale na etapie budowy:D

 

Po budowie też tak można i my tak będziemy robić właśnie.

 

A rolety manualno-elektryczne są oczywiście :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie w pracy na kompie watek otworzyl iles stron wstecz, gdzie byla rozmowa o wlosach w ciazy... Ja mam dalej takie beznadziejne jak zawsze.. bleee myje codziennie(sa dlugie), rozczesac ich nei moge wcale;/ cienkie ochydne.. A no i wypadaja jak zawsze..

 

A co do ilosci malych coreczek na forum:D Za 4 miesiace bede mogla zaproponowac kandydata na meza:D:D hehe:D

 

A poza tym przesylam buziaki i pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale wtedy znacznie trudniej ukryć skrzynki, bo jest już elewacja;)

 

Ale to żaden problem :) skrzynka jest tak samo schowana jakby była robiona w trakcie budowy. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś kto chce to robić ma odpowiednią grubość muru :) bo 5cm ścianka niczego nie ukryje ;).

 

Ja przy okazji robienia rolet zastanowię się nad opaskami wokół okien :) kieeeeeeedyś kiedyś ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...