Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Ogrzewanie się sprawdza, podłogówka OK, jesteśmy zadowoleni, gdybym drugi raz robił pewnie bym odpuścił grzejniki w sypialniach na górze, po całości podłogówka by była.

Na dole mam ustawione 22 *C na górze 22,5*C i regulatory tego pilnują i rzeczywiście tak jest, dla wszystkich domowników temp optymalna (tak mówią :))

Pati, zużyciem grochu mnie zabiłaś, niewiele Ci poszło.

Ja zadowolony ze swojego zużycia, ale do Twojego to przepaść.

Napaliłem 22 września i do dziś poszło 2600 kg, także myślę że 4 tony które kupiłem do końca sezonu grzewczego wytrzymają, ale gdzie mi do Ciebie :D. Kominka nie mam

A w ogóle to się mieszka super, potwierdzam, że pokoje na górze duże i salon ba duży ( u mnie 42m2)

 

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tinek ale w zasadzie to ty tylko grochem palisz ,ja w okresie jesiennym paliłam bukiem na ruszcie wodnym w piecu wiec piec nie szedł całą dobę .Tylko zapaliło sie wieczorem piec zagrzał wode reszte pościł w kaloryfery ,zapakowałam go na noc do pełna i szło sie spać.No i kolejny wieczór to samo...Albo piec w trybie letnim i dogrzewałam kominkiem stad te zużycie drzewa...Jeszcze sezon grzewczy się nie skończył...ale ten sezon myślę ze będzie należeć do udanych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja, ja tylko groszkiem palę, nie mam rusztu dodatkowego w kotle

ciekaw jestem jak następny sezon wypadnie, ten jest pierwszy

Przed zimą powiedziałem sobie, że jak mi te 4 tony wystarczą to będzie w miarę OK, jak będę musiał dokupić to będę smutny ;)

ale chyba wystarczy, liczę że jakiś worek zostanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy :) tyle ile możemy, dom skończony, przez większą część roku stoi pusty ale gdy tylko mamy chwilę to przyjeżdzamy do kraju. W tym roku kładziemy polbruk, może jakieś drzewka, lampy w ogrodzie. My za węgiel płaciliśmy 840zł w zeszłym rok, znając pazerność handlarzy te 10% zatrzymają dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jednak nie zdecydowaliśmy się ani na Iskierkę ani na Marysię, ale na Ewę ze studia Horyzont.

Co nas przekonało? Najważniejsza sprawa to duża i ustawna kuchnia 11,3m2 i spiżarnia tuż obok kuchni 2,9m2. Do tego spora łazienka na górze 6,7 m2, wygodne schody i idealna wnęka w holu na moje akwarium :)

Poza tym salon tez jest niamały 30,2m2, spora kotłownia na paliwo stałe 9,4m2, wszystkie trzy pokoje na górze o podobnej pow. 14-15,6 m2 i garderoba w sypialni 4,9 m2.

Minusem może być malutkie wc na dole 1,5 m2, ale stwierdziliśmy, że wystarrczy i brak przejścia z holu do kuchni (trzeba przechodzić przez salon), ale i tak jest to dla nas najbardziej optymalny projekt z tych, które oglądaliśmy. Poza tym wydaje mi się, że koszt budowy pododny do Iskierki czy Marysi. Wiem, że wątek jest o innym domu, ale gdyby ktoś miał jakieś uwagi lub spostzreżenia, to bardzo proszę. My w zasadzie nie planujemy większych zmian poza podniesieniem ścianki kolankowej i przeniesieniem okna z kotłowni na boczną elewację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Mam pytanie czy mógłby ktoś z budujących Marysie podrzucić projekt stropu betonowego? Tzn jak wykonał zbrojenie i ile materiału na to poszło.

 

Mój projektant powiedział mi żeby zrobić 15cm betonu i druty fi10 rozdzielcze fi6.

 

Czy ktoś podnosił ściankę kolankową do 100-120cm, a jeśli tak to na wysokości głównego komina jak zrobiliście podparcie płatwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Mieszkamy od października....

Uwagi do domu dzisiaj:

-za duże pokoje na górze i szkoda że nie pokombinowaliśmy tak żeby zrobić 4 pokoj na gabinecik.

-dobrze ze powiekszylismy wiatrołap, który i tak jest malutki,

-usunęlismy okna dachowe pozostawiając tylko w jednym pokoju duzym bez garderoby i oczywiscie w łazience - bardzo dobra decyzja -okna są wiecznie uwalone a ich mycie to makabra,

-okienka z przodu -te w łazience na dole i na klatce schodowej zrobilismy ze szkła takiego chropowatego coś jak szyba typu chinchila w drzwiach z dre i dzięki temu nie musimy się zakrywać firankami, których nie lubię

-ogrzewanie podłogowe w całym domu na gaz - polecam ten luksus :)

-głupotą było zrobić drzwi w pomieszczeniu gospodarczym otwierające się do wewnątrz:bash:

 

a tak poza tym to domek jest super.

pozdrawiam

Edytowane przez ikem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam :)

Ale mnie tu nie było.

No tez się pochwalę ,że mieszkamy od dwóch lat i jest naprawdę świetnie.

Sporo zainwestowaliśmy w izolację termiczną i teraz się odwdzięcza :)

W zeszłym sezonie od Października do końca kwietnia 2100kg. grochu ,zero drewna. W domu stałe 22* i woda do woli :wiggle:

A ten sezon od maja palimy na wodę więc zobaczymy ale tak około 80-100kg mc. :confused:

Jedno czego bardzo żałuję to to ,że nie doprojektowaliśmy garażu. :bash:

Teraz czeka nas kolejna budowa ;)

Wiatrołap dobudowany i jest w nim miejsce na szafę i spory wieszak, schody wygodne nawet do wnoszenia gratów :)

Zastała nam do skończenia sypialnia i łazienka na górze. Ale mam nadzieje ,że do końca roku się wyrobimy.

Pozdrawiam już mieszkających i tych co dopiero będą mieszkać.

 

PS. Czy macie w sypialni wydzieloną garderobę jeżeli tak to w jaki sposób? Czeka mnie ten temat niebawem i szukam ciekawych rozwiązań.

Edytowane przez marcek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Do pati25. No właśnie my wybieramy Ewę II z daszkeim. Ewa i Ewa II różnią się właśnie tym, że Ewa nie ma daszka z przodu, a Ewa II ma daszek. Reszta jest identyczna.

 

Mamy w rodzinie przykład osób, które zdecydowały się na Ewę, bo nie chcieli mieć domu identycznego jak my (budujemy Iskierkę). I teraz plują sobie w brodę, bo ich fundamenty pochłonęły więcej materiału i kosztów niż Iskierek i Maryś, a prawie tyle co nasze, przy czym my podpiwniczyliśmy częściowo dom i już mamy fundament pod taras. Podczas wybory projektu nie zwrócili uwagi, że mają jedną dodatkową ławę, która w dodatku nie jest prosta. Jeśli miałabym wybierać między Ewą a Marysią, to zdecydowanie Marysia zwycięża. Spiżarkę w Marysi też można zrobić w ten sposób jak w Ewie, ale raczej nie ma potrzeby, bo schowek pod schodami wszystko załatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych tym wątkiem. Tak się jakoś dziwnie składa, że w przyszłym roku (lipiec) rozpocznę zmagania z Marysią. Wybrałem ją, bo bardzo zależy mi na niskich kosztach budowy, poza tym to bardzo prosty a jednocześnie ładny domek. Przeczytałem w dwa dni cały wątek i różne myśli kłębią mi się w głowie. Żałuję trochę, że Pati25 czy Tinek, o pozostałych forumowiczach nie wspominając, już tak rzadko dzielą się spostrzeżeniami na temat Marysi. Z jednej strony to zrozumiałe, wszak domy już postawione, z drugiej strony fajnie byłoby mieć jakieś oparcie w osobach, które budują lub budowały ten domek. Był czas, że wątek super się rozwijał, mam nadzieję że znowu zacznie.

Zamierzam poczynić standardowe zmiany w projekcie:

1. Likwidacja balkonu.

2. Powiększenie wiatrołapu kosztem hallu, wiatrołap będzie miał długość dolnej łazienki.

3. Likwidacja różnicy poziomów na poddaszu.

4. Schody będą ze spocznikiem, czyli zjadą trochę głębiej w hall.

5. Zmiana zadaszenia wejścia do domu i wyjścia na taras, będą wydłużone na prawdopodobnie drewnianych filarach.

Reszta raczej bez zmian, zastanawiam się tylko:

Czy jest sens podnoszenia ścianki kolankowej? Wszak kilku z mieszkańców Marysi zauważyło, że pokoje na poddaszu są za duże i nie w pełni wykorzystane?

Czy jest sens likwidacji większości okien połaciowych, czy dużo można na tym zaoszczędzić i czy na poddaszu nie będzie wtedy zbyt ciemno?

Czy jest sens zmniejszenia okien balkonowych na poddaszu, wszak balkonu mieć nie zamierzam?

Czy w wiatrołapie jest możliwość wstawienia szafki na buty i powieszenia wieszaków na płaszcze i kurtki? Czy nie będzie wtedy ciasno w przejściu?

Co do wiatrołapu, to podobało mi się rozwiązanie chyba Pati25, która w wiatrołapie zrobiła wnękę pod schodami, wychodzącymi na poddasze za ścianą.

Z góry dziękuje za Wasze spostrzeżenia i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek zajrzałam i marysia także się ujawniła ;)

 

my już mieszkamy... cho, cho......

schody ze spocznikiem - wygodne i dobra zmiana, pod schodami całkiem spora spiżarka.

balkonu nie mamy - mamy dwa porte-fenetre i okno dachowe (teraz zrezygnowałabym)- tylko okna trzeba większe!

 

mam oczywiście jeszcze okno dachowe w łazience - innego tam nie da się zrobić - jest od południa i jest bardzo ok.

i nad klatką schodową mamy okno - doświetla klatkę ale my mamy nieco inne rozwiązanie klatki i holu.

Wiatrołap mamy wg projektu..... nic tam nie wejdzie , niestety - teraz powiększyłabym jakoś....

czy podnosić o jeden pustak... mój mąż teraz twierdzi, że podniósłby - pokoje byłyby bardziej ustawne.

a wyrównanie poziomu pokoju na górze, to chyba standard

i warto pomyśleć o zadaszeniu, przynajmniej częściowym tarasu

i rezygnacji z garażu

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafalisko, mało się piszę, bo juz dawno mieszkamy, ale pytaj, na pewno dostaniesz odpowiedź

 

Ja w zasadzie to bym zmienił tylko jedną rzecz, balkon, nie żeby mi przeszkadzał, ale woogóle się z niego nie korzysta a swoje kosztował, no moze trochę uroku domu dodaje.

Nie wyrównałem poziomu sypialni nad garażem i jestem z tego zadowolony (a się zastanawiałem), mam w sypialni wyższą ściankę kolankową, wysokość pomiesczenia 3 m i to mi się bardzo podoba, ta przestrzeń, a te dwa schodki w niczym nie przeszkadzają.

Nie podnosiłem ścianki kolankowej, pokoje dzieci są i tak duże, zrobiłem przedściankę (z 30 cm oddaloną od kolankowej) na równo z zabudową okien dachowych.

Wiatrołap wchodzi bardziej w hol ze 40 cm, mam w nim wieszak na całą ścianę z ławeczką.

Okna dachowe mam wszystkie, nie żałuję

Schody ze spocznikiem, jest gdzie drabinę ustawić do umycia okna

 

pozdrawiam i życzę szybkiej przeprowadzki

 

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalisko30 pytasz czy podnosić ściankę kolankową? Pokoje na górze są sporej wielkości i powiem ,że dzięki podniesieniu są bardziej ustawne np. pod skosem są łóżka i szafeczki. Pozostawienie małej ścianki nie zmniejszy jego wielkości a jedynie kubaturę i ustawność. Można pobawić się i pozmieniać układ pomieszczeń tak aby się zmniejszyły i żeby otrzymać jakieś dodatkowe pomieszczenie np. na garderobę. ;)

Koszt podniesienia ścianki kolankowej nie powinien być wysoki bo to kilka dodatkowych pustaków :) Należy pamiętać o wydłużeniu dachu o kilka cm żeby nie wyglądał jak w za małym kapeluszu :D

Okna dachowe- u nas zostało w łazience bo innej opcji nie było a zwykłe zostały zwiększone do 150/150 uważam ,że była to dobra decyzja i jest dość jasno w pokojach :yes: Okna dachowe prezentują się ładnie ale czy są funkcjonalne? Koszt jednego dachowego z opierzeniem ok.1500 (tak płaciłem, pewnie są tańsze) a okno 150/150- 680zł. Tak Maryśka wygląda teraz http://www26.zippyshare.com/v/43317318/file.html

Edytowane przez marcek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Okna dachowe- u nas zostało w łazience bo innej opcji nie było a zwykłe zostały zwiększone do 150/150 uważam ,że była to dobra decyzja i jest dość jasno w pokojach :yes:

 

Marcek, czyli zostawiłeś tylko jedno okno dachowe?

Wczoraj byłem u kumpla, który wybudował już Maryśkę i niepodobało mi się okno dachowe w klatce schodowej. Jak jest z tym u Ciebie? Rozumiem, że je zlikwidowałeś? Okno to doświetla chyba tylko klatkę schodową no i może kawałek przedpokoju, ale tam dużo czasu spędzać nie będę, więc jest ono chyba niepotrzebne? Ja myślę zostawić okna dachowe tylko w łazience i w sypialni nad garażem (jedno). W pozostałych sypialniach myślę, żeby zlikwidować drzwi balkonowe, a w zamian zrobić zwykłe okna na szerokość dwóch drzwi balkonowych. Czy jesteś w stanie wysłać zdjęcia elewacji swojego domu na mój adres: [email protected]? Będę wdzięczny.

Mam jeszcze pytanie, czy jest nad sypialniami miejsce na stryszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrołap wchodzi bardziej w hol ze 40 cm, mam w nim wieszak na całą ścianę z ławeczką.

 

Witaj Tinek. Czy drzwi do wiatrołapu masz na tej samej ścianie co do łazienki? Chodzi mi o to, czy wydłużyłeś wiatrołap do długości dolnej łazienki (zastanawiam się, żeby tak zrobić). Jeśli tak, to jak z Twojego punktu widzenia jest z miejscem w przedpokoju?

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...