Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pati, to współczuję, lecz się bo kręgosłup to się przydaje w życiu.

I się nie martw, damy radę :D

pozdrawiam i zdrowia życzę

Dziekuje Tinek pewnie za damy rade :)My dzielni ciułacze :)

Ale jak dobrze pamietam to w 2009 roku miałes okna w prawic tylko,tak ? a tu jeszcze elektryka poszła :)No to w 2010 roku tynki i dokonczenie hydrauliki i jeszcze wylewki moze wyjda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, to współczuję, lecz się bo kręgosłup to się przydaje w życiu.

I się nie martw, damy radę :D

pozdrawiam i zdrowia życzę

Dziekuje Tinek pewnie za damy rade :)My dzielni ciułacze :)

Ale jak dobrze pamietam to w 2009 roku miałes okna w prawic tylko,tak ? a tu jeszcze elektryka poszła :)No to w 2010 roku tynki i dokonczenie hydrauliki i jeszcze wylewki moze wyjda :)

 

 

Prawie tak :D , miałem zrobić elektrykę i może okna. I się udało, no jeszcze tynki teraz lada dzień będa robic, których tak szybko nie planowałem, a dalej zobaczymy :D

Ogólnie rok 2009 zaliczam do udanych, nawet bardzo, bo nie należny zapominać, że się córka Tinkowi urodziła (i huczne chrzciny były :wink: ) a dla faceta po 40 to duma wielka

:D :D :D

 

Pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawialismy sie nad odpowietrzeniem kanalizacji..

jestesmy teraz na etapie kładzenia dachówki i nie myslelismy jeszcze nad odpowietrzeniem kanaliz.( do robienia instalacji długa droga wiec sie jeszcze tym nie głowimy..;P ) a chyba dobrze byłoby teraz umocowac na dachu te kominki ? (czy rury wywiewne ..?)

 

a jak to było u Was robione ?

 

pozdrawiamy

dorota i tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawialismy sie nad odpowietrzeniem kanalizacji..

jestesmy teraz na etapie kładzenia dachówki i nie myslelismy jeszcze nad odpowietrzeniem kanaliz.( do robienia instalacji długa droga wiec sie jeszcze tym nie głowimy..;P ) a chyba dobrze byłoby teraz umocowac na dachu te kominki ? (czy rury wywiewne ..?)

 

a jak to było u Was robione ?

 

pozdrawiamy

dorota i tomek

 

U mnie pion kanalizy przeniosłem do kotłowni. Odpowietrzenie zrobiłem natomiast z odejścia w łazience na dole i puściłem rurą fi 75 poprzez komin wentylacyjny w kuchi i wypuściłem nad tym kominem, takim ozdobnym kominko-daszkiem :)

Zastanawiam sie tylko czy pion idący w kotłowni wyprowadzić na stryszek i założyć odpowietrznik - ale to chyba zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, to współczuję, lecz się bo kręgosłup to się przydaje w życiu.

I się nie martw, damy radę :D

pozdrawiam i zdrowia życzę

Dziekuje Tinek pewnie za damy rade :)My dzielni ciułacze :)

Ale jak dobrze pamietam to w 2009 roku miałes okna w prawic tylko,tak ? a tu jeszcze elektryka poszła :)No to w 2010 roku tynki i dokonczenie hydrauliki i jeszcze wylewki moze wyjda :)

 

 

Prawie tak :D , miałem zrobić elektrykę i może okna. I się udało, no jeszcze tynki teraz lada dzień będa robic, których tak szybko nie planowałem, a dalej zobaczymy :D

Ogólnie rok 2009 zaliczam do udanych, nawet bardzo, bo nie należny zapominać, że się córka Tinkowi urodziła (i huczne chrzciny były :wink: ) a dla faceta po 40 to duma wielka

:D :D :D

 

Pozdrawiam

TINEK

 

O tak tak to spory sukces.Widziłam Twoja córkę w dzienniku u Dagulki :)Słodka.To jedno dziecko masz?Chyba nie?

Ja ponawiam pytanie ile kaski trzeba miec by poddasze ocieplic tak mniej więcej :)Bo sie nie znam na tym wogóle:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

kupiłem ostatnio toprock 15cm i superock 10cm, razem wydałem 2950zł, około po 100m2 każdego. Materiał jest tylko czasu brak od wiosny zrobiłem tylko tynki wewnętrzne i to wsio. W maju postaram ocieplić dom z zewnątrz a na przyszłą zimę poddasze. Czasu brak, czasu brak...

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco,

P.S. -16c, tej nocy ma być jeszcze zimniej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Co do kotłowni - w standardowych rozmiarach Marysi, wg projektu:

moim zdaniem, kotłownia nie należy do dużych. Jeśli chce się korzystać z zewnetrznych drzwi, to niestety, miejsca na składowanie opału jest troszkę mało:-(( Tak naprawdę, to super by było, aby kotłownia miała rozmiar 2x większy. Wówczas miejsca na opał byłoby pod dostatkiem.

Gdyby do kotłowni standardowej, poukładać worki z ekogroszkiem, to faktycznie troszkę się tego zmieści, ale znowu jest problem gdzie poukładać drewno np. do kominka. Przy takiej zimie, jaka jest obecnie materiału opałowego trzeba troszkę w zapasie mieć:-( Niektórzy powiedzą, na dworze można zrobić zadaszony składzik opału. Tak, zgodzę się z tym, ale tak jak napisałam, przy takiej zimie, drewno tak przechowywane będzie wilgotne i nie będzie się dobrze paliło. Trzeba mieć miejsce, aby je wysuszyć. W naszej maryśkowej standardowej kotłowni, niestety miejsca tego brakuje:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...