Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Pytanie do doświadczonych Maryśkowiczów, którzy mają większe wyobrażenie jak wygląda układ pomieszczeń w Marysi :) :

czy poszerzając domek od strony kuchni o 80 cm istnieje szansa na zrobienie na miejscu planowanego salonu i jadalni również aneks kuchenny - czy wówczas zostanie mało miejsca na salon i stół jadalniany (na miejscu kuchni byłby pokój - no jeśli to w ogóle możliwe :p )

albo jeśli nie - to czy poszerzając domek od strony kuchni o te 80 cm można zrobić taki barek pomiędzy kuchnią a jadalnią ? Tam jest ściana nośna - czy byłoby ok gdyby od niej ten barek odchodził?

Wiem, że może to dość skomplikowane i pewnie zamotałam, ale może rozbudzę tym pytaniem Was ze snu zimowego ;) Maryśka jest super, ale chcielibyśmy miec na dole pokój, albo chociaż ten barek jak z pokoju nici :lol:

Co myślicie? Dziękuję z odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Salon z kuchnia u Marysi widziałam na extradomie http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?uid=66865&zid=44772

 

Tez o tym myslelismy..ale w końcu zrezygnowaliśmy z tego.pokój bedziemy miec zamiast garazu..;)

 

A barek widzialam gdzieś w Iskierce...(A Iskierka jest weższa od Marysi....)

My własnie jestesmy na etapie stawiania scianek w środku..

Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tak samo zrobilismy, 4cm styro :D

jacekmaty jak spalanie w Waszym domku??

 

Mogłoby być lepiej :) 4t groszku poszły od października...z tego 2 t z Czech.

Ale na przyszłość będę wiedział, że opal kupuje się w lato, suchy. A nie jesienią, czy zimą. Mam gdzie składować, więc nie potrzebuję w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia

 

Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko. :cry:

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko.

Życzę powodzenia.

No to Kochani! Wy nie jesteście aż tak daleko jak my :) to tak na pocieszenie :) my na razie zbieramy kaskę, działka już jest :) ale nie ukrywam, że odwiedzam to forum po kilka razy dziennie :) dzięki Wszystkim Maryśkowiczom mamy już wizję naszej Maryśki :) pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia

 

Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko. :cry:

Życzę powodzenia.

 

My budujemy naszą Marysie w Prószkowie, pozdrawiam. Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nowych maryskowiczow :D :D :D

 

jacekmaty liczyles swoja marysie w ozc? Chcialbym wiedziec czy cos Ci sie sprawdzilo?

 

Pozdrawiam,

 

 

Sorry, "ozc" - WTF ?:)

 

Po wrzuceniu w google - domyślam się ze chodzi o świadectwo energetyczne - jeszcze nie robiliśmy.

 

Dla mnie to kolejny podatek - wydatek, bez żadnej wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, "ozc" - WTF ?

tez uwazam ze to dodatkowy podatek "bo te 1000zl przy budowie domu to tak niewiele" dla urzedasow :D

 

audytor ozc do pobrania np. tu http://www.sankom.pl/s,programy-demonstracyjne,26.htm

 

mozna samemu zrobic wyliczenia, to dylko wersja demonstracyjna, ale zawsze jest jakis poglad na zapotrzebowanie energetyczne domu. No i chcialem porownac z inna marysia, bo moj cos bardzo optymistyczny wyszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie na temat ale bardzo cieszę się że jest to forum budujących Marysie. Też jesteśmy z mężem posiadaczami Marysi. Na chwilę obecną nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym, ale z wiosną chcemy się mocno zabrać do pracy. Korzystamy cały czas z Waszych pomysłów. Co jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia budowanie. Bardzo Wam dziękuję. I mam nadzieję, że za chwile nasza Marysia będzie taka piękna jak Wasze. Pozdrawiam Sylwia

 

Pozdrawiam wszystkich budujących Marysię,a w szczególności Sylwię-mieszkam w okolicy Opola,a budować będziemy w okolicy Krapkowic.Gdy wybieraliśmy projekt,to rozglądałam się w okolicy,czy nie ma gdzieś Marysi,ale nie znalazłam,a jednak jest.My jesteśmy na etapie wykopów,czyli jeszcze bardzo daleko. :cry:

Życzę powodzenia.

 

My budujemy naszą Marysie w Prószkowie, pozdrawiam. Sylwia

:wink:

 

 

 

 

:wink:

Witam , my zaczynamy budowę w Tułowicach też koło Opola ,

Powodzenia!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, "ozc" - WTF ?

tez uwazam ze to dodatkowy podatek "bo te 1000zl przy budowie domu to tak niewiele" dla urzedasow :D

 

audytor ozc do pobrania np. tu http://www.sankom.pl/s,programy-demonstracyjne,26.htm

 

mozna samemu zrobic wyliczenia, to dylko wersja demonstracyjna, ale zawsze jest jakis poglad na zapotrzebowanie energetyczne domu. No i chcialem porownac z inna marysia, bo moj cos bardzo optymistyczny wyszedl.

 

Muszę to zrobić dość szybko i znalazłem na allegro takich co zrobią za 270 PLN.

Jak będę miał papierek. to dam znać co w nim. Choć to wszystko dla mnie tylko teoria, bo wszystko zależy od wykonania (mostki, dylatacje, szczelność itp.)

 

Swego czasu nawet miałem robić uprawnienia na źródło dodatkowego dochodu, ale konkurencja zrobiła swoje od "min 1000 pln", zrobiło się dużo mniej. a państwo kasuje $$$$ - sam egzamin 900 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za te pytania ale chcialbym sie dowiedziec jak centralne sie sprawuje. Czy kaloryfery takie same jak w projekcie i czy nie za male lub za duze. No i oczywiscie czy zadowolony z podlogowki jestes?? Zdaje egzamin?? Jaka masz temp. na wejciu i wyjsciu??

 

Nie mam pojęcia, czy grzejniki takie jak w projekcie - całą instalację robiła firma i przeliczenia grzejników do kubatury też.

 

Podłogówka super rzecz, żałujemy że nie daliśmy jej też w tej części salonu gdzie mamy płytki. Szczególnie ważne przy raczkującym szkrabie:) W łazienkach grzejniki są zakręcone, a na podłogówce jest aż za gorąco - choć ustawiona jest na max 3 - czyli podłoga jest ciepła, a nie gorąca. Fajnie jest poleżeć na takiej podłodze.

 

Grzejniki w salonie w zasadzie są nieczynne (ustawione na termostatach na 2 - rzadko się włączają)

 

Jedynie w pokojach na poddaszu - gdy nie ustawie termostatów na 3, to nie jest za ciepło - jednak mur 30 + 15 cm styro różni się ok płyt GK + 20 cm wełny :)

 

Jeśli już mówimy o instalacjach - odkryłem coś ostatnio (szkoda że pod koniec sezonu grzewczego - ale nauka na przyszłość) po otrzymaniu faktury za prąd :(

 

Nie wiem jak się to fachowo nazywa - ale mamy tak zrobioną instalację z ciepłą wodą, że po odkręceniu kranu, nie musimy na nią czekać tylko jest od razu - taki obieg wspomagany pompą. No fajna rzecz.... tylko.

 

Pompka chodzi na okrągło - 100 W/h, bierze wodę z bojlera puszcza pod podłogę i z powrotem - chłodzi się, więc włącza się kocioł, czyli dmuchawa + podajnik, dodatkowo dochodzi większe zużycie groszku...

 

Chodziło o oszczędność wody, żeby nie wylewać zimnej na darmo, ale koszt tej wody jest niewspółmierny do zużycia paliwa i prądu.

 

Ostatnio monitoruję zużycie prądu i wyłączyłem to cholerstwo - zobaczymy wyniki.

 

Ten durny obieg mógł mieć kluczowy wpływ na zużycie 4 t groszku, bo było bardzo dziwne, że po wzięciu kąpieli przez jedna osobę brakowało ciepłej wody w 140 litrowym bojlerze - ciepła woda wspomagała podłogówkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...