Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz się tak buduje, że z salonu jest najczęściej wyjście na taras i ogród, i takie wychodzenie, (bieganie dzieci) bardzo sprzyja niszczeniu się podłogi, a ja nie chce się denerwować obserwując kolejna rysę :) i dlatego będą kafle

TINEK

 

Dlatego my w salonie mieliśmy mieć parkiet na całej powierzchni, ale patrząc co się dzieje i którędy najczęściej wychodzimy na zewnątrz, zdecydowaliśmy się na płytki pomiędzy kuchnią i tarasem. Niestety ta decyzja była po wylewkach i położeniu podłogówki - czego bardzo żałujemy :( A parkiet mamy olejowany - wszelkie ryski likwiduje się papierem ściernym. Odnośnie podłogówki brakuje nam jedynie sterowania termostatem, generalnie ustawiona jest na min - tzn, podłoga nie jest zimna - ale jak w południe dogrzeje słońce + działania kuchenne jest za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jestem parkieciarzem a mimo to na całym parterze planuję kafle, bo sąsiad ma parkiet i dwoje małych łobuzów i mówi że to był błąd bo na parkiecie codziennie ma piaskownicę.

Ja też się pochwalę kilkoma zdjęciami na razie z zewnątrz, nie wiem jak wstawić takie zdjęcia to podam tylko link do zdjęć.

Ja jestem z tych co sami walczą na budowie i mogę się pochwalić że jedyna ekipa jaka do tej pory u mnie była to panowie którzy wstawiali okna bo powiedzieli że jak nie wstawią to nie będzie gwarancji, a z tym co widać na zdjęciach walczyłem sam z niewielką pomocą brata, a i do posadzek też wezmę ekipę bo nie mam w tym ani wprawy ani maszyn.

Rzadko się odzywam bo większość czasu spędzam na budowie albo w pracy.

A to linka do zdjęć; http://picasaweb.google.com/werner.gorzow/Marysia#

W środku już mam elektrykę i prawie skończone tynki jak posprzątam to pstryknę kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tinek, też jestem uczulony na punkcie ścianki kolankowej, nie podnosiłem jej bo wtedy domek ma kształt taki jak go zaprojektowano no i przez okna dachowe wygodnie jest popatrzyć. a wewnątrz robię ściankę kolankową z regipsu przesuniętą do wewnątrz i docieploną wełenką.

Faktem jest na pewno że fajnie mieć wysoką ściankę bo jest wtedy wygodnie cokolwiek ustawić ale wszystko ma swoje plusy i minusy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek mamy juz na 100 powiedziec czy robimy podlogowke czy nie. Ja wciaz jestem na nie. Choc ostatnio sie zastanawiamy czy nie zrobic kafelek zarowno w salonie jak i w kuchni i w przedpokoju wiatrolapie i lazienkach. Niby praktycznie. Wybor teraz jest. jak dla mnie kafelki wprowadzaja zimna atmosfere. Choc moze te nowe sa inne i sa przyjemne i praktyczne wtedy moze ta podlogowka rzeczywiscie miala by racje bytu. A co wy myslicie na ten temat i jak wy robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tomclay78

My tez sie dlugo zastanawialismy nad podlogowka i kafelkami na calym dole, w koncu ostalo sie na grzejnikach. Juz pisze dlaczego. U mnie przewazylo to ze jesli sie polozy kafeliki wszedzie na dole i nie daj boze sie odpodobaja po 2 latach to ich zmiana wiaze sie z powaznym remontem. My zdecydowalismy sie na dobrej jakosci panele podlogowe (salon, hol, kuchnia) latwo sie montuje i rownie latwo mozna je zmienic jak byc sie znudzilo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie trochę przyszłościowo.

Pompy ciepła na zachodzie są popularne bo mają dotacje na takie inwestycje a u nas jeszcze nie ma dotacji na pompy, ale już są na przykład na kolektory słoneczne

a na pompy też z czasem się pojawią, cały świat idzie w kierunku energii odnawialnych i polska pomału też.

A podłogówka jest najlepszym rozwiązaniem dla pomp ciepła (tylko musi być trochę gęściej położona), więc kładąc teraz podłogówkę można w ten sposób się przygotować na przyszłość, bo później to już będzie za późno.

ja tak robię, ale na razie będę miał solary, piec zgazowujący drewno i dwa zbiorniki akumulujące ciepło jeden do co a drugi mniejszy do cwu.

A w przyszłości jak pompy ciepła staną się standardem i stanieją (a już sporo staniały) i jeszcze mi dofinansują to se zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za wasze opinie. Zdecydowalismy sie na podlogowke w holu, wiatrolapie, kuchni i lazienkach. I zaslepki na kaloryfer w korytarzu na dole w razie gdyby cos sie stalo z podlogowka. Salon dla nas zostaje w desce albo parkiet. Trudno nie bedzie praktyczny, Nie bedzie mozna chodzic w butach z ogrodka. Trudno, Przynajmniej bedzie sie przyjemnie na ziemi siedziec przed kominkiem. Mam nadzieje ze nie bedziemy ego zalowac. Po wielu przemysleniach to jest nasza ostateczna decyzja. Wierze ze dla nas dobra:) Elektryka woda i kan juz jest. Od jutra przygotowanie pod co. Za tydzien poczatek zabawy z tynkami wapiennymi. Bedzie sie dzialo:) Jeszcze raz dzieki za wsparcie. Alleluja i do przodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Tinek widze ze roboto do przodu :)Super .

U nas zostały tynki i wylewki w wiatrołapie.Robota do przodu ale powoli sami robimy :)zabieramy sie za gładzie :)Sami z ojczymem :)I jeszcze ocieplenie domku sami z ojczymem :)Az się boję .Tynki i wylewki super wyszły wszystko prościutkie od łaty :)..Zrobilismy balustradę na taras sami z resztek po wieżbie dachowej :)Teraz powstaje domek dla córki na palach a ja sprzatam i sprzatam :)

Narazie nie mam czym sie chwalić...jak macie zrobione izolacje na balkonach ?Jakie warstwy ...mama taras 25 m do zaizolowania i nie wiem od czego zacząc i jeszcze z rynna w na boku...czuje problemy oj czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za wasze opinie. Zdecydowalismy sie na podlogowke w holu, wiatrolapie, kuchni i lazienkach. I zaslepki na kaloryfer w korytarzu na dole w razie gdyby cos sie stalo z podlogowka. Salon dla nas zostaje w desce albo parkiet. Trudno nie bedzie praktyczny, Nie bedzie mozna chodzic w butach z ogrodka. Trudno, Przynajmniej bedzie sie przyjemnie na ziemi siedziec przed kominkiem. Mam nadzieje ze nie bedziemy ego zalowac. Po wielu przemysleniach to jest nasza ostateczna decyzja. Wierze ze dla nas dobra:) Elektryka woda i kan juz jest. Od jutra przygotowanie pod co. Za tydzien poczatek zabawy z tynkami wapiennymi. Bedzie sie dzialo:) Jeszcze raz dzieki za wsparcie. Alleluja i do przodu:)

 

Witam.Planujecie rozmieszczenie podłogówki tak jak my,też mam nadzieję,że będzie o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Planujecie rozmieszczenie podłogówki tak jak my,też mam nadzieję,że będzie o.k.

:D:D:D:D Nastapila mala zmiana:) Podlogowke jednak robimy na calej przestrzeni otwartej czyli dochodzi jeszcze salon. Stwierdzilismy, ze jak w salonie nie zrobimy teraz to juz nigdy. Zaslepki na kaloryfery zrobimy jakby co. Czy dobra decyzja niewiem. Zaufani znajomi nasi stwierdzili ze jakby teraz budowali to podlogowke w salonie tez by zrobili. Za rok moze za dwa juz bedziemy wiedziec czy to dobra decyzja czy nie. Mam nadzieje ze jak ustawimy podlogowke na minimum to nam ladnie zagrzeje a dzieci jak beda sie bawic na calej przestrzeni otwartej to nie beda mialy bardzo zimnej tylko letnia podloge. A w salonie tak czy tak damy drewno. mam nadzieje ze to byla dobra decyzja:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...