Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzis po tygodniowych ulewach pojechalismy na budowe i okazalo sie ze komin nam przecieka:( Robilismy z Schiedel' a styropian a na koniec oblozylismy Marmuritem. Przecieka i jeden i drugi. Pytanie czy marmurit przecieka i woda wnika pomiedzy polaczenia styropianu czy tez powod jest taki ze woda przenika pomiedzy marmuritem a obrobka z blachy i silikonu. Nie wiem. Jutro ma przyjechac szef z brygady ktora nam robila. Plus jest taki ze jeszcze tynkow nie polozyismy. Wiekszosc pewnie robi juz z klinkieru. Sam jestem ciekaw co jest tak naprawde przyczyna. W garderobie mielismy maly stawik tak wiec wszystkie prace stana na czas rozwiazania przyczyny cieknacych komino:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie tomclay

U nas ten sam problem ktory czeka na zdiagnozowanie i naprawe. Naszczescie tez to wyszlo przed wykonczeniem poddasza i tynkami, ktore mam nadzieje beda polozone do konca m-ca.

http://images36.fotosik.pl/178/c192975f0bc0c330med.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/291/5c5791126f1f43a9med.jpg

Edytowane przez krzemien125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hydraulik zaproponował piec 20kw zapomniałam ze mam jeszcze 2 kaloryfery w piwnicy ale tam bedziemy tylko podtrzymywac temperature ..więc chyba te 17-18 wystarczy...wogóle to ja nie mam pojecia jakiej firmy ten piec kupic :(Hydraulik cos tam zaporoponował ale w zasadzie on zamontuje to co mi pasuje ..a co mi pasuje?Jezu wogóle w temacie nie jestem :(To chyba jedna z trudniejszych decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam:) Pati to jak mozesz to zrob pare zdjec komina. Ciekaw jestem jak macie zrobiona obrobke blacharska i jaki tynk macie na kominach. My mamy Marmurit.

Co do pieca to ci niepomoge. Mielismy miec na eko groszek ale wyszlo ze bedziemy miec na gaz i piec firmy de dietrich. Co do podlogowki to jeszcze mozemy to przemyslec do po zrobieniu tynkow czyli mamy ok miesiaca. W salonie chcemy miec parkiet i mysle ze podlogowka pod parkietem to ze soba nie wspolgra. Drewno z natury jest cieple a siedziec na podlodze drewnianej i dodatkowo jak mam mi grzac od dolu to jakos zle sie z tym czuje. Cos czuje ze zostaniemy na podlogowce w kuchni lazienkach wiatrolapie i holu. OK Pati czekamy na zdjecia komina. Sciskam i do uslyszenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom .Postaram sie dzis fotki porobic .Jak bym robiła ogrzewanie gazem to napewno dała bym podłogówke bo wtedy ustawiasz nawet o 2 stopnie nizsza temperature a przy gazie 2 stopnie to spora oszczedność .Ja nie mam podłogówki bo bedzie eko groch .Ale nasze zdanie jest takie ze jak robic podłogówkę to juz wszedzie :)Dla nas dziwne jest robienie podłogówki tylko w łazience i wiatrołapie ..bez sensu jak juz robic to chodz w całym parterze :)Oczywiscie bez garazu i kotłowni ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze juz nie pamietam co to mam na tym kominie .Napewno jest styropian siatka na kleju i tynk ale nie wiem czy jeszcze jakis podkład tam był .Tynk to jakis taki lepszy był do fasad jakas mozajka chyba napewno nie byl to tynk co daje sie na dom na elewacje tylko na bakony ,kominy ..patrze na fakture ale tam nie pisze ale poszukam w necie moze natrafie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas sie zaczal okres tynkow. Juz czuc powoli prawdziwy dom ale wciaz jeszcze daleko i bruuuuudno. Trawka juz w sadzie rosnie. Ziemia wciaz sie rozwozi.

Zawtanawiamy sie jeszcze nad kominkiem. Ciekaw jestem czy warto i czy sie oplaca robic kominek z plaszczem wodnym.

A co do kominow to Pati wciaz czekamy na zdjecia:) Z gory dzieki. Szczegolnie zrob jak bedziesz mogla obrobki blacharskiej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas sie zaczal okres tynkow. Juz czuc powoli prawdziwy dom ale wciaz jeszcze daleko i bruuuuudno. Trawka juz w sadzie rosnie. Ziemia wciaz sie rozwozi.

Zawtanawiamy sie jeszcze nad kominkiem. Ciekaw jestem czy warto i czy sie oplaca robic kominek z plaszczem wodnym.

A co do kominow to Pati wciaz czekamy na zdjecia:) Z gory dzieki. Szczegolnie zrob jak bedziesz mogla obrobki blacharskiej:D

 

Witam tomclay78

W koncu komin u nas sprawdzony i diagnoza jest nastepujaca: Podobno zla fuge polozyli pomiedzy cegla klinkierowa ktora obudowany jest komin i prawdopodobnie ostre mrozy ostatniej zimi spowodawaly ze fuga popekala. Maja w ramach reklamacji naprawic wiec damy znac czy zadzialalo.

U nas tynki w nastepnym tyg, zaraz po tym jak komin bedzie naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

U nas maja obrobke blacharska zmienic, zalozyc nowy kolniez i osilikonowac wloty kominu bo cieknie do srodka.

Zmascili kominy konkretnie. Teraz wiemy co i jak ale jak robili to sie wydawalo wszystko super.

Juz nasza sypialnia otynkowana. Powiem wam ze rewelacja. Tynki piekne> Nawet nie przypuszczalem ze moga byc tak super.

Wrzuce na bloga - link ponizej - pare nowych fotek jak zrobie.

Pozdrawiam i wytrwalosci zycze:D

Jak to zwyklem mowic: Alleluja i do przodu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobione .Przepraszam ze nie wklejam ale mąz ma je w swoim telefonie .Pewnie sie okaże ze tez coś mam zrypane hihi wazne ze nie cieknie i 2 rok jest ok :)

U nas powstaje domek dla dzieci :)Pochwale sie jak skonczymy :)czekam na wycene hydraulika :)A teraz kupujemy płytki do łazienki na parterze :)Ale jaja z ta kabina :)Chyba za mała ta łazienka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom .Postaram sie dzis fotki porobic .Jak bym robiła ogrzewanie gazem to napewno dała bym podłogówke bo wtedy ustawiasz nawet o 2 stopnie nizsza temperature a przy gazie 2 stopnie to spora oszczedność .Ja nie mam podłogówki bo bedzie eko groch .Ale nasze zdanie jest takie ze jak robic podłogówkę to juz wszedzie :)Dla nas dziwne jest robienie podłogówki tylko w łazience i wiatrołapie ..bez sensu jak juz robic to chodz w całym parterze :)Oczywiscie bez garazu i kotłowni ...

Witam

dlaczego uważasz, że podłogówka tylko w pewnych pomieszczeniach nie ma sensu,

u nas tak właśnie jest, przy czym mam kocioł węglowy zasypowy, podłogówka w łazienkach i korytarzach to przyjemne i praktyczne rozwiązanie,

nie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie całego parteru lub domu wyłącznie podłogówką, gdyż takie rozwiązanie wymusza pewien sposób grzania,

kocioł musi grzać przez cały czas (zalecane) lub też uruchamiać się wcześniej , gdyż podłogówka ma pewny czas bezwładności (palisz a dopiero po zwykle 2-3 godz. zaczyna grzać)

przy naszym kotle zasypowym jest to niemożliwe, gdyż musiałbym przyjeżdżać wcześniej z pracy i napalić, a tak grzejniki szybko grzeją i szybko robi się ciepło

kocioł na ekogroszek jak najbardziej nadaje się by grzać podłogówką, temp. też przecież możesz sobie obniżyć o te dwa stopnie jeśli chcesz,

polecam rozwiązanie mieszane grzejniki + podłogówka sprawdzone przez wielu, naprawdę warto,

jeśli chodzi o wybór kotła do 20kw jest w sam raz, wybierz też sprawdzonego producenta bo jest ich wielu ale tylko kilku robi dobre kotły, mogą być później problem

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dletego pisze ze majac gaz zdecydowała bym się na podłogówke to zrobiła bym ja na całym parterze (bez garazu i kotłowni)Jesli to takie super to czemu nie miec jej wszędzie?W zyciu nie zrezygnowała bym z kaloryferów na żecz samej podłogówki .Podłogówka cały parter i kaloryfery...Dla tego uważam ze majac Gaz warto zrobic podłogówke .jak sam mapel napisał przy piecu zasypowym to za duzo zabawy ..mapel27 pisałam o podłogówce z gazem .....A czy mógł bys mi powiedzieć jaki ty masz piec?czy jestes zadowolony?

 

Jesli ktos chce fotkę komina proszę o meila to wyśle fotke ..tu cos nie chce sie załadowac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...