Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podłogówka jak najbardziej wystarczy jako jedyne źródło ciepła, ale trzeba ją wykonać prawidłowo.

Nie rozprowadza się jej tak jak grzejniki bezpośrednio od pieca, i że ona grzeje tylko wtedy jak się pali w piecu.

Do podłogówki stosuje się bufor i to najlepiej przy kotłach na paliwo stałe nie mały który gromadzi energie cieplną

a jak w kotle wygaśnie to z bufora podłogówka pobiera sobie automatycznie poprzez elektrozawory które są połączone z czujnikami naściennymi średnio przez następne 24 godziny po spaleniu się węgla czy drewna.

W internecie jest o tym sporo wystarczy poczytać.

Ale każdy robi jak uważa, i żadne rozwiązanie nie jest złe tylko zależy czy ktoś się zdecyduje na pełną automatykę, czy robi tradycyjnie jak nasi ojcowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich serdecznie i bardzo proszę o pomoc jaki jest koszt faktyczny stanu surowego otwartego ,nie wiem ile mam zaciągnąc kredytu ,a nie chce się zbyt zadłużać ,mam trochę oszczędności ,kredyt tylko chcemy na stan surowy ,reszta będzie sfinansowana ze sprzedaży mieszkania .bardzo proszę tych którzy już pobudowali o odpowiedz może być na meila , [email protected]

z góry dziękuję sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i bardzo proszę o pomoc jaki jest koszt faktyczny stanu surowego otwartego ,nie wiem ile mam zaciągnąc kredytu ,a nie chce się zbyt zadłużać ,mam trochę oszczędności ,kredyt tylko chcemy na stan surowy ,reszta będzie sfinansowana ze sprzedaży mieszkania .bardzo proszę tych którzy już pobudowali o odpowiedz może być na meila , [email protected]

z góry dziękuję sylwia

 

Witam nowa Maryskowiczke!

Sylwia, to naprawde trudne pytanie. to wszystko zalezy gdzie budujesz, jakim systemem (gospodarczym czy firma) no i najwazniejsze z jakiego materialu. Nas stan surowy otwarty wyniosl ok.150tys. w tym robocizna. My mamy budynek postawiony z solbetu 42 i kryty dachowka ceramiczna.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sylwia ,też się zastanawiam nad kosztami ,my w tej chwili jesteśmy na etapie banku ,ale jeżeli chodzi o kwotę kredytu to ostateczna decyzja jest jeszcze nie podjęta .Stawiamy też stan surowy ,reszta również ze sprzedaży mieszkania ,zmiany jakie wprowadzilismy to podniesienie ścianki kolankowej ,brak garażu ,i doprojektowany wykusz . Materiał Max ,blachodachówka a firma za postawienie 30 tyś , czy w 150 tyś się zmieszcze ?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dletego pisze ze majac gaz zdecydowała bym się na podłogówke to zrobiła bym ja na całym parterze (bez garazu i kotłowni)Jesli to takie super to czemu nie miec jej wszędzie?W zyciu nie zrezygnowała bym z kaloryferów na żecz samej podłogówki .Podłogówka cały parter i kaloryfery...Dla tego uważam ze majac Gaz warto zrobic podłogówke .jak sam mapel napisał przy piecu zasypowym to za duzo zabawy ..mapel27 pisałam o podłogówce z gazem .....A czy mógł bys mi powiedzieć jaki ty masz piec?czy jestes zadowolony?

 

Jesli ktos chce fotkę komina proszę o meila to wyśle fotke ..tu cos nie chce sie załadowac ..

 

ja mam VIADRUS HERKULES U24 dolnego spalania, paliłem pierwszy sezon, chałupka jeszcze nie wygrzana i nie ocieplona , dużo trzeba było palić,

z kotła jestem zadowolony, choć najpierw chciałem kupić zupełnie inny, na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowych Marysiowiczow. Koszta naszej Marysi mialy byc ok 150tys a doszlo do ok 180tys. Ciezko okreslic dokladnie. Kazdy ma inne swoje rozwiazania, mieszka w innych regionach. Dochodzi wiele posrednich prac ktore tez kosztuja. juz szczerze stracilem rachube ile nam juz poszlo pieniedzy ale powiem ze plyna jak woda:D

Błędy w naszej Marysi!!!

Mamy pana Edka, ktory ma ok 55lat i nam tynkuje. Zdazyl juz sobie po tygodniu tynkowania caly dom zobaczyc i byl tez w okresie wielkich ulew i Powodzi w Polsce. Kominy zlalo bardziej niz poprzednio. Po kominach pokoj i garderobe i lazienke. Zalana tez zostala sciana boczna kuchni i salonu. Tam najwidoczniej najbardziej zacinalo. Pywniczka tylko miala mokra scianke tak wiec idzie przezyc.

Pan Edek powiedzial, ze zle zostaly zrobione kominy - Marmurit sie nie nadaje, blacharka jest zle zrobiona, kolniez dziurawy i zle zalozony. Zle zrobiona murarka porothermu, jest duzo szczelin, za grube warstwy cementu, ktorym sie nie powinno laczyc porothermu. Zeby tego bylo malo to nie ocieplili styropianem szczytowej sciany krancowej nad ktora jest boazeria, ktoredy cieplo bedzie uciekac a sciana bedzie mokra i zima jak bedziemy grzac to w tych miejscach bedzie snieg topnial, mozliwosc grzybu itd. I co najgorsze to nam scianki dzialowe z lazenki pekaja. Przyczyna tego taka, ze byly one kladzione bezposrednio na chudziaku, ktory pracuje. Zadnego wzmocnienia ani szalunku pod nie nie dano i pekaja. Sasiadowi tak popekaly, ze szkoda gadac. Zle tez polozona OSB na strop. Powinny byc kontrlaty drewniane tak wiec trzeba je spowrotem odkrecac:( A tynki rewelacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
U nas powoli do przodu .Zamówiłam brame garazowa krispol i drzwi gerdy .Zamówiłam piec do co .defro duo 15 (6-20kw) kaloryfery kupione w lipcu montaz wszystkiego .Ja wziełam sie za łazinkę na parterze..kurcze no dramat z ta kabina prysznicową ..udało sie kupic taka z 3 ściankami ,płytki kupione ,jeszcze toaleta i umywalka...malutka ta łazienka :(Nawet nie ma gdzie kosza na żeczy do prania postawic ...cyba w garażu go postawie...robimy jedna łazienkę wieć jest problem .Macie jakies foteczki naszych małych łazienek?zastanawiam sie jakiej szerokości umywalke dać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powoli do przodu .Zamówiłam brame garazowa krispol i drzwi gerdy .Zamówiłam piec do co .defro duo 15 (6-20kw) kaloryfery kupione w lipcu montaz wszystkiego .Ja wziełam sie za łazinkę na parterze..kurcze no dramat z ta kabina prysznicową ..udało sie kupic taka z 3 ściankami ,płytki kupione ,jeszcze toaleta i umywalka...malutka ta łazienka :(Nawet nie ma gdzie kosza na żeczy do prania postawic ...cyba w garażu go postawie...robimy jedna łazienkę wieć jest problem .Macie jakies foteczki naszych małych łazienek?zastanawiam sie jakiej szerokości umywalke dać ...

 

pati tak się składa że nasz wybór padł na kocioł defro duo 15 imam zapytanie gdzie i za ile udało Wam się zamówić ten kocioł. Dodam że my także jesteśmy Maryśkowiczami na dzień dzisiejszy kompletna więźba. Pozdrawiam wszystkich miłośników MARYSI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pati tak się składa że nasz wybór padł na kocioł defro duo 15 imam zapytanie gdzie i za ile udało Wam się zamówić ten kocioł. Dodam że my także jesteśmy Maryśkowiczami na dzień dzisiejszy kompletna więźba. Pozdrawiam wszystkich miłośników MARYSI!!!

Witam .

Jak wiedziłam juz jaki piec kupujemy to zaczełam dzwonic po okolicy za ile mozna go miec i ceny były..9 tys ...8,5 tyś....gdzies tam za 8,2...Teraz była jakos podwyzka lub dopiero ma być .Nasz hydraulik ma dobre rabaty i gdzies go zamówił za 7760zł :)

Ciesze sie ze również bedziecie miec ten piec :)

 

 

A ja potrzebuję porady odnośnie płytek na holu :)Nie wiem czy to bedzie dobrze wygladac .Bo chce je położyć po łuku...Chce miec salon i kuchnię i przedpokój(częsciowo)w panelach a wiatrołap i cześć przedpokoju w płytkach .Znajde fotkę parteru i zaznacze jak chce by szły płytki jesli ktos potrafi doradzic czy to bedzie dobrze wyglądac bede wdzieczna za porade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Ja też się melduję. Wylewki zrobione teraz czekam aż wyschną i można kafle i panele układać. Poddasze jeszcze ocieplić trzeba i mam nadzieje że z końcem wakacji uda się zamieszkać. Ale to plany. Zobaczymy co życie pokarze. Ale proszę o wasze wpisy bo nie ukrywam bardzo są pomocne. Kilka rzeczy nie ukrywam od Was ściągnęłam. Daszek u mnie od Tinka odwzorowany. Fajnie że jesteście, piszcie i mieszkajcie w waszych Marysiach.

Pozdrawiam wszystkich Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tutaj prawie codziennie,ale mało piszę.Sorki!!

Jesteśmy na etapie zakładania stropu.Powolutku nam to idzie,bo robimy to sami i po pracy(ja przeważnie sprzątam,ale też się liczy).Nasza budowa jest oddalona od nas o 13 km,więc trzeba jeszcze dojechać.W normalnych warunkach,to bylibyśmy już z dachem,ale nie narzekam.Jak dobrze pójdzie,to w sierpniu będzie stan surowy otwarty(taki mamy ustalony termin z dekarzami).

P1010326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...