Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy już zrobiona wylewkę z mixokreta..nasz budowlaniec biadoli że jest beznadziejna i pod podłogowkę się wogólne nie nadaje..;(

sama nie wiem co myśleć..

no nic już jest zrobiona więc nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem..

 

myślimy teraz o kominku - żeby grzac salon i rozprowadzić ciepłe powietrze do pokoju " garazowego" ( bo nie mamy garażu tylko pokój a na razie będziemy mieszkać tylko na dole - góre zrobi sie w przyszłośći..) i do sypialni na górze , myslałam tez o górnej łazience ale poczytałam na necie że to raczej niewskazane...

czy może ktoś z Was mógłby cos doradzić pod tym względem ??

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślimy teraz o kominku - żeby grzac salon i rozprowadzić ciepłe powietrze do pokoju " garazowego" ...

Witam,

Ja też jestem na podobnym etapie, tzn. poszukuję dobrego i w miarę taniego kominka z płaszczem wodnym. Możecie coś polecić do Maryśki? Co macie u siebie? Jaką dać moc 12, 15 KW czy większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gospodarz jesli zamierzasz ogrzewac nim marysie to spokojnie 15kw a nawet ciut wiekszy, jesli tylko sama wode to jak najmniejszy, wszystko zalezy od Twoich potrzeb i upodoban.

 

P.S. Myslimy o gazowym...

Mam niby zainstalowany piec gazowy, ale póki co, to kwestia gazociągu się rozmywa. Więc zanosi się na to, że przez minimum rok będę tym kominkiem ogrzewał dom i wodę. Zresztą myślę, że będzie to najtańsze wyjście i w przyszłości będę chciał piec gazowy wykorzystywać tylko jako drugie/zapasowe źródło ciepła. Więc kominek powinien sprawować się dobrze. A czy przy takiej mocy nie będzie zbyt gorąco w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci dobra rade gospodarzu , nie rob z salonu kotlowni. Wnoszenie do salonu kilku koszy drewna dziennie, sprzatanie kominka i wynoszenie weglarki popiolu to nie wyglada dobrze poza tym przegrzewanie sie salonu. Przemysl to jesze raz :)

 

Myslimy o kominku gazowym, takim wiszacym na scianie, ktory nie potrzebuje zadnej dodatkowej obudowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam maryśkowiczów, piękne te nasze Maryśki prawda.Ale do rzeczy , niestety miałem kontrole inspektorów z nadzoru budowlanego, a z błachej przyczyny , geodeta robiąc mapkę inwentaryzacyjna po wykonawczą , powiększył mi powierzchnie zabudowy, bo miał starą taśmę mierniczą.Oczywiście przemierzyli cały dom i okazało się ,że wszystko jest ok ale co zauważyłem bardzo interesowali się kubaturą domu a przede wszystkim czy ściana kolankowa nie jest podwyższona.

Meritum moich wywodów: patrząc na Wasze maryśki zastanawiam się ,czy Ci którzy podwyższyli ścianki kolankowe zgłosili te zmiany w pozwoleniu na budowę bo niestety podwyższona ściana kolankowa zmienia a raczej zwiększa kubaturę domu ,co jest nie dozwolone bez zmiany w pozwoleniu na budowę.

I jeszcze jedno ,robiąc świadectwo energetyczne , gościu umieszcza zdjęcie domu na tymże świadectwie , zgłaszając zakończenie budowy oddajemy jeden egzemplarz do nadzoru i co , są tak inteligentni ze na podstawie tego zdjęcia są w stanie stwierdzić zmiany i czy te zmiany są naniesione w pozwoleniu na budowę.

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam don_pedro

 

Fajna Maryska. Tez nie macie garazu. Jak na moj gust to Maryska ma idealna wielkosc jak sie zmieni garaz na pokoj (ale to tylko moje zdanie).

 

My tez jestesmy na etapie zglaszania zakonczenia budowy. Wszystkie swiadectwa zrobione, trzeba tylko zlozyc dokumenty. Naszczescie my nie mamy podniesionej scianki kolankowej wiec nie powinno byc problemu.

 

Jesli chodzi o prace na budowie to jestesmy na etapie dle mnie najprzyjemniejszym. Ponizej troche zdjec

Kotlownia zakonczona - dziala bez problemu

http://images41.fotosik.pl/312/84adc7a9a7426d55med.jpg

 

Lazienka na dole

http://images40.fotosik.pl/313/d0c8800a8ebbe168med.jpg

 

Podloga w korytarzu i kuchni zakonczona

http://images49.fotosik.pl/317/2e052578ba4a3435med.jpg

 

Kuchnia

http://images50.fotosik.pl/317/88031768dd279c18med.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na zdjecia pozostalych Maryskowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uprzedzili Cie jakos o tej kontroli..?

 

Witam.

 

 

Po złożeniu zawiadomienia w nadzorze po kilku dniach przyszła decyzja o nie wyrażeniu zgody na zasiedlenie budynku i wyznaczono termin kontroli.Mimo że dostarczyłem poprawioną mapkę, kontrola odbyła się.Na szczęście nic nie zmienialiśmy w projekcie wiec odbyło się bez sensacji.

A zdjęcie domu jest na pierwszej stronie świadectwa energetycznego.

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ...u nas za miast drzwi w kotłowni jest okno....i taras jest zmnijszony gdzieś o 6m2....Musze zmierzyc jak sciana kolankowa wyszła....ale chyba ok....bo ja mam takiego kierownika ze pół domu bym zmieniła a on by wklepał w dziennik ze bez zmian ....dramat jakis...dziekuje za rade..a jak oni ta kubature mierzą?Naprawde tak z metrem lataja?A jak cos wydzie 10-15 cm mniejsze to co?Wogóle w projekcie jest styropian 12 i chciałam dac 15 cm ale teraz sie zastanawiam czy jakis jaj z tego nie bedzie i dam tak jak w projekcie 12 cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci dobra rade gospodarzu , nie rob z salonu kotlowni. Wnoszenie do salonu kilku koszy drewna dziennie, sprzatanie kominka i wynoszenie weglarki popiolu to nie wyglada dobrze poza tym przegrzewanie sie salonu. Przemysl to jesze raz :)

 

Myslimy o kominku gazowym, takim wiszacym na scianie, ktory nie potrzebuje zadnej dodatkowej obudowy :)

 

Eee, nie przesadzałbym z tym robieniem kotłowni z salonu. Nie będzie tak źle. Widziałem nie jeden dom gdzie ogrzewa się na codzień kominkiem. Moi dziadkowie przeżyli całe życie na kuchni węglowej. I nie była tam popiołu, węgla, czy brudu w domu. A gaz będę miał nie wiadomo kiedy. No i chcę puścić przez komin te sterty drewna, które zostały mi po budowie. Będę miał na minimum jeden sezon ogrzewania za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ...u nas za miast drzwi w kotłowni jest okno....i taras jest zmnijszony gdzieś o 6m2....Musze zmierzyc jak sciana kolankowa wyszła....ale chyba ok....bo ja mam takiego kierownika ze pół domu bym zmieniła a on by wklepał w dziennik ze bez zmian ....dramat jakis...dziekuje za rade..a jak oni ta kubature mierzą?Naprawde tak z metrem lataja?A jak cos wydzie 10-15 cm mniejsze to co?Wogóle w projekcie jest styropian 12 i chciałam dac 15 cm ale teraz sie zastanawiam czy jakis jaj z tego nie bedzie i dam tak jak w projekcie 12 cm...

 

Witam, podstawa to porządek w papierach które będziecie składać w nadzorze , jeśli będą ok, to możecie spać spokojnie.

Nikt tak naprawdę nie wie na co ich stać , znam przypadek gdzie nadzór na podstawie zdjęcia w świadectwie energetycznym nie wyraził zgody na zasiedlenie bo zauważyli podwyższoną ścianę kolankową .

Ale jak pisałem wyżej podstawa to papiery .

Acha to dla tych co likwidują garaż i będą mieć wolno stojący lub dobudowany, czy wiecie ,że podatek za taki garaż jest dwa razy większy niż za cały dom.

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie przesadzałbym z tym robieniem kotłowni z salonu. Nie będzie tak źle. Widziałem nie jeden dom gdzie ogrzewa się na codzień kominkiem. Moi dziadkowie przeżyli całe życie na kuchni węglowej. I nie była tam popiołu, węgla, czy brudu w domu. A gaz będę miał nie wiadomo kiedy. No i chcę puścić przez komin te sterty drewna, które zostały mi po budowie. Będę miał na minimum jeden sezon ogrzewania za darmo.

 

Dobrze piszesz "Gospodarz" tylko małe pytanko , kominek będzie z wkładem czy bez , bo jeśli będziesz miał wkład kominkowy to zapomnij o paleniu drewnem z budowy ,tak sobie zasmolisz ,że w życiu go nie doczyścisz. A i komin będzie nieźle zawalony sadzą.

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...