Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jacekmaty dziękuje bardzo :)

 

to chyba najgorsza część budowy - wykańczanie..

ostatnio jak bylismy na budowie powiedziano nam że

na nasze wylewki z mixokreta nie wolno dawać deski barlineckiej,

bo będzie się wypaczać, rozchodzić i wypuklać...

i powinno sie ją kłaść na płytach OSB, albo kupić jakiś strasznie drogi klej a i tak będzie sie

( a my mamy już od roku kupione 60 m2 )

;(

nie mówiąc już o podłogówce - tylko kafelki bądz panele...

 

ma ktoś z was może deske barlinecka położoną na wylewkach z mixokreta ??

jestem ciekawa czy faktycznie będzie az tak żle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Może ktoś podpowiedzieć ile trzeba cegły klinkierowej na komin w Marysi ??

Tak co do sztuki to nigdy nie policzyłem. Ale zamówiłem 3 palety Wienebergera, to starczyło na oba kominy i niewielki grill na tarasie.

 

A ma ktoś jakieś zestawienie, czy ilości materiałów potrzebnych do ocieplenia Maryśki?

Dawaliście kołki do styropianu? Jeśli tak to ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłam styropian 12 cm na 180 m2....w składzie przeliczaja odrazu potrzebna ilośc kołków klejów itd itd

 

Ja zamawiam styro 15tkę. To że w składzie przeliczają, to wiem. Tylko się zastanawiam, czy przy wysokości Maryśki w ogóle dawać kołki. Chodziło mi ile dawaliście na metr lub na płytę?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kolki tylko na rogach domu i przy oknach, klej dawany na obwodke i dwa placki w srodek tak jak producent mowi, siatka wykonczona bialym klejem. Nie gruntowalismy i takie moje pytanie po co gruntujecie, przeciez grunt jest wymywany przez deszcz i snieg, chyba ze sa inne zalety?

Juz nie pamietam ile zamowilem workow ale to co wyliczyl sprzedawca bylo o wiele za malo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kolki tylko na rogach domu i przy oknach, klej dawany na obwodke i dwa placki w srodek tak jak producent mowi, siatka wykonczona bialym klejem. Nie gruntowalismy i takie moje pytanie po co gruntujecie, przeciez grunt jest wymywany przez deszcz i snieg, chyba ze sa inne zalety?

Juz nie pamietam ile zamowilem workow ale to co wyliczyl sprzedawca bylo o wiele za malo.

 

Pozdrawiam

 

Z informacji, które ja posiadam producenci systemów dociepleń zalecają zagruntowanie (nawet gdy nie tynkujesz) aby zmniejszyć chłonność ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kolki tylko na rogach domu i przy oknach, klej dawany na obwodke i dwa placki w srodek tak jak producent mowi, siatka wykonczona bialym klejem. Nie gruntowalismy i takie moje pytanie po co gruntujecie, przeciez grunt jest wymywany przez deszcz i snieg, chyba ze sa inne zalety?

Juz nie pamietam ile zamowilem workow ale to co wyliczyl sprzedawca bylo o wiele za malo.

 

Pozdrawiam

Własciwie to nie wiem ....ocieplenie robi firma kuzyna więc mam zaufanie powiedził ze lepiej zagruntować więc gruntujemy (Koszt cos 300zł ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję kilka fotek:

 

Elewacja wykonana na biało, jeszcze nie pomalowana gruntem, ale to dopiero za rok w czerwcu. Teraz widać że czas pomalować krokwie, na tle białego kleju wyglądają okrutnie staro.

 

http://images45.fotosik.pl/336/bfab80a05ca6625amed.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/193/d00cdfec62998abbmed.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/336/e9f510af85000a99med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/335/896a50451008329dmed.jpg

 

i gładzie tynkowe w sypialni nad garażem już są, na dzień dzisiejszy już prawie trzecia sypialnia gotowa ale fotek brak.

 

http://images43.fotosik.pl/335/0a89cdd89491596bmed.jpg

 

Dzięki i pozdrawiam,

wszelkie komentarze i krytyka mile widziane:) ...

Edytowane przez chef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chef super wyglada Twoja Marysia :)Faktycznie krokwie staro wygladają ale powoli powoli pomalujesz i bedzie git :)U nas krokwie sa obrobione blachą te narożne ..znaczy będą ,nie chciałam ich malowac zreszta nawet nie mam dachówek krańcowych tylko obróbkę z blachy więc w zasadzie jeden pieron ..u nas ocieplaja domek robia ..robia ..robią a mnie czeka malowanie podbitki 40m2...;( Hydraulik czeka z piecem nie ma jak sie dopchac do domu ..garaz i kotłownia zawalona styropianem i rusztowania przed domem ...ech trzeba go przełozyć na za tydzien .......Teraz zabrałam sie za formalności z kredytem juz ma wybrana ofertę po niedzieli formalności i dołączę do grona zakredytowanych polaków :(

Bierzemy 50 tys na 15 lat wiec jakos trzeba beedzie za ta kase zamieszkac ....łazienka zrobiona brak czasu na zamontowanie toalety i przysznica :) A kotłownia tez wykończona tzn pomalowana i podłoge pomalowałam betondurem koszt wykonczenia 100zł :)na płytki kasy nie ma a ten betondur fajnie sie zamiata wiec lepszy niz goła pyląca wylewka :) Garaz wykańczam w ten sam sposób .Zrobilismy ogrodzenie i droge dojazdową ech ...

Gólnie wszedzie budowlany burdel...facet z banku ma przyjsc fotki porobic chyba trzeba posprzatać ...ha ha ha....

Pokazie swoje kuchnie albo jakies plany ..nie wiem jak sie za to zabrac ...

Chcemy z kredytu ocieplic poddasze kupic drzwi wewnetrzne i zrobic kuchnie (mam szczęscie sasiad stolarz zaoferował swoja pomoc ,pomoze zrobic nam kuchnie pod zabudowe i zapłace tyle co za materiał :)Ale mi sie trafiło jak slepej kurze ziarno ..ha ha ..podziekowania dla sasiada :) )Łazienki górnej nie robimy .Pokoje na poddaszu chce pomalowac i połozyc jakieś panele na parterze to samo...moze wystarczy na jakies meble do salonu ...

To cieplenie poddasza sporo wyjdzie :(Kurcze moze jakoś samemu dało by sie to zrobic :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo sie dzieje u Ciebie pati25, budowa idzie pelna para. U nas powolutku, w grudniu chce zaczac centralne i poddasze, welne juz kupilem, mysle ze w 10tys. powinnismy sie zmiescic z koszrtami poddasza i strychu. Nigdy wczesniej tego nie robilem ale warto sprobowac i zaoszczedzic troche na robociznie. Zreszta styropianu tez wczesniej nie gladlem i wyglada oki, nieskromnie powiem ze zarabiscie prosto, rowno i pod kancik :) . 3mam kciuki aby te 5 dych wystarczylo na wprowadzenie sie, no i nowy rok w nowym domu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!Mam pytanie i liczę na Waszą pomoc.Od paru dni mamy gotową wieźbę na Marysi i pojawił się problem,gdyż okazało się,że firma ciesielsko-dekarska postawiła słupy podpierające dach i jeden z nich znajduje się w miejscu,gdzie według projektu powinien się znajdować prysznic w górnej łazience.Jak u Was to wygląda?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...