Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam - moja budowa i przygoda z Maryśką już się zaczęła na dobre. Skorzystałam z kilku porad na tym forum. Nadal jak mam jakieś wątpliwości to tutaj zaglądam i z ciekawosci również.

Zmieniłam wysokosc okien w kuchni jest równa, brak ścianki przy kuchni 55 cm, okno tarasowe na potrójne (taras jest z boku domu), jedno okno w salonie 150 cm, schody ze spocznikiem, podniesiona ścianka kolankowa o 30 cm, poza tym będą jakieś drobne detale. Narazie trwają prace murarskie i nie myślałam że tak to szybko będzie szło. Do konca roku mamy zamiar zrobić jeszcze dach, zobaczymy jak pogoda pozwoli. A potem dopiero wiosną i mam nadzieje ze kolejne święta w nowym domu.

W rzeczywistości łazienka na dole nie jest może mała tylko nieustawna. I tutaj mam prośbę o fotki dolnej łazienki osób któe mają prysznic przy oknie i opinie jak się ta opcja sprawuje.U mnie komin w łazience ma 95 cm, także na Wc i umywalkę zostaje mi 130 cm.

Zazdroszczę pati25 i jednocześnie życzę szybkiej przeprowadzki.

W każdej Maryśce na tym forum jest coś pięknego.

Pozdrawiam wszystkich :)

 

Witamy wszystkich Maryskowiczow

My juz na swoim. Bylismy na urlopie i przez 3 tyg mieszkalismy u siebie. Maryska jest ok ale dopiero teraz widze ile bym zmienila. Jak sie decyduje podczas budowy to wydaje sie ze bedzie dobrze a pozniej w praktyce wychodzi inaczej. Mowia ze dopiero trzeci dom buduje sie dla siebie i pewnie cos w tym jest. Ogolnie jest ok i naprawde nie mamy na co narzekac. Strasznie sie ciesze ze my mamy juz to za soba. Jak czytam jakie macie problemy z dachami itp to u nas byla rewelacja.

Jesli chodzi o prysznic pod oknem w lazience to u nas sie ten pomysl sprawdzil. Prysznic mamy zabudowany tylko scianka z luksferow i jest super. Na poprzednich stronach jest zdjecie jesli chcesz zobaczyc.

Budujac dom z Ytonga 42cm bardzo sie zastanawialismy jak to bedzie i czy bedzie cieplo. Teraz bym polecila ten material kazdemu. Grzejniki byly prawie wszedzie pozamykane a temp nie spadala ponizej 22st, rewelacja.

Jesli chodzi o wiatrolap z ktorego zrezygnowalismy to to byl blad, nie dlatego ze ciagnie bo to mi nie przeszkadzalo lecz dlatego ze caly syf z butow jest roznoszony po domu. Pomysl juz na to mam tylko tzw motywacji brak ale wszystko przed nami.

Tak naprawde jeszcze odgroma jest do zrobienia ale mieszkac juz sie da. Jest cieplo na glowe nie leci. Ponizej pare zdjec.

Dzwi do pokoju i lazienki. Debowe - jestem zachwycona wykonaniem

http://images40.fotosik.pl/346/2f53ab84667be910med.jpg

http://images38.fotosik.pl/358/6d870d8f6235902fmed.jpg

Kuchnia narazie poskladana przez meza bo na zabudowe motywacji braklo:-)

http://images37.fotosik.pl/339/2026ab245f0e4c8emed.jpg

 

Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia narazie poskladana przez meza bo na zabudowe motywacji braklo:-)

http://images37.fotosik.pl/339/2026ab245f0e4c8emed.jpg

 

Bardzo ładnie :)

W naszej kuchni myślałem o podobnym układzie mebli tzn. kuchenka tuż przy oknie na ścianie szczytowej ale nie wiem gdzie podłączyć wyciąg nad kuchenką bo komin jest z drugiej strony.A jak Wy rozwiązaliście ten temat,gdzie to podłączyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :)

W naszej kuchni myślałem o podobnym układzie mebli tzn. kuchenka tuż przy oknie na ścianie szczytowej ale nie wiem gdzie podłączyć wyciąg nad kuchenką bo komin jest z drugiej strony.A jak Wy rozwiązaliście ten temat,gdzie to podłączyliście?

 

Fajnie ze sie podoba.

A my rozwiazalismy to tak ze zrezygnowalismy z komina i tym sposobem nie mamy bezsensownej scianki na gorze w sypialni a wyciag nad kuchenka wychodzi bezposrednio no zew. i tak samo w lazience. Takie rozwiazanie podpatrzylam z domu ktory wynajmujemy. Super sprawa a i koszty komina odpadly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemien gratuluje najpiekniejszych wakacji na swiecie;) i wspanialej Marysi. My juz do miesiaca mysle ze tez sie wprowadzimy. Stare przyslowie mowi ze pierwszy dom sie buduje dla wroga drugi dla tesciowej a trzeci dopiero dla siebie. Nasze niedoczekanie. Ale jakbym mial budowac jeszcze raz to tez bym wybral Marysie. Jest rewelacyjna. Przynajmniej tyle nam dobrze wyszlo. i oczywiscie miejsce zamieszkania. Blisko do centrum miasta a jak nawsi co widac na niektorych zdjeciach jak bazanty i sarny nam przed domem chodza. Jeszcze kominek nam przyjdzie do poprawy po raz trzeci juz. Wykonczenie kuchni i kotlowni i moge polki robic. Jest jeszcze pare detali ale to juz sukcesywnie jak to krzemien mowi jak sie wprowadzimy to bedzie mozna dalej wykanczac. Po 15 miesiacach od poczatku budowy w koncu widac koniec. Czego wszystkim zycze. Wiecej mozecie poczytac na naszym blogu o bledach i ciekawych rozwiazaniach. A teraz czas na sen. Sciskam i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Maryskowiczow

My juz na swoim. Bylismy na urlopie i przez 3 tyg mieszkalismy u siebie. Maryska jest ok ale dopiero teraz widze ile bym zmienila. Jak sie decyduje podczas budowy to wydaje sie ze bedzie dobrze a pozniej w praktyce wychodzi inaczej. Mowia ze dopiero trzeci dom buduje sie dla siebie i pewnie cos w tym jest. Ogolnie jest ok i naprawde nie mamy na co narzekac. Strasznie sie ciesze ze my mamy juz to za soba. Jak czytam jakie macie problemy z dachami itp to u nas byla rewelacja.

Jesli chodzi o prysznic pod oknem w lazience to u nas sie ten pomysl sprawdzil. Prysznic mamy zabudowany tylko scianka z luksferow i jest super. Na poprzednich stronach jest zdjecie jesli chcesz zobaczyc.

Budujac dom z Ytonga 42cm bardzo sie zastanawialismy jak to bedzie i czy bedzie cieplo. Teraz bym polecila ten material kazdemu. Grzejniki byly prawie wszedzie pozamykane a temp nie spadala ponizej 22st, rewelacja.

Jesli chodzi o wiatrolap z ktorego zrezygnowalismy to to byl blad, nie dlatego ze ciagnie bo to mi nie przeszkadzalo lecz dlatego ze caly syf z butow jest roznoszony po domu. Pomysl juz na to mam tylko tzw motywacji brak ale wszystko przed nami.

Tak naprawde jeszcze odgroma jest do zrobienia ale mieszkac juz sie da. Jest cieplo na glowe nie leci. Ponizej pare zdjec.

Dzwi do pokoju i lazienki. Debowe - jestem zachwycona wykonaniem

http://images40.fotosik.pl/346/2f53ab84667be910med.jpg

http://images38.fotosik.pl/358/6d870d8f6235902fmed.jpg

Kuchnia narazie poskladana przez meza bo na zabudowe motywacji braklo:-)

http://images37.fotosik.pl/339/2026ab245f0e4c8emed.jpg

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

 

 

 

 

 

 

A podpowiedz jaki masz pomysł na wiatrołap? U mnie ten sam błąd i szukam rozsądnego rozwiązania.................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie albo murowany albo caly przeszklony.

 

A wiecie jak do takiej rozbudowy mają się nasze przepisy? My w naszej Marysi zrezygnowaliśmy z garażu ale ja niestety nie mogę tego przeżyć i pomyślałem że może by tak dobudować do boku.Nie wiem niestety czy tak można . Ale jak się nie da no to będzie trzeba wolnostojący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysia na elewacje 180m2 sytropianu .zostało 3 paczki styropianu nie wiem czy za duzo przywiezli ...tak zostało...Moja maryska to cos koło 280m2...ocieplenia (całość) .

Co do dobudówki to chyba bedziesz musił miec pozwolenie na rozbudowę...

U nas powli do przodu ..pomalowałam parter :)Calkiem fajnie mi wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysia na elewacje 180m2 sytropianu .zostało 3 paczki styropianu nie wiem czy za duzo przywiezli ...tak zostało...Moja maryska to cos koło 280m2...ocieplenia (całość) .

Znaczy się elewacja 180m2 i 100m2 poddasze ;)

 

Co do dobudówki to chyba bedziesz musił miec pozwolenie na rozbudowę...

U nas powli do przodu ..pomalowałam parter :)Calkiem fajnie mi wyszło :)

Ok

 

Zapodaj jakieś foto .Nacieszymy oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się elewacja 180m2 i 100m2 poddasze ;)

 

 

Ok

 

Zapodaj jakieś foto .Nacieszymy oczy ;)

 

Miałam na mysli elewację od fundamentów w górrę to 180 m2 ...Ja mam jeszcze piwnice i taras taki wielki na filarach i tam cos koło 100m2.

Co do poddasza to tam do ocieplenia wełna było 130 m2

A właśnie co do fotek to dzis zrobie :)I wkleję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako ze mamy juz po raz drugi zrobiony kominek, ktory znow nie dziala jak powinien tz polka sie jakos dziwnie spalila i zrobila sie szpara nad drzwiczkami z kominka i nie grzeje az tak jak na swoje 14W znalazlem niezla stronke http://www.kominkitychy.pl/?page_id=573 o bledach jakie sie pojawiaja i jak "fachowcy" potrafia...... Podoba nam sie 26sty kominek http://www.kominkitychy.pl/?page_id=7 zrobiony z cegiel szamotowych. To musi dzialac na lata i bez zastrzerzen. Czekamy na wycene. Do trzech razy sztuka. Zobaczymy co sie da zrobic z naszym kominkiem. Chcialbym aby tak wyladal i aby wkoncu dzialal jak nalezy bez strachu ze nam sie cos jeszcze spali czy peknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako ze mamy juz po raz drugi zrobiony kominek, ktory znow nie dziala jak powinien tz polka sie jakos dziwnie spalila i zrobila sie szpara nad drzwiczkami z kominka i nie grzeje az tak jak na swoje 14W

Współczuję męczarni z nieudolnymi "FACHOWCAMI" Czy już nie ma ludzi którzy potrafią porządnie wykonać robotę a nie tylko wyciągać kasę od ludzi ?!

Człowiek płaci po kilka razy za to samo i traci nerwy,czas i niejednokrotnie materiał . Strach myśleć o jakichkolwiek pracach jak się nie ma sprawdzonych ludzi.

Będziecie robić kominek ten ze zdjęcia i przez firmę z podanej stronki? Jak coś to dajcie znać jakie jest koszt budowy takiego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jak wiedziłam juz jaki piec kupujemy to zaczełam dzwonic po okolicy za ile mozna go miec i ceny były..9 tys ...8,5 tyś....gdzies tam za 8,2...Teraz była jakos podwyzka lub dopiero ma być .Nasz hydraulik ma dobre rabaty i gdzies go zamówił za 7760zł :)

 

Pati możesz już coś powiedzieć na temat tego pieca ? jaki ma podajnik ślimakowy czy tłokowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako ze mamy juz po raz drugi zrobiony kominek, ktory znow nie dziala jak powinien tz polka sie jakos dziwnie spalila i zrobila sie szpara nad drzwiczkami z kominka i nie grzeje az tak jak na swoje 14W znalazlem niezla stronke http://www.kominkitychy.pl/?page_id=573 o bledach jakie sie pojawiaja i jak "fachowcy" potrafia...... Podoba nam sie 26sty kominek http://www.kominkitychy.pl/?page_id=7 zrobiony z cegiel szamotowych. To musi dzialac na lata i bez zastrzerzen. Czekamy na wycene. Do trzech razy sztuka. Zobaczymy co sie da zrobic z naszym kominkiem. Chcialbym aby tak wyladal i aby wkoncu dzialal jak nalezy bez strachu ze nam sie cos jeszcze spali czy peknie...

 

Witam, jeśli mogę wtrącić sie w dyskusje o kominkach to jeśli ja miałbym robić sobie po raz drugi kominek to na pewno zrobiłbym wkład obudowany szamotem i obłożony kaflem.

Na pewno jest to droższa impreza ale efekt jest superowy.Ciepło nie wydobywa sie tylko kratkami i szybką, ale całością, poza tym kafle nagrzane oddają ciepło długo po zakończeniu palenia. Można też usiąść i ogrzać sobie korzonki .

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...