Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maryśkowicze powiedzcie proszę a najlepiej pokażcie jakieś zdjęcie gdzie macie zamontowane schodki na strych? W którą stronę się otwierają i czy dobrze jest z nich korzystać?

 

Nie mam teraz zdjęcia, ale u mnie wejście na strych jest w hallu. Mniej więcej w centralnej części, prawie na wprost drzwi łazienki. I otwierają się właśnie w stronę drzwi łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryśkowicze powiedzcie proszę a najlepiej pokażcie jakieś zdjęcie gdzie macie zamontowane schodki na strych? W którą stronę się otwierają i czy dobrze jest z nich korzystać?

 

Prosze bardzo

 

U nas schodki zamontowane sa w strone schodow. Korzysta sie b.dobrze

 

http://images43.fotosik.pl/559/55746eaa3e9a6f9fmed.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jedna Marysia a tyle wersji i mozliwosci jej rozwoju. My mieszkamy od 7 Grudnia 2010. Powiem, ze jestesmy bardzo zadowoleni ze zmian ktore wprowadzilismy,

Zaczynajac od dolu:

Pod schodami zrobilismy spizarke - jak dla nas jest to doskonale rozwiazanie. Trzymamy tam wiele rzeczy i jedzenia. Az milo tam sie schodzi. Mam tez pod schodami do spizarki narzedzia.

Garaz zamienilismy na pokoj. Tez super rozwiazanie. Sluzy nam za suszarnie, trzymanie zbednych zabawek i tam tez usypiamy malego w wozku.

Kuchnia - blat pod oknem kolo lodowki jest genialnym rozwiazaniem. Blatu mamy duzo i daje nam to swobode i nigdy miejsca nie brakuje. Uwielbiamy w Marysiej kuchni spedzac czas, sprzatac, gotowac.

Salon - mamy kominek i to jest super. Jak puszcze goralska muzyke to sie czyje jak w chacie goralskiej. Zalujemy jedynie ze nie zrobilismy kominka z plaszczem wodnym albo nie rozprowadzilismy powietrza do gory. Ale nic jeszcze straconego z plaszczem wodnym:)

Sypialnia z garderoba - okno dachowe dalismy w garderobie od strony poludniowej. Super rozwiazanie i nie dalismy zadnych drzwi miedzy stpialnia i garderoba.

Pokoje dla dzieci zrobilismy tych samych wymiarow. Skrocony pokoj dal nam dodatkowy pokoik ktory jest tz kanciapa.

Pokoje dla dzieci naszym zdaniem sa wystarczajacych wymiarow 16m2. A kanciapa na rozne rzeczy zawsze sie przyda.

Wejscie na strych mamy od wlasnie kanciapy. Jak dla mnie super rozwiazanie bo schodzac na schody mysle ze mialbym stracha ze spadne choc moze mi sie to tylko wydaje, ale schodzac na kanciape jest duzo miejsca i na pewno bezpiecznie.

Scianke kolankowa podnieslismy o 2 pustaki co tez bylo dobrym rozwiazaniem.

 

Wiecej zdjec i szczegolow z budowy na naszej stronie ponizej.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakcematy a gdzie ty mieszkasz ze masz -30?hihih prze cie z ta zima taka marniutka ....a tak straszyli...

No rzeczywiście w tym roku chyba -30 nie było tylko w zeszłym, ale i w tym przy -20 były problemy z odpaleniem.

A co do kominka -całkowicie się nie zgadzam :) a co..

Też paliliśmy dechami w CO do końca listopada.

A w kominku to tak dla przyjemności.

Niby syfu trochę jest, ale większy robią dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jedna Marysia a tyle wersji i mozliwosci jej rozwoju. My mieszkamy od 7 Grudnia 2010. Powiem, ze jestesmy bardzo zadowoleni ze zmian ktore wprowadzilismy,

Zaczynajac od dolu:

Pod schodami zrobilismy spizarke - jak dla nas jest to doskonale rozwiazanie. Trzymamy tam wiele rzeczy i jedzenia. Az milo tam sie schodzi. Mam tez pod schodami do spizarki narzedzia.

Garaz zamienilismy na pokoj. Tez super rozwiazanie. Sluzy nam za suszarnie, trzymanie zbednych zabawek i tam tez usypiamy malego w wozku.

Kuchnia - blat pod oknem kolo lodowki jest genialnym rozwiazaniem. Blatu mamy duzo i daje nam to swobode i nigdy miejsca nie brakuje. Uwielbiamy w Marysiej kuchni spedzac czas, sprzatac, gotowac.

Salon - mamy kominek i to jest super. Jak puszcze goralska muzyke to sie czyje jak w chacie goralskiej. Zalujemy jedynie ze nie zrobilismy kominka z plaszczem wodnym albo nie rozprowadzilismy powietrza do gory. Ale nic jeszcze straconego z plaszczem wodnym:)

Sypialnia z garderoba - okno dachowe dalismy w garderobie od strony poludniowej. Super rozwiazanie i nie dalismy zadnych drzwi miedzy stpialnia i garderoba.

Pokoje dla dzieci zrobilismy tych samych wymiarow. Skrocony pokoj dal nam dodatkowy pokoik ktory jest tz kanciapa.

Pokoje dla dzieci naszym zdaniem sa wystarczajacych wymiarow 16m2. A kanciapa na rozne rzeczy zawsze sie przyda.

Wejscie na strych mamy od wlasnie kanciapy. Jak dla mnie super rozwiazanie bo schodzac na schody mysle ze mialbym stracha ze spadne choc moze mi sie to tylko wydaje, ale schodzac na kanciape jest duzo miejsca i na pewno bezpiecznie.

Scianke kolankowa podnieslismy o 2 pustaki co tez bylo dobrym rozwiazaniem.

 

Wiecej zdjec i szczegolow z budowy na naszej stronie ponizej.

Pozdrawiamy

 

Witam

Co do okna w garderobie to fakt warto dac tam jakies małe dachowe chociaz ale drzwi nie polecam usówac nie wiem jak u was ale u nas w garderobie słychac piec jak podajnik pracuje i mieli groch...ale jak sie ma CO na gaz to w ramach oszczednosci faktycznie moze drzwi sa tam nie potrzebne...

Pod schodami jest naprawde duzo miejsca mozna tam zrobic jakies szafki zabudowane u nas tam bedzie legowisko psa i z wiatrołapu szafka na buty...ja mam piwnice wiec mam wiecej miejca ale nie majac jej dobrze mozna wykorzystac miejsca pod schodami chodz na strychu tez jest sporo miejsca..U nas scjody na strych otwieraja sie na łazinke i sa jak u krzemien125..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Maryśkowiczów.

Jestem obecnie na etapie wykonania elewacji. Domek jest już ocieplony styropianem i pozostał temat zrobienia koloru i jego ostatecznego wykończenia. W związku z tym mam do was pytanie. Przy standardowych wymiarach Marysi i ściance kolankowej na 2,5 pustaka (gazobeton) ile jest m2 ścian do "pomalowania"? No i jaki może być średni koszt wykonania m2 koloru na elewacji? Proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

pati25 moje gratulacje świetny domek, fajnie że już możesz mieszkać.

U mnie też duże zmiany poddasze ocieplone, centralne zrobione, podłogówka prawie też, w domu ciepło, aż miło pracować. Na górze jest cieplej niż na parterze.

Ocieplanie to straszna praca i nikomu tego nie życzę robić samemu, wełna wchodzi dosłownie wszędzie Pomimo że miałem okulary, maskę i rękawiczki, w oczach miałem więcej wełny niż na poddaszu haha :) ale to już koniec. Współczuję ludziom którzy muszą ocieplać latem. Teraz robią się płyty k-g na poddaszu a jak tylko zrobi się cieplej to jedziemy z wylewkami i chałupa gotowa:) Schody strychowe zlokalizowane nad wejściem na poddasze, rozmiar standardowy 120/70cm, chodzi się wygodnie, można dużo wtargać po nich np. rolkę wełny:), .

szynszyl 20 zł za kolor to trochę drogo, chociaż kiedyś zaśpiewali mi 30 zł za kolor ale ostatnio jeden z sąsiadów zaproponował mi 11zł za białą strukturę z pomalowaniem. Dodał jeszcze że przydało by się zaciągnąć klejem jeszcze raz, bo krzywo i na strukturze te krzywizny będą widoczne jeszcze bardziej, oczywiście usługa dodatkowo płatna więc wyszło by 15zł/m2 a metrów mam 180. Narazie sobie podaruje, najważniejsze jest wprowadzenie się w tym roku?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chef - dzięki za odpowiedź. Też mi się wydaja ta cena z lekka zawyżona. Muszę jeszcze do wiosny mocno się zastanowić i poszukać innych wykonawców - dla porównania. Co do wełny - to masz rację. U nas chłopaki na budowie kładli wełnę latem. Co rusz wynurzali się z poddasza na zewnątrz i brali prysznic:-) Dobrze, że woda była i podłączony na ogrodzie wąż:-)

Pati - w środku urządziliście bardzo ładnie. Na pewno przyjemnie będzie się mieszkało:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam kilka fotek. Piękna zima była w tym roku ale powiem Wam że nasz domek stoi 100m od drogi asfaltowej i to jest zdecydowanie o 100m :) za daleko ale tylko zimą. Zaspy były nie miłosiernie wysokie, czasami śnieg nie padał a wiatr zawiewał drogę że przejść było ciężko o przejechaniu nie wspomnę. Odśnieżanie podjazdu, który jest dość długi zajmuje mi 2h, bo poco postawić dom garażem do drogi jak można w poprzek działki :) Do tego nie zliczę ile razy wyciągałem lub odkopywałem samochód z dostawą:)

 

Uroki zimy

http://images47.fotosik.pl/613/f3ece0cc9c4a7d74med.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/605/7ba10e1a2f34d3d1med.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/613/e95c2983e1ff6afdmed.jpg

 

Kotłownia:)

http://images43.fotosik.pl/613/713b79825070ed3emed.jpg

 

Sypialnia nad garażem

http://images45.fotosik.pl/614/6f49d3fdf4afb1efmed.jpg

 

Sypialnia nad kuchnią

http://images43.fotosik.pl/613/dda29d1d3ab6dd61med.jpg

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...