Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chef były zdjecia nawet bardzo duzo ale je wsysło...

Co do obioru to mielismy telefon po 7 dniach z nadzoru ze zniamy które porobilismy czy jeli to nie jest dla nas problemy to prosza by architekt narysował (mniejszy taras,zamiast drzwi okno)..Architekt narysował i napisał ze zmiany nie maja wpływu na kubature budynku i złozylismy to:)

W dzienniku budowy nie było żadnych info ze barierki ..ze schody ...chodz były nikt o to nie pytał...takze spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje orientacyjne wymiary krokiew z Marysieńki ze ścianą kolankową podniesioną do 1m, bo mój projekt wciąż leży w starostwie a mam możliwość załatwić sobie krokwy w super cenie tylko potrzebuje ich wymiary. Z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "marysiowiczów" po raz pierwszy. Wybraliśmy Marysię spośród setek projektów podobnie pewnie jak wiekszosc z Was. Jestesmy na etapie umieszczania domku na działce, potem tylko urząd miasta i pewnie koło wakacji rozpoczniemy zmagania.

Pierszy post i od razu prosba z naszej strony. Po pierwsze prosze napiszcie czy potrzebowaliscie zgody autorki projektu na podniesienie ściany kolankowej? I kolejna prośba to czy dostaliście projekt w wersji elektronicznej? Dzwoniłam do ign bo tam kupiłam projekt ale powiedzieli ze nie dają a wielu wykonawców chce zeby im przesłac projekt na maila. Czy ktos z was ma wersję elektroniczną i móglby mi przesłać na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "marysiowiczów" po raz pierwszy. Wybraliśmy Marysię spośród setek projektów podobnie pewnie jak wiekszosc z Was. Jestesmy na etapie umieszczania domku na działce, potem tylko urząd miasta i pewnie koło wakacji rozpoczniemy zmagania.

Pierszy post i od razu prosba z naszej strony. Po pierwsze prosze napiszcie czy potrzebowaliscie zgody autorki projektu na podniesienie ściany kolankowej? I kolejna prośba to czy dostaliście projekt w wersji elektronicznej? Dzwoniłam do ign bo tam kupiłam projekt ale powiedzieli ze nie dają a wielu wykonawców chce zeby im przesłac projekt na maila. Czy ktos z was ma wersję elektroniczną i móglby mi przesłać na maila?

 

Witam jak dostałem projekt do w nim były wszystkie pozwolenia na zmiany w projekcie, na płytce miałem tylko kosztorys. Ja podnosiłem ściankę kolankowa maksymalnie jak się dało bez zmian w projekcie tak doradził mi koleś co adaptował mi projekt czyli o jakieś 2 pustaki jeszcze zmieniałem strop na zwykły wylewany co dało tez parę centymetrów. Ja tez czekam na projekt i chce zacząć koło czerwca :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Maryśkowicze:-))

Mam pytanie odnośnie schodów wewnętrznych a mianowicie czy ktoś z Was posiada schody drewniane ze spocznikiem czy udało się schody takiego typu zrobić w Marysi??? Pytam dlatego że bardzo chciałam takie schody w swoim domku ale dzisiaj po wizycie osoby kompetentnej w postaci stolarza który przyjechał wycenić moje schodki okazało się że jedynymi, wygodnymi i bezpiecznymi schodami są schody zabiegowe :-(( Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat, zdjęcia mile widziane:-) Odpowiedzi mogą być kierowane na adres [email protected] z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje orientacyjne wymiary krokiew z Marysieńki ze ścianą kolankową podniesioną do 1m, bo mój projekt wciąż leży w starostwie a mam możliwość załatwić sobie krokwy w super cenie tylko potrzebuje ich wymiary. Z góry dzięki za pomoc

 

W moim projekcie były krokwie 8 / 18 podnosiłem ściankę o dwa pustaki i krokwie zamawiałem 8m.

Prześlę Ci na PW tabelkę z zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,też muszę się pochwalić .. w zeszłym roku zaczęliśmy budowę Marysi ,ale tylko fundamenty ,trochę zmian jest ,doprojektowany wykusz ,likwidacja garażu -zamiana na pokój .Łazienka przeniesiona w inne miejsce itp. Tydzień temu na dobre ruszyły mury i pierwsze niespodzianki :) Zakupiona cegła zeszłego roku na ścianki działowe kompletnie nie nadaje się... kruszy się, popękana .Wczoraj złożyłam reklamacją ,zobaczymy co będzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja znowu z prośbą.

Ma ktoś przykładowy kosztorys budowy ( najlepiej aktualny) naszej Marysi??

Bo wybieramy się do banku po kredycik i tam jest takowy wymagany.

Pozdrawiamy

 

Kosztorys powinien być dołączony do projektu.Bynajmniej u nas taki był na płytce ale ceny to tam raczej nie były aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja znowu z prośbą.

Ma ktoś przykładowy kosztorys budowy ( najlepiej aktualny) naszej Marysi??

Bo wybieramy się do banku po kredycik i tam jest takowy wymagany.

Pozdrawiamy

 

U mnie tez był kosztorys razem z projektem na płycie no ale rzeczywiste z cenami to rożnie z tego co wiem to bank robi sobie własny kosztorys akurat tam gdzie ja będę brał kredyt :) i przyjmują cenę 2500 zł za metr użytkowy domo :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w naszej Maryśce prace trwają, zaczeliśmy od okien i rolet, brama garażowa też już jest, drzwi wejściowe zamówione, elektryk prawie już skończył pozostało zakończyć rozdzielnię (wyszło nam 148 punków i poszło 800 m kabla, ale to i tak nic w porównaniu do 300 metrowego domu inteligentna instalacja i zeszło 10 km kabla) Teraz jest etap tynkow wew. zdecydowaliśmy się w końcu na maszynowe gipsowe. Potem instalacje wod. kan i tutaj pytanko do wszystkich Maryskowiczów o koszt takiej instalacji (może być na priv) - chcemy ogrzewanie podłogowe na parterze i w górnej łazience. A co myślicie o posadzkach anhydrytowych podobno lepsze na podlogowkę i trochę droższe od miksokreta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...