Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wbrew pozorom (ogromna liczba gotowców), wcale nie łatwo znaleźć podobny projekt o założonym programie użytkowym. Przy takiej powierzchni użytkowej, większość projektów ma garaż dostawiony do głównej bryły, a z kolei garaż w bryle i dodatkowy pokój to powierzchnia użytkowa raczej od około 130m2. A chyba jeszcze autor chciałby, żeby wystarczyły 2 kominy i na parterze była łazienka a nie samo wc. Bez zmian pewnie się nie obejdzie, ale lepiej żeby to była raczej kosmetyka niż totalna rewolucja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich jestem nowy ale czytam wszystko co poszecie w tym roku zaczne budowe marysi mam pare pytan .jak głeboko kopac fundament ile drutu jest potrzebne moze doradzicie a czy ktos ma dom gdzies w okolicy rawy mazowieckiej i pozwoli mi zerkniecie w realu bede na bieżąco was informował o postepach w budowie pozdrawiam :stirthepot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po latach, dawno mnie tu nie było, a Marysia wciaż popularna. Mieszkamy już ponad 4 lata i właśnie zaczynam myśleć o małym odnowieniu (ściany już proszą sie o malowanie). Marysia jest bardzo udanym domkiem i gdybym budowała ponownie nie wiele by sie zmieniło. Nasze wodne ogrzewanie podłogowe spisuje się na 6, temperatura na parterze żadko spada poniżej 25 stopni. Wiem , wiem zaraz napiszecie że to za dużo, ale ja nie funkcjonuję w niżej, rodzina też tak lubi, koszt ogrzewania całkiem pozytywny.Poprzedni sezon całe 12 miesiecy (latem grzana ciepła woda) to spalene 2 tony węgla i 7 kubików drzewa. Pierwszy sezon to 3,5 tony i 3 kubiki. Maż doszedł już prawie do perfekcji w swoich nastawach,piec mamy z firmy Elektrometr 15 kW , kominek 16 kW.

Nasz ogród robi się coraz bardziej zarośnięty , większość iglaków i krzewów , które miały byc miniaturkami rosnie jak na drożdżach. Życzę Wszystkim budującym samych miłych chwil w przygodzie z Marysią.

Edytowane przez Jolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .Patrzcie jaka pogoda :)Zimy chyba nie bedzie...spore oszczędności w ogrzewaniu .Teraz ogrzewam dom od 17-8 rano..przypuszczam ze jak tak dalej bedzie to i w nocy grzać nie bedziemy..pujdzie tylko grawitacyjnie na sypialnie do góry tyle co w piecu .Pozdawiam Cie Jola pamietam jak czytałam Twoje watki :)

A u nas na tapecie kominek...teraz przemeblowanie salonu...w zasadzie nie wiem po co nam ten kominek mam płaszcz wodny w piecu..no chyba dla atmosfery i większego syfu w salonie ...ale bedziemy w nim palić okazjonalnie wiec chyba zle nie bedzie .Kupujemy zuzie 16 kw rozprowadzimy ciepło do góry gdzie sie da przez łazinke nad salonem...bo ona jeszcze nie jest wykończona...Fajnie ustawny ten salon :)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za miłe opinie .

Piszesz ze pokój nad kotłownia? W naszym wypadku nie nie szło by tam spać...nie wiem jak u was ale u nas słychac w garderobie jak piec a znaczy podajnik pracuje..mieli groch.itd itd...Mozna by było zrobic tam łazienkę ale pokój..odradzam...no chyba ze tylo u nas tak słychac w garderobie...

 

Witam , miałem ten sam problem ale wystarczyło wyciszyć w kotłowni sufit styropianem i cisza aż miło!

 

Pozdrawiam

Czarek

Edytowane przez 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nas też już dawno tu nie było. My mamy wykończoną Maryśke już ponad rok ale mieszkamy od 4 m-cy i chyba jako pierwsza powiem że drugi raz bym tego projektu nie wybrała. Zaczynam się już do niej przyzwyczajać ale na początku było ciężko. Sama jestem sobie winna bo tak naprawde czego innego szukałam. Teraz widze jak bardzo brakuje nam spiżarki przy kuchni czy dużego wiatrołapu. Na szczeście da się jeszcze pare rzeczy naprawić wiec mysle że bedzie ok. No ale myśmy byli w trudnej sytuacji bo budowaliśmy na odległość i nie mogliśmy wszystkiego na bierząco sprawdzać. Ze wszystkich rzeczy które wybraliśmy do domu najbardziej rozczarowały mnie okna, są poprostu tragiczne co mnie strasznie dołuje bo człowiek mało za to nie płaci. Wiec przestrzegam wszystkich przed firma która tak się super reklamuje w telewizji a nazywa sie DRUTEX. Podsumuje je krótko TRAGEDJA. Oczywiście zareklamowałam produkt i nawet przyjechał bardzo miły pan z samego DRUTEXU, skakał po tych oknach chyba ze 3 godziny ale jak coś jest niedopracowane od samego początku to niewiele da sie z tym zrobić. Tak beznadziejnych i nieszczelnych okien z PCV to nigdy nie widzialam. Ach szkoda gadać......

Wiec życzę wszystkim nowym Maryśkowiczom jak najlepszych i dobrze przemyślanych decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Maryśkowiczów,

Jak u Was z temperaturą w pokoju nad garażem? U mnie jest najczęściej o 2 stopnie C niższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Zastanawiam się, czy nie dać styropianu na sufit w garażu i kotłowni. Co Wy na to? Jak myślicie, czym najlepiej kleić? chodzi mi o coś szybko wiążącego, żeby uniknąć podpierania płyt i szybko to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas - jeszcze jest - ocieplenie sufitu garażowego. Płyty styr - chyba 5cm były kładzione razem z tynkami.

Ale my juz nie mamy garażu. Więc nie ma problemu.

Krzemień125 - wiatrołap jest rzeczywiście tragicznie mały. Ale reszta - nam - odpowiada :)

Spiżarkę mamy pod schodami - jest niżej niż reszta podłogi - więc jest "użytkowa"

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam Maryśkowiczów,

Jak u Was z temperaturą w pokoju nad garażem? U mnie jest najczęściej o 2 stopnie C niższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Zastanawiam się, czy nie dać styropianu na sufit w garażu i kotłowni. Co Wy na to? Jak myślicie, czym najlepiej kleić? chodzi mi o coś szybko wiążącego, żeby uniknąć podpierania płyt i szybko to zrobić.

 

Witam, niestety trzeba docieplić garaż i kotłownie , dodatkowo polecam dać większy grzejnik i będzie super.

Co do klejenia, to nie trzeba specjalnego kleju , ja użyłem normalnego do styropianu i dołożyłem jeszcze po dwa kołki , trzyma się jak bieda.

 

 

Pozdrawiam

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety trzeba docieplić garaż i kotłownie , dodatkowo polecam dać większy grzejnik i będzie super.

Co do klejenia, to nie trzeba specjalnego kleju , ja użyłem normalnego do styropianu i dołożyłem jeszcze po dwa kołki , trzyma się jak bieda.

 

 

Pozdrawiam

Czarek

Dzięki za info. Grzejnik większy dałem od razu. Teraz zacząłem już kleić 5 cm ciepłego podłogowego styro. Kleję na Tytan EOS w piance z pistoletu. Idzie luksusowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na suficie...styro..zakołkowany ..zaciągnięty siatka z klejem na to gips na to gładź i na to farba :)siedzi jak ulał...oststnio korek od szampana przysolił dość mocno..żadnych dziur ,żadnych śladów..mam taki sufit w salonie....

p.s.kominek obudowany :)po świętach pomaluję ta górną część...nie spodziewałam sie ze tak ładnie i tak ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich mam do sprzedania materiały budowlane na cały dom z projektu Marysi materiał to ytong bardzo tanio więcej informacji pod numerem telefonu 531777306 chętnie odpowiem na wasze pytania

Materiał jest. Na. Paletach stan idealny dodatek to projekt Marysi za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć my już mieszkamuy od 18 listopada, coraz lepiej wygląda i coraz więcej wykończone. Szkoda że dopiero teraz wyczytałam że ocieplaliście sufit w garażu, przydałoby się bo jest jednak zimno w sypialni (pewnie jeszcze to zrobimy).

Jak narazie to testujemy piec i kominek, żeby było ciepło. Pierwszy rachunek za ogrzewanie był niestety duży. Nie wyobrażam sobie bez wiatrołapu, bo ciągnie i jednak drzwi dużo dają. Poza tym jesteśmy zadowoleni. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Andrzejka, już parę lat Cię nie widziałem na forum,

a czytałem z zapałem jak się budowałaś, ja wtedy fundamenty zaczynałem, tak, tak dawno to było, już pięć lat minęło jak zacząłem i walczę z Marysią :D

ale na wiosnę się w końcu wprowadzam

 

Jak wrażenia po kilku latach? ten projekt to był dobry wybór z perspektywy paru lat mieszkania? coś byś zmieniła???

 

pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejka, już parę lat Cię nie widziałem na forum,

a czytałem z zapałem jak się budowałaś, ja wtedy fundamenty zaczynałem, tak, tak dawno to było, już pięć lat minęło jak zacząłem i walczę z Marysią :D

ale na wiosnę się w końcu wprowadzam

 

Jak wrażenia po kilku latach? ten projekt to był dobry wybór z perspektywy paru lat mieszkania? coś byś zmieniła???

 

pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę

 

Hej.

Faktycznie przez jakiś czas tu nie zaglądałam....

Tinek budując dłużej masz więcej czasu na przemyślenia i trafne decyzje, a i radość z zamieszkania będzie większa.

 

Jak wrażenia po kilku latach?

Ogólne wybór projektu jak na potrzeby naszej rodziny trafiony. Brakuje mi tylko zadaszonego tarasu. Mam nadzieję jeszcze go miec, planujemy zmienić daszki nad wejściem i nad tarasem, nad tarasem wypuścić tak by go zadzaszyć. Nie wiem czy zostawiłabym balkon, w zasadzie jest zbyteczny.

W sumie jesteśmy bardzo zadowoleni, mieszka sie super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...