Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcek, czyli zostawiłeś tylko jedno okno dachowe?

 

Tak zostało jedno okno w łazience. Na klatce chciałem zostawić ale wydawało mi się ,że będzie trudno je myć więc poszło w odstawkę. Jest za to małe przy schodach. Nie jest może za bardzo widno ale w dzień nie ma potrzeby włączać oświetlenia. Nad sypialniami mam wielki strych o szerokości 5m i długi na 11m a na środku jest 180cm więc można stanąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych tym wątkiem. Tak się jakoś dziwnie składa, że w przyszłym roku (lipiec) rozpocznę zmagania z Marysią. Wybrałem ją, bo bardzo zależy mi na niskich kosztach budowy, poza tym to bardzo prosty a jednocześnie ładny domek. Przeczytałem w dwa dni cały wątek i różne myśli kłębią mi się w głowie. Żałuję trochę, że Pati25 czy Tinek, o pozostałych forumowiczach nie wspominając, już tak rzadko dzielą się spostrzeżeniami na temat Marysi. Z jednej strony to zrozumiałe, wszak domy już postawione, z drugiej strony fajnie byłoby mieć jakieś oparcie w osobach, które budują lub budowały ten domek. Był czas, że wątek super się rozwijał, mam nadzieję że znowu zacznie.

Zamierzam poczynić standardowe zmiany w projekcie:

1. Likwidacja balkonu.

2. Powiększenie wiatrołapu kosztem hallu, wiatrołap będzie miał długość dolnej łazienki.

3. Likwidacja różnicy poziomów na poddaszu.

4. Schody będą ze spocznikiem, czyli zjadą trochę głębiej w hall.

5. Zmiana zadaszenia wejścia do domu i wyjścia na taras, będą wydłużone na prawdopodobnie drewnianych filarach.

Reszta raczej bez zmian, zastanawiam się tylko:

Czy jest sens podnoszenia ścianki kolankowej? Wszak kilku z mieszkańców Marysi zauważyło, że pokoje na poddaszu są za duże i nie w pełni wykorzystane?

Czy jest sens likwidacji większości okien połaciowych, czy dużo można na tym zaoszczędzić i czy na poddaszu nie będzie wtedy zbyt ciemno?

Czy jest sens zmniejszenia okien balkonowych na poddaszu, wszak balkonu mieć nie zamierzam?

Czy w wiatrołapie jest możliwość wstawienia szafki na buty i powieszenia wieszaków na płaszcze i kurtki? Czy nie będzie wtedy ciasno w przejściu?

Co do wiatrołapu, to podobało mi się rozwiązanie chyba Pati25, która w wiatrołapie zrobiła wnękę pod schodami, wychodzącymi na poddasze za ścianą.

Z góry dziękuje za Wasze spostrzeżenia i porady.

 

Ja często zaglądam ..ale nic się nie dzieje ,nikt nie pisze...

Ja nie podnosiłam ściany kolankowej. Szkoda zachodu poważnie..pokoje sa naprawdę duże w pokoju nad kuchnia wykombinowała bym jakaś garderobę..i w sypialni nad garażem ,powiększyła bym garderobę ,zmniejszając pokój...

Wneka w wiatrołapie jest szafką wnękową na buty ..swietny pomysł zresztą od kogoś podpatrzony...

Jak bys chciał mogę podesłać fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 2 okna dachowe .W łazience i dużym pokoju nad kuchnią. Wszystkie okna w sypialniach mam 150x150 i to wystarcza! Ciesze się ze nie dałam okna dachowego nad schodami..ponieważ jest tam wystrczajaco jasno! jak myc takie okno? A najważniejsze ..mam dom na stoku i wybudował się sąsiad z naprzeciwka który jest kilka metrów wyżej niż ja..I jakoś sobie nie wyobrażam ze mi prze to okno zagląda do domu :)Bo przecież nie wiem jak bym go roleta miała zasłaniać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalisko zapraszam na wizje lokalna Marysi .Mieszkam w Światnikach Górnych to jest 5km od Krakowa :)

 

Cześć Pati. Właśnie popatrzyłem na mapkę i widzę, że mieszkasz poniżej Krakowa. Dla mnie szkoda bo regularnie co 2 tygodnie w ramach wykonywanej pracy jestem w Skale, Słomnikach, Zabierzowie, Modlnicy, Zielonkach i innych miejscowościach powyżej Krakowa, więc nie będę miał po drodze, ale bardzo dziękuję za zaproszenie. Wczoraj kupiłem projekt Marysi i czekam na przesyłkę. Potem zmiany w projekcie, ich adaptacja i się zacznie. Jeszcze się nie zaczęło, a już mam stresa jak diabli. Oczywiście proszę o zdjęcia, o dużo zdjęć ([email protected]). Kilka wysłał mi już Marcek, za co jestem mu wdzięczny. Ogólnie fajnie, że jeszcze tu zaglądacie...

Powoli krystalizuje się już pomysł na mój dom, mam oczywiście na myśli zmiany jakie wprowadzę do projektu. Nie będę ukrywał, chciałbym wybudować w miarę tanio, bez zbytnich ekstrawagancji typu rekuperator czy centralny odkurzacz, zlikwiduję balkon i większość okien dachowych. Zastanawiam się nad podłogówką na całym parterze, ale nie wiem, czy nie postawić po prostu na zwykłe kaloryfery...

Zresztą zobaczymy, na razie czekam na zamówiony projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam podłogówkę, u mnie cały dół, góra łazienka, hol i garderoba, grzejniki tylko w sypialniach i pewnie teraz jakbym robił to tez byłaby podłogówka

 

Ja mam wszystkie 6 okien dachowych jak w projekcie i tez nie żałuję, tyle tylko, że nie mam sąsiada nad głową :)

u mnie wszędzie płasko

 

Patrz Pati, Ty blisko Krakowa, ja do Krakowa mam 260 km, ale pracuję w Krakowie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam podłogówkę, u mnie cały dół, góra łazienka, hol i garderoba, grzejniki tylko w sypialniach i pewnie teraz jakbym robił to tez byłaby podłogówka

 

Ja mam wszystkie 6 okien dachowych jak w projekcie i tez nie żałuję, tyle tylko, że nie mam sąsiada nad głową :)

u mnie wszędzie płasko

 

Patrz Pati, Ty blisko Krakowa, ja do Krakowa mam 260 km, ale pracuję w Krakowie :)

 

No co ty Tinek poważnie az tyle dojeżdżasz? Ale chyba nie co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalsko no to północna strona Krakowa ja jestem od południa :)Trzeba obwodnica jechać na Zakopiankę w strone Zakopanego No ale jak co to zaproszenie aktualne...siedzę w domu bo piastuje stanowisko bezrobotnego..he he A tak poważnie to tylko dorabiam niestety tylko w domu...ja dom budowałam no cos 4 lata. (bez kredytu ,wiec się ciułało ciułako i wszystko przeliczało ,dlatego mega rzeczy zrobiliśmy sami, Nie mając o niczym zielonego pojęcia ).co trzeba było zrobić w miare porządnie ,sciany,dach ,ocieplenie to zrobiłam..podłogówki nie mam bo to był dodatkowy koszt na który nas nie było stać..Jutro zrobię fotki ,to ci podesle ..wiesz wnętrze sprzed 3 lat teraz się inaczej urzadza..he he ..no ale pstryknę Edytowane przez pati25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty Tinek poważnie az tyle dojeżdżasz? Ale chyba nie co dzień?

 

co dzień nie, ale od czasu do czasu jestem w Krakowie

 

 

4 lata temu, wnętrza z przed lat :) dobre, dobre, a co się aż tak zmieniło przez ostanie lata??? (a ja to nawet nie wiem, czy już urządzony, czy jescze nie? wczoraj karnisze wieszałem po 1.5 roku mieszkania, jeszcze z 1,5 i jakąś firankę się zawiesi ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam podłogówkę, u mnie cały dół, góra łazienka, hol i garderoba, grzejniki tylko w sypialniach i pewnie teraz jakbym robił to tez byłaby podłogówka

 

Kurcze, no na pewno jest to fajna sprawa, ale tak sobie myślę, że wszędzie tam, gdzie dam podłogówkę, będę musiał mieć płytki ceramiczne (panele wychodzą chyba taniej?). Wiadomo, że do łazienki paneli nie dam, ale w salonie jak najbardziej. Muszę to wszystko poprzeliczać, żeby później nie żałować.

Napisz Tinek proszę coś ogrzewaniu swojej "hacjendy", czy używasz kominka do ogrzewania domu, czy w ogóle można jakoś połączyć ogrzewanie piecem CO z ogrzewaniem kominkiem i czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no na pewno jest to fajna sprawa, ale tak sobie myślę, że wszędzie tam, gdzie dam podłogówkę, będę musiał mieć płytki ceramiczne (panele wychodzą chyba taniej?). Wiadomo, że do łazienki paneli nie dam, ale w salonie jak najbardziej. Muszę to wszystko poprzeliczać, żeby później nie żałować.

Napisz Tinek proszę coś ogrzewaniu swojej "hacjendy", czy używasz kominka do ogrzewania domu, czy w ogóle można jakoś połączyć ogrzewanie piecem CO z ogrzewaniem kominkiem i czy to ma sens?

 

Mogą być panele do podłogówki.Sasiad Rok temu się budowała w całym domu mam sama podłogówkę i panele i sobie chwali wiec działa jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być panele do podłogówki.Sasiad Rok temu się budowała w całym domu mam sama podłogówkę i panele i sobie chwali wiec działa jak nalezy

 

Zdjecia wysyłam..wejdź na skrzynkę..Fotki fonem wiec takie sobie..Nie fotografowałam tarasu 30m..Bo taras mam 2 metry nad ziemią i piwnicy..Jak bys chciał elewacje to tez ci dośle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no na pewno jest to fajna sprawa, ale tak sobie myślę, że wszędzie tam, gdzie dam podłogówkę, będę musiał mieć płytki ceramiczne (panele wychodzą chyba taniej?). Wiadomo, że do łazienki paneli nie dam, ale w salonie jak najbardziej.

 

Wcale nie u nas na dole grzejnik jest w pralni, pokoju gościnnym (powstały z garażu) i łazience salon hol kuchnia łazienka i pralnia podłogówka a w salonie panele 1cm grube i działają dwa z trzech obiegów więcej nie trzeba. Jak najbardziej polecam podłogowe łatwiej jest zagrzać wodę 28*czy w duże mrozy 32*C niż 40-50*C Budowa domu to poważne decyzje i trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw żeby później nie żałować, że się oszczędziło 500zł a teraz by się przydało mieć coś założone. Kominek jak dla mnie to drogi gadżet i służy do spalania papierów i na święta dla nastroju ;) Ale pewnie jak braknie prądu to będzie niezastąpiony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

Napisz Tinek proszę coś ogrzewaniu swojej "hacjendy", czy używasz kominka do ogrzewania domu, czy w ogóle można jakoś połączyć ogrzewanie piecem CO z ogrzewaniem kominkiem i czy to ma sens?

 

Kominka nie używam z prostej przyczyny, nie posiadam onego

Posiadam kotłownie na ekogroszek w budynku gospodarczym, także oprócz Marysi to też się trochę ten gospodarczy ogrzewa, w ubiegłym sezonie (pierwszy sezon) zużyłem 4 t ekogroszku (od 21.09 do 1 maja) w domu utrzymuję temp: dół 22, góra 23 *C + ogrzewanie CWU

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za zdjęcia, w szczególności Pati i Ave, dziękuję również Tinkowi i Marcek-owi (jakkolwiek to można napisać).

Obecnie czekam na projekt, dostałem już fakturę na e-maila (trochę się to opóźnia, pewnie ze względu na Święta).

Budowę zamierzam rozpocząć w sierpniu, może wrześniu, i do końca roku uzyskać stan surowy zamknięty z dachem i oknami. Systemem zleconym, więc mam nadzieję, że do końca listopada się wyrobię. Co o tym sądzicie?

Czy zlecając budowę jednej firmie (oni zapewniają materiały) jestem w stanie wybudować SSZ (z dachem i oknami) w kwocie 170000zł brutto, czy to tylko mrzonki?

W przyszłym roku zamierzam zająć się instalacjami i wykończeniami, ale do tego droga raczej daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę zamierzam rozpocząć w sierpniu, może wrześniu, i do końca roku uzyskać stan surowy zamknięty z dachem i oknami. Systemem zleconym, więc mam nadzieję, że do końca listopada się wyrobię. Co o tym sądzicie?

Czy zlecając budowę jednej firmie (oni zapewniają materiały) jestem w stanie wybudować SSZ (z dachem i oknami) w kwocie 170000zł brutto, czy to tylko mrzonki?

 

Termin jak najbardziej realny tym bardziej ,że będzie robione przez firmę.

Sam zaczynałem w lipcu a w grudniu było po robocie i systemem gospodarczym.

Kwota spora i zależy z czego mury i dach to być może coś pozostanie jeszcze.

Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...