Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Narazie tylko wykop.Jak bedzie cos dalej to napiszę.Teraz uczę sie matematyki bo synek jest w 3 gimnazjum i ma test egzaminacyjny we wtorek i srodę .A poza tym musze jeszcze porozliczac podatki swoje(kilkanascie umow zlecen itd itd) mamy ,taty,męża co zajmie mi kilka nocek.Mam nadzieje ze okolo 1 maja złapie troche czasu i napiszę czego dokonal lub nie dokonal moj kierownik budowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bravo, bravo, pierwsze koty za płoty . Ja ze swoją Marysią zaczynam w czerwcu, niestety w tym roku powstaną tylko ( a może aż ) fundamenty, reszta w następnym roczku. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie . A Tobie , gratuluję i życzę wiele zapału do pracy i zadowolenia z postępu robót .Chętnie zobaczyłbym jak wygląda Marysia w rzeczywistości ,a nie tylko w moich wizjach. Jak będzie już coś widać , to daj znać .Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków Marysi i proszę o cierpliwość.Na budowie nic sie nie ruszyło.Nadal jest tylko wykop,poniewaz trafilam na budowlanca,ktory jest niesłowny.Szkoda gadać.Prawdopodobnie 16 maja wreszcie zacznie .Ale poniewaz to juz chyba 3-ci termin,ktory mi podaje ,dzis o 18 umowilam sie z facetem,ktory ma budowac dom u sąsiadow i jest ponoc b.solidny.Jestem zdecydowana na zmiane ekipy.Prawdopodobnie tamten zrobi mi wyjscie z ziemi czyli stan 0(bo ten nowy niestety jest teraz zajety) i zobacze jesli nadal bedzie tak krEcił to mu podziekuję.A dalej bede budowala z tym drugim.Stan surowy otwarty z ociepleniem wyliczono mi na 120 tys zl ale czy sie w tym zmieszcze nie wiem.Prawdopodobnie dom bedzie z cegły max lub layer(nie wiem jak to sie pisze) a ocieplanie wełną mineralną.W tym roku chce przykryc dachem(dachowka cementowa) i na wiecej mnie nie bedzie stac.jak nie wydolę na dach to nakryje papą.Do zobaczenia po 16 maja.Trzymajcie kciuki.Licze na wasze dobre rady bo dom buduje po raz pierwszy a jestesmy z mezem calkiem z innej branzy .Narazie jestem smutna z powodu tych kłopotow z budowlancem .Nie chce mi sie pisac ale nie zycze nikomu takiego s... syna ,kłamcy i tchorza(nie odbierał telefonu 2 tygodnie)Sami widzicie ze jeszcze nie zaczelam a juz mnie (niespotykanie spokojnego człowieka) wykończył psychicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla ANI :D :D

 

Serdeczne dzięki za zaproszenie, oczywiście bardzo chętnie Was odwiedzimy. Nie przejmuj się trudnościami, one zawsze się zdarzają a niesolidni wykonawcy w szczególności ( mam nadzieję że "nasz" do nich nie należy ) My, kroczymy przez życie drogą bardzo ~~~krętą ~~~~ w przeciwieństwie do naszych znajomych którym się wszystko gładko układa. Ale nic to. Na Twoje pocieszenie powiem Ci , że okazało się iż na naszej działeczce znajdują się niewypały -niewybuchy ( jak je zwał -niebezpieczne cholerstwo ) Trzeba było wzywać saperów , policję itp .Na szczęście mamy już czysty teren. Znaleziono około 15 sztuk amunicji przeciwlotniczej. Tak nawiasem mówiąc każdy powinien przed rozpoczęciem budowy wykonać badanie terenu. Lepiej wcześniej zapobiegać , niż później mieć koszmary we śnie. Ja można powiedzieć jestem już gotowy na powitanie ekipy fachowców, czekam tylko na czerwiec .Dalsze info o działaniach będę systematycznie zamieszczać.

A Tobie Aniu jeszcze raz życzymy wraz z Beatą wytrwałości , cierpliwości dokładności ( przy kontrolowaniu ekipy budowlańców ) i jak najszybszego szczęśliwego zatknięcia wiechy na Waszym HOME

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa niewypałów wydała się w momencie zakupu działki , sąsiad podczas rozmowy opowiedzał jak u niego budowlańcy znaleźli jakieś g..wno zardzewiałe podczas kopania podmurówki pod ogrodzenie. Nie pytałem go szczegółowo ,ale chyba bidak nie sprawdził terenu pod swoim domem.Ja już będąc ostrzeżony, postanowiłem poprosić kolegę, który posiada sprzęt do wykrywania metali (albowiem notorycznie jeździ po Polsce i szuka wszelakiej maści skarbów) by wpadł do mnie przy sobocie ( po robocie ) i sprawdził teren . Po krótkim szukaniu znalazł kilka łusek i pocisków , z racji że, z tym nie ma żartów ,sprawę zgłosiłem na Policji , która powiadomiła saperów. Saperzy porządne chłopaki , odkopali co nieco i znaleźli mały arsenał. Zeby jednak sprawdzili i zneutralizowali całość mojej dzałki trzeba ich było trochę "zachęcić " ale mam już dzałkę uzbrojoną TYLKO w prąd i wodę ( bez amunicji ) Rada dla wszystkich . Postarajcie się w miarę możliwości sprawdzić co się w ziemi kryję zanim zaczniecie cokolwiek budować - mogą tam być różne NIESPODZIANKI !!!

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj Petroniuszu :p

Ale ci dobrze, 30 maja start, przecież to prawie już jutro :wink: A i coraz cieplej się robi, i sloneczko coraz częściej zza chmur wygląda- więc pogoda będzie jak nic :wink: :p

Co do prądu, to chyba masz rację :roll: z tą betoniarką :wink: i nie tylko. :wink:

W każdym bądź razie zmienilam dziś z 5 kW na 15kW i zasilanie 3 fazowe.

Dzięki za wpis ale bardzo bym prosila na przyszlość o wpisy w komentarzach-na forum jest taka zasada, ze w dzienniku pisze tylko wlaściciel :roll: Ale no problem :wink:

Dzięki za pozdrowionka i wzajemnie :p

Mam nadzieje, że znajdziesz czas na relacjonowanie wieści z placu budowy :p A może i zdjęcia pokażesz :roll: :roll:

Czekamy, no i oczywiście życzę pogody :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejko .......sorki sorki sorki...za ten wpis do dziennika...zakręcony jestem jak butla pepsi-coli ,....przepraszam z całego serca...już więcej tego nie zrobię .Wybaczysz mi ,moje gapiostwo ????????? :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Powiem szczerze , im bliżej terminu rozpoczęcia budowy ,tym bardziej się boję czy zdołam zapanować nad tym ,co się będzie dziać na placu budowy. Zdaję sobie sprawę że jeśli przeoczę jakiś detal , to odbiję się to w przyszłości w inny sposób. Oczywiście , nie można ustrzec się błędów , ale ja chyba zbyt mocno się wszystkim przejmuję. Szefa budowlańców mam dokładnego i myślącego , ale to ja i moja rodzina będziemy mieszkać w tym domu ,a nie ON. Więc myślę na zapas by mieć czas na zastanowienie się nad pewnymi rzeczami. Ostatnio miałem dylemat czy mury stawiać z BK 30 czy 24 , nie ma takiego mądrego któryby jednoznacznie stwierdził jaką decyzję podjąć .Wszystko rozbija się o koszty. Jednak postanowiliśmy że robimy BK 30. I podejrzewam że takich wątpliwości będzie mnóstwo. Bardzo chciałbym dzielić się ze wszystkimi ,poszczególnymi etapami prac budowlanych ,ale nie chcę obiecywać gruszek na wierzbie. Jak mi sił będzie brakować i będę padał na twarz ,to zawiodę .Wolę ostrożnie ,by nie zawieść zaufania ,postarać się uwieczniać wszystko co będę robił i zamieszczać na forum pod jakimś tytułem np. Petroniusz i "Marysieńka"

A Ty Andrzejko ,kiedy startujesz ?

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petroniuszu oczywiście, ze wybaczam- nie ma sprawy :wink:

Rozumiem, że im bliżej zenitu-czytaj rozpoczęcia budowy - emocje coraz większe 8)

 

Cieszę się bardzo, że można będzie poczytać a może i zobaczyć :wink: twoje zmagania z budową Marysi :p :p

Tytul dziennika jest superancki :p :p

A Ty Andrzejko ,kiedy startujesz ?

Może w lipcu fundmenty a reszta we wrześniu ale bardziej prawdopodobny chyba ten wrzesień ze wszystkim 8)

 

Petroniuszu trzymam kciuki i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3...2...1....Lets go, to long drive......

 

Dzięki za słowa otuchy, i kciuki i wogóle dzięks za " all"

Najświeższe wiadomości , .......START w sobotę 28.05.05........

Budowę zazwyczaj rozpoczyna się w środę lub sobotę ,niech więc tradycji stanie się zadość .......Myślę o założeniu Dziennika Budowy ........

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Marysi.

Od dawna śledzę ten wątek, nie ujawniając się że też podjąłem decyzję

o budowaniu jej. Wszystko ze wzgledu na czas, którego brakuje (dziś wcześniej wróciłem).

Tak więc mam projekt i jestem na etapie adaptacji.

Obecnie ciągle walczę z wyceną budowy (firma budowlana), kosztami instalacyjnymi (wszystko co proponują to "z górnej półki), wykończeniem jeszcze się nie zajmuję.

Ciekaw jestem czy moim poprzednicy mają te kwestie rozpracowane?

Prosze podzielcie się swoimi doświadczeniami, co ile kosztuje?

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przyjęcie.

W projekcie zmieniłem rodzaj okien i drzwi wejściowych z łukowatych na prostokątne - powód cena !!! Różnica w cenie na drzwiach wynosi 4965 za łuk do 1032 (zwykłe) netto. A okna 977 (łuk) do 698.

Dodałem okno w garderobie i poza tym nic już nie zmieniałem.

Mam odbicie lustrzane, zejście po schodkach do sypialni.

Planuję kominek z wkładem wodnym + piec gazowy (propan-butan)

Ogrzewanie podłogowe w łazienkach (kafle)+ małe grzejniki. Na pozostałej części parkiet lub deski, w ostateczności panele.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie następnego realizatora najpiękniejszego i najrozsądniejszego projektu domu jednorodzinnego :D :D

 

Jacku, podejrzewam że jak większość z budujących Marysię , starasz się bu koszty tej inwestycji nie były kosmiczne i dlatego te zmiany .

Ja u siebie zlikwidowałem balkon , część okien połaciowych, schodki w sypialni, .Zmiana drzwi wejściowych i okienek z łukowych na standardowe to rzecz oczywista. To najistotniejsze zmiany w tej budowli, przez które chcę zredukować koszty. A resztę oszczędności szukam na każdym kroku , a to geodeta który wytyczając mój budynek robił coś w okolicy i dlatego kazał sobie zapłacić tylko 150 zł. Kolega elektryk który wyszperał mi szafkę RB za 70 zł itd itp. Tylko trzeba się nalatać .

Napisz więcej ,na jakie materiały się zdecydowałeś, jak wysoki kosztorys sporządziła Ci firma budowlana ?

Ja w tą sobotę zaczynam......... więc niedługo będę mógł powiedzieć co mnie ile kosztowało, i czy moje kalkulacje są trafione.

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...