Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiecie co wy rezygnujecie z lukowato wykończonych okien i drzwi a ja to wlaśnie zostawilam jako jedne z niewielu ozdobnych elementów Marysi :roll: :roll: Noverhoods ja liczę , ze uda mi sie to za zrealizowac za mniejsze pieniądze :roll: :-?

Popytaj budowlańców to odpowiedzą dlaczego. Ja też o tym nie wiedziałem , ale jednak ......A lepiej nie kusić losu....no nie ??

 

Będę pytać :roll: 8) Masz rację z losem trzeba po dobroci i wedle jego zasad :wink:

Jak trzeba zaczynać w środę albo w sobotę to tylko tak 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum .Ciesze się ,ze nie jestem sama i coraz więcej osób zamierza budować Marysię.Ławy fundamentowe mam juz wylane i murują mi sie juz fundamenty.Po pierwszych kłopotach z panem budowlancem(wykopal wielki dół hi a potem nie odbierał telefonu przez 2 tygodnie)stałam sie nieufna i dopuki nie skończę stanu surowego otwartego(co jest planowane na koniec lipca czyli pewnie bedzie gdzies we wrzesniu )jestem umiarkowaną optymistką.Martwie się oczywiscie forsą i czekam na zakonczenie stanu 0 by zobaczyc na ile ma sie kosztorys do realu.Co to okienek łukowatych ,o ktorych piszecie to u mnie z przodu domu zostają a z tyłu drzwi do kotłowni zostały wyprostowane.Ja osobiscie nie mam specjalnie wyrafinowanego gustu i tak naprawde zwisa mi i powiewa jakie są te okienka.Dom ma byc prosty ,wygodny i tani(nie tylko w budowie ale przede wszystkim w eksploatacji)Ale komus trzeba zaufac.Skoro architekt tak to wymyslil to znaczy ze tak jest ladnie i juz.Dzis jestem super szczesliwa albowiem po wielu dyskusjach i radach zyczliwych ludzi ,podjelismy z mezem decyzje ze jednak piwniczka bedzie.Piwniczka ok 30m2 bedzie usytuowana pod kuchnia i holem.Zejscie do niej bedzie schodkami w dol.I na tym koniec.Nie chce slyszec juz wiecej rad od taty,znajomych itd ze najlepiej byloby zrobic piwnice pod calym domem.Teraz to naprawde idealny domek bo sami pomyslcie ze brak spizarki to jednak mankament Marysi.Przypomne jeszcze ze nie mam garazu tylko dodatkowy pokoj na dole.Postaram sie za tydzien napisac jak mi wyszedl ten stan0 z piwniczka.Przepraszam,ze rzdko zaglądam ale jestem pracoholiczka z koniecznosci .Pracuje od 7min 30 do ok 18-19 a potem jeszcze jakies zarcie,odrabianie lekcji z synkami i na prawdę na internet brak czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniamania ja też nie mam gustu jakiegoś tam strasznie wymagającego :oops: ale chcę żeby ten mój domek oprócz funkcji mieszkalnej również oko cieszyl choć trochę :wink: Napewno da to nam po kieszeni :( - nie wiem czy nie zmienimy tego w trakcie budowy- z powodów finansowych- oby nie :wink: ale bardzo bym chciala zostawić te luczki- z przodu, bo z tylu nie są potzrebne 8) Piwnica to dobry pomysl ale pociąga dodatkowe koszty- niestety u mnie jej nie będzie , ja mam zamiar na spiżrnię wykożystać miejsce pod schodami- a jak będzie w praktyce :roll: czas pokaże :wink:

Aniamania a nie masz jakiś zdjęć z realizacji fundamentów, wiem, że fundamenty są podobne u wszystkich ale ty masz fundamenty Marysiowe :wink: Jak byś cos zanlazla to wrzuć chętnie obejżymy :wink: :p :p :p

Niedlugo Petroniusz tez może się pochwali jakimiś obrazkami :p

Sobota już za jeden dzień i dwie noce :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Petroniuszu jak tam emocje :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:

 

Pozdrowionka dla wszystkich fanów Marysi :p

I nie tylko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskierka to też projekt Pani Katarzyny Janiak , bardzo zbliżony do Marysi , ale ja w dalszym ciągu twierdzę o wyższości projektu Marysia. Iskierce czegoś brakuje.................. :roll: :roll: :roll: :-? :-? :-?

Pozdrawiam :D :D :D

 

acha.... :D do andrzejki :

Petroniusz tez może się pochwali jakimiś obrazkami

Sobota już za jeden dzień i dwie noce

Petroniuszu jak tam emocje

Emocje sięgnęły najwyższego punktu ,piszę ten tekst o godzinie 5 rano w sobotę ,bo spać nie mogę z tego wszystkiego. O 9 przyjeżdża ekipa i zaczynamy manewry. Ktoś pomyśli sobie ...ale klienta pogięło....myślcie sobie co chcecie , lecz to przecież jest początek narodzin pierwszego , własnego , budowanego swoimi rękami ...domu dla mojej rodziny...Czyż może być coś ważniejszego ??????????????????????????????????????????

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ludzie ta Iskierka to taka prostsza Marysia.Gdybym ją wczesniej odkryla to budowałabym Iskierkę(sorry Marysiu :D )Jest po prostu tansza

a to kurcze niewątpliwa zaleta.Marysia za to ma swój charakter,jest taka fajna ,falista ale ta forsa.Ta Iskierka chyba pojawiła się niedawno.Co do zdjeć to oczywiscie fotografujemy wszystko ale ja nie umiem tego przenosic na komputer.Musze wreszcie przycisnąc synków,zeby mnie nauczyli ale teraz akurat śpia(jest 7 rano sobota)Petroniuszu i Beatko jestem z Wami w tej wielkiej chwili.Andrzejko ja nie wiem czy mój mąż mi nie wyprostuje tych okienek i drzwi bo cały czas narzeka .Ja mu tłumaczę ,ze dzięki temu ten domek jest inny i cały jego urok to te okienka ,"falki"jak nazwała je adaptujaca projekt pani architekt.Ja poczatkowo wybrałam słoneczko z horyzontu.Na Marysię wpadłam w ostatniej chwili.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnuje z tej piwniczki bo wszyscy sąsiedzi mi odradzaja,ze podmaka bo grunt gliniasty i trzeba by robic drenaz a w koncu docelowo to dom dla mnie i męza. Przeciez bedzie garaz (wprawdzie jakis prymitywny na razie) ale narzedzia i rower beda w garazu więc gdzies sie to wszystko upchnie.Im więcej zwiedzających tym więcej rad ,które wcale mi nie poprawiają humoru.Marysia jest super i już.Nie bedę już nic zmieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ....

 

Jest sobota 28,05.2005 o godzinie 10.30 rozpocząłem prace na placu boju .Przyjechali mistrzowie kielni. Wytyczyli ławy , wysypali wapnem , pomierzyli , posprawdzali ,po czym zajechał żółty potwór obracając nasz kawałek ziemi w krajobraz prosto z księżyca. Sprawnie mu to poszło, drobne 3h, wykopy zrobione , zainkasował 100 zł :D :D w banknotach NBP :D :D :D :D :D , wypił chłodne piwko i tyle go widziałem .W poniedziałek ciąg dalszy tzn wyrównanie ścian wykopów, zbrojenie i tego typu przygotowania. Jak na razie idzie dobrze oby nie zapeszyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomyśli sobie ...ale klienta pogięło....myślcie sobie co chcecie , lecz to przecież jest początek narodzin pierwszego , własnego , budowanego swoimi rękami ...domu dla mojej rodziny...Czyż może być coś ważniejszego ??????????????????????????????????????????

 

Niek tak nie pomyśli 8) 100 % 8)

Bo nie może być nic ważniejszego :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia dla Aniamanii , Andrzejki i innych. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Petroniuszu dzięki :p

Ciesze się bardzo, że pierwszy dzień podszedl gladko :p Czyżby magia soboty dala znać o sobie :wink: Jednym slowem taka cala budowa teraz będzie :p I tak trzymac :p

Ceny również niech będą na takim poziomie :wink: A moze i mniejszym jak się da :wink: :p

Pozdrówka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejko ja nie wiem czy mój mąż mi nie wyprostuje tych okienek i drzwi bo cały czas narzeka .Ja mu tłumaczę ,ze dzięki temu ten domek jest inny i cały jego urok to te okienka ,"falki"jak nazwała je adaptujaca projekt pani architekt.

Mój mąż też trochę marudzil na te falki :wink: ale narazie falki są i mam nadzieję że pozostaną :roll:

 

Och ci panowie są tacy przyziemni :roll: U mnie te falki to prawdopodobnie jedyne szaleństwo na jakie sobię pozwolę w trakcie realizacji naszego domku :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekedowej przerwie :)

 

....Napisz więcej ,na jakie materiały się zdecydowałeś, jak wysoki kosztorys sporządziła Ci firma budowlana ?

 

Nie zmieniam materiałów budowlanych, czyli Porotherm i dachówka ceramiczna. Budolaniec (inż.) namawia mnie na Max'a, niby ten sam materiał, a dużo tańszy. Nie czytałem o tym materiale. Wcześniej ważyłem pomiędzy Ytong'iem a Porothrm'mem.

Nie mogę powiedzieć ile mnie będzie kosztował dom, a to dla tego, że są to wstępne propozycje i szacują się na poziomie 52-55 tys. za stan surowy zamknięty. Osobiście uważam, że da się taniej.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to siema.....

 

Jacku , odpowiadam na Twoje pytania co do tego z jakich materiałów i za ile będę budował , po pierwsze staram się by to budowanie kosztowało jak najmniej . A "firma" która robiła mi kosztorys - to ja , moja małżonka, znajomy projektant, majster budowlaniec który działa na placu mojej budowy i zdrowy rozsądek . Moim zdaniem, nic i nikt nie pozwoli Ci zaoszczędzić kasy , jeżeli sam nie objeździsz okolicznych hurtowni z materiałami i innymi rzeczami potrzebnymi do budowy , porównując ceny i kłócąc się o zniżki. Ja zanim zamówiłem beton ,odwiedziłem 5 betoniarni, w każdej inna cena , i inne warunki dostawy. Dużo zależy też od podejścia do człowieka. Życzliwa rozmowa czyni cuda. Ale oto musisz postarać się sam. Nasz dom powstanie z betonu komórkowego ale nie z Ytonga (cena) ,bloczki 59x24x30 (stabilniejsze mury) , BK jest łatwiejszy podczas wykończeniówki i wogóle , oczywiście ławy i fundamentu monolit z "gruchy", strop Terriva (gary z keramzytu bo lżejsze i mocniejsze) , na krokwiach pełne deskowanie -papa- blachodachówka .

A czy co do ceny za stan surowy zamknięty , to się nie pomyliłeś ?????

 

Nie mogę powiedzieć ile mnie będzie kosztował dom, a to dla tego, że są to wstępne propozycje i szacują się na poziomie 52-55 tys. za stan surowy zamknięty. Osobiście uważam, że da się taniej.

Ja wstępnie i bardzo z grubsza ,na oko , i że tak powiem pi razy drzwi , cieszyłbym się gdybym zamknął się w 80 tyś. za surowy otwarty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podałem cenę za robocizną, cenami materiałów podzielę się niebawem.

Też staram się uzyskiwać ceny z hurtowni, ale czasami im się nie chce robić wyceny (to straszne). Pewnie liczą, że i tak ktoś przyjdzie i coś kupi.

Z wykonawcami sprawa wygląda podobnie, podadzą cenę, ale nie bardzo wiadomo za co?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jacka

 

Jestem prawie na etapie 0.W kosztorysie za stan surowy otwarty z dachem mam 47 tys zl(robocizna).Ale pan inzynier zapewnia mnie ze nie przekrocze 40 tys(caly czas mowa o robociznie).Stan 0 juz przekroczylam z powodow technicznych.Mial kosztowac nie wiecej niz 24 tys wyszlo 35 tys(robota + materialy) ale teren podmokly i trzeba bylo robic porzadny drenaz wokol domu i bardzo porzadne izolacje.(w tym robocizna 10 tys)Wiem co cobie myslisz Petroniuszu .Drogo,wiem ale wszyscy znajomi co budowali lub wlasnie buduja mowia ze solidna jest ta robota a ja kompletnie nie mam czasu i wszystko ale to wszystko robi moj kierownik budowy.Nie wiem jak to dalej pojdzie .Mam nadzieje ze budowanie murow i dachu juz mnie nie zaskoczy.Pozdrawiam i ciekawa jestem jak u Was wyjdzie stan 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...