Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich i już Wam zazdroszcze że u Was Marysie takie piękne .umnie niestety jestem na etapie papierologi więc troszkę to pewnie potrwa ,dopiero złożyliśmy o warunki zabudowy ,oraz o przyłacza :prąd i kanalizacja Nad projektem zastanawialiśmy się dość długo były za i przeciw ,no ale w końcu kobieta górą i będzie Marysia

Szukamy ekipy budowlanej otrzymałam dopiero 2 propzycję i proszę Was o radę czy to dużo czy mało :1 ekipa 360 zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej (hmm. a jak wpisac metr kwadratowy tak jak to powinno być m i dwójeczka u góry ..bo trochę tępawa jestem chyba )

2 ekipa 36 tyś (obie ten sam zakres robót) czyli np.

 

Etap I Wykonanie stanu zerowego

 

-wykonanie ław żelbetowych

-wykonanie ścian fundamentowych

-zasypanie piachem zasypowym nierówności wewnątrz fundamentów

-wykonanie izolacji fundamentów lepikiem o dyspersji wodnej- Dysperbit

-wykonanie izolacji termicznej fundamentów

-zasypanie żwirkiem do wysokości poziomu terenu

-wykonanie podsypki

-rozprowadzenie rur kanalizacyjnych w podsypce

-wykonanie podbetonki gr 10 cm

 

 

 

Etap II Wykonanie murów parteru i płyty żelbetowej

 

-wykonanie murów zewnętrznych parteru

ścianki działowe

-kominy

-strop wykonany jako żelbetowy oraz wieńce zgodnie z projektem

 

 

Etap III Wykonanie murów poddasza i kompletnego dachu i kominów

 

-wykonanie murów zewnętrznych poddasza

-kominy ponad dachem z cegły klinkierowej

-wieńce zgodnie z projektem

-dach wykonany zg. z projektem

-obróbki z blachy, rury i rynny

I to na tyle,bodować będziemy w Mazowieckim

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ekipa 36 tyś czyli np.

 

Etap I Wykonanie stanu zerowego

Etap II Wykonanie murów parteru i płyty żelbetowej

Etap III Wykonanie murów poddasza i kompletnego dachu i kominów

 

Również myśłę ,że to dobra cena oczywiście jeśli znają się na sztuce budowlanej :wink: robiłem rozeznanie cenowe w mojej okolicy w lipcu i 29-34 000 to chcieli ale dach pod papę i komin do uzgodnienia a izolacje i zasypanie za dopłatą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Marysi :)

 

Po długich poszukiwaniach projektu idealnego , jesteśmy z mężem zdecydowani w 90 % na Marysię. Ponieważ jednak nie ma projektów idealnych zstanawiamy się nad pewnymi zmianami.

Najbardziej dokucza nam w marysi brak spiżarki, pralni z suszalnią i dodatkowego pokoju na dole.

Mamy olbrzymia prośbę do mapel27- czy mógłbyś wkleić rzut z Waszego dołu, bo z tego co się zorientowałam zrezygnowaliście chyba z garażu. Ja też o tym myślałam tyle że miał tam być pokój , ale Wasz pomysł z kuchnią też jest ok. :D

Jak obejrzałam sobie łązienkę Andrzejki to widzę że jest tam dużo miejsca , a Ona chyba nie powiększała nic? Mieści się i pralka i suszarka :) Czyli może suszarnia osobna nie potrzebna :wink:

jacekmaty- też miał super pomysł z pralka za ścianką - tak się tylko zastanawiam, bo wiem że powiększałeś coś, czy w związku z tym zwiększyła się u Ciebie łazienka górna?

 

W ogóle to przeczytałam to forum od deski do deski, miałam pokopiować sobie co ważniejsze informacje żeby nie musieć przeszukiwać 33 stron i wyszło mi 2x tyle stron w wordzie :lol: i teraz też nie mogę nic znaleźć :lol:

 

 

I jeszcze pytanie - czy ktoś z Was zamawiał w IGN adaptację projektu z projektami instalacji zewnętrzych ( wod- kan + elektryka) ,zagospodarowaniem terenu oraz ewentualnymi swoimi zmianami i ile to u nich dodatkowo kosztuje.

 

Pozdrawiam serdecznie Ania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nasza kuchnia jest identyczna jak w projekcie. Uważamy, że jest wystarczająca. Spiżarnia jest pod schodami i też jest ok. Fakt, trzeba zrobić do niej więcej kilkometrów, bo nie jest obok. To oczywiście rozwiązanie dla osób, które wylewają w domu schody żelbetowe. Co do pokoju na dole,to też zastanawialiśmy się nad nim, ale suma sumarum powstał garaż. I jedno szczęście:-)) Mamy piec na ekogroszek i przynajmniej jest miejsce, aby go składować. Autko też się zmieści. No i zamrażarkę jest gdzie postawić, bo to bardzo cenny mebel w domu:-)))

Suszarnię rozwiązaliśmy w ten sposób, że u nas górna łazienka jest nad dolną i obok zrobiliśmy sporą garderobę z bezpośrednim wyjściem na balkon. Jak jest ładna pogoda to ubrania suszą się na dworze:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcek10 - według mojej oceny troszkę u ciebie mało miejsca w przejściu z korytarza do kuchni. U nas jest szerokość taka jak w projekcie i uważam, że i tak jest trochę ciasno. Mieszkamy już prawie rok i teraz wiem, że niestety trochę tego miejsca brakuje. Ale zrobisz oczywiście tak, jak uważasz. Najważniejsze, aby inwestorowi się podobało:-))

Pozdrawiam wszystkich budujących:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcek10 - dzięki serdeczne za skan :) , dał nam z mężem jako takie pojęcie jak ma wyglądać ta zmiana.

 

mapel27-moja prośba do Ciebie pozostaje aktualna bo może u Ciebie coś jest inaczej pomyślane :)

 

Słuchajcie- jako bardziej doświadczonych budowniczych- prosze Was o opinię na temat jeszcze jednego projektu, chodzi o dom Faustyn z archetonu

 

http://www.archeton.pl/projekt-domu-faustyn-392-112-opisogolny-bd66658a36d2bdaa28add8718d3f41d1

 

w projekcie jest wszystko co potrzebujemy: garaż, dodatkowy pokój na dole,

tylko zastanawiamy się z mężem dlaczego jego kosztorys jest tak dużo większy od kosztorysu Marysi.Wiem że koszty podawane na stronie biur są bardzo mocno orientacyjne ale dają chociaż wyobrażenie który dom tańszy który droższy w budowie.

Na stronie IGN Marysia ma szacowane koszty z IV kwartał 2008 na tan surowy: 138 885 zł, ( wiem że to już raczej nie realny koszt ) ale Faustyn ma kosztorys jeszcze starszy bo z III kwartał 2007i wg niego systemem zleconym - stan surowy zamknięty 225 763 zł

systemem gospodarczym - stan surowy zamknięty 158 034 zł

 

Aż boję się myśleć ile w takim razie kosztowałoby jego wybudowanie w 2009 r.

 

Też ma dach dwuspadowy, powierzchnia użytkowa jest o 20 m2 większa- czy to ma aż takie znaczenie, a może te okna wykusze są tak drogie w wykonaniu ( wtedy pomyśleli byśmy ewentualnie o zmianie na normalne dachowe)

 

Jesteśmy właściwie zdecydowani na Marysie, ale chciałabym jeszcze usłyszeć Wasze opinie o Faustynie bo przyznam że na naszą decyzję w dużej mierze wpływa koszt budowy ( szczerze mówiąc przeraża mnie on, dlatego mimo że mamy działkę od lat dotąd nie pobudowaliśmy się :(

W Faustynie braliśmy pod uwagę jedynie zmianę lokalizacji kotłowni tak żeby przylegała do salonu , chcemy mieć kominek z płaszczem wodnym .

Patrzymy tak na ten projekt i nie bardzo wiemy co w nim jest takie drogie, ale Wy pewnie od razu to dostrzeżecie. A może według Was oba te projekty są porównywalne cenowo?

Pozdrawiam

Ps. Czy jak projekt ma balkon to musi być oddalony od granicy o 4,2 m bo widzę że w projekcie Marysi taka odległość jest przewidziana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie .Przy tak dużym spadku cen jaki teraz mamy Maryśkę ja bym spokojnie wybudowała za te 138 885 zł . Nie mając podpiwniczenia(ja mam piwnice i taras ogromny wylewany z betonu) za ta cenę pewnie bym miała nawet stan surowy zamknięty.

Jak nie pasuje ci balkon to go usuń a powiększ okna .

Co do Faustyny to jest większa..ta kuchnia taka długa kiszkowata mi się nie podoba z wąskim wejściem do salonu. I faktycznie stan surowy może wyjść o te 20 tys drożej od Maryśki .Po porostu jest większa ,ma wiecej dachu wiecej ścian..

 

Do marysi jest podobna (prawie taka sama)Iskierka .Jeste tylko 0,5 metra węższa od Maryski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pati25- dzięki za odzew :lol:

 

W Marysi balkon pasuje mi jak najbardziej tylko będę miała chyba ciut za wąską działkę ( 19,5- 19,70 m szerokości) nie uwzględniłam że przy balkonie trzeba odsunąć się od granicy 4,2m , ale to najmniejszy problem bo z balkonem można pokombinować.

Bardziej chodzi mi o dodatkowy pokój w Faustynie przy zachowaniu garażu. Troszkę szkoda jest nam się go pozbywać bo przyznam że mąż zna się trochę na stolarstwie ( amatorsko) i liczyliśmy że w tym garażu mógłby od czasu do czasu coś zrobić dla nas do domku :lol:

Spadek cen- lejesz miód na moje serce, jak popytać tych co się budują to w większości twierdzą że wszędzie trąbią o tym spadku cen tylko oni tego nie odczuwają , przyznam że jak porównywałam jakieś przypadkowe pozycje z 200 7 roku, to teraz wszystko wydaje się droższe. Fakt że były to ceny oficjalne z internetu a nie negocjowane bezpośrednio. Mam nadzieję że masz rację :D

Ja uznałam że skoro Faustyn był o 20 tyś droższy rok wcześniej to w IV kwartale 2008 r byłby już zdecydowanie droższy od Marysi.

 

Tak czy tak raczej będziemy budować Marysię a o Faustyna to tak "zaczepiam" Was przy okazji, żeby poznać Wasze zdanie.

Czekam na odpowiedz z IGN , mam nadzieję że na maile odpisują ;)

Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .Kurcze fajnie mieć pokój na dole i garaż ale w naszym wypadku liczyły się koszty i niestety nie można było mieć wszystkiego .Kupiłam Marysie a potem doprojektowaliśmy piwnice tam mam cos przeszło 60 m2 i w sumie ten garaż miał być po to by trzymać tam wszelkie rzeczy ,rowery ,mąż by tam miał swoja mini pracownie i mały skład na opał .A tu piwnica wyszła i w zasadzie garaż nie jest tak bardzo potrzebny ale stwierdziliśmy ze nie zamieniamy go na pokój …jak by kiedyś tam w przyszłości była taka potrzeba to zawsze można go przerobić na pokój …

Niestety w tych metrach nie można mieć wszystkiego ,garazu,pralni,spiżarni,garderoby itd. Itd.

Nam zależało na dużym salonie i teraz widzę ze jest naprawdę duży .W ogóle domek jest naprawdę sporych rozmiarów i jak kupowałam projekt nie spodziewałam się tego .Zapraszam do Krakowa na oględziny :)

 

Ja szukałam odpowiedniego projektu 6 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekmaty- też miał super pomysł z pralka za ścianką - tak się tylko zastanawiam, bo wiem że powiększałeś coś, czy w związku z tym zwiększyła się u Ciebie łazienka górna?

 

Długość i szerokość zbliżona do projektu :) a właściwie to łazienka chyba jest węższa o ok 12-15 cm, dlatego że w projekcie ścianka pomiędzy łazienką a garderobą jest obok komina a my mamy za kominem.

 

Tylko ścianka kolankowa podwyższona

 

Co do trzymania opału - zrobiliśmy zadaszony silos z drewna - 3*3,5m - zmieści się kilka ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcek10 - według mojej oceny troszkę u ciebie mało miejsca w przejściu z korytarza do kuchni. U nas jest szerokość taka jak w projekcie i uważam, że i tak jest trochę ciasno. Mieszkamy już prawie rok i teraz wiem, że niestety trochę tego miejsca brakuje. Ale zrobisz oczywiście tak, jak uważasz. Najważniejsze, aby inwestorowi się podobało:-))

Pozdrawiam wszystkich budujących:-)

Nie powiem ,że jest dużo miejsca w przejściu ale chcieliśmy tam wstawić szafę na kurtki i plaszcze bo z tym są zawsze kłopoty (tak mamy teraz) :wink:

Ale i nie jest też ciasno bo marysię mamy już prawie pod dachem więc trochę się temu przygładaliśmy :roll: A jak coś to wytniemy kawałek ścianki i bedzie jak w projekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...